Tallinna jalgrattateed

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Külaline

Tallinna jalgrattateed

Postitus Postitas Külaline » 22. 06. 2004. 07:20

mart kirjutas:
Soobel kirjutas: näiteks iga kord ei saa enne olympiat liivalaiast alla tulles teise ritta kobida, et stocmani poole pääseda. Ja öösel kell neli, kui paari kvartali kauguselt kostab üksiku takso sahinat ja purjus soomlaste röökimist, oleks ka rumal suu lahti, tühja ristmiku taga vahtida.
Muidugi tuleb iga liigutust möistusega teha.
Nüüdsest on Liivalaial tähistatud "rattateed" st kõnniteedel on ratta märk. Enam pole ratturil seaduse järgi sõiduteele asja.
nii et ka Liivalaia tänava äärsed kõnniteed on nüüd "jalgrattateed" :?: :evil:

Eks ta ole. Ametlikult on Tallinnas vist suurusjärgus 60 km. jalgrattateid. Näiteks Mustamäel on erandiltult kõik kõnniteed viimase paari valimiseelse nädala jooksul hoolimata nende seisukorrast ja allalaskmata äärekividest jalgrattateedeks märgitud. Ka teistes linnaosades olen rohkelt uusi asfaldimaalinguid märganud.

Nii et maanteele või metsa trenni saamiseks tuleb teoorias igal linnas elaval ratturil nüüd mitmeid kilomeetreid auklikke ja ei kusagil lõppevaid kõnniteid taluda :?:

Ku*at ja põ*gu :evil:

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Tallinna jalgrattateed

Postitus Postitas Kuldar » 22. 06. 2004. 08:03

Andrus K kirjutas:
nii et ka Liivalaia tänava äärsed kõnniteed on nüüd "jalgrattateed" :?: :evil:
Jälgisin eile põgusalt seda siniste latakate mahamärkimist, ja ma ei näe jõudu, mis sunniks mind sõiduteele joonistatud "surmarajale" minema.
Konkreetne näide: Selle Laulasmaa-paksude-kohtumise aegne liiklusummik. Liiklus seisab. Mööda vastmärgitud ratturite kitsukest eraldusriba sõidab dressinimene rattaga. Minu ees seisnud autost otsustab kaassõitja maha minna, laksti! küljeuks pärani lahti ja napikaga saab rattur pidama, pühib veel minu auto küljegi puhtaks.
OK, üldiselt olen lojaalne ja seaduskuulekas linnakodanik, aga kui see seab reaalsesse ohtu minu elu ja tervise, siis võite mind tükkideks raiuda, aga iga tükike minu ihust karjub endiselt EI!

Kasutaja avatar
Overkilla
Rattur
Postitusi: 254
Liitunud: 15. 02. 2004. 14:20

Jalgrattateel sõitmine

Postitus Postitas Overkilla » 28. 05. 2005. 15:31

Ega see rattateel sõitmine on igati ohtlik! Näiteks mina olen selles juba 2 korda süüdlaseks jäänud. Esimesel korral kuulsin, kuidas jalakäijad karjusid "idioot". Täna aga taheti lõuga anda, et sõidan rattateel rattaga ja teed ei anna jalutajatele.
Täiesti sirgel teel vaatasin juba kaugelt, et tohlakad tulevad, arvasin, et võtavad koomale ja lasevad mu mööda. Lähemale jõudes pidin seisma jääma ning siis hakkas venekeelne mölin: "Pime oled? Vaata kuhu sa sõidad!" Ütlesin, et see on rattatee, kõrval on jalakäijate tee, mille peale onkel oks laiali astus lähemale, et "lõuga tahad saada?" Raputasin pead, mis sellisega ikka peale hakata, ega kätegagi selgeks tee. Sõidutuju rikkus alguses ära, pärast tegi juba nalja.

Skatch
Rattur
Postitusi: 82
Liitunud: 20. 03. 2005. 14:13

Re: Jalgrattateel sõitmine

Postitus Postitas Skatch » 28. 05. 2005. 15:47

Overkilla kirjutas:Ega see rattateel sõitmine on igati ohtlik! Näiteks mina olen selles juba 2 korda süüdlaseks jäänud. Esimesel korral kuulsin, kuidas jalakäijad karjusid "idioot". Täna aga taheti lõuga anda, et sõidan rattateel rattaga ja teed ei anna jalutajatele.
Täiesti sirgel teel vaatasin juba kaugelt, et tohlakad tulevad, arvasin, et võtavad koomale ja lasevad mu mööda. Lähemale jõudes pidin seisma jääma ning siis hakkas venekeelne mölin: "Pime oled? Vaata kuhu sa sõidad!" Ütlesin, et see on rattatee, kõrval on jalakäijate tee, mille peale onkel oks laiali astus lähemale, et "lõuga tahad saada?" Raputasin pead, mis sellisega ikka peale hakata, ega kätegagi selgeks tee. Sõidutuju rikkus alguses ära, pärast tegi juba nalja.
Tallinnas on eriti silma hakkanud see, et just jalakäijad ronivad jalgrattateele ja ei taha nagu üldse kõndida jalakäijate teel, vahel peab seisma tükk aega seljataga ja midagi kolistama (pole rattakella), et saaks tähelepanu. :roll:
Pole sellist päeva, mis ei sobiks rattasõiduks.

Kasutaja avatar
InCu
Rattur
Postitusi: 60
Liitunud: 21. 04. 2005. 21:46

Postitus Postitas InCu » 28. 05. 2005. 18:58

Sõidan ise ka väga palju rattaga Tlnas ringi ja kahjuks jah.. on väga palju jalamehi rattapoolel kõndimas.Lisaks oli Mustamäel ühel rattateel selline auk asfaldis, kui oleks sinna sisse sõitnud.. oleks KOHE üle nipli kah,kuna auk on ikka tõsiselt sügav ... sain õnneks viimasel hetkel mööda põigata=) Kahjuks rattateed ei ole parimas korras jah.. väiksemaid auke ja ebatasasusi ei hakka mainima.. aa suured augud võiks ikka korda teha. :!:
:)

Kasutaja avatar
Marti
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 10. 07. 2003. 17:33

...

Postitus Postitas Marti » 28. 05. 2005. 20:09

Aga mina sain täna politseihärra käest sõimata, sest läksin üle vöötraja autoteele. Mõte oli selles, et need kaks vööti oleks pidanud tulema ratas käe kõrval, ja siis keset autoteed ratta selga ronima ja edasi sõitma - Selline on seadus!
Raske Õppustel, Kerge Lahingus!
Twisted Mind Bikers

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Re: ...

Postitus Postitas Lauri » 29. 05. 2005. 00:13

Marti kirjutas:Aga mina sain täna politseihärra käest sõimata, sest läksin üle vöötraja autoteele. Mõte oli selles, et need kaks vööti oleks pidanud tulema ratas käe kõrval, ja siis keset autoteed ratta selga ronima ja edasi sõitma - Selline on seadus!
Minuarust siis ei pea käima käekõrval, kui sealt läheb ka rattateel, siis võib. Correct me if i'm wrong...
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
fax
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 09. 09. 2004. 01:50

Postitus Postitas fax » 29. 05. 2005. 10:28

Aga mina sain täna politseihärra käest sõimata, sest läksin üle vöötraja autoteele. Mõte oli selles, et need kaks vööti oleks pidanud tulema ratas käe kõrval, ja siis keset autoteed ratta selga ronima ja edasi sõitma - Selline on seadus!
Seadus peaks olema selline minu mäletamist mööda, et kui vöötraja äärtesse või selle kõrvale on joonistatud maha laiad katkendtriibud siis võib ületada teed ratta seljas, vastasel juhul oled sunnitud maha ronima..
Kui te olete saanud täna hommikul hakkama 6 võimatu asjaga, miks siis mitte lisada sellele veel jalgrattasõit ?

leinz
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 20. 04. 2005. 07:47

Postitus Postitas leinz » 29. 05. 2005. 10:32

fax kirjutas:
Aga mina sain täna politseihärra käest sõimata, sest läksin üle vöötraja autoteele. Mõte oli selles, et need kaks vööti oleks pidanud tulema ratas käe kõrval, ja siis keset autoteed ratta selga ronima ja edasi sõitma - Selline on seadus!
Seadus peaks olema selline minu mäletamist mööda, et kui vöötraja äärtesse või selle kõrvale on joonistatud maha laiad katkendtriibud siis võib ületada teed ratta seljas, vastasel juhul oled sunnitud maha ronima..
Mina sõidan küll enamasti ratta seljas üle vöötraja ning seda eriti siis, kui olen ainuke teeületaja. Ootan, kuni autojuhid mind märkavad ja siis sõidan kiiresti üle tee - sellega vähendan ummikuid ja autojuhid ei pea närviliselt ootama, kuni üks inimene ratas käekõrval üle tee venib.

Hans
Rattur
Postitusi: 84
Liitunud: 25. 02. 2005. 17:10

Re: ...

Postitus Postitas Hans » 29. 05. 2005. 11:15

Lauri kirjutas:
Marti kirjutas:Aga mina sain täna politseihärra käest sõimata, sest läksin üle vöötraja autoteele. Mõte oli selles, et need kaks vööti oleks pidanud tulema ratas käe kõrval, ja siis keset autoteed ratta selga ronima ja edasi sõitma - Selline on seadus!
Minuarust siis ei pea käima käekõrval, kui sealt läheb ka rattateel, siis võib. Correct me if i'm wrong...
eiei, tema tahtis minna selle ohutussaare pealt autoteele sõitma, sõpruse puiesteel, ja sinna mines sõitis kogemata üle kahe sebra triibu, ja siis sai sõimu:)

classic only
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 09. 04. 2005. 23:01

Postitus Postitas classic only » 09. 06. 2005. 00:04

Minuarust on yldse jalgrattateed suht ebamugavad, sest seal kõnnivad inimesed, teed ei ole korras ning kui soita Viimsist Haabneeme poole siis peab mitu korda soitma yle autotee, sest jalgrattatee pool vahetub tihti.

Kasutaja avatar
Olivers
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 26. 10. 2004. 16:57

Postitus Postitas Olivers » 09. 06. 2005. 00:18

classic only kirjutas:Minuarust on yldse jalgrattateed suht ebamugavad, sest seal kõnnivad inimesed, teed ei ole korras ning kui soita Viimsist Haabneeme poole siis peab mitu korda soitma yle autotee, sest jalgrattatee pool vahetub tihti.
Egas jah seal just suuri kiiruseid aretada ei saa aga nii sama vaikselt kulgemiseks ple viga!Kui sul seal inimesed ees koperdavad siis pööra nende tähelepanu sellele,et nad on valel pool teed ja loodetavasti asjad lahenevad!Aga alati on ka ?okiteraapia võimalus,kuid see võib juba sulle kurvalt lõppeda!Point on selles kui soov on kiiresti sõita siis ära roni rattateedele! :idea: Ja arvatavasti ei muutu selline olukord kus rattadeedel on võim jalutajate käes niipea! :?

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 05. 07. 2006. 10:54

Eile 06.06, vilksas kanal2 õhtuuudistes Jüri Ratas ja ca 10 ratturit (üks oli vist Urmas Karlson), kes Tallinnas rattateid avastasid. Kas tegu kesikute propagandaga või oli tollel uurimisretkel ka miski tummisem põhjus? Üks lause lause rääkis miskist ratturite ja rullitajate sõiduringist.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

kalev
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Postitus Postitas kalev » 05. 07. 2006. 11:08

mart kirjutas:Eile 06.06, vilksas kanal2 õhtuuudistes Jüri Ratas ja ca 10 ratturit (üks oli vist Urmas Karlson), kes Tallinnas rattateid avastasid. Kas tegu kesikute propagandaga või oli tollel uurimisretkel ka miski tummisem põhjus? Üks lause lause rääkis miskist ratturite ja rullitajate sõiduringist.
Midagi räägitakse ka siin --> http://etvsport.ee/index.php?0536869
Eks see propaganda asi saa selgust mõne aja möödudes, et kas hakkab miskit toimuma või mitte.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 05. 07. 2006. 11:10

mart kirjutas:Üks lause lause rääkis miskist ratturite ja rullitajate sõiduringist.
Sporditee, põusalt mainitud ka siin

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Postitus Postitas m6mm » 05. 07. 2006. 11:49

mart kirjutas:Eile 06.06, vilksas kanal2 õhtuuudistes Jüri Ratas ja ca 10 ratturit (üks oli vist Urmas Karlson), kes Tallinnas rattateid avastasid. Kas tegu kesikute propagandaga või oli tollel uurimisretkel ka miski tummisem põhjus? Üks lause lause rääkis miskist ratturite ja rullitajate sõiduringist.
Paar päeva tagasi sattus meie koju (kas näiteks lasteaiast anti vms) uus, suur ja roheline Tallinna Rattateede kaart, kenasti lakitud ja puha. Ühel pool kaart, teisel sama kaardi tükid linnaosade kaupa, liikluseeskirjad ja ohutusnõuded jne. Et see kaart on mingi kampaania korras välja antud, on esimesel pilgul arusaadav. Mis aga pani tõsiselt imestama, on see, et kaardile on kõige olulisema teena märgitud JALGRATTATRANSIIDITEE. Ehk et kuidas Paldiski poolt tulevad ratturid saavad ohutult Narva sõita... Selle üle ma enam ei imesta, et rattateed on kaardil alguse ja lõputa lõigud, aga et rattureid käsitletakse linna liikluskorralduses võrdselt transiitsõite tegevate veoautodega... üle mõistuse.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 22. 09. 2006. 12:24

Ei tea, mis moodsa kunsti installatsioonid veel need on?

Liikluskorraldusvahendid hoopis? Kas selleks, et juhtida rattad diagonaalis rööbastele, mitte risti? Kas koormaga matkaratas mahub sealt lõbi (Enda ratta puhul kahtlen, kuna baas on pikk, tandem ei lähe seal kindlasti läbi.) Pole veel olnud ka õnne sealt sõita.

Järvevana ülesõit on veel enamvähem, valgustatud ja puha, aga Türi lähedale Taiksesse ehitati ka selline ülesõit, ent see on kottpime! Ehk siis kesise laterna või sootuks laternavabade ratastega on seal lootus end vigaseks sõita.

Kui ikka väga tahetakse kihutajate tähelepanu juhtida lähenevale raudteele, võiks teha midagi muud, panna kasvõi künnise maha, aga sellised torud ja jorud on otseselt liiklusohtlikud moodustised.
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
MaT
Rattur
Postitusi: 247
Liitunud: 25. 01. 2005. 13:46

Postitus Postitas MaT » 22. 09. 2006. 12:46

.
Viimati muutis MaT, 29. 12. 2012. 15:19, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 22. 09. 2006. 12:51

Võimatu - antud kohas liiguvad rongid ühel teel mõlemas suunas: kui suunata ratturid näoga ühele poole, ei märgataks teiselt poolt tulevat rongi. Pakun, et autoteefooriga samasse võrku lülitatud punane tuli rattateel ei oleks tulnud palju kallim kui see torujoru.
mustal taustal helendab must vari

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 22. 09. 2006. 13:16

Soobel kirjutas:Pakun, et autoteefooriga samasse võrku lülitatud punane tuli rattateel ei oleks tulnud palju kallim kui see torujoru.
Vale pakkumine. Selle vidina mõte on võtta ratturite kiirus maha raudtee ületamisel. Selleks, et pimesi hooga raudteele ei kihutataks.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 22. 09. 2006. 13:35

veiko kirjutas:Vale pakkumine. Selle vidina mõte on võtta ratturite kiirus maha raudtee ületamisel. Selleks, et pimesi hooga raudteele ei kihutataks.
Pigem nagu ratturite füüsiliseks kinnipidamiseks.
mustal taustal helendab must vari

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 22. 09. 2006. 13:38

Kood: Vali kõik

Enne ületuskohti on paigaldatud metallpiirded, mis pidurdavad jalgratturi kiiruse 0-ni. See tagab jalgratturi turvalise ületuse ja annab talle aega veenduda, et rongi ei tule.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 22. 09. 2006. 14:09

Väga hästi mahub sealt vahelt läbi, kuhu ikka kiiret on :roll:

