rattamatkale - pakika kott

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

rattamatkale - pakika kott

Postitus Postitas taavid » 30. 06. 2003. 21:30

väikene rattamatk plaanis, ahvenamaale. kui kellegil kogemusi, siis rääkige :)

pakika kott vaja muretseda - keegi oskab midagi soovitada, enne kui ise poodidesse kolama minna? hirmkallit ja tasemel asja pole vaja, peaasi et vastu peab. ja kui pakiraami enda ostmisega mingit olulist juttu on, siis rääkige seda kah :)
Viimati muutis taavid, 30. 06. 2003. 22:03, muudetud 1 kord.

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Postitus Postitas gandalf » 30. 06. 2003. 21:59

Ise kasutan Authori keskmise suurusega kotti ja olen temaga väga rahur.

http://www.author.ee/lisavarustus.htm?id=65000001

Vahur

Road
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 21. 05. 2003. 13:34

Postitus Postitas Road » 30. 06. 2003. 22:47

Ära osta mingit odavat jama, mis kinni ei seisa ja ratta küljes ei püsi ja nii edasi. Mul sama kott ja väga rahul. Ainult kätte sain 400-ga. Sama palju maksab ka pakiraam, kuhu ta panna.

taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

Postitus Postitas taavid » 30. 06. 2003. 22:52

Road kirjutas:Ära osta mingit odavat jama, mis kinni ei seisa ja ratta küljes ei püsi ja nii edasi. Mul sama kott ja väga rahul. Ainult kätte sain 400-ga. Sama palju maksab ka pakiraam, kuhu ta panna.
alla selle hinna ilmselt ei saagi?? ma ise arvasin, et ~500 eeki järsku odav värk on :oops:

aga pakikas ja 400 eeki?? on siis mingit erikrdi asja vaja?

Road
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 21. 05. 2003. 13:34

Postitus Postitas Road » 01. 07. 2003. 06:28

Odavamad ei kannata lihtsalt raskust ja reguleerimisvõimalus on väike ja asend vale. Mul naine ostis odavad. Nagu midagi kotti panid läks lahti. Ja vaata, et kott jääks laias laastus tahapoole tagaharki, muidu jääb sõna otseses mõttes jalgu. Arvesta pakika kõrgust ja kaugust koos kotiga. Ei ole mitte odav hobi.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 01. 07. 2003. 06:54

no ega väga kallis hobi ka pole. Mu pakikakott oli laenatud, kuid maksab suurusjärgus 300-350 kr. ja pealmine osa on väiksem, kui see Authori oma. Telk ja magamiskott läksid koormarihmadega veel sinna peale. Neid sa rattakotti nagunii ei mahuta, aga sellise kõrge rattakoti otsa neid upitama hakata ? Pakika TranzX, sain hästi kerge ja Järve Haweiist 340.- tavahinnaga. Sama asi mujal kallim. Mujal võidakse ka rasket terasest pakikat pakkuda - keeldu. Kõik pidas Rohelister Rattaretke 200 km ilusasti vastu. Kaaluda võiks suure hõbedasse koormakatte (äärest kummiga) ostmist - katab kogu pakikal oleva kraami ära - tolm ja vihm ja kuumus ei pääse ligi. Vt. Matkasport ja Nõmme matkakeskus.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: rattamatkale - pakika kott

Postitus Postitas mart » 01. 07. 2003. 12:04

taavid kirjutas:väikene rattamatk plaanis, ahvenamaale. kui kellegil kogemusi, siis rääkige :)

pakika kott vaja muretseda - keegi oskab midagi soovitada, enne kui ise poodidesse kolama minna? hirmkallit ja tasemel asja pole vaja, peaasi et vastu peab. ja kui pakiraami enda ostmisega mingit olulist juttu on, siis rääkige seda kah :)
Kui sa lähed roheliste rattaretkele, siis pole sul pakikat ja kotti vaja, teil sõidavad ju *laibaautod* ette-taha:

Reede, 15.08.
* 4:25 Saabumine Ahvenamaale Mariehamni
Pakiautod sadamas vastas, autole saab panna suured pakid (telgid jne), need toimetatakse otse kämpingusse.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: rattamatkale - pakika kott

Postitus Postitas Andrus K » 01. 07. 2003. 12:11

mart kirjutas:
taavid kirjutas:väikene rattamatk plaanis, ahvenamaale. kui kellegil kogemusi, siis rääkige :)

pakika kott vaja muretseda - keegi oskab midagi soovitada, enne kui ise poodidesse kolama minna? hirmkallit ja tasemel asja pole vaja, peaasi et vastu peab. ja kui pakiraami enda ostmisega mingit olulist juttu on, siis rääkige seda kah :)
Kui sa lähed roheliste rattaretkele, siis pole sul pakikat ja kotti vaja, teil sõidavad ju *laibaautod* ette-taha:

Reede, 15.08.
* 4:25 Saabumine Ahvenamaale Mariehamni
Pakiautod sadamas vastas, autole saab panna suured pakid (telgid jne), need toimetatakse otse kämpingusse.
Rohelised käivad aastas 2 korda rattaga sõitmas. Aprilli lõpus Eestis ja juulis soomes (seni). Ahvenamaa ongi selle aasta RohelisteRR välismaale. Oma kraami kandsin ise kaasa kuna: pakiautode saabumine ja seal kraami hoidmine ja sealt maha loopimine niivõrd kaootiline ja ebaturvaline et ma lihtsalt ei või. Teiseks tundub kuidagi aus kogu nänn ise edasi kanda. Matk või asi muidu
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 01. 07. 2003. 12:32

muaddib kirjutas:no ega väga kallis hobi ka pole. Pakika TranzX, sain hästi kerge ...Mujal võidakse ka rasket terasest pakikat pakkuda - keeldu. Kõik pidas Rohelister Rattaretke 200 km ilusasti vastu..
Möödunud aastal Värska rattaretke teisel päeval ca 30 km enne Tartut oli mingi asula, milles asfalt tee. Kõik tõstsid rõõmsalt kiirust. Asula lõpus läks asfalt treppi sõidetud kruusaks üle. Olin kõrval, kui üks naisterahvas seal kiirusega ca 35km/h külje maha pani ja oimetuna lamama jäi. Kui appi ruttasin, siis polnudki pilt niiii hirmus - oimul kerge kraabe, peopesal kerge kraabe, õlanukil kerge kraabe, tibake verd. Miks räägin: tal oli terasest tugev pakiraam ja punnis Halti tagaküljekott. Nood võtsid löögi ja lohisemise omapeale. Ei kujuta ette, mitu ruutmeetrit nahka/liha ja kui palju verd oleks kruusale jäänud, kui pakikas oleks olnud kerge alumiinium ja kott lötsis (sest suuremat koormat ei kannata) authori nailon.

charlie
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 18. 05. 2003. 15:36

Postitus Postitas charlie » 01. 07. 2003. 15:18

pakikatest - kindlasti soovitan kasutada terasest pakiraami (kuigi endal on alu, plaanin selle välja vahetada). matkal ei ole kaal nii tähtis kuivõrd vastupidavus ja pikaajalisus. pakika valikul ole eriti tähelepanelik keevituste osas ja esimest odavat ei tasu kindlasti osta.
rattakotid - endal on Halti Quick 48. suht head kotid, vihma kaitseks on komplektis kilekatted ja pakiraamile kinnitub lihtsalt klambritega. pole vaja sellist pusamist, nagu näiteks authori koti puhul. ei soovita osta kotte, mis on küljed ja pealmine osa ühes tükis. ebamugav paigaldada ja suht ebastabiilne.
roheliste retkel piisab seljakotist, kui just ei taha tõelist rattamatka fiilingut tunda ja ise kogu varustust vedada.
mnjah, rattamatka teemadel ja varustuse teemadel võiks lõpmatuseni arutleda.

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Postitus Postitas gandalf » 01. 07. 2003. 22:14

Ei ole see Authori kott sugugi õhukesest nailonist. Igatahes võrreldes mu Halti kotiga on enam vähem sama paks. Mis puutub pakiraami, siis mu alumiiniumpakiraam on pidanud 3 aasta eeskujulikult vastu, pealegi on ta käinud (Kahjuks küll ilma minuta) 3 suve järjest Alpide, Norra ja Püreneedematkal. Vaevalt, et niru raami oleks mult 3 aastat järjest laenuks palutud...

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 01. 07. 2003. 22:47

gandalf kirjutas:Ei ole see Authori kott sugugi õhukesest nailonist. Igatahes võrreldes mu Halti kotiga on enam vähem sama paks. .
Nüüd tulistan :!: Author on rahvakott, mis mõeldud kasutamiseks kergrezhiimis. Tema materjal võib tõesti olla sarnane Halti, Ortliebi, Umarexi, Deuteri omaga, AGA: Olen authori kotte näinud/parandanud/kohendanud matkadel alates ajast, kui nad eestis müüki tulid. Olen näinud alt õmblustest lahtirebenenuid; luku õmblustest rebenenuid; kotte, mis paindunud kodaratesse; kotte, mis pidurdamisel sõitnud kandadesse, kuna pakikal ei leidu tema jaoks kinnituskohti; kotte, millel on pingutusrihmade õmblused puruks tõmmatud; kotte, mis ka tibakese vihma läbi lukkude/õmbluste sisse lasksid. Ja ma EI usalda neid. Ja räägin, kuna oman ka kõiki teisi tekstis nimetatuid, koos nonde eeliste ja puudustega.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 02. 07. 2003. 06:22

charlie kirjutas: ei soovita osta kotte, mis on küljed ja pealmine osa ühes tükis. ebamugav paigaldada ja suht ebastabiilne.
roheliste retkel piisab seljakotist, kui just ei taha tõelist rattamatka fiilingut tunda ja ise kogu varustust vedada.
mnjah, rattamatka teemadel ja varustuse teemadel võiks lõpmatuseni arutleda.
milles see ühes tükis rattakottide ebastabiilsus väljendub :?:

seljakotti, ka kõige väiksemat ma rattamatkale küll ei soovitaks. Asjade seljas mitte hoidmine peaks olema üks rattamataka basic ruulsidest. Olgu ta kuitahes kerge ja tühi, õlgadele/seljale "hakkab" mingi hetk ikka. Kogu kupatus las olla pakikal/palikakotis. Ideaalis võiks osa nänni olla esipakikal ja esipakikakotis. Millist vist aga nt. amordiga mtb-le paigaldada ei anna.
Kui kraam, ka osaliselt, on seljas, siis on ka kogu kupatuse (inimene+ratas+varustus) raskuskese kõrgemal ja seega kurvides ja üldse ebastabiilsem, või mis :?:
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 02. 07. 2003. 07:41

seljakoti osas tahaks vastu vaielda.......olen teinud ,(kuigi mitte täisvarustusega), päris pikki otsi umb.5kg seljas ja pole hullu, ennem jääb istumine valusaks kui selg.
Muidugi on üks halb asi et palavaga selg väga märjaks läheb ja külmema ilmaga kui sõidust tuled ja koti seljast võtad ning peab veidi väljas olema siis olen paaril korral tundnud et külm hakkab.
Kott on Authori oma ja võrrelda millegi muuga ei oska.

Tegelt hakkab see vaikselt juba häirima et kõik asjad mida võrreldakse on vähemal või rohkemal määral Author :?

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 02. 07. 2003. 07:59

Rom kirjutas: Tegelt hakkab see vaikselt juba häirima et kõik asjad mida võrreldakse on vähemal või rohkemal määral Author :?
minu meelest on just tore, et mõni eestis mitte nii kõrgelt noteeritud tootja (Author) suudab oma tarvikutevalikuga ja miks mitte ka kvaliteediga tesitele kannale astuda.

Kõik mis pole scott või trekk, on juba minu meelest piisavalt rebel. Kiskus vähe off-topicucs, sry
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

charlie
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 18. 05. 2003. 15:36

Postitus Postitas charlie » 02. 07. 2003. 09:42

pakiraami valikul tuleks jälgida, et see oleks mõeldud külgkottide vedamiseks.
kasulik on hankida ka leistangikott ja esirattakotid (muide, ka amortidega ratastele on võimalik panna).
nägin Authori :wink: kataloogis kena disainiga lenksukotti, huvitav kas seda kuskilt hankida ka saaks. minu arust http://www.author.ee oma lisavarustuse valikul seda ei näita.

kui seljakott on kerge, ei ole probleemi. mina ise ostsin endale Berliinist VauDe http://www.vaude.de raami ja võrkseljatoega koti, mis spetsiaalselt rattasõiduks disainitud ja ei tunne muret kui mõned kilod (veekott 2kg+muu träna) seljas on.

kottide riietest. Ortlieb http://www.ortlieb.de on muidugi super, kummeeritud riidega kottid, aga miinus tekib siis kui tuleb märjad asjad kottidesse pakkida. kotid on nii umbsed, et sees olevad riided ei saa "hingata". seega kui just vihmases kliimas ei plaani sõita, soovitaks riidest kotti, millele saab vihmakaitseks kile peale tõmmata. Haltil näiteks on selline asi standardvarustuses.

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Postitus Postitas gandalf » 02. 07. 2003. 16:43

Rom kirjutas: Tegelt hakkab see vaikselt juba häirima et kõik asjad mida võrreldakse on vähemal või rohkemal määral Author :?
Lihtsalt odavama hinnaklassi osas eriti teisi tarvikuid ei olegi mida ratta külge julgeks panna.
Loomulikult on mu enese Halti ja ferrino rattakotid tunduvalt paremini tehtud ja paremast materjalist, aga hind... Selleks, et miski 2-3 korda aastas suht "light" tingimustes matkamas käia ei ole Authori kotil häda miskit. Kodumaistel matkadel eelistan tema väikese ja kerge olemise tõttu "pärismatkakottidele".

Vahur@rohkem.küll.veematkaja

taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

Postitus Postitas taavid » 04. 07. 2003. 22:47

"http://www.author.ee/lisavarustus.htm?id=65000001" - telk sinna ju sisse ei mahu? siis pole nii suurt vaja. või osta selline kahepoolne? maht peaks piisav olema... telk ja alus sinna peale õnnestub panna? kuskohas tartus vastavaid poode üldse on??

"Kui sa lähed roheliste rattaretkele" - iseseisvalt lähen. ei kujuta seda ratturitte massi seal eriti ette. niigi ülerahvastatud koht :P

ja ega plastikust porilaud ju pakikat ei sega kuidagi?

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

to taavid: pood Tartus

Postitus Postitas mart2 » 05. 07. 2003. 01:55

Kevadel myydi selliseid raamikotte Riia m@e spordipoes.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
rahetera
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 09. 04. 2003. 20:01

Postitus Postitas rahetera » 09. 07. 2003. 14:44

charlie kirjutas: rattakotid - endal on Halti Quick 48. suht head kotid, vihma kaitseks on komplektis kilekatted ja pakiraamile kinnitub lihtsalt klambritega. pole vaja sellist pusamist, nagu näiteks authori koti puhul.
ei saa jätta küsimata, kust ostsid?

kas HE, Veloplusi, MatkaSpordi ja Authori kõrval on veel poode, mis rattale matkakotte müüvad?

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 09. 07. 2003. 14:57

äkki on nõmme matkakeskuses ka. Kõva matkaspordi konkurent on ta muus osas kindlasti.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 09. 07. 2003. 15:00

rahetera kirjutas:
charlie kirjutas: rattakotid - endal on Halti Quick 48. suht head kotid, vihma kaitseks on komplektis kilekatted ja pakiraamile kinnitub lihtsalt klambritega. pole vaja sellist pusamist, nagu näiteks authori koti puhul.
ei saa jätta küsimata, kust ostsid?

kas HE, Veloplusi, MatkaSpordi ja Authori kõrval on veel poode, mis rattale matkakotte müüvad?
Halti on müügil:
Nõmme matkakeskuse pood
http://www.matkakeskus.ee
Agu on müügil:
Kauplus Velospets
http://www.velospets.ee/

Miskid kotid on Dünamos Liivalaia tänaval.

taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

Postitus Postitas taavid » 10. 07. 2003. 21:42

gandalf kirjutas:Ise kasutan Authori keskmise suurusega kotti ja olen temaga väga rahur.
ostsin kah sellesama. tartus oli selles hinnaklassis veel üks (vist noname), ehkki juba mitu liitrit väiksem. kesklinna poodides oli see authori kott 590 eeki, riia mnt lõpus 490. mahutavus - ise ikka vaikselt lootsin, et magamiskott mahub kah sisse... :oops: aga ikka ei mahu. aga kui palju harjutada, siis võibolla mahub :P

kas on ka mingid spets koormarihmad olemas telgi ja peno jaoks?? suvalise nöörijupiga läheb vist jamaks.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 10. 07. 2003. 21:50

taavid kirjutas:ostsin kah sellesama. tartus oli selles hinnaklassis veel üks (vist noname), ehkki juba mitu liitrit väiksem. kesklinna poodides oli see authori kott 590 eeki, riia mnt lõpus 490. mahutavus - ise ikka vaikselt lootsin, et magamiskott mahub kah sisse... :oops: aga ikka ei mahu. aga kui palju harjutada, siis võibolla mahub :P

kas on ka mingid spets koormarihmad olemas telgi ja peno jaoks?? suvalise nöörijupiga läheb vist jamaks.
Olin hiljuti probleemi ees, et millist pakiraami kotti ja muud matkavarustust osta. Mõtlesin ka sellele Authori omale, aga ostsin Sport-tex'ist kuski 400 eest mingi noname, paistis päris korralik. Igatahes sisse läks 2 magamiskotti ja telk ning täpselt samapalju oleks veel mahtunud. :)

Üldse esimest korda elus sai ostetud matkavarustust, lootus jääb et mind võib nyyd ka matkaradadel näha.
1300 krooni eest sai minusugune hobimatkaja pea kogu kola, see on siis
telk, 2 magamiskotti, pakiraam, rattakott, koormarihm.

taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

Postitus Postitas taavid » 10. 07. 2003. 22:00

Kirsa kirjutas:Olin hiljuti probleemi ees, et millist pakiraami kotti ja muud matkavarustust osta. Mõtlesin ka sellele Authori omale, aga ostsin Sport-tex'ist kuski 400 eest mingi noname, paistis päris korralik.
vist sport-texis see noname oligi. 400+, samas oli vist esimest korda müügis.
Kirsa kirjutas:Igatahes sisse läks 2 magamiskotti ja telk ning täpselt samapalju oleks veel mahtunud. :)
mittekoheüldse ei usu. kott oli siis oluliselt suurem kui see authori oma? või sa siis riideid-toitu kaasa ei võtnud :)
Kirsa kirjutas:Üldse esimest korda elus sai ostetud matkavarustust, lootus jääb et mind võib nyyd ka matkaradadel näha.
1300 krooni eest sai minusugune hobimatkaja pea kogu kola, see on siis
telk, 2 magamiskotti, pakiraam, rattakott, koormarihm.
tubli, mis muud. aga räägi sellest koormarihmast - milline on ja mis maksab.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 10. 07. 2003. 22:15

taavid kirjutas:mittekoheüldse ei usu. kott oli siis oluliselt suurem kui see authori oma? või sa siis riideid-toitu kaasa ei võtnud :)
Eee. Sinna kotti mahub siis 4 magamiskotti ja 2 telki, siis on ta peaaegu täis!
Ehk kui mul oli 2 magamiskotti ja 1 telk, siis kott oli pooltyhi :).
See mahutamine toimus poest kodusõidul, matkale pole veel jõudnud, alles eile ostsin. Ma arvan et oleneb ka telgi ja magamiskoti suurusest :).
Mina kui paadunud rattur matkan sedasi, et ööbin heal juhul ainult ühe öö ja siis kihutan kohe edasi uutele põnevatele metsaradadele :).
Matkamine ise mind ei huvita, lihtsalt meeldib pikalt sadulas istuda ja näha uusi kohti ja paiku ning et saaks rahulikult ette võtta mitmepäevase tuuri ilma et oleks vaja saateautot või vahepeal kodus käia.

PS! Telkide ja magamiskottide ostul oli kriteeriumiks ka kaal. Iga gramm on ju arvel. :)

PPS! Koormakumm vmt oli 30 krooni ja venis korralikult. Valitud alumiiniumist TransX pakikal olid ka kohe vastavad kohad all ääres.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 11. 07. 2003. 07:51

nii:
1. ah et saadi 2 magamiskotti ja telk 1300 eest. Siis on need magamiskotid ju vaid südasuveks. Nt. roheliste rattamatkal aprilli lõpus prognoositi öösel 0+-2kraadi. Sellisteks oludeks sai valitud matkaspordist "ferrino nadir"
-12/-4/+2 magamiskotid, kusjures koodi loetakse nii, et -12 jääd ellu, -4 saad magada, +2 on ülihea. Nii et need odavad säästumarketi magamiskotid võivad millagi rahakotile tagasi teha.

2. koormarihmad. On olemas venivat kummist konksuga. Need on paremad, kuid peavad olema õige pikkusega, muidu jäävad lõdvaks.
On ka kiirkinnitusega klassikalised koormarihmad, kuid neid kasutatakse matkakoti alla ja peale lisapakkide (magamisalus, magamiskott ...) kinnitamiseks peamiselt. Ise ostsin just need ja pidin nentima, et ostetud 1,5 meetrised ulatusid jeeli-jeeli ümber kogu krempli (kraami täis rattakott, magamisalus, magamiskott, 4-inimse-telk).

3. rattamatkale soovitan kaasa võtta ka priimuse. Sellega on mõnus allikaveest ja pakisupi pulbrist sooja toitu vaaritada. 3-päevasel matkal hakkad sa soojast toidust väga puudust tundma. Sõjaväepriimused on odavaimad ja kompaktseimad (200 eeku) ja müügil tartu maantee militaarpoes keskturu juures.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

charlie
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 18. 05. 2003. 15:36

Postitus Postitas charlie » 11. 07. 2003. 09:47

koormarihmad.
ei tasu neid külla osta...ise teha. plastikust kinitusklamber ca 2-5 eeku ja koormarihm ca 5-7 eeku meeter. seega meetrise koosmarihma võid saada min 7 eeku eest. poest ostes selline ca 30 eeku (nt. lafuma).

taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

Postitus Postitas taavid » 11. 07. 2003. 09:54

charlie kirjutas:koormarihmad.
ei tasu neid külla osta...ise teha. plastikust kinitusklamber ca 2-5 eeku ja koormarihm ca 5-7 eeku meeter. seega meetrise koosmarihma võid saada min 7 eeku eest. poest ostes selline ca 30 eeku (nt. lafuma).
kus neid koormarihmu/klambreid ka eraldi müüakse?
vastan ise: igas poes :P
Viimati muutis taavid, 11. 07. 2003. 15:20, muudetud 1 kord.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 11. 07. 2003. 15:18

Andrus K kirjutas:nii:
1. ah et saadi 2 magamiskotti ja telk 1300 eest. Siis on need magamiskotid ju vaid südasuveks. Nt. roheliste rattamatkal aprilli lõpus prognoositi öösel 0+-2kraadi. Sellisteks oludeks sai valitud matkaspordist "ferrino nadir"
-12/-4/+2 magamiskotid, kusjures koodi loetakse nii, et -12 jääd ellu, -4 saad magada, +2 on ülihea. Nii et need odavad säästumarketi magamiskotid võivad millagi rahakotile tagasi teha.
Jah ongi südasuveks, kuna ma siis veel matkan :).
Kusjuures ei ole säästumarketi kraam.

villu
Rattur
Postitusi: 140
Liitunud: 18. 06. 2003. 15:21

Postitus Postitas villu » 11. 07. 2003. 15:22

Ei no talvel ka ju hea matkata. Eluks ajaks jääb meelde kuidas sel talvel üle jää Kihnu sai mindud ... rattaga loomulikult... :D

Kasutaja avatar
rahetera
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 09. 04. 2003. 20:01

Postitus Postitas rahetera » 11. 07. 2003. 19:09

Nii, mina läksin Rocca al Mare Hobby Hall'i poodi ja ostsin 690 krooniga sihukesed kotid - http://www.hobbyhall.fi/product_view.as ... =&orderst=&

Olin ka ennen nende kottide kohta kiidusõnu kuulnud, ent nüüd, ise neid kotte omades, võin hosiannaga ühineda :D

Kasutaja avatar
Alan B'Stard
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 12. 08. 2003. 00:55

Postitus Postitas Alan B'Stard » 17. 08. 2003. 02:27

Andrus K kirjutas:Sõjaväepriimused on odavaimad ja kompaktseimad (200 eeku) ja müügil tartu maantee militaarpoes keskturu juures.
Ee, vabandame aga ei tekkinud äratundmisreaktsiooni. Kas ehk täpsemaid direktiive ei oleks saadaval selle militaarpoe asjus ? Kas ta on otse näoga Tartu mnt poole ehk otse vaadeldav ?

Kasutaja avatar
Alan B'Stard
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 12. 08. 2003. 00:55

Postitus Postitas Alan B'Stard » 17. 08. 2003. 02:30

rahetera kirjutas:Nii, mina läksin Rocca al Mare Hobby Hall'i poodi ja ostsin 690 krooniga sihukesed kotid - http://www.hobbyhall.fi/product_view.as ... =&orderst=&
Saab ka lühemalt :)

http://www.hobbyhall.fi/product_view.asp?productid=9833
http://www.hobbyhall.fi/images/product/476050_iso.jpg

Kas neil miski õlapael või vähemalt selle konks/aas ka oli rattat eraldatuna transportimiseks ?

Kasutaja avatar
Alan B'Stard
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 12. 08. 2003. 00:55

Postitus Postitas Alan B'Stard » 17. 08. 2003. 08:45

taavid kirjutas:
charlie kirjutas:koormarihmad.
ei tasu neid külla osta...ise teha. plastikust kinitusklamber ca 2-5 eeku ja koormarihm ca 5-7 eeku meeter. seega meetrise koosmarihma võid saada min 7 eeku eest. poest ostes selline ca 30 eeku (nt. lafuma).
kus neid koormarihmu/klambreid ka eraldi müüakse?
vastan ise: igas poes :P
Selles osas on mul mõningane kahtlus. Vähemalt Siili peatuse Konsumis neid küll ei olnud. :roll:

Kasutaja avatar
karzum
Rattur
Postitusi: 119
Liitunud: 01. 07. 2003. 11:52

Postitus Postitas karzum » 17. 08. 2003. 12:32

Alan B'Stard kirjutas:Ee, vabandame aga ei tekkinud äratundmisreaktsiooni. Kas ehk täpsemaid direktiive ei oleks saadaval selle militaarpoe asjus ? Kas ta on otse näoga Tartu mnt poole ehk otse vaadeldav ?
On otse vaadeldav. Kui liigud keskturu juurest bussijaama poole siis jääb paremat kätt.
http://www.kroonuait.ee/kontakt.htm
Rattasõit on ajavõit

taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

Postitus Postitas taavid » 17. 08. 2003. 15:23

Alan B'Stard kirjutas:Selles osas on mul mõningane kahtlus. Vähemalt Siili peatuse Konsumis neid küll ei olnud. :roll:
no igas spordipoemoodi kohas siis...

Kasutaja avatar
rahetera
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 09. 04. 2003. 20:01

Postitus Postitas rahetera » 19. 08. 2003. 18:37

Alan B'Stard kirjutas: Kas neil miski õlapael või vähemalt selle konks/aas ka oli rattat eraldatuna transportimiseks ?
Õlepaela pole, küll aga on neil kottidel sangad. Et käeotsas saab teisi tarida küll.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 14. 10. 2003. 15:59

eh, ei saand mitte mrkimata jätta oma velo pilti

album_page.php?pic_id=621

pakikas - tranz-x
raami küljes isetehtud alumiiniumkõrvad pakika kinnitamiseks
rattakotid - Halti - laenatud


pakika peal oli magamiskott, telk ja kõige taga seljakott, lisaks 4 espandrit
ja pold mingit probleemi...

Kasutaja avatar
Alan B'Stard
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 12. 08. 2003. 00:55

Postitus Postitas Alan B'Stard » 14. 10. 2003. 16:13

Gunnar kirjutas: raami küljes isetehtud alumiiniumkõrvad pakika kinnitamiseks
Issi, seleta (või oli see emme).

Mis kõrvad, misjaoks ja mismoodi.
(Ega sul sealt pildilt hunniku alt küll midagi välja ei paista)

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 15. 10. 2003. 13:10

Et on küll, vaata terasemalt, need samad läikivad asjad, mis on telgi all ümber raami toru keeratud. neid oli vaja selleks, et kompenseerida statsionaarsete kruviaukude puudumist samas piirkonnas.

Isa keeras need alumiiniumist valmis ja asi tuli nii krdi hea välja, et näevad välja nagu poest ostetud ja tunne, et enneb annab küll raam järgi, kui need kõrvad. Peale panemisel on aint toorest jõudu vaja :) Mõnedel pakikatel on midagi sellist ka kohe poest ostes kaassas, a esiteks ei ärata need mingit usaldust ja teiseks on need imetillukesed..

Kasutaja avatar
Alan B'Stard
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 12. 08. 2003. 00:55

Postitus Postitas Alan B'Stard » 15. 10. 2003. 13:21

Gunnar kirjutas:Et on küll, vaata terasemalt, need samad läikivad asjad, mis on telgi all ümber raami toru keeratud. neid oli vaja selleks, et kompenseerida statsionaarsete kruviaukude puudumist samas piirkonnas.

Isa keeras need alumiiniumist valmis ja asi tuli nii krdi hea välja, et näevad välja nagu poest ostetud ja tunne, et enneb annab küll raam järgi, kui need kõrvad. Peale panemisel on aint toorest jõudu vaja :) Mõnedel pakikatel on midagi sellist ka kohe poest ostes kaassas, a esiteks ei ärata need mingit usaldust ja teiseks on need imetillukesed..
Mul oli muidu sama probleem, rattal polnud kruviauke.
Probleem lahenes ratta vargusega :x

Igaks juhuks panen siiski järgmise ratta jaoks tehnilisi nippe kõrva taha, kuna mul on alati kalduvus palju träni kaasas vedada.

Et sul on siis samasugune jublakas nagu poest mõnel pakikal kaasas, et plekiriba aasaks keeratud, ainult et tugevam plekk ?

Vasta

Mine “Üldfoorum”