Clipless pedaalidega esimest korda sõitma.

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Postitus Postitas urmo » 06. 09. 2005. 20:34

Rivo kirjutas:Kes ei riski, see shampust ei joo...
Kes kukub, seda sõimatakse ja sõidetakse üle halvemal juhul. Suures stardisaginas hoian ise ka klippi lahti alguses :roll: Sisse panemine võtab vähem aega kui kukkumine ja püsti ukerdamine, paar olukorda on olnud küll, kus klipi lahtihoidmine on püsti jääda aidanud.
Zero the Hero

Kasutaja avatar
Pierre
Rattur
Postitusi: 197
Liitunud: 16. 06. 2004. 16:02

Postitus Postitas Pierre » 07. 09. 2005. 12:54

Rivo kirjutas:Hirm selle asja juures suurem, kui asi üldse väärt. Esialgu tuleb jah, hoogu maha võttes endale teada anda, et jalg tuleb tiba varem lahti keerata. Kuid kõige sellega harjumine tasub kuhjaga ära. Paljud on öelnud, et tavalistelt pedaalidelt üleminek clipidele on parim "upgrade" ja sellel on tõepõhi all.
Täielikult iseõppijana tuleb tõdeda et lihtsam on 2päevaga asi selgeks saada kui siin 4päeva arutada.

"Rivo" jutt tundub mulle 100% õigena........

Kasutaja avatar
mulkago
Rattur
Postitusi: 125
Liitunud: 15. 01. 2007. 16:04

Postitus Postitas mulkago » 11. 04. 2007. 09:36

Sain eile oma esimesed kingad kätte ja kärsitus oli nii suur, et läksin suht pimedas veel proovima kuda see clipless ka on.

Oli hea, täiesti ratta küljes kinni, oled nagu osa rattast :)
Matsu ei pannud kordagi. Kingade pedaali külge saamine on algul raskem kui sealt lahti saamine.

kaarelk
Rattur
Postitusi: 337
Liitunud: 29. 05. 2006. 04:57

Postitus Postitas kaarelk » 21. 04. 2007. 17:06

mul on esimest päeva spd M520-nete omanikuna sootuks üllatav probleem.
nimelt ei õnnestu kuidagimoodi neid ketsiga sõitmiseks mõeldud plastplatvorme pedaali küljest kätte saada (enda arust olen reguleerimiskruvid võimalikult lõdvaks keeranud). ettepanekuid ?

edit: peavad need üldse sama meetodiga lahti tulema nagu kingad ? ja kui metsikut jõudu selleks vaja peaks minema ?

jorgenr
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 07. 09. 2005. 14:07

Postitus Postitas jorgenr » 21. 04. 2007. 18:00

kaarelk kirjutas:mul on esimest päeva spd M520-nete omanikuna sootuks üllatav probleem.
nimelt ei õnnestu kuidagimoodi neid ketsiga sõitmiseks mõeldud plastplatvorme pedaali küljest kätte saada (enda arust olen reguleerimiskruvid võimalikult lõdvaks keeranud). ettepanekuid ?

edit: peavad need üldse sama meetodiga lahti tulema nagu kingad ? ja kui metsikut jõudu selleks vaja peaks minema ?
Võta lapik kruvikeeraja,ja proovi sellega,küll ta järgi annab.

kaarelk
Rattur
Postitusi: 337
Liitunud: 29. 05. 2006. 04:57

Postitus Postitas kaarelk » 21. 04. 2007. 18:01

proovin ikka külje peale kangutada ?

jorgenr
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 07. 09. 2005. 14:07

Postitus Postitas jorgenr » 21. 04. 2007. 18:03

Mina keerasin reguleerimiskruvi peaaegu välja,paar keeret hoidsid,ning siis lapiku kruvikeerajaga otse ülesse.

kaarelk
Rattur
Postitusi: 337
Liitunud: 29. 05. 2006. 04:57

Postitus Postitas kaarelk » 21. 04. 2007. 18:21

edit: probleem lahendatud > lapik kruvikeeraja plastiku ja pedaaliklambri vahele > üheaegselt suruda pedaaliklambrit kruvikeerajaga tagasi ja tõmmata platvormi üles.

tänud abi pakkumast
Viimati muutis kaarelk, 22. 04. 2007. 08:39, muudetud 1 kord.

kaarelk
Rattur
Postitusi: 337
Liitunud: 29. 05. 2006. 04:57

Postitus Postitas kaarelk » 21. 04. 2007. 18:41

pigem oleks õnnestunud külje peale keerates vähemalt see plastvidin ära murda. kruvika abiga tuli üles lahti ilma mingite probleemideta. jõudu eriti vaja ei läinud. aga muidugi võis viga olla ka minus

kaarelk
Rattur
Postitusi: 337
Liitunud: 29. 05. 2006. 04:57

Postitus Postitas kaarelk » 21. 04. 2007. 20:05

nii esimene ring kah tehtud ja ütleks, et täiesti uus tase :D . õnnestus isegi ühegi ohtlikuma olukorrata läbi ajada.

Kasutaja avatar
Lauri89j
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 29. 11. 2004. 17:44

Postitus Postitas Lauri89j » 26. 04. 2007. 20:29

Mul juba kaks aastat clippidega sõidetud, aga täna õnnestus ikka põllul sügavasse mutta kukkuda, kui sõber ees seisatas ja ma vale jala lahti tegin :D . Vähemalt koduteel jätsin naabritele mulje nagu oleksin täna eriti tõsise trenni teinud :lol:

Kruvige aga ruttu kõik endale clipid alla :wink:
...Suu kinni, süda jahtub ära!

Skatch
Rattur
Postitusi: 82
Liitunud: 20. 03. 2005. 14:13

Postitus Postitas Skatch » 26. 04. 2007. 23:33

Just hooplesin, et pole suutnud kukkuda pärast ostmist.
Aga vot täna suutsin ja väga kohatul moel, tulin Pirita poolt ja ootasin sebra ületamist Kadriorukeskuse poole. Üks jalg oli lahti ja teine kinni ja nii kui roheliseks läks hakkasin liikuma ja yhel hetkel kaotasin tasakaalu ja suure ähinas ei saand teist jalga lahti ja nii ma vajusin rahvamassis ühele poole maha ära. Kukkudes tuli jalg lahti ja tõmbasin ennast püsti ja ruttu üle ning teisel pool kontrollisin üle, midagi katki õnneks ei läinud.
Pole sellist päeva, mis ei sobiks rattasõiduks.

Kasutaja avatar
madiz
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 25. 05. 2003. 10:32

Postitus Postitas madiz » 26. 04. 2007. 23:46

Sõitsin üle pika aja klippide ja uute kingadega ning märkasin, et kuidagi raske on pedaali tabada ja kinga kinni saada. Eks tuleb kontrollida cleati asukohta ja pedaali vedru pinget.

Alx33
Rattur
Postitusi: 37
Liitunud: 10. 01. 2006. 15:57

Postitus Postitas Alx33 » 05. 05. 2007. 18:28

sain ka paar päeva tagasi endale clipid :D
väga hea on nendega sõita eriti metsas juurikate otsas, ei ole probleemi et juurikate otsas sõites jalg pedaalipealt maha libiseb.
kukkunud olen ka kaks korda aga õnneks pole viga saanud.
esimese kukkumise põhjus oli vist see et vedru pinge oli liga suur ning ei saanud jalga lahti. õppisin sellest veast ning keerasin vedrud väga lõdvaks, nüüd on palju parem saab jala lihtsamalt lahti.
võibolla tulevikus keeran vedrule pinget juurde. :roll:

hannesp
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 16. 04. 2007. 08:22

Postitus Postitas hannesp » 14. 05. 2007. 14:04

Ka minul on täna õhtul esimene clippidega sõit ees :D Eks siis pärast muljetab pikemalt 8)

EDIT: Käidud ja esimene kogemus käes. Pikali kukkumisest oli asi väga kaugel. Nii ilusti ja kergelt tulevad lahti. Pigem oli raske algul mõlemad kingad pedaali külge saada.
Viimati muutis hannesp, 14. 05. 2007. 22:08, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
mulkago
Rattur
Postitusi: 125
Liitunud: 15. 01. 2007. 16:04

Postitus Postitas mulkago » 14. 05. 2007. 16:05

Niisama "matkata" ei ole probleem, aga kui on tehnilisem rada ja jalad juba läbi siis on ikka natuke hirmutav neid lõike läbida.

hannesp
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 16. 04. 2007. 08:22

Postitus Postitas hannesp » 20. 05. 2007. 16:26

Olles olnud nädal Time pedaalide/kingadega sõitja, sai läbitud Rõuge EEC ilma ühegi kukkumiseta. Vahe tavalise kaunaga ja õige varustusega sõitmise vahel on tohutu, üles mäkke kerimisel antakse kuskilt nagu kotiga jõudu juurde :D Päris alguses, tõsi küll, õnnestus liikluses paar korda autode vahele pikali kukkuda (õnneks ohutumas kohas), kuna klipid salapärasel moel mulle teadmata kinni olid läinud.

Chime
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 05. 01. 2005. 11:21

Postitus Postitas Chime » 17. 06. 2007. 15:05

Ise nüüd nädal aega crankbro smarty pedaale omanud ja peaks mainima, et hea on :) Kui vähegi meeles on, saab jala lihtsalt lahti, pigem on raskem klotsiga visplile pihta ja lukku saada. Päris kukkuda pole õnnestunudki.
Kiirendused ja mäevõtud on aga hoopis teisest puust nüüd :P

EssOEss5705
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:09

Postitus Postitas EssOEss5705 » 17. 06. 2007. 16:03

Kaks kuud olen sõitnud ja pole veel kordagi kukkunud. Kaks-kolm korda küll on tekkinud see valele küljele vajumise moment, aga siis olen saanud ikka viimasel hetkel jala kuidagi lahti rebida :)

Mul oli pigem jama selle jala kinnitamisega - lahti tuli kergelt. Väike soovitus: õlita klambreid! Nii seda talla küljes olevat osa kui ka pedaali. Lihtsalt lase kokkupuutepindadele näiteks ketiõli. Väga palju lihtsamaks läks pärast seda.

hannesp
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 16. 04. 2007. 08:22

Postitus Postitas hannesp » 17. 06. 2007. 16:20

Ma olen õige mitu käna käinud. Klipid sain nädal enne Rõuge maratoni. Rõuge õnnestus kukkumata läbida, aga Kõrves seevastu panin 2 korda külje maha. Ja niisama treenides ka juhtunud mõned korrad, aga haiget pole õnneks saanud :) Time Alium klipid armastavad kuidagi salapäraselt kinni minna ja nii need känad tulevad.

Kasutaja avatar
Välek
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 24. 09. 2004. 12:57

Postitus Postitas Välek » 31. 07. 2007. 17:10

Lemmikteemal siis edasi ! Olen nüüd kasutanud Time pedaale 2 aastat (odavaid alium-e), head pedaalid, probleemivabad, kuid lugesin öösel igavusest mtbreview.com kasutajate komme ja olen nendega 100% nõus ..töötavad mudas, liivas, vihm jne, kuid raske clipsist jalga kätte saada. /Mafia pedals :twisted: ...easy to get into but nearly impossible to get out of///If you buy these pedals, get elbow pads and wrist guards too because it's a long way to the ground./
Samas siiski julgen ka väita, et peale kuuajalist kasutamist (oleneb muidugi kasutamissagedusest) cleat-id kuluvad veidi ja asi nagu toimib paremini ...kuid mitte iialgi nii nägu peaks ilmselt, nägin jupp aega tagasi ehk "eurospordist" MTB-d Olümpial, üks vana mägedes ronides suht aeglasel kiirusel libastus rattaga ..ja kuna kaamera just võttis suht lähedalt, nägin selgelt kuidas mees jala vabastas nagu muuseas, korraks jalg maha ja kohe edasi. Olen ise muidugi 100% harrastaja (isegi ei võistle) mitte maailmas top 50-nes kuid julgen siiski väita, et mittereguleeritavate Time pedaalide puhul ikka nii kergelt jalga kätte saada alati küll ei õnnestu !
Loetu põhjal:
Time ATAC
+ pea, et kõik ...absoluutselt pommikindlad, kallimatel mudelitel ka reguleerimisvõimalus, hooldusvabad
- raske vabastada jalga
Shimano SPD
+ Shimano kvaliteet, reguleerimisvõimalus, kallimad suht lahtise mehhanismiga (samuti pommikindlad, töötavad mudas jne ..oli vist 9 seeria)
- odavamatel mudelitel raske kinni klikkida, lahti saada samuti kui sodi täis, mehhanism keerulisem vajab õlitamist, hooldust (puhastamist)

Niisiis kokkuvõtteks väidaks (SPD-d proovimata), et kallimad Shimanod peaksid olema ju paremad (uuemad ja kallimad mudelid ei pidavat kartma ei liiva, muda, ega vett) kui jala saab kätte siis kui vaja, mitte pool sekundit hiljem.
Ja veel.. loodan, et nüüd läheb tõeliseks tulistamiseks (oodatud kommentaarid vanadelt kel kogemus mõlemaga... ja mitte väike) !!!

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 31. 07. 2007. 17:39

Ma olen sellest küll vist juba mitu korda siin foorumis kirjutanud, aga kirjutame siis jälle.
Shimano 520/540/970 jne ehk see uus õhuline shimano, mis on tegelikult juba vähemalt 3 aastat vana, on pommikindel.

Mudas töötab, jala saab lahti nagu muuseas, pooleks ei lähe. Ainult et minu 540-tel tuleb mingi aastaga loks sisse ning ma vahetan nad igaks juhuks uute 540-te vastu alati välja. Võib-olla 959/970-tel seda häda pole, aga kuna 540-d jagatakse nii odavalt siis ei ole suurt probleemi teinud.

Lisaks on nendel ehk algajale kõige tähtsam featuur, nimelt saab vedrutugevust reguleerida, alguses keerad nõrgemaks ja hiljem vaikselt juurde.

PS! Sõja vältimiseks kirjutan juurde, et visplid toimivad mudas kindlasti veel paremini ja on ka kergemad, aga kuna siiamaani spd-ga olen ka mudas hakkama saanud, siis ei plaani vahetada, vähemalt pooleks murdumise ohu eest olen kaitstud.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 31. 07. 2007. 18:59

"Invasportlaste" jaoks peaks olema päris oluline klotsi ujuvus, mida SPD ei paku - peale Time'i ja platvormi peal olekut väänas SPD päris korralikult põlvi, enam ei taha. Kellel jamad põlvi kummitavad neile peaks see olema olulisem argument kui kujuteldav haakumisprobleem ja sellest peaks SPD-le korraliku miinuse kirja panema.

Mul on vanadel ja odavatel mittereguleeritavatel Time'idel juba traadid kandiliseks kulunud aga toimivad endiselt. Ausalt öeldes ei tahaks reguleerida ega muuta midagi isegi kui saaks - ne meshai agregatu rabotatj. Ja ilusad värvilised (kollased) on nad ka muidugi. Kusjuures ainus asi mida neil hooldanud olen, on aeg-ajalt kriuksuma hakkav vändapoolne kummitihend..

Teema kisub kangesti "juppideks" juba.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 31. 07. 2007. 20:06

Villem T kirjutas:"Invasportlaste" jaoks peaks olema päris oluline klotsi ujuvus, mida SPD ei paku - peale Time'i ja platvormi peal olekut väänas SPD päris korralikult põlvi, enam ei taha. Kellel jamad põlvi kummitavad neile peaks see olema olulisem argument kui kujuteldav haakumisprobleem ja sellest peaks SPD-le korraliku miinuse kirja panema.
Äkki saaks natuke detailsema seletuse selle SPD ja põlve väänamise kohta? Endal mingid no-name SPD pedaalid (aastast 2002).
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 31. 07. 2007. 20:28

LauriA kirjutas:
Villem T kirjutas:"Invasportlaste" jaoks peaks olema päris oluline klotsi ujuvus, mida SPD ei paku - peale Time'i ja platvormi peal olekut väänas SPD päris korralikult põlvi, enam ei taha. Kellel jamad põlvi kummitavad neile peaks see olema olulisem argument kui kujuteldav haakumisprobleem ja sellest peaks SPD-le korraliku miinuse kirja panema.
LauriA kirjutas: Äkki saaks natuke detailsema seletuse selle SPD ja põlve väänamise kohta? Endal mingid no-name SPD pedaalid (aastast 2002).
Jutt siis pedal float-ist. spd 51 klotsil on see ca 4-5 kraadi, spd 56-l ca 8 kraadi, bebop-il 20 kraadi, cranckbrotheril 6 kraadi. time atacul ?kraadi. Tegelt võib põlvevalu põhjustajaks olla hoopis miski mu vale seadistus, mitte konkreetne pedal float:
http://www.jacksbikes.com/fit%20kit.html
Üks tuttav sai põlvevalust lahti pärast krängi uuendamist - vana oli pehmeks vändatud ja vandad *paindusid* läbi.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 01. 08. 2007. 08:52

Vabastamisnurk on Time'idel 15 kraadi tuuri, lisaks kraadidele on asukoht paar milli ujuv. Ma ei oskagi öelda milline osa sellest minu elu paremaks muudab: jalg on kindlalt pedaali peal samas ei takista miski väikest nihelemist.

SPD klotsi ja klambri kujust on juba näha et jalga suunatakse suht täpselt mingisse kindlasse asendise, väga hea kui see ideaalselt sobib. Minul tekitas see tunde, et keegi väänab õrnalt jalga "leningradi haigla patsientide keeramise stiilis" ja põlvele ei meeldinud.

Võib vabalt olla ka, et olen lihtsalt laisk klotsi ideaalset asendit kinga küljes otsima aga Time'i puhul pole see oluline. Samas maastikurattal sõit peaks olema midagi muud kui kindlas asendis kerimine ja mulle meeldib kui kasvõi lühikeseks ajaks sätitud uuest asendist kuhugi ei sikutata.

Kasutaja avatar
Välek
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 24. 09. 2004. 12:57

Postitus Postitas Välek » 01. 08. 2007. 15:57

Villem T kirjutas:"Invasportlaste" jaoks peaks olema päris oluline klotsi ujuvus, mida SPD ei paku - peale Time'i ja platvormi peal olekut väänas SPD päris korralikult põlvi, enam ei taha. Kellel jamad põlvi kummitavad neile peaks see olema olulisem argument kui kujuteldav haakumisprobleem ja sellest peaks SPD-le korraliku miinuse kirja panema.
Ütleme nii, et väga hea info, päästsid mind SPD ostust :idea:
Põlveteema on suht tundlik teema...
Uurisin siis veidi teemat jälle ..ja tõepoolest Villem T-lt hea vihje, vabaliikumine on kogunisti 10 kraadi Time ATAC Alium pedaalidel, samas enamus teistel on see 5 kraadi (kaasaarvatud Time kallimad mudelid).
Üks pluss on veel Time pedaalidel... lai toetuspind kingale (CrankBrothersitel näiteks ainult nn "võll" mis ilmselt hakkab kingatalda sööma)
..ja kuna muidu olen antud pedaalidega vägagi rahul siis jätan juba väljavalitud XTR M970, 1290.- ostmata !
PAREM JUBA MÕNI KÄGAR KUI TUKSIS PÕLVED :evil:
Ja kuna eriti ei võistle siis see õigeaegne lahtikeeramine pole ka eriline probleem (kergelt vastuoluline väide kuna uute sissetöötamata cleat-idega sain 2 a. tagasi ribist jagu)

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 01. 08. 2007. 21:52

Ütleme nii, et väga hea info, päästsid mind SPD ostust :idea:
Põlveteema on suht tundlik teema...

napilt läks jah sul ..huh. Esimest korda kuulen sellist juttu, et SPD põhjustab põlvehäda.

Endal on olnud kolmed cliplessid:

1. Specialized kirjaga odavad SPD`d. Need ei töötanud tõesti ekstreemsetes oludes eriti hästi. Täna müüdavad SPD`d on ok. Ka odavad.

2. kõige odavamad (ja vaieldamatult kõige koledamad ja massiivsemad cliplessid, mis kunagi toodetud) Time Atac Aliumid. Nendest ühe võrra veel vanem ja koledam variant. Töötasid hindele 5-

3. teist aasta sõidan aga praegu SPD tipp pedaaliga 959. 0 probleemi ja töötab 5+. Ilusad ka :)


SPD peamine pluss kõigi teiste süsteemide eest on aga minu meelest see, et kõigis spinningusaalides, mida olen külastanud on ratastel SPD pedaalid. Time või mõne muu tootja austajana on sul iga kord klotside peale ja maha keeramise vaev kohe juures.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 02. 08. 2007. 11:37

Andrus K kirjutas:Esimest korda kuulen sellist juttu, et SPD põhjustab põlvehäda.
SPD ei põhjustanud mul põlvehäda, mul oli põlvehäda tõttu SPD-ga ebamugavam sõita kui platvormide või Time'idega. Vbl on mul tundlikumad põlved kui kõigil kelle juttu sa kuulnud oled.

Kasutaja avatar
Välek
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 24. 09. 2004. 12:57

Postitus Postitas Välek » 03. 08. 2007. 00:59

Mainiks siis veel seda, et sai täna katsetatud ketiõli mida lisasin tilga jagu pedaali "visplitele" ...ja kui nõiaväel, lahtikeeramine käkitegu ! Lähtusin ilmselt pedandina nii müüja soovitusest kui ka kastusjuhendis olevast infost.. "Other than keeping the pedals clean, no maintenance is necessary" ...müüja vististi veel mainis, et õlitada pole tarvis, kogub veel sodi nii. Seega siiski soovitan, kel plaanis soetada Time pedaale, siis esimestel kordadel kindlasti lisada visplitele (traatidele) tilk õli... hiljem cleat-id kuluvad sisse ja siis otsustagu juba igaüks ise ...lähtuvalt vajadusest !
Lisan veel seda, et kadus igasugune soov isegi SPD-d proovida, kinga vabaliikumise kraad (nurk) pedaalil on siiski üks olulisemaid asju...vähemalt minujaoks. Võib ju muidugi seda cleat-i kingaalla võimalikult hästi sobitada, et oleks mugavam sõita.. kuid ronides näiteks püstiasendis suurel koormusel mäkke on ilmne, et jalg pedaalil tahaks olla nagu veidi teises asendis ..ja kui ta väga nagu ei saa, siis hakkab kindlasti põlvedele ja mitte ainult....

umax
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 30. 07. 2007. 13:10

Postitus Postitas umax » 08. 10. 2007. 09:15

Ostsin ka siis cliplessid. Tahtsin sügisesest hinnaalandusest kasu lõigata ja proovisin alguses mingeid Nike kingi (ale üle 50%!) aga need olid jalas nii võimatult ebamugavad :oops: proovisin siis Time kingi ja need olid kohe "omad" ja pedaalid võtsin ka Time Alium Atacid.
Ei kartnud keda kuraditki - koju ja kohe sadulasse. Posti najal jalad kinni 8) ja minema. On ikka hulga etem küll, kui niisama sõtkuda. Kukkumist ette ei tulnud aga üllatas see, et päris palju jõudu peab rakendama, et jalga kätte saada. Samuti tekkis selline tunne, et sadul on tiba madal. Panin clitid nii ette kui võimalik. Kas kellelgi on veel sellist kogemust?
Tavapärase ringi lõpus avastasin, et jalgadel on mingid uued lihased väsinud - need millega saab ülespoole sikutada :shock:
Ja nagu siin juba juttu on olnud - Time laseb jalal ikka päris palju niheleda

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 08. 10. 2007. 09:20

umax kirjutas: Kukkumist ette ei tulnud aga üllatas see, et päris palju jõudu peab rakendama, et jalga kätte saada. Samuti tekkis selline tunne, et sadul on tiba madal. Panin clitid nii ette kui võimalik. Kas kellelgi on veel sellist kogemust?
ise kasutan time ATACeid juba 5 aastat. jala kättesaamine ei nõua absoluutselt jõudu. aga eks see jala väljakeeramise liigutus tuleb harjutamisega ja muutub automaatseks.

cleati asukoht peab olema nii, et pedaali võll on pöia kõige laiema koha all.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 08. 10. 2007. 10:17

erikr kirjutas:cleati asukoht peab olema nii, et pedaali võll on pöia kõige laiema koha all.
Suurema RPM-ga väntajad võivad tahta TIBA ettepoole ja vastupidi.

UnFinished
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 28. 06. 2008. 18:27

Re: Clipless pedaalidega esimest korda sõitma.

Postitus Postitas UnFinished » 28. 06. 2008. 18:43

Olen foorumis uus ja hetkel asjaarmastaja rattur, ent kirg kasvab päevadega:)

Lugesin neid postitusi ja mõte clip-pedaalidest hakkas meeldima. Proovisin täna sõites tavaliste pedaalidega kerimise tunnet kätte saada, proovides üles tuleva jalaga pisut kaasa tõmmata - mulje oli võimas. Sõidan peamiselt MTB-ga linnatänavatel, parkides, üle äärekivide jne. Üks asi paneb mind muretsema natuke: mulle meeldib tihti tagurattasse võtta ja nii sadu meetreid kruiisida. Võib-olla on see mingi haigus, kuid mulle on see paras adrekas siiski:) Mure on selles, et aegajalt ei saa esiratast maha tagasi ja siis läheb kiireks.. Kas clip-pedaalidega on selle "hobi" harrastamine mõistlik või on väga suur tõenäosus koos veloga lihtsalt küljel üks korralik liug lasta?

Kasutaja avatar
Gost
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 16. 07. 2007. 17:21

Re: Clipless pedaalidega esimest korda sõitma.

Postitus Postitas Gost » 28. 06. 2008. 19:35

UnFinished kirjutas:Olen foorumis uus ja hetkel asjaarmastaja rattur, ent kirg kasvab päevadega:)

Lugesin neid postitusi ja mõte clip-pedaalidest hakkas meeldima. Proovisin täna sõites tavaliste pedaalidega kerimise tunnet kätte saada, proovides üles tuleva jalaga pisut kaasa tõmmata - mulje oli võimas. Sõidan peamiselt MTB-ga linnatänavatel, parkides, üle äärekivide jne. Üks asi paneb mind muretsema natuke: mulle meeldib tihti tagurattasse võtta ja nii sadu meetreid kruiisida. Võib-olla on see mingi haigus, kuid mulle on see paras adrekas siiski:) Mure on selles, et aegajalt ei saa esiratast maha tagasi ja siis läheb kiireks.. Kas clip-pedaalidega on selle "hobi" harrastamine mõistlik või on väga suur tõenäosus koos veloga lihtsalt küljel üks korralik liug lasta?
eks oma ala spetsialistid saavad parem kommenteerida, aga niikaua kui ma olen näinud trikkimiseks clipless ei sobi

GT-Freak
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 12. 05. 2008. 20:51

Re: Clipless pedaalidega esimest korda sõitma.

Postitus Postitas GT-Freak » 28. 06. 2008. 20:01

Kuna siin teema uuenema hakkas viskan ka oma sõna sekka.

Enne Värska sõitu sain endale uue ratta ( Cannondale F4 ) ja ka clipid ja saapad ( clipid time attack vms ja saapad Sidi). Sai siis kohe proovitud ,et kuidas on. Alguses oli väga hea( 2km asfalt) kuid siis tuli maastiku moodi asi ja kippus vahel rattas vibelema. Saigi esirattaga liiva sõidetud ja külg ette ja pauhhh maha, õnneks väga midagi ei juhtunud mõned sõitsid vaikselt otsa aga elab üle. Kuid jah kukkumisi tuli kokku 12 neist 1 lausa enne sõitu parkmisplatsil( oli muru/heina) peal. Kõige rohkem rõõmu aga valmistas see kui keegi küsis ,et kas ma teen kuiva trenni =D.

Nüüd kui clipiga 500~ sõidetud on tunne väga hea ja ei vahetaks kunagi tavalise pedaali vastu.

Kasutaja avatar
mulkago
Rattur
Postitusi: 125
Liitunud: 15. 01. 2007. 16:04

Re: Clipless pedaalidega esimest korda sõitma.

Postitus Postitas mulkago » 28. 06. 2008. 21:31

UnFinished kirjutas:Olen foorumis uus ja hetkel asjaarmastaja rattur, ent kirg kasvab päevadega:)

Üks asi paneb mind muretsema natuke: mulle meeldib tihti tagurattasse võtta ja nii sadu meetreid kruiisida. Võib-olla on see mingi haigus, kuid mulle on see paras adrekas siiski:) Mure on selles, et aegajalt ei saa esiratast maha tagasi ja siis läheb kiireks.
Tagurattasse võtta tähendab tagarattal sõitu?
Ei saa esiratast maha tagasi. Ilma piduriteta ratas või mismoodi ei saa maha?

UnFinished
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 28. 06. 2008. 18:27

Re: Clipless pedaalidega esimest korda sõitma.

Postitus Postitas UnFinished » 29. 06. 2008. 00:05

mulkago kirjutas:
UnFinished kirjutas:Olen foorumis uus ja hetkel asjaarmastaja rattur, ent kirg kasvab päevadega:)

Üks asi paneb mind muretsema natuke: mulle meeldib tihti tagurattasse võtta ja nii sadu meetreid kruiisida. Võib-olla on see mingi haigus, kuid mulle on see paras adrekas siiski:) Mure on selles, et aegajalt ei saa esiratast maha tagasi ja siis läheb kiireks.
Tagurattasse võtta tähendab tagarattal sõitu?
Ei saa esiratast maha tagasi. Ilma piduriteta ratas või mismoodi ei saa maha?
Hit the point, see on tagarattal sõit..
Vbl sa oled tõesti nii cool mees, et suudad tagapidurit kasutades alati esiratta maa peale tagasi tuua, eks ma pean seda vaikselt harjutama hakkama. Ent sa ei saanud küsimusest eriti aru, see puudutas nimelt clippe mitte piduri kasutamist.

GT-Freak
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 12. 05. 2008. 20:51

Re: Clipless pedaalidega esimest korda sõitma.

Postitus Postitas GT-Freak » 29. 06. 2008. 21:34

Ma arvan ,et mulkago mõtles seda ,et kui sul on clipid kinni et vajutad pidurit ja ei juhtu miskit. Ise ka proovisin täna ja väga edukalt saab sõita tagurattal ja siis ilma mingi probleemita maale tagasi.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Clipless pedaalidega esimest korda sõitma.

Postitus Postitas mart » 30. 06. 2008. 08:50

GT-Freak kirjutas:Ma arvan ,et mulkago mõtles seda ,et kui sul on clipid kinni et vajutad pidurit ja ei juhtu miskit. Ise ka proovisin täna ja väga edukalt saab sõita tagurattal ja siis ilma mingi probleemita maale tagasi.
Ahoi noored kuked - UnFinished ja GT-Freak, üks sõibab ennastunustavalt tagarattal ja teine on pärast Värska GP-d läbinud 9.päevaga lausa 500km, võibolla oleks mõistlik, kui jätkaksite oma dialoogi privaatsõnumites. Teie sõnum pole nii kandev, et pidevalt siia foorumisse miskit sisse toksida.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: Clipless pedaalidega esimest korda sõitma.

Postitus Postitas PudruKuul » 28. 08. 2008. 21:26

Tehtud! Ütleks mõni meie kuulus poliitik. Shimano PD-M520 pedaalid ja Louis Garneau kingad esimene 33 km ring seljataga ja tunne on positiivne! Homme lähen proovin Rakvere Rattamaratoni rajal, mis ja kuidas. Tänu foorumist loetule tuli nii mõnigi liigutus kergemalt ja kiiremalt!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Clipless pedaalidega esimest korda sõitma.

Postitus Postitas KaupoR » 28. 08. 2008. 22:02

PudruKuul kirjutas: Homme lähen proovin Rakvere Rattamaratoni rajal, mis ja kuidas.
rakveres on see hüppetorni tõus (vist kutsuti nii). Kui sellest üles ronid (või tegelt ükstapuha, mis raskemast tõusus) aga päris üles vändata ei jõua ja seisma jääd mäe peal, siis on oht, et sa ei saa jalga kätte ja kukud külili. Ole siis hoolas ja kui silmad punnis mäest üles pressid, ära unusta, et jalad on natuke tugevamalt kinni varem :wink: Omal on kogemus paari aasta tagant Mulgist, kus tekkis väike pudelikael, ees pandi jalg maha, ma tagant lennuga tulles, pressisin pidurit, sain kenasti hoo maha, kuid kohe sain ka külje maha, sest ei tulnud meelde jalga pedaalist välja võtta. Ikka juhtub ...
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: Clipless pedaalidega esimest korda sõitma.

Postitus Postitas PudruKuul » 29. 08. 2008. 21:28

Metsas käidud! Avastatud palju puudujääke eneselt, aga seda saab lihvida. Sain korra laskumisel ikka külili käidud - ei saanud jalga kätte. Kuid ka küsimus kuidas saada klipid kiiresti alt puhtaks nii palju, et saaks kinni.

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Clipless pedaalidega esimest korda sõitma.

Postitus Postitas Raix » 29. 08. 2008. 21:41

PudruKuul kirjutas:Kuid ka küsimus kuidas saada klipid kiiresti alt puhtaks nii palju, et saaks kinni.
Mina isiklikult taon kingatalda vastu lähimat veidi kõvemat objekti- puud, kivi.. Nende puudumisel ka vastu pedaali, kuigi ma ei tea, kuidas see pedaalile mõjub. Kuna seda väga tihti ette ei tule, siis siiani pole ka midagi juhtunud.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Clipless pedaalidega esimest korda sõitma.

Postitus Postitas UrmasL » 29. 08. 2008. 22:45

PudruKuul kirjutas:Metsas käidud! Avastatud palju puudujääke eneselt, aga seda saab lihvida. Sain korra laskumisel ikka külili käidud - ei saanud jalga kätte. Kuid ka küsimus kuidas saada klipid kiiresti alt puhtaks nii palju, et saaks kinni.
Laskumisel peaks ikka klipid kinni hoidma mitte lahti. Siis ei käi külili :) Mis puutub odavama otsa SPD pedaali mudas kinni saamist, siis ega siin lahendust polegi. Toksid niikaua kui kinni saad. Seda probleemi oleks saanud vältida kui oleksid ostnud "mudakindlamad" pedaalid. Visplid (eggbeater, look 4x4) või Timed. Kallid Shima pedaalid (959) pidid ka head olema.

Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: Clipless pedaalidega esimest korda sõitma.

Postitus Postitas PudruKuul » 29. 08. 2008. 23:25

Sain pedaalid eelmiselt omanikult kingituseks kaasa! Nüüd tean, et kui need surnud siis vaatan kallimate poole.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1117
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Clipless pedaalidega esimest korda sõitma.

Postitus Postitas siim_s » 30. 08. 2008. 12:12

ka odavama otsa crankbrothersid (smarty) toimivad mudas suurepäraselt. ei ole vaja mingit tagumist vms, lihtsalt vajuta king pedaalile ja oledki kinni.

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Clipless pedaalidega esimest korda sõitma.

Postitus Postitas Raix » 30. 08. 2008. 12:18

siim_s kirjutas:ka odavama otsa crankbrothersid (smarty) toimivad mudas suurepäraselt. ei ole vaja mingit tagumist vms, lihtsalt vajuta king pedaalile ja oledki kinni.
Minu viga :oops: Mõtlesin, et küsimuse autor peab silmas olukorda, kui muda on kogunenud kingatalla ja klotsi vahele, mida mul on aegajalt ette tulnud. Mul endal nt kõige odavamad Time-d (Atack Alium S vist) ning nendega on olnud probleeme vaid siis, kui muda on kingatalla ja klotsi vahel, sel puhul kasutangi kingatalla tagumist millegi vastu.

sk8erboi
Rattur
Postitusi: 96
Liitunud: 18. 01. 2008. 11:14

Re: Clipless pedaalidega esimest korda sõitma.

Postitus Postitas sk8erboi » 20. 10. 2008. 12:35

kaks võimalust, mida ise see suvi praktiseerisin clippidega sõitmaõppimiseks "the hard way": kolmapäevakud ja ratta-o. muljed? kiiruse vähenemisel ootamatult nullini (näiteks liiga suur käik tõusul, punkti märkamine silmanurgast, mis eeldab 90+ kraadi pööret) executis protsessor automaatselt tarkvara vanema versiooni, mis ei sisaldanud jalapööret murdosa sekundi jooksul. tulemus: palju naljakaid "potsti" küljelekukkumisi multifilmistiilis :D (see on siis see stiil, kus tegelinski jookseb üle kaljuserva ja alles 1.5 sek pärast kukub alla). tegelikult ise arvan, et tänu sellele oli kohanemine pigem kiire kui aeglane.

Vasta

Mine “Üldfoorum”