Caarel
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 31. 03. 2003. 03:19

Postitus Postitas Caarel » 22. 09. 2006. 14:22

mnjaa .. tuleb meelde ühel kenal päeval nähtud pilt kuidas järvevana teel liikudes tartu mnt suunas korraga motikas lendas nii 150km/h mööda ning tema kannul kohe must kuldsete velgedega subaru impreza. Subaru aga nõelus autodest mööda nii ühelt kui teiselt poolt ning kasutas selleks ära ka jalgratturitele mõeldud teeservale tehtud eraldi sõidurada. No jäi subarul 10m puudu et 2 vastu liikunud ratturit alla ajada selle kiiruse pealt. Vedas ratturitel rängalt.
Ma loll lootsin alguses et mendid on oma subarud mustaks värvinud aga ei midagi. Subaru oli lahkunud nähtavasti tartu suunas ja motikas passis foori taga et linna poole pääseda.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 22. 09. 2006. 15:10

Ei usu, et olukord eesti rattaliikluskultuuris nii hull on, et peab kohe rämedaid torusid rongide kaitseks püstitama. See läheb ju sellesse kategooriasse, kus venemaal tõuseb ülesõidu eest autoteele betoon- või raudpiire, mis lihtsalt peab auto kinni.

Neid mööda rattateed möödanõelujaid on seal ahistatud ka, sõber jutustas, kuda ta sõitis autoummiku kõrval rattaga mööda rattarada, suur must dziip selja taga pasundamas. Vot ei andnud talle teed ja venitas ka veel sihilikult. Ning ega ummikus istunud autojuhid lollid olnud: mitte keegi ei lasknud dziipi vahele trügida.
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 22. 09. 2006. 15:24

Soobel kirjutas: Neid mööda rattateed möödanõelujaid on seal ahistatud ka, sõber jutustas, kuda ta sõitis autoummiku kõrval rattaga mööda rattarada, suur must dziip selja taga pasundamas. Vot ei andnud talle teed ja venitas ka veel sihilikult. Ning ega ummikus istunud autojuhid lollid olnud: mitte keegi ei lasknud dziipi vahele trügida.
Minu selja taga on seni vaikselt sõidetud :)
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
kalle_100%
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 30. 06. 2004. 13:22

Nõmme raudteeületused

Postitus Postitas kalle_100% » 22. 09. 2006. 16:19

Soobel kirjutas:Ei usu, et olukord eesti rattaliikluskultuuris nii hull on, et peab kohe rämedaid torusid rongide kaitseks püstitama...
Kas võtad "hukkunute" eest vastutuse oma kanda? Nõmme on sääraseid torusid täis ja keegi ei kaeba, pigem vastupidi - paljud on õnnelikud.
Ratas ribadeks

Enzo
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 15. 04. 2006. 16:23

Postitus Postitas Enzo » 22. 09. 2006. 18:58

Loomulikult on need torud ühele sportlikule mehele vaid takistuseks.
Kuid ei tasu unustada tavapäraseid riskigruppe - vanureid ja lapsi. Nende käitumisviisi arvestades võivad need rauad ka kellegi elu päästa :wink:

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 22. 09. 2006. 23:49

Nõmme kohta ei tea öelda, Edelaraudtee seal ei opereeri. Ja ise ka ei vänta.

Aga muidu arvestades rongiliikluse tihedust ja jalgrataste arvukust, kui suur on üldse tõenäosus, et nad ristuvale kursile eksivad? Ja kui tähelepanu koondatakse toruslaalomile ega jälgita raudtee vabaolekut, eriti ebakindla sõidustiiliga vanadaamide puhul?

Muidu ei mäletagi ühtegi jalgratturi ja rongi kokkupõrget, viimati oli juhus 12 aastat tagasi, kui miski vanamutt Jäneda peatuses ratas käekõrval peatunud rongist väljus ja lihtsalt ülekäigu peal vastutulevale kiirrongile ette astus.
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 23. 09. 2006. 17:51

veiko kirjutas:

Kood: Vali kõik

Enne ületuskohti on paigaldatud metallpiirded, mis pidurdavad jalgratturi kiiruse 0-ni. See tagab jalgratturi turvalise ületuse ja annab talle aega veenduda, et rongi ei tule.
Ehk siis osa eesti rattavaenulikust poliitikast, samas kategoorias kohustusega autoteed ületades sadulast maharonimisega ja 5-sentimeetriste äärekividega ja betoonpinkidega kuskil mustamäe rattateel.

Rong ei ole nii pisitilluke asi, et teda ei saa märgata, pealegi on vedurijuhil kohustus igasugustele ülekäikudele ja sõitudele lähenedes vilet anda (ise vaatan antuke sellele läbi sõrmede, väiksema mürareostuse huvides ei anna vilet, kui ülesõit/käik on hea nähtavusega ning näen, et ülekäigu juures ei viibi ega lähene ühtki hingelist.)

Rongi alla jäädakse peamiselt kaheteelises piirkonnas, kus üht rongi jalakäija märkab, aga vastassuunas sõitvale rongile astub alla. Nõmmel tiheda elektriliiklusega kaheteelises piirkonnas on ehk neil jorudel mõtegi, aga Kuskil pimedas külas, kus päevas käib vaid neli rongi ja nendegi lõgin kostab kilomeetrite taha, on need liiklusohtlikud takistused, mis tuleb välja juurida.
mustal taustal helendab must vari

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 23. 09. 2006. 18:02

Soobel kirjutas: Rong ei ole nii pisitilluke asi, et teda ei saa märgata...
Jajahh. Egas eestis pole ju ühtegi õnnetust rongi ja liiklejaga olnud. Sest rong on ju suur. Teeb müra ja puha. Vahel laseb isegi vilet, kui vedurijuht viitsib.
Omast lapsepõlvest mäletan, et Viljandis sõitis kantreküla ülesõidul küll üks onu rattaga rongialla. Aga selliseid meil rohkem pole, sest see mees jäi rongialla.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 23. 09. 2006. 20:58

veiko kirjutas: Viljandis sõitis kantreküla ülesõidul küll üks onu rattaga rongialla.
Sel juhul pidi ta esmalt mööduma plärisevatest punastest tuledest, siis mööda manööverdama tõkkepuust... Pakun, et ka tänapäevased joruinstallatsioonid poleks teda peatanud. (Valve on sellel ülesõidul olnud juba kitsarööpmelise ajast saadik)
mustal taustal helendab must vari

Enzo
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 15. 04. 2006. 16:23

Postitus Postitas Enzo » 23. 09. 2006. 21:31

Loomulikult ükski kaine rattur meelega rongi alla ei kipu.
Kõige suurem oht on see, et rattur näeb, et rong on veel 500meetri kaugusel ning küll ta jõuab üle sõita. Kuid siis hakkab esiratas äkki rööbastel libisema või jääb lihtsalt rööpa kinni ning ongi üks vaene ohver läheneva rongi ees pikali.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 27. 09. 2006. 11:11

Täna siis selline kogemus töölt tulles:

Lendasin Pirita Sm.Savisaare nimelisel rattamagistraalil kuskil 35-ga Lillepi kurvidesse sisse. Vastu tulid kaks vene vanamutti Pantheri naistekatel, kõrvuti nii, et üks oli vastassuunavööndis. Pidid omavahel peaaegu kokku põrkama, kui vastassuunas sõitnu avastas, et tema rida polegi temale üksinda ette nähtud.

"Вы не на сореование!" kostis röögatus mu selja tagant, kui olin möödunud.
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
Overkilla
Rattur
Postitusi: 254
Liitunud: 15. 02. 2004. 14:20

Postitus Postitas Overkilla » 27. 09. 2006. 19:17

Sõitsin Kadriorust Pirita poole, olin just Russalka juures kui kitsal rattateel tulid vastu kõrvuti ratturid, üks Specialized punases kombes, möödudes pobises "persevest". Kuna juhtusin täna olema velo.clubbers.ee särgis, siis sõitsin eriti hoolsalt ja järgisin seadust, siis algul mõtlesin, et äkki ütles seda oma kaaslasele, pärast mõtlesin, et kui veel sellist Speci punast (kiiret) tegelast näen, siis viskan pulga kodarasse, et tõepoolest kukuks suu peale.

Caarel
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 31. 03. 2003. 03:19

Postitus Postitas Caarel » 28. 09. 2006. 11:25

Overkilla kirjutas:Sõitsin Kadriorust Pirita poole, olin just Russalka juures kui kitsal rattateel tulid vastu kõrvuti ratturid, üks Specialized punases kombes, möödudes pobises "persevest".
OT:
No rebin veits konteksti ja oletame et öeldigi Overkillale ning paneks oma tähelepanekud ka siia.
Nimelt olen tähele pannud ratturite seas mittesallivat suhtumist kus pidevalt käib üksteise sõimamine.
Kord juhtusin tähelepanu mujale suunama ja sõitsin sealsamas russalka taga äärekivisse ning mööduv rattur (full of merida) lasi huultelt tulema: "idioot".
Pidevalt kuuleb siit ja sealt võistluste kohta elamusi kuidas need mehed kes oma 26'' ratastega metsa vahel vaid laugeid terviseradasid võtavad kipuvad sõimama neid kes mägedes mööda ronivad ja seda valimatute sõnadega.
Rohkem sallivust võiks olla ja enda huvides tuletan kõigile meelde et allamäge sõitja lastakse ennem läbi:D

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 15. 12. 2006. 10:54

Ei kuulu Tallinna rattateede teemasse, küll aga toruinstallatsiooniteema jätkuks.

Nimelt oli juhus sõita üle Taikse vastloodud rattateeülesõidu Türi lähedal. Sealgi on jämedad torutõkked keset sõiduteed. Ilm oli ka pime ja sombune.

Nende torude otsa ei sõitnud ma ainult sellepärast, et teadsin, et seal on raudtee ja kummaliste metalltorukunstišedöövritega ülesõit. Liialt hilja ilmusid need rattatule valgusvihku, täie hooga oleks laksu ära pannud.

Nii et on tõesti ajaküsimus, millal esimene uljas kihutaja end nendesse torudesse vigaseks sõidab.
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 18. 12. 2006. 08:24

Nagu autosõidu, nii ka rattasõidu juurde kuulub reegel, et ära sõida oma tuledest kiiremini.
Ratas on minu hobi, mitte elu

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Re: Tallinna jalgrattateed

Postitus Postitas cowrider » 06. 01. 2007. 16:24

Kuldar kirjutas: Jälgisin eile põgusalt seda siniste latakate mahamärkimist, ja ma ei näe jõudu, mis sunniks mind sõiduteele joonistatud "surmarajale" minema.
Konkreetne näide: Selle Laulasmaa-paksude-kohtumise aegne liiklusummik. Liiklus seisab. Mööda vastmärgitud ratturite kitsukest eraldusriba sõidab dressinimene rattaga. Minu ees seisnud autost otsustab kaassõitja maha minna, laksti! küljeuks pärani lahti ja napikaga saab rattur pidama, pühib veel minu auto küljegi puhtaks.
Mis vahet sel on, et kas sõidad autoukse sisse sõiduteel või veidi kõrgemal 'rattateel'? Uks võib avaneda nii peatunud autol, mis on sõiduteel kui ka kõnniteele/rattateele/haljasalale parkinud autol. Ma olen neid kõiki variante lähedalt näinud, kuid lähikontaktidest ettevaatlikkuse või õnne läbi pääsenud. NB! Sõiduteel (kui ei ole jääkonarusi ja auke) on minuarvates ohutum, rahulikum ja oluliselt kiirem liigelda.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 02. 04. 2007. 17:33

Olen lõplikult loobunud Pirita Sm.Savisaare-nimelise jalgrattamagistraali kasutamisest töövälisel ajal.
Ühe otsaga kokku neli liiklusohtlikku olukorda, kahel juhul sõitsin teelt välja. Kepikõndijaid ja rulluiskudel tudisejaid on ohtrasti juurde tekkinud. Kas ainult tundub mulle, või ongi nii?
mustal taustal helendab must vari

mrtn
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 30. 03. 2003. 23:41

Postitus Postitas mrtn » 07. 04. 2007. 11:18

see oli juba eelmisel hooajal nii, jalgrattaga sõitmiseks täiesti mõttetu koht. (tegelt rulluiskudega ka, seda võib nt Tammneemes harrastada))

munkey
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 07. 07. 2007. 21:34

Postitus Postitas munkey » 08. 07. 2007. 21:28

Tallinna rattateed on keskmised, sest tekib ikka ka uusi ja häid(paariks aastaks ja siis mõned augud juba nt. Kakumäel) aga nendest teedest ma aru ei saa, mis olid vanasti kõnniteed ja nüüd on lihtsalt märgistus peale tõmmatud. või näiteks sellised kohad, kus on rattatee ja siis ei ole ning 100 meetri pärast uus rattatee. Näiteks Sõpruse puiesteel Siili peatuse lähedal ja siis Keskuse tänava lähedal ka. Ja veel ei meeldi mulle need rattateed, mis on eraldatud ratturitele autoteedel...oeh, need on jubedad... :?

Skatch
Rattur
Postitusi: 82
Liitunud: 20. 03. 2005. 14:13

Postitus Postitas Skatch » 08. 07. 2007. 23:03

munkey kirjutas:Ja veel ei meeldi mulle need rattateed, mis on eraldatud ratturitele autoteedel...oeh, need on jubedad... :?

Eriti selline osa mis toob tõnismäelt alla Kristiineni ja edasi Mustamäe teeni. Palju auke ja kanalisatsiooni aukude kohad vms.
Pole sellist päeva, mis ei sobiks rattasõiduks.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 29. 07. 2007. 12:30

Nüüd siis oskasid töömehed Pirita Selveri ristis kahe sõidusuuna vahele seaaia püsti panna. Mis tähendab seda, et Pirita-Koselt ei saa kuskiltkaudu Ed.Savisaare-nimelisele Pirita-Kadrioru jalgrattamagistraalile ligi. Kui ehk kuskilt Selveri tagant üle pudelikildude ja 20-sentimeetriste äärekivide.

Sõnajalgade maja kohal vedelevad Õllesummerist saati eelpool mainitud rattamagistraalil pudelikillud. Rulluuisutajate poolt tee serva uhutud.
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 02. 10. 2007. 13:03

Päevalehes jutuke Tallinna rattateedest. Ei midagi uut, samas suht-koht kõik kitsaskohad kenasti kirja pandud. Kummastust tekitab foto, kus jutustajatest vaid kahel kiiver - no krt, kas ei saa siis klõpsu ajakski kiivrit pähe panna. :evil:
http://www.epl.ee/?uudised=401913
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Tallinna jalgrattateed

Postitus Postitas Villem T » 10. 01. 2008. 10:05


margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Re: Tallinna jalgrattateed

Postitus Postitas margus v » 10. 01. 2008. 12:00

Olen kuulnud,et aastaks 2010 valmib jalgrattatee kuni Vääna-Jõesuuni.(Vähemalt Murasteni)

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Tallinna jalgrattateed

Postitus Postitas Villem T » 10. 01. 2008. 13:27

margus v kirjutas:Olen kuulnud,et aastaks 2010 valmib jalgrattatee kuni Vääna-Jõesuuni.(Vähemalt Murasteni)
Murasteni on valmis.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Tallinna jalgrattateed

Postitus Postitas mart » 10. 01. 2008. 13:47

margus v kirjutas:Olen kuulnud,et aastaks 2010 valmib jalgrattatee kuni Vääna-Jõesuuni.(Vähemalt Murasteni)
Murasteni ulatuva autotee valmimine peaks olema seotud eurotoetusega. Tolle sagedane nõue on, et autoteega kaasneb rattatee. Kui euroraha Vääna-Jõesuuni välja kaubelda ei õnnestu, siis vurab rattur vanamoodi sõiduteel.
Tallinna kodukal on kaart 28MB, kuhu ja mis rattateid plaanitakse aastaks 1035.
http://tlpa.tallinn.ee/index.php?id=303
http://tlpa.tallinn.ee/down.php?id=1016
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Tallinna jalgrattateed

Postitus Postitas Kuldar » 10. 01. 2008. 19:17

kisub tallinna jalgrattateede teemast välja, aga
sel aastal läheb kap.remonti teelõik Türisalu panga ja Keila-Joa vahel, mis tavapärase Kloogaranna mnt trenniringi nühkijatele oli vist kõige hullem jupp. Sel aastal siis ainult Keila jõe sillani, kuna silla rekonstrueerimise graafik on veel udune.
Gravity is a Bitch

Vasta

Mine “Üldfoorum”