Milline rattahoidja auto katusele?

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Pikk
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 18. 02. 2003. 14:06

Milline rattahoidja auto katusele?

Postitus Postitas Pikk » 14. 08. 2003. 16:13

Plaanis soetada endale rattaraamid kuid valik on nii kirju, et heameelega kuulaks ka teiste arvamusi.
Kas kellegil on kogemust sellise mudeliga nagu Thule Freeride 575
Kui kellegil on värskeid kogemusi (positiivseid või negatiivseid) või asjalikku infi Eestis pakutavate katusele paigutatavate rattaraamide kohta, siis andke tulla.
Pikk

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 14. 08. 2003. 16:41

Olev veendunud nö. kahvlikinnitusega rattahoidja pooldaja (selline, kus esiratas ära võetakse). Kuidagi turvalisem tunne ja ratast lihtne paigaldada. Igatepidi rahul oma 3 MontBlanci rattarauaga. Hind ainult ei meeldinud, vist oli 1200.-/tk. ja ostsin MG-Autost.
Teinekord on päris nukker vaadata, kuidas nende plekkrenni ja hargiga kinnitatud rattad auto katusel "oma elu elavad". Ju neid on ka plehku pannud...

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 14. 08. 2003. 16:54

Minul teist aastat katusel MontBlanc Barracuda raamid ja olen rahul ... ratas seisab kindlalt ja ka ratta kinnitamine/mahavõtmine on väga mugav.

Valik oli küll natuke sunnitud, sest Renault Scenic'ul katusel laiad rist-talad ja nendele teised mudelid hästi ei sobinud :idea:

taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

Postitus Postitas taavid » 14. 08. 2003. 16:56

tavaline jobu kirjutas:Ju neid on ka plehku pannud...
pisut offtopic, aga vist peale trt rattamaratoni oli raadios kuulutus, et sellel-sellel maanteel kaduma läinud (varastamisest polnud nagu juttugi) jalgratas... et ju siis ratas lendas autolt minema ja omanik ei pannud tähelegi :P :?:

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Re: Millist rattaraami soovitate

Postitus Postitas Ruve » 14. 08. 2003. 17:27

Pikk kirjutas:Plaanis soetada endale rattaraamid kuid valik on nii kirju, et heameelega kuulaks ka teiste arvamusi.
Kas kellegil on kogemust sellise mudeliga nagu Thule Freeride 575
Kui kellegil on värskeid kogemusi (positiivseid või negatiivseid) või asjalikku infi Eestis pakutavate katusele paigutatavate rattaraamide kohta, siis andke tulla.
jutt siis käib ikka jalgrattahoidjast mitte rattaraamist :roll: kui sulle tüli ei tee,siis äkki muudad pealkirja ära...
Kui rattahoidjatest rääkida,siis soovitaks ja plaanin ka ise osta sellist millel võtad esiratta alt ära,tagaratas jääb külge.Thulel on mingi variant nagu suusk,hind vist 1200...aga on ka selliseid,et esimese ja tagumse risttala küljes eraldi jupid...mine vaata V+..oli seal üks komplekt veel müüa vist,hind 590.-

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 14. 08. 2003. 18:46

Jalgrattahoidjate ostul abiks ka selline koht - http://www.suusad.ee

Mitmed tuttavad sealt poehinnast soodsamalt rattahoidjad katusele/konksu külge saanud.

Pikk
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 18. 02. 2003. 14:06

Re: Millist rattaraami soovitate

Postitus Postitas Pikk » 14. 08. 2003. 20:46

jutt siis käib ikka jalgrattahoidjast mitte rattaraamist :roll: kui sulle tüli ei tee,siis äkki muudad pealkirja ära...

Ok vabandan, väljendasin end valesti, kuid usun, et kõik saavad aru millest jutt käib.
Pikk

tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 14. 08. 2003. 22:59

Ise kasutan kaks suve tagasi soetatud thule raami.......selline kus rattal midagi küljest ära ei pea võtma, nii et ratas täies komplektatsioonis katusele.......leidsin siis, et hea ja mugav ja kiireim variant........muidu on kõik hea, aga kardan, et aastatega väsib see hark, mis ratast hoiab ära, kuna see koosneb nii metall kui ka plastmassjubinatest, siis lihtsalt metall kulutab plastmassi liialt ja rattad hakkavad vasakule paremale natukene kõikuma(kindlasti on võimalik see rattaraam ka rutem 'õhtule' saata, ntx agressiivse sõidustiiliga :roll: ) Arvan, et variant, kus esimene ratas alt ära võetakse oleks vb isegi kestvam, sest kogu ratta raskus ei ole kurvides ja suurtel kiirustel rattaraamihargile koondatud ja seega kulub vähem.........montblanc'i kartsin ka just sel põhjusel muretseda, et ratast hoiab vaid 'pool hargist', et kui olin kuulnud, et see thule mis muretsesin võib loksuma hakata, siis mis veel sellega võib juhtuda :shock: (muidugi kuna pole kasutanud sellist, siis ei saa väita, et nüüd ongi nõrgem)

Igaljuhul olen hetkel oma valikuga täiesti rahul, sest kulumismärke pole veel näha olnud :D

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 14. 08. 2003. 23:18

Olen vaadanud, et Thule raamidega nii sellega, kus kinnitatakse ratas raamist, kui ka sellega, kus kinnitatakse kahvlist, jääb ratas kõvasti kõikuma - lihtsalt ongi sellised lödid mugavusliidestega raamid :( mille eest veel hingehinda küsitakse.
Isegi nn biltema raamiga kõikus minu ratas vähem.
Ise kasutan kohalike meeste tehtud süsteemi, mis kinnitub katuseraami esimesele torule ja kuhu ratas kinnitub kahvlist kiirkinnitusvõlliga.
Tagumise ratta tõmban lihtsalt koormarihmaga tagumise katuseraamitoru külge - ratas on kindlalt ja konkreetselt paigas.
Selliseid jubinaid äritakse Tallinna Velospetsis, tuleb küsida müüjakäest.
Hind oli mullu Ca 250 kr.
Eelistan kindlasti klahvlikinnitusega raami, sest ratas paigal kindlamalt ja madalam(loodetavasti väiksem bensukulu), lisaks ilma esirattata on katusel olev loll ehk ka varastele vähem atraktiivne.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 15. 08. 2003. 07:33

Eelistan kindlasti klahvlikinnitusega raami, sest ratas paigal kindlamalt ja madalam(loodetavasti väiksem bensukulu), lisaks ilma esirattata on katusel olev loll ehk ka varastele vähem atraktiivne.[/quote]

Üks võimalus on ratas ka pagasnikusse panna. Siis tuleb aga reeglina peale esiratta alt ära võtta ka tagu ratas, ning ka sadul. Ise hetkel vean kah sedasi, kuna paar nädalat tagasi elasin autovahetuse üle ja pole veel risttalasid katusele soetanud. Kuid...pagasnikus vedamise variant on kütusekulu koha pealt parim ja varastel ahvatluse tekkimine minimaliseeritud. Samas, võtab ratas pagasnikus palju ruumi ära. Väiksema auto puhul ei mahu sinna enam suurt midagi.

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 15. 08. 2003. 07:50

Ise kasutan samuti esihark kinnitusega rattahoidjat, mille lasin tuttaval treialil teha. Minu arust kõige tugevam ja parema väljanägemisega asi üldse. Tagumise ratta tõmbad ratta korvirihmaga kinni ning asi ok. Teistel raamidel on seda kola kuidagi palju katusel ning kinnitused on osadel nii nõmedad, et jämedama raamiga ratas ei mahugi vahele. Treial teeb teile selle kinnituse ca 50 kr/tk ning ise värvid aerosoolvärviga mustaks. Kunagi oli ka selliseid ise tehtud kinnitusi Tartus Velospetsi (endine Alpriis) kaupluses müüa. Hind ca 80-100 kr/tk - tunduvalt odavam kui 1200 kr/tk

maakas
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 11. 04. 2003. 21:11

Postitus Postitas maakas » 15. 08. 2003. 07:51

Mina kasutan Thule raamist kinnitatavat. Rattad katusel sõidan vähe (umbes kümmekond korda aastas) ja sel suvel sai tehtud ratastele/raamil ka üks vastupidavuskontroll. Mingil Lõuna-Eesti kruusateel oli üks lepp (jämedus vast 5 cm) üle tee kooldunud. Sõitsin kiirusega 40 km/h ja see, et rattad katusel, tuli meelde siis kui puu juba kapoti kohal oli. Peale pidurdamist käis mingi raks. Autost välja tulles oli näha et puu tabas rattaid ratta ja lenksu vahelt, üks osa oli puult ära rebitud ja 1 ratas oli veidi viltu katusel (esiratas pöördunud vasakule). Rattad ise olid täiesti terved ja püsisid katusel ning peale rattarihmade kinnitamist jätkasin sõitu. Eelistan raamist rinnituvaid rattaraame just seetõttu et ratast on lihtne peale panna/maha võtta.
There are seldom technological solutions to behavioral problems.

janza
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 18. 07. 2003. 18:18

Postitus Postitas janza » 15. 08. 2003. 08:20

Kasutan kah neid raame (Carac Sprinter, u 350.-/tk http://www.suusad.ee/ratas-katusel-raamiga.html#carac ), kus ratas kogu täiega katusele tõstetakse. Tihti laon sinna 4 ratast (kuidagi ikka mahub ka kitsa auto peale ära :D ). Hea lihtne kasutada ning ratastele pole kah midagi halba juhtunud. Kaalusin ka kahvlikinnitusega varianti, kuid neljakesi sõites tuleb tihti ka muud kola nii palju, et 4 esiratast ei taha pagasiruumi enam mahtuda. Oli ka variant rattad taha luugi või konksu külge riputada, kuid siis hakkab tekkima igasugu numbri + tulede nähtavuse probleeme ning ka pagasiluugi avamine on suht võimatu...[/u]

Kasutaja avatar
ii
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 01. 07. 2003. 11:49

Postitus Postitas ii » 15. 08. 2003. 09:50

Mina nt. soetasin Thule Freeride 575 (2tk).
http://www.suusad.ee/ratas-katusel-raamiga.html#559
Ise olen väga rahul 8). Rakke maratonile sõites sai hoidjad ka proovile pandud: kuna start linnast jäi teatud asjaoludel hilja peale, pidin Rakkesse sõitma kohati 130-140 km/h. Kartsin küll, et nüüd need rattad sealt lendavad...aga võta näpust...hoidjad olid täitsa korras ja rattad otse (kurvides üritasin vaiksemini sõita :lol: ). Kui muidugi koguaeg nii lasta, siis väsivad need hoidjad ära :(

Raamide ostmisel mõtlesin korra, et võtaks need esikahvli kinnitusega hoidjad. Aga neid ma siiski ei võtnud, kuna:
1. Mul on suht väike auto ja kuhu sa need esirattad veel topid (ja kui peaks veel nt. neli ratast katusele panema ja neli inimest kõigi oma stuffiga autosse ka veel mahutama....mhmmmm..kitsaks läheb)
2. Mugavam on- tõstad rattad sipsti raamile ja kinnitad korralikult rihmade ja klambriga (ei ole mingi esiratta ära kiskumist ega kuskile uuesti krudamist)

Miinusena minu hoidja puhul tooks välja turvalisuse: suht kerge ratast varastada ja mingisugune kõikumine katusel on ja see kulutab hoidjat :cry:

Et kokkuvõtteks: vali hoidja vastavalt oma mugavusastmele, aga ära vali hoidjat, mis läheb konksu otsa või taha nii, et reg. nr ei jää näha- rääkimata sellest, et Euroopas ei saa üldse niimoodi sõita, aga ka meil pollad vahivad seda ja on ka selle eest trahvi saadud :!: :!: :!:
Painutan nii kuis jaksan :mrgreen:

taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

Postitus Postitas taavid » 15. 08. 2003. 10:18

ii kirjutas:aga ära vali hoidjat, mis läheb konksu otsa või taha nii, et reg. nr ei jää näha- rääkimata sellest, et Euroopas ei saa üldse niimoodi sõita, aga ka meil pollad vahivad seda ja on ka selle eest trahvi saadud :!: :!: :!:
endal see pagassile-stangele kinnituv hoidja. vinguda ei oska, kasutanud vast paarkümmend korda aastas. ainult pagasiruumi luugil on toetuskohast värv nagu matimaks kulunud... aga ilmselt vaha aitab asja parandada. ja ükskord sõidu lõpus leidsin, et üks rihm oli lahti. samas ratas püsis ikkagi kindlalt. ning 120 km/h oli vist max lubatud kiirus, nii et mõnele mehele see ei sobi :P kuna pagass kola tihti jubedalt täis, siis väärt asi see rattahoidja :P

Kasutaja avatar
Konflict
Rattur
Postitusi: 311
Liitunud: 16. 04. 2003. 20:21

:)

Postitus Postitas Konflict » 15. 08. 2003. 11:30

Aga kui pole toruraam siis saab ka taha panna ratta???

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Re: :)

Postitus Postitas cowrider » 15. 08. 2003. 11:59

Konflict kirjutas:Aga kui pole toruraam siis saab ka taha panna ratta???
Ma vist isegi nägin kuu tagasi mingit uuemat autot, millel oli nagu tehasepoolt option olemas. Kahjuks nägin seda autot ülevalt ja ainult korraks. Ei mäleta, mis mark/mudel oli. Ülemine kinnitus oli päraluugi küljes, alumist täpselt ei näinud, aga minumeelest samuti päraluugi küljes.

www.suusad.ee
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 08. 09. 2003. 00:03

Postitus Postitas www.suusad.ee » 08. 09. 2003. 11:22

Thule Freeride on soodsa hinnaga järel veel 5-6 tk (600 krooni)
Kasutatuid (1-2 korda auto peal olnud) on ka kümmekond (500 krooni)

Keda huvitab, siis tulge ostma.

P.S. Sattusin siia juhuslikult ja kui nägin et kõik lingid minule viitasid, siis pidin selle posti siia tegema.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 08. 09. 2003. 12:11

Mul endal on ka kahvlikinnitusega Thule rattaraam, Kasutan väga tihti ja olen ülimalt rahul, Lisaks lugesin ratta ajakirjast, et raam on tugevam ja kindlam kui teised raamid ning kütusekulu pidi ka väiksem olema, tegelikult see kütusekulu sõltub kuidas kupatad, 130km/h hakkab tuule müra kõrva häirima :lol:

press
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 20. 04. 2006. 09:06

rattahoidja

Postitus Postitas press » 02. 06. 2006. 09:20

Täna plaanis rattahoidjaid ostma minna.
Mudel siis see:
http://www.thule.ee/?id=1400
Vedada vaja MTB ja mnt ratast.
Kasutan tõenäoliselt 8-10 x aastas, mnt ratast veaks 3-4 x aastas.

Küsimused:
Kas kellelgi on kunagi ratas auto katuselt maha kukkunud hoidjast lahtipääsemise tõttu?
Mnt rattal on campa veloce veljed. Kas eelnimetatud hoidja hoiab mnt. ratast ilusti kinni või tuleks üks hoidja võtta kahvlikinnitusega (kallis rsk!)?
Kui väntan, siis jõuan.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: rattahoidja

Postitus Postitas KaupoR » 02. 06. 2006. 09:54

press kirjutas:Mnt rattal on campa veloce veljed. Kas eelnimetatud hoidja hoiab mnt. ratast ilusti kinni või tuleks üks hoidja võtta kahvlikinnitusega (kallis rsk!)?
Thule on jah kallis aga kas siis ainult Thule hoidad sobivad? Mina ostsin ühe kaasfoorumlase soovitusel Authori poest esihargikinnitusega rattahoidja (mingi noname tootja). Hind oli 315 kohalikku krooni. Olen sellega vedanud nii MTB kui MNT ratast ja kärab küll. Ainus miinus on see, et ta ei ole lukustatav (ei rattahoidja katuseraami külge ega ratas rattahoidja külge). Enda jaoks lahendasin asja ära sellise loogikaga: sõidu ajal keegi ikka katuselt ratast ära ei vii ja kui on vaja korraks auto juurest lahkuda (poodi ntx), siis hoian autos ühte trosslukku, millega ratta katuseraami külge aheldan.

Aga olen näinud ka sellist lahendust:
- ostad poest esiratta võlli koos koonuste ja mutritega (maksab kuskile 100 krooni kanti, mõnest rattatöökojast võid kasutatud isendi ka puhta muidu saada)
- ostad veel ka 2 vooliku vitsa (ei ole ilmselt õige termin selle asja kohta. Mõtlen seda vidinat, millega saad kummivooliku metalltoru ümber tihkelt kinnitada, selline plekiribast ja poldist koosnev asjandus)
- kinnitad võlli nende vitstega otse katuseraami (põiktala) külge. Kahvli kinnitamiseks kasutad esiratta kiirkinnitajat. Tagumise ratta kinnitad mingi rihmaga otse tagumise põiktala külge (eeldab, et põikitalade vahe läheb piisavalt suureks, sedaankerega autodel võib tekkida probleeme).

Sedasi saad väga odava süsteemi, mis ilmselt ka varastele silma ei jää.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
tampico
Rattur
Postitusi: 70
Liitunud: 27. 06. 2004. 20:34

Re: rattahoidja

Postitus Postitas tampico » 02. 06. 2006. 10:27

press kirjutas:Küsimused:
Kas kellelgi on kunagi ratas auto katuselt maha kukkunud hoidjast lahtipääsemise tõttu?
Mul on. Mingi odav hoidja oli, aga mitte see polnud põhjuseks, vaid asjaolu, et hoidja ei haaranud korralikult ümber raami, vaid tugevalt raami külgedelt. Sõidu ajal tegid kerge loksumine ja vastutuul oma töö ning nii ta sealt vahelt välja liikuski. Õnneks päris vastu maad ei prantsatanud, vaid jäi pöiast kinni hoidvate rihmadega küljepeale rippuma.
Kuna ta oli juhi pool kõige äärmine ning tagurpidi asendis siis pääsesin tagaukse aknaklaasi ostmisest ainult tänu sellele, et lenks tabas täpselt kahe akna vahel olevat posti.

Ehk siis kui hoidjat ostma hakkad, pööra tähelepanu sellele, et ta korralikult ümber raami haaraks.
Neid Thule FreeRide hoidjaid on mul hetkel kaks tükki ning siiani väga rahul. Suht universaalse haarajaga ning suudavad turvaliselt hoida ka erineva geomeetriaga rattaraame.

brg
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 15. 04. 2005. 13:14

Postitus Postitas brg » 02. 06. 2006. 10:46

Endal on ~350 kroonine raamikinnitusega Carac ja olen praktiliselt loobunud selle kasutamisest ja vean ratast pagasnikus. Sõites oli liiga palju tunda ja kuulda kuidas ratas üleval kõigub ja kolksub. Sileda maantee peal oli OK, aga ebatasase peal oli kahtlane. Eriti kehva tunne oli mõne võistluse heinamaa-parklasse sõita ~5kmh, kus auto isegi juba kõvasti küljelt küljele liikus, ratas katusel tegi seda 3x kõvemini.
Kas kallimad rattahoidjad (>1000EEK) on selle koha pealt kindlamad?
Kas kahvlikinnitusega rattahoidja jäigale (mnt) kahvlile liiga ei tee, kui auto kõvasti kõigub?

Kasutaja avatar
oddo
Rattur
Postitusi: 205
Liitunud: 31. 03. 2003. 19:22

Postitus Postitas oddo » 02. 06. 2006. 12:53

Ise kasutasin ka eelpoolmainitud Mont Blanc Barracuda hoidjat ja olen väga rahul. Hetkel on see ka siin müügis.
Oddo

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Postitus Postitas Miki-Hiir » 02. 06. 2006. 13:25

Mul käib katusele Thule Freeride 575. Minu meelest on küll ratas kindlalt kinni - ei loksu, ei kolise, hoiab kindlalt rattast, ratas ei kõigu ja ei ole ka ära kadunud.
Ise olen väga rahul.
http://www.suusad.ee müüb seda hetkel 600 eek/tk, kasutatuna 450 eek/tk.

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Postitus Postitas kristjan07 » 02. 06. 2006. 20:01

Endal ka see Thule Freeride 575 ja kui kui on ikka kõik kõvasti kinnitatud siis ei loksuta midagi ega kuulda ka ei ole loksumist...ok väga väikene loksumine on aga see ka kõik...igaljuhul vaikne on ja keda need Mont Blanc'id huvitavad siis http://www.mercantile.ee/montblanc

Vasta

Mine “Üldfoorum”