kus värvida raami, kust saada scott kleepse?

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
fwdfreak
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 17. 04. 2003. 20:36

kus värvida raami, kust saada scott kleepse?

Postitus Postitas fwdfreak » 30. 06. 2003. 21:58

kus värvida raami, kust saada scott kleepse?

raami värv võix olla ikka kvaliteetne et maha ei tulex k2hku ei usu et mingine spraysse mixitud autuvärv jääb peale
ON kellelgi kogemusi raami värvimisega?
Ja ehk keegi teab kust saada uusi scott kleepse mis lähex CrMo raamile peale

THX in advance :D
pff

Road
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 21. 05. 2003. 13:34

Postitus Postitas Road » 30. 06. 2003. 22:52

Põhimõtteliselt võid värvida ükskõik millega. Vastupidavaks teeb asja lakk.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

v@rvimine

Postitus Postitas mart2 » 01. 07. 2003. 04:06

Tartus tehakse p@ris h@sti selles kohas :

http://www.hot.ee/rattas/


Tuttaval tehti vana MNT ratas ja praegu on pidanud.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: kus värvida raami, kust saada scott kleepse?

Postitus Postitas mart » 01. 07. 2003. 11:06

fwdfreak kirjutas: ON kellelgi kogemusi raami värvimisega?
Ja ehk keegi teab kust saada uusi scott kleepse mis lähex CrMo raamile peale
olen lasknud mitmeid raame värvida ja embleeme taastada. Kallis lõbu.
Ise kasutan selleks autovärvimis töökoda. aadressi ei ütle, muidu Corrosion jälle küsib mitu tonni maksab :wink:
Protsess on järgmine:
*võtad raamilt kõik vidinad küljest.
*joonistad logod maha kalka peale.
*pildistad logod, et logotegija näeks originaali kuju ja värve (võid ka ise värvid pantone lehviku abil üles märkida: ntx salatiroheline - pantone 736c).
*Viid kalka logotegijale. Too taastab arvutis logo kuju ja värvid. teeb sulle väljalõigatud kleepsud.
* Raam läheb liivapritsi või karestaja alla.
* Raamil tasandatakse lohud ja täkked.
* Haljaks lastud/karestatud raam krunditakse spets krundiga. olenevalt raami materjalist teras/alu/süsinikkiud.
* Krunditud raam värvitakse ja läheb ahju kuivama.
* Pannakse külge logod.
* lakitakse ja ahju.
* lakitakse ja ahju.
* lakitakse ja ahju (kolm kihti on piisav).
Värvi ja lakki laheb üllatavalt palju - ca nagu auto esiosa taastamisele.
Sellise menetlusega saad raami, mille kate on kvaliteetne

Kasutaja avatar
indrek
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:20

Postitus Postitas indrek » 01. 07. 2003. 11:16

mart kle sa oled logodega ikka kurja vaeva näinud :shock: Nii lihtsat asja nagu scoti logo saab täiesti tasut hawaist. Mine ja küsi :idea:

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 01. 07. 2003. 11:30

indrek kirjutas:mart kle sa oled logodega ikka kurja vaeva näinud :shock: Nii lihtsat asja nagu scoti logo saab täiesti tasut hawaist. Mine ja küsi :idea:
Ma ei tea scotist mõhkugi. Saan sinu jutust aru, et see firma teeb oma ratastele olenemata aastakäigust ja mudelist TÄPSELT ühesugust kleepsu :shock:
Oma rataste logodega olen jah vaeva näinud/pappi köhinud, kuid olen ka saanud PEAAEGU täpse originaali läheduse.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 01. 07. 2003. 11:31

mul oleks vaja vana CroMo raam puhastada vanast värvist, siis poleerida ja lakkida. värvi ja logosid ei taha. ei tea mis mehed küsivad sellise teenuse eest?

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 01. 07. 2003. 14:18

tarmo kirjutas:mul oleks vaja vana CroMo raam puhastada vanast värvist, siis poleerida ja lakkida. värvi ja logosid ei taha. ei tea mis mehed küsivad sellise teenuse eest?
mina lasin enda colnaxi ära värvida.Kaupo Krull tegi selle ilusti kõik 700 eest ära.Ja endal ka kleepse ja muud träni ei ole ja plegi vist vaja.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 01. 07. 2003. 14:55

tarmo kirjutas:mul oleks vaja vana CroMo raam puhastada vanast värvist, siis poleerida ja lakkida. värvi ja logosid ei taha. ei tea mis mehed küsivad sellise teenuse eest?
Uurisin elukutseliselt värvijalt, kas saab CrMo raami AINULT poleerida ja lakkida. Tema vastus:
Lakk on poorne kattematerjal, seega mõne aja möödudes satub niiskus metallini ja algab tumenemine. Lakki kasutatakse ainult tugevuse ja läike andmiseks.
Ka värv on poorne materjal, seega nn rooste tekib mõne aja pärast värvi alla.
Kõige tähtsam on õige krunt, mis tekitab väliskeskonnaga isolatsiooni ja seob värvi metalli pinnaga.
Seega sinu puhul on variandid:
kroomida (nõuab raami mahutavat vanni)
Leppida hõbedase või sarnase värviga.
Kvaliteetset peegelpinda CrMo ei võimalda.
Ja veel - poleeritud+lakitud alumiiniumiga pidi sama jama olema.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 01. 07. 2003. 15:10

mart kirjutas: Ka värv on poorne materjal, seega nn rooste tekib mõne aja pärast värvi alla.
Kõige tähtsam on õige krunt, mis tekitab väliskeskonnaga isolatsiooni ja seob värvi metalli pinnaga.
ei ole küll asjatundja kuid peaks olema vastupidi st. kruntvärvi ülessanne on imenduda värvitavasse pinda ning anda hea nakkuvusega aluspind kattekihile.
Ainult kruntvärviga kaetud osad lähevad väga kiiresti rooste.

no keemikud hakake peksma :)

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 01. 07. 2003. 16:43

Rom kirjutas:
mart kirjutas: Ka värv on poorne materjal, seega nn rooste tekib mõne aja pärast värvi alla.
Kõige tähtsam on õige krunt, mis tekitab väliskeskonnaga isolatsiooni ja seob värvi metalli pinnaga.
ei ole küll asjatundja kuid peaks olema vastupidi st. kruntvärvi ülessanne on imenduda värvitavasse pinda ning anda hea nakkuvusega aluspind kattekihile.
Ainult kruntvärviga kaetud osad lähevad väga kiiresti rooste.

no keemikud hakake peksma :)
Ise kah imestasin, kui krundi ja värvi teadet edastasin :roll: Aga mehega vaidlema ei kipu - pärast viimaks ei võtagi mind jutule. siis peaks kõik oma rattad ja vidinad ise guashshiga ära värvima :P .

Kasutaja avatar
indrek
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:20

Postitus Postitas indrek » 01. 07. 2003. 17:04

mart kirjutas:...Saan sinu jutust aru, et see firma teeb oma ratastele olenemata aastakäigust ja mudelist TÄPSELT ühesugust kleepsu
ei ei seda ma ei väitnud. Ma eeldasin, et teema algataja tahab lihtsalt oma rattale pärast värvimist jälle valmistaja logosid peale. Aga kui ta tahab 100% identseid, siis on asi jah nati keerulisem. Samas oli neid kleepse seal ikka igast aastakäigust :roll:

Kasutaja avatar
fwdfreak
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 17. 04. 2003. 20:36

Postitus Postitas fwdfreak » 01. 07. 2003. 21:07

ma lissalt tahaks jah koik s2lgud ja värgid kinni katta yle värvida ja suva scotti logod peale panna
pff

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: kus värvida raami, kust saada scott kleepse?

Postitus Postitas marion » 09. 07. 2003. 14:23

mart kirjutas: * Raam läheb liivapritsi või karestaja alla.
* Raamil tasandatakse lohud ja täkked
Kas liivaprits niigi õhukese seinaga raami auklikuks või tagahargilt pidurikinnitusi ära ei kuluta?

Vasta

Mine “Üldfoorum”