Koerad?

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 30. 01. 2004. 11:11

LauriA kirjutas: Imelik, samas mul aia kõrval s.t siis Hiiu staadioni kõrval on pidevalt noori nagasid treenitud. Mõnikord olen nende vahelt läbi sõitnud, jooksnud , kõndinud. Ei ole probleeme täheldanud. Pigem on koeraomanikud krampis, et äkki nende "lapsuke" ründab mind ja nad peavd siis kahjutasu maksma.
koerte koolis on enamjaolt õppimisvõimelised elukad ja esmalt õpetatakse neid peremehe kõrval olema ning muust maailmast mitte välja tegema ehk peremehe "ei" käsku kuulama.
Aga moraal on see, et mis sinu elus ka ei juhtuks,
alati on seal ruumi veel ühe õlle jaoks!

Cyc
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 02. 06. 2003. 19:37

Postitus Postitas Cyc » 30. 01. 2004. 11:16

üsna karm oli sügisel vaadata kuidas üks üsna tugevate jalgadega rattur pargis koera eest ära kihutas. arvan et ratturil oli sees ikka üle 35km/h ja koer oli tal üsna kannul. igatahes sellel teel kus kihutamine käis jalutas veel üks poiss, rattur tõmbas temast üsna turvalises kauguses mööda aga peni pani poisile selja tagant täie hooga jalgadesse. plaks poiss seliti ja peni ninali :lol:

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 30. 01. 2004. 11:18

Minu arust on kogu probleem koeraomanike kõrvade vahel, kes need neljajalgsed isendid jumalikustanud on... Koeraomanikul on VASTUTUS oma looma eest, süüdistada teisi selles, et nad ei oska loomaga käituda, on lühidalt väljendudes - :x (saate isegi aru), sest vajalikku miinimumi teavad pea kõik.

Kuidas peremees nõnda loom ja pealegi - ega loom ei ole inimene, kelle käitumismehhanism oleks inimese omaga samasugune. Loom käitub instinktide ajel...

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 30. 01. 2004. 15:58

Mida arvavad mustamäe metsast koeraomanikud:
http://woman.delfi.ee/foorum/read.php?f ... 05&t=37205
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 30. 01. 2004. 16:25

maakas kirjutas: üle lenksade käimine (koerale otsasõidu tulemusena).
2002 a Sakalas oli sarnasest juhtumist juttu - vend murdis rangluu:
terror maanteel
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Manic
Rattur
Postitusi: 78
Liitunud: 01. 04. 2003. 07:24

Postitus Postitas Manic » 30. 01. 2004. 17:08

Nädal aega tagasi sõitsin sealt mustamäe pargist õhtul kella kaheksa ajal läbi. Hea oli et terveks jäin :? Kui selle suure platsi keskohta olin jõudnud, spurtisid minu poole platsi servas koos omanikega hullanud koerad. Kogemuse järgi proovisin algul eest ära sõita. Koeraomanikud ainult naersid, kui ma mööda lumist väljakut põgenesin. Kui eest ära libiseda ei õnnestunud ja üks suurem koer mind kingakontsast naksata arvas, pidurdasin järsult ja viskasin ratta enda ja koerte vahele. See liigutus ehmatas penid eemale ja kutsus koeraomanike seltskonnas esile narupahvaku. Siis kargasin uuesti sadulasse ja andsin pedaalidele valu. Üks peni koerakarjast alustas uuesti tagaajamist. "Nelzja!" oli viimane lause mida kuulsin peale haugatuste ja lõrina vasaku jala juures. Niiviisi spurtisin kuni hotellimajani (hotelli nimi ei tule meelde). Vahepeal tegin meeleheitlikke haake, et mitte otsa kihutada kõnniteel jalutavatele emmedele titevankritega. Uhh! Hämmastama paneb koeraomanike suhtumine. Ma olin tõsiselt hädas - nemad ainult naersid! Keegi isegi ei vaevunud oma penisid tagasi kutsuma. Suukorvidest ei maksa rääkidagi. Ja need polnud mitte noored kutsikad, keda on vaja treenida ... ja kevata või abi paluda pole kelleltki :? Ei ole küll mingi saamatuse hunnik :oops: ja ei taha ka niisama halada aga tundsin end tõeliselt abitult. Siit soovitus: Ärge sõitke sealkandis rattaga! Ärge minge sinnakanti lastega jalutama. :roll:

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 30. 01. 2004. 17:21

Oot kas mustamäe park on see Ehitajate teel olev männi park? Seal on teatavasti koertel viibimine keelatud. Enamus Tallinna parkides on keelumärgid/olid üleval, kuigi pahased koeraomanikud kipuvad neid alla võtma.
No Pain No Gain

Manic
Rattur
Postitusi: 78
Liitunud: 01. 04. 2003. 07:24

Postitus Postitas Manic » 30. 01. 2004. 17:51

Ma mõtlesin seda mustamäe parki.

ares
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 16. 05. 2003. 17:46

Postitus Postitas ares » 30. 01. 2004. 18:03

Ma ei tea kas ma olen ainukene aga probleemid on mul ainult koertega kelle omanikud on venelased, nagu omanik nii ka koer.

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 02. 02. 2004. 09:03

Lugedes teie kokkupuuteid koertega mõtlen, et siin võiksid ka koerapüüdjad nii agarad olla nagu lastefilmis "Beethoven". Nii kui selja keerad nii koer kadunud. Asutaks õige ise koerapüüdjate firma? Jälgiks 100% koerte ja kasside pidamise eeskirja ning selle rikkumise korral küsiks lemmiklooma omanikelt hullult matti.
- Väntan visaduse levialas -

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 02. 02. 2004. 09:43

Manic kirjutas:Ma mõtlesin seda mustamäe parki.
paiga tuntuim nimetus on "Sütiste mets".

koertege jalutamine on aga keelatud "Männi pargis", misa asub Sõpruse pst., keskuse tn, ja ehitajate tee vahel ja kuhu vist rattaga naljalt ei satu.

Kasutaja avatar
Overkilla
Rattur
Postitusi: 254
Liitunud: 15. 02. 2004. 14:20

Ahha

Postitus Postitas Overkilla » 22. 02. 2004. 14:46

Lugedes ratturite tagakiusamist, tuli kohe meelde hea juhtum, kus keegi kelgutas või sõitis rattaga, mingi koer tuli klähvima > suts pipragaasi näkku ja niutsudes pani peni minema.
Siis nii: igal jalgratturil kohustus osta pipragaas
1. Väga hea kaitse koerte eest, ei surma, ei tekita füüsilisi vigastusi nagu jalaga löömine ja rattaga virutamine
2. Sellega saab ka pättide ja kurjade inimeste vastu, rattaga sõites või tänaval jalutades
3. Töötab kõikide elavate, hingavate ja limaskestadega olendite peal
4. Eesti toode

Endal purk olemas, maksab ~75kr, mahub taskusse, kleepsuga lenksa külge. Päriselt veel kasutanud polegi, aga alati enne katsetada õues kuidas töötab, st et kui kaugele pihustab.
Kaasneb muidgi vastutus ka, isegi purgi peal kirjas: Kannatanule anda esmaabi - puhas vesi ja värske õhk.

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 22. 02. 2004. 23:10

jah, mingile külakoerale suts näkku ära, pärast ei suuda omaniki halamist ära kuulata, et mis te mu sõbralikule koerale tegite. õigus on vähemalt ratturi poolel. :roll:

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 22. 02. 2004. 23:35

Kas te tõesti usute, et need gaasikesed toimivad. Arvan, et see pigem psühholoogiline värk. Et kurjale koerale gaasijoaga pihta saada on sama lihtne kui Marko Luhamaale karate võistlusel tappa anda. Gaasivärki olen ise proovinud ning peab ütlema, et see koer peab mingi eriline "häda" olema, kes vusiseval ainel näkku laseb tulla ja siis minema jookseb. Ise kasutan teisi meetodeid, millest kirjutasin sama teema teisel leheküljel (Postitatud: 25. 07. 2003. 08:51). Gaasiga tuleb meelde, üks tuttav külamees, kes üritas katkus kassist gaasi abil vabaneda. Muu mõrvameetod oleks veelgi jõhkram olnud. Tulemus oli see, et kass ilmus peale nädalat uuesti välja ning katkust polnud ka jälgegi. Inimeste puhul pidi aitama nohust vabaneda. Kas keegi on proovinud? :twisted:
- Väntan visaduse levialas -

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 23. 02. 2004. 12:53

Nagu ma aru saan, ei saa pipragaasi tarvitada vastu tuult ega siseruumis.
On ka mingi pipragaasi vaht või midagi taolist, mida saavat ka siseruumis kasutada (näiteks tuleb sulle hulkuv koer telki).

Pipragaas pidavat koerte haistmise tuksi keerama, seega päris ohutu pole :(

Ise pole veel kasutanud, aga on plaanis suveks midagi soetada.
Enese tervis on ikkagi tähtsam kui koera haistmismeel.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 23. 02. 2004. 13:07

Koerad on tegelikult keeruline teema. Enne ei saanud sellest ise aru, kui aasta ja paar kuud tagasi endale hundikutsika perre võtsin. Maja ümber sai ehitatud ekstra standardist natuke kõrgem aed, et koer üle ei hakkaks käima (standard on 110, mina tegin 140cm kõrge aia).

Kuu aega tagasi aga õppis ära ja nüüd pole hundikutsikal, kel kutsika aju kuid suure hundi välimus mingi probleem üle aia hüpata ja teisi koeri taga ajada. Hoiame nüüd päeval toas ja välja laseme ainult siis kui ise ise väljas oleme. Kahju kohe teisest. Kõrgem aed tähendab aga suht suurt väljaminekut - kes on aedu ehitanud need teavad, kui palju aiad maksavad.

Õnneks pole veel meil mingit jama kellegi jalgratturiga olnud - usun, et talle meeldiks küll säärde karata. Jalgratturina oleksin ise sellise asja peale oi kui kuri. Koeraomanikuna aga mõistan ka teisi koeraomanikke. Ühesõnaga igavene jama selle kohapealt.

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 23. 02. 2004. 13:21

SL kirjutas:Kuu aega tagasi aga õppis ära ja nüüd pole hundikutsikal, kel kutsika aju kuid suure hundi välimus mingi probleem üle aia hüpata ja teisi koeri taga ajada. Hoiame nüüd päeval toas ja välja laseme ainult siis kui ise ise väljas oleme. Kahju kohe teisest. Kõrgem aed tähendab aga suht suurt väljaminekut - kes on aedu ehitanud need teavad, kui palju aiad maksavad.
Omal on olnud kaukaasia ja saksa lambakoera segu. Tark koer oli, aga vahel tuli selgitada ka, et mis on lubatud ja mis mitte. Üle aia hüppamine/ronimine poleks probleem olnud, aga kui koer teab, et ta pärast karistada saab või et see ei ole muidu tark tegu, siis jätab tegemata. Kasvatuse ja iseloomu värk. Oli ka üks kange väike koer, kelle puhul ei olnud võimalik mõistuse olemasolu tuvastada - õnneks sai see koer ära antud.

maakas
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 11. 04. 2003. 21:11

Postitus Postitas maakas » 02. 03. 2004. 22:44

surfar kirjutas:Kas te tõesti usute, et need gaasikesed toimivad. Arvan, et see pigem psühholoogiline värk. Et kurjale koerale gaasijoaga pihta saada on sama lihtne kui Marko Luhamaale karate võistlusel tappa anda. Gaasivärki olen ise proovinud ning peab ütlema, et see koer peab mingi eriline "häda" olema, kes vusiseval ainel näkku laseb tulla ja siis minema jookseb. Ise kasutan teisi meetodeid, millest kirjutasin sama teema teisel leheküljel (Postitatud: 25. 07. 2003. 08:51). Gaasiga tuleb meelde, üks tuttav külamees, kes üritas katkus kassist gaasi abil vabaneda. Muu mõrvameetod oleks veelgi jõhkram olnud. Tulemus oli see, et kass ilmus peale nädalat uuesti välja ning katkust polnud ka jälgegi. Inimeste puhul pidi aitama nohust vabaneda. Kas keegi on proovinud? :twisted:
Minu kogemuse järgi pipragaas toimib küll - koer tuleb piisavalt lähedal lasta - mina olen gaasi kasutanud 0,5-1 meetriselt distantsilt. Kuna suhteliselt palju ka jooksen, siis läheb umbes 1 baloon aastas. See teeb 5-6 kasutuskorda, pidi teine ikka 10 korda vastu pidama aga veidi jama on mõne klähviva tegelase ees olla kui balloonist ainult "suss" tuleb. :shock:
Sadulas on aga gaasi veidi kehva kasutada, sest lenksast hoidmine, jooksva koera sihtimine ja tee jälgimine on paraleelselt kaunis võimatud.

Mis koera haistmisest rääkida, siis kahju küll et koer kannatada saab. Ise kasutaksin hea meelega koeraomaniku vastu, aga see oleks seaduse järgi väärtegu. Seega peab kutsa oma haistmise turule tooma.

Aga noh kassi pipragaasiga tapmine ... , Hea veel et haiget kuldkala uputama ei hakanud. :D
There are seldom technological solutions to behavioral problems.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Postitus Postitas mart2 » 03. 03. 2004. 16:47

cowrider kirjutas:
SL kirjutas:Kuu aega tagasi aga õppis ära ja nüüd pole hundikutsikal, kel kutsika aju kuid suure hundi välimus mingi probleem üle aia hüpata ja teisi koeri taga ajada. Hoiame nüüd päeval toas ja välja laseme ainult siis kui ise ise väljas oleme. Kahju kohe teisest. Kõrgem aed tähendab aga suht suurt väljaminekut - kes on aedu ehitanud need teavad, kui palju aiad maksavad.
Omal on olnud kaukaasia ja saksa lambakoera segu. Tark koer oli, aga vahel tuli selgitada ka, et mis on lubatud ja mis mitte. Üle aia hüppamine/ronimine poleks probleem olnud, aga kui koer teab, et ta pärast karistada saab või et see ei ole muidu tark tegu, siis jätab tegemata. Kasvatuse ja iseloomu värk. Oli ka üks kange väike koer, kelle puhul ei olnud võimalik mõistuse olemasolu tuvastada - õnneks sai see koer ära antud.
Selleks, et koer üle aia ei hüppaks, tuleb teha lipp-aed. Aialippide vahe peab olema nii suur, et koera käpp mahuks lippide vahele ja ülemise põikpuu ning lippide tipu vahe oleksvähemalt 30-40 cm (sõltub koera kasvust). Siis koer hüpates ja latile toetades lendab rinnuli vastu lippe ja seetõttu ei saa aiast üle.
Eespool kunagi vihjasin sellel, et kõik, kellel politseinike seas tuttavaid, peaks viimaseid saatma parkidesse patrullima - ilma rihma ja suukorvita koerte jalutamine on keelatud ja trahvitav. Nii saaks inimesed rahu ja linn/riik trahviraha.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Alar16
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 21. 03. 2004. 13:45

Postitus Postitas Alar16 » 21. 03. 2004. 13:56

selle gaasiga peab ette vaatlik olema ikka.Ma hakasin kah ründavale koerale laskam aga hiljaks jäin. koer hammustas nii pipragaasi purgi kui mu käe puru.Ta hammustas mul kolm näppu puru ühes hammusats läbi :? . Aga aitas kül tiba paar päeva eis näind seda koera aga nüüd on sama sugune ikka edasi.

Kasutaja avatar
Konflict
Rattur
Postitusi: 311
Liitunud: 16. 04. 2003. 20:21

Postitus Postitas Konflict » 21. 03. 2004. 16:56

Mina olen siiski alati oma väledaid jalgu usaldanud. Alati olen ka eest ära saanud. Aga kevadel seda raske teha jalad ei tha üldse kiiresti ringi käija ja siis tuleb alguses selliseid kohti vältida. Õnneks siin viljandis neid penisi vähe

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 21. 03. 2004. 17:03

koerte eest ära lidumine on ike üli mõnus asi.vat kui hakkab sind mõni koer taga ajama sisi kohe adrenaliin jooxma ja sa oled võimeline peaaegu et üle oma varju hüppama.tean seda kõik omast käest.ntks vastutuulega sõites oled nii läbi kui veel olla saab ja kui koer kusagilt välja ilmub tuleb sult justkui imeväel kusagilt selline pauer jalgadest et ise ka imestad.hea trenn :D
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 21. 03. 2004. 22:10

veloman32 kirjutas:tuleb sult justkui imeväel kusagilt selline pauer jalgadest et ise ka imestad.
Olen oma silmaga näinud, kuidas ca 50-aastane mees hüppas ilma hoovõtuta üle 2m kõrguse müüri otsa. Lihtsalt kohmitses müüri ja linttraktori vahel, kui sellel käivitamise ajal käik sees oli. Ja ei jäänud mitte küüntega müüri ääre külge rippuma, aga peaaegu oleks üle müüri lennanud.
Me olime tol ajal täies jõus EÜE-kad, mõned vägagi spordipoisid, keegi ei teinud järele. Isegi hoovõtuga mitte. Kui keegi räägiks, ei usuks küll.

Ahah, et teemast mööda ei läheks, siis võis tollel "inimvedrul" kodus koer küll olla.

Kasutaja avatar
kruvi
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 18. 03. 2004. 19:14

Postitus Postitas kruvi » 23. 03. 2004. 18:48

ükskord oli nii, et käisin mingile väksele penile pinda ja see hakkas mind taga ajama, siis jooksin ise ilgelt kiