Rattasõidu mõju potentsile

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
rauno
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 20. 04. 2004. 16:36

Rattasõidu mõju potentsile

Postitus Postitas rauno » 20. 04. 2004. 17:10

Mind huvitab kas pidev rattaga sõitmine mõjub potentsile, olen kuulnud, et see tekitab impotentsust, aga seda ei taha meist ometi ju keegi. Kas keegi teab rääkida?

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Postitus Postitas margo » 20. 04. 2004. 17:33

Eelnevast küsimustikust selgus, et keskmine foorumi kasutaja on alla 30, seega arvan, et enamus vastuseid peaks "ei" tulema e. see küsitlus ei pruugi kajastada "tõde".

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 20. 04. 2004. 17:46

Kui sa näed mõnda sitasitikat abitult selili jalgu siputamas ja sa ei tunne elutervet huvi, on ta isane või emane, vot siis on juba paha lugu...
Mitte et ma ärgitaks kedagi juhust ära kasutama...

baddog
Rattur
Postitusi: 145
Liitunud: 15. 04. 2004. 00:56

Postitus Postitas baddog » 20. 04. 2004. 17:49

:D

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Rattasõidu mõju potentsile

Postitus Postitas KristjanS » 20. 04. 2004. 17:51

rauno kirjutas:Mind huvitab kas pidev rattaga sõitmine mõjub potentsile, olen kuulnud, et see tekitab impotentsust, aga seda ei taha meist ometi ju keegi. Kas keegi teab rääkida?


esita see küsimus 15-20 aasta pärast.eks siis saa vbla täpsemad vastused.aga seni pole mina küll kuulnud et keegi M oleks rattaga sõitmisest isarõõmudest ja muust asjalikust ilma jäänud.See aint tühipaljas müüt mida ei tasuks üldse tõe pähe võtta.Aga kui tahad siiski asjast selgust saada tee põhjalik uurimustöö :D :P :wink: :roll:
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 20. 04. 2004. 18:48

Ja uurimustööga alusta ntx. Lance Armstrongist. Tahaks ikka kangesti teada, et kas kõik 5 on tema lapsed ja loomulikul teel soetatud, kui see rattasõit nii koledasti mõjub :D
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

rauno
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 20. 04. 2004. 16:36

Postitus Postitas rauno » 20. 04. 2004. 18:57

Ma lihtsalt tundsin huvi asja vastu. Ma ei arva ise 100%-liselt, et kui sõidan rattaga, siis saan impotendiks.

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 20. 04. 2004. 19:16

Antti kirjutas:Ja uurimustööga alusta ntx. Lance Armstrongist. Tahaks ikka kangesti teada, et kas kõik 5 on tema lapsed ja loomulikul teel soetatud, kui see rattasõit nii koledasti mõjub :D
Lance lasi ju oma seemne enne sügavkülma panna, kui munandi- ja muud vähki ravima hakati. Vähijärgsed lapsed (3) "sohiga" saadud! :wink:
Soovitan soojalt läbi lugeda Lance autobiograafia "It's Not About the Bike".

Lisaks veel sellise asja, et Lance on minu teada ikka 3 lapse isa: poeg Luke ja kaksiktütred Isabelle Rose ja Grace Elisabeth.
Raamatut ei mäleta, aga ta ju sebis enne Kristinit ka naistes. :) Aga kas lastega kah maha sai... :roll:
Viimati muutis huko, 20. 04. 2004. 19:32, kokku muudetud 2 korda .
Signature sucks! Pilt

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 20. 04. 2004. 19:20

huko kirjutas:
Antti kirjutas:Ja uurimustööga alusta ntx. Lance Armstrongist. Tahaks ikka kangesti teada, et kas kõik 5 on tema lapsed ja loomulikul teel soetatud, kui see rattasõit nii koledasti mõjub :D
Lance lasi ju oma seemne enne sügavkülma panna, kui munandi- ja muud vähki ravima hakati. Vähijärgsed lapsed "sohiga" saadud! :wink:
Soovitan soojalt läbi lugeda Lance autobiograafia "It's Not About the Bike".

ise olen läbi lugenud ja leian et üks huvitavamaid raamatuid mida olen lugenud. See et seal muidu velotamisest vähe juttu ei teee raamatut mitte üks raas igavamaks.Vbla ilmub ka kunagi eesti keeles :wink: :roll: :D
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Straleman
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 12. 04. 2004. 21:17

Postitus Postitas Straleman » 20. 04. 2004. 19:27

Impotendiks jäämise oht on palju suurem siis kui kasutada VALET SADULAT. Vale sadul on selline sadul millel on vale kuju või osadest kohtadest liiga kõva. Vale sadulaga sõites litsutakse need veresooned kokku, mis on teie keha alaosas :arrow: katkestatakse vere liikumine. Kui niimoodi vale sadulaga sõita ja päris kaua siis võib tõesti jääda impotendiks. Et seda ära hoida tõuske vahetevahel sõidu ajal püsti ja liigutage enda tagumikku ka natuke. :)
Viimati muutis Straleman, 20. 04. 2004. 19:33, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 20. 04. 2004. 19:29

Straleman kirjutas: Et seda ära hoida tõuske vahetevahel sõidu ajal püsti ja liigutage enda tagumikku ka natuke. :)

mismoodi? :shock:

Straleman
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 12. 04. 2004. 21:17

Postitus Postitas Straleman » 20. 04. 2004. 19:30

Lihtsalt sõidad 100m püsti asendis

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 20. 04. 2004. 19:32

Straleman kirjutas: Et seda ära hoida tõuske vahetevahel sõidu ajal püsti ja liigutage enda tagumikku ka natuke. :)
selles asi ongi miks keegi ple veel potentsi kaotanud. :wink: keegi vist ei suudaks aint sadulas olla ilma et end vahetevahel ventaks,sirutaks jne.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 20. 04. 2004. 19:35

Niisuguse mehe nagu Claudio Chiapucci (TdF mägedekuningas olnud ja kolme sees kokkuvõttes) käest küsiti sama küsimust, et kuidas talle see rattasõit mõjunud on SES mõttes? Ta vastas, et mõnikord istub ratta seljas seitse tundi ning kui pärast seda koju läheb ja vajadus on, siis teeb ära naisega ja rohkem, kui tunni, sest naine vähemaga ei lepi. Aga eks sellega ole nagu kõigega - individuaalne. Mina olen 89 aastast sõitnud kokku trennis või võistlustel umbes 140000km. Potensile ei ole mõjunud. Muidugi ei tea, äkki järgmise tuhande peal juba hakkab tunda andma :P

Kasutaja avatar
breen
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 18. 04. 2004. 19:26

Re: Rattasõidu mõju potentsile

Postitus Postitas breen » 21. 04. 2004. 00:55

rauno kirjutas:Mind huvitab kas pidev rattaga sõitmine mõjub potentsile, olen kuulnud, et see tekitab impotentsust, aga seda ei taha meist ometi ju keegi. Kas keegi teab rääkida?
offroaderitele:
Austrian researchers studied 45 male mountain lollrs and found that 96% had scrotal abnormalities.
http://www.mercola.com/2000/nov/5/bikin ... tility.htm

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 21. 04. 2004. 06:52

These abnormalities were seen in only 16% of 31 men who had gone biking, but not off-road.
selline point seal ka seega mnt meestel eelised

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Rattasõidu mõju potentsile

Postitus Postitas erikr » 21. 04. 2004. 07:10

breen kirjutas: offroaderitele:
Austrian researchers studied 45 male mountain lollrs and found that 96% had scrotal abnormalities.
http://www.mercola.com/2000/nov/5/bikin ... tility.htm
jah, kunagi hiljem tsiteeris isegi delfi seda värki. kuid scrotal abnormality ja potentsiprobleem ei pea olema samad asjad.
üldiselt kehtib muidugi ka siinkohal eesti vanasõna - kui hunti kardad, ära metsa mine!
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 21. 04. 2004. 07:22

tegelikult tahaks vastata küsitlusele viimase varjandiga
aga seda teises tähenduses kui seal ilmselt mõeldud :wink:


ja ilmselt need kes viimase valisid olid naisterahvad :)

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Re: Rattasõidu mõju potentsile

Postitus Postitas priidik » 21. 04. 2004. 08:47

erikr kirjutas: jah, kunagi hiljem tsiteeris isegi delfi seda värki. kuid scrotal abnormality ja potentsiprobleem ei pea olema samad asjad.
Siin on tõesti tegemnist faktide sogamisega. Scrotum on munandikott, seega scrotal abnormality alla läheb igasugune naha ärritus, punetus ja punnikene selles piirkonnas. Usun et 90%-l ratturitest seda kindlasti esineb, eriti kui metsas müttamas käia. Kevadel on hargivahe kogu aeg kergelt hell. Potentsihäire on ikka enamalt jaolt psühholoogiline probleem ehk asi taandub sellele kui efektiivselt suudame oma resursse jaotada väsitava tööpäeva, treeningu ja voodi vahel.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Re: Rattasõidu mõju potentsile

Postitus Postitas Rom » 21. 04. 2004. 08:56

priidik kirjutas:Potentsihäire on ikka enamalt jaolt psühholoogiline probleem ehk asi taandub sellele kui efektiivselt suudame oma resursse jaotada väsitava tööpäeva, treeningu ja voodi vahel.
vähemalt mul on nii et pingelise tööpäeva lõpus olen rohkem läbi kui pika trenni järel.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 21. 04. 2004. 08:59

Oot-oot, kui ma nüüd järgi mõtlen, siis hetkel on umbes see aeg, kus SLÕleht vms. väljaanne kirjutab mingite teadlaste avastusest, et rattasõit mõjub kahjulikult potentsile ja siis mõni nädal hiljem tuleb jälle uudis, et mingi sõltumatu uuring on selle väite ümber lükanud. See jutt käib igal aastal. Kella just õigeks ei saa panna aga kalendrit umbes sättida küll :D
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Kasutaja avatar
Moiva
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 16. 03. 2004. 12:51

Postitus Postitas Moiva » 21. 04. 2004. 09:46

ise väga ei kipu praegu siin kaasa rääkima kuna puuduvad kogemused ja teadmised antud teemas, kuid pisikese otsimise peale leidsin kommentaari mis ilmselt pole võrreldav kollase kirjandusega

http://www.kliinik.ee/index.php?4,7,12547

kindlasti leiab sealt ka midagi täpsemat

Kasutaja avatar
breen
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 18. 04. 2004. 19:26

Re: Rattasõidu mõju potentsile

Postitus Postitas breen » 21. 04. 2004. 09:51

erikr kirjutas:jah, kunagi hiljem tsiteeris isegi delfi seda värki. kuid scrotal abnormality ja potentsiprobleem ei pea olema samad asjad.
üldiselt kehtib muidugi ka siinkohal eesti vanasõna - kui hunti kardad, ära metsa mine!
Artikkel läks ju edasi. Muuhulgas öeldakse, et:
Biking, regardless of the terrain, has previously been linked to impotence in men, which is believed to result from the damage to blood vessels and nerves caused by the pressure from the bicycle seat. However, with mountain biking, the terrain often results in more severe effects on the scrotum.

Ja:
Researchers speculate that the off-road biking damages the epididymis, which are the tightly coiled tubes folded against the back of each testis where sperm are stored and mature.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 21. 04. 2004. 09:52

Moiva kirjutas:ise väga ei kipu praegu siin kaasa rääkima kuna puuduvad kogemused ja teadmised antud teemas, kuid pisikese otsimise peale leidsin kommentaari mis ilmselt pole võrreldav kollase kirjandusega

http://www.kliinik.ee/index.php?4,7,12547

kindlasti leiab sealt ka midagi täpsemat
jeb, enam autoriteetsemat vastust eestist pole võimalik saada.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

jjanno
Rattur
Postitusi: 197
Liitunud: 31. 03. 2003. 07:40

Postitus Postitas jjanno » 21. 04. 2004. 12:18

Tere

Kas JAH on mõeldud positiivses või negatiivses mõttes? Olen kuulnud/lugenud mõlemapidiseid uudiseid (Delfist :) ) Kõik oleneb ju sadulast!

:)

jJanno

Ruta
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 26. 06. 2006. 20:33

Postitus Postitas Ruta » 24. 11. 2006. 19:34

naiste teemal kah: link

Kasutaja avatar
fax
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 09. 09. 2004. 01:50

Postitus Postitas fax » 24. 11. 2006. 20:50

Ei tea miks, aga alati mulle millegipärast kangastuvad nende uuringute taustal, et uuringud on läbi viidud "püstises" asendis sõitvate ratturite peal, kelledel on sisuliselt kogu keha raskus ainult sadulale toetatud. Ja selle põhjal siis tehtud üldistused.
Kui te olete saanud täna hommikul hakkama 6 võimatu asjaga, miks siis mitte lisada sellele veel jalgrattasõit ?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 24. 11. 2006. 21:13

ära jama, seekord on autentne ja respektaabel uuring olnud. puha profid ja 16 km nädalas ja tunne pole neil enam see. mis siis harrastajest veel saab kes nädalas 3-4 sotti teevad.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 24. 11. 2006. 21:43

erikr kirjutas:ära jama, seekord on autentne ja respektaabel uuring olnud.
just-just,
ma olen seda tundlikkuse määramise aparaati ka näinud. Juhtmete otsas on "krokodillid" - meenutab natuke akulaadijat.
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 24. 11. 2006. 22:42

Kuldar kirjutas:
erikr kirjutas:ära jama, seekord on autentne ja respektaabel uuring olnud.
just-just,
ma olen seda tundlikkuse määramise aparaati ka näinud. Juhtmete otsas on "krokodillid" - meenutab natuke akulaadijat.
kle aga mäletad sa, kas särtsu anti või üritati särtsu püüda? sõidu ajal võisid muidugi päris ebamugavad olla, aga eks teadus nõua ohvreid.

bottom line tundub olevat see, et aegajalt on teadlastel igav ja vaja igasugu teste teha. ja kui ma nüüd õigesti mäletan, siis hiljuti pensile läinud kohalik profirattur sai hiljuti järglase. sama fenomen on juhtunud hiljuti ka mitme kohaliku kõva harrastajaga. järeldage ise :roll: .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Vasta

Mine “Üldfoorum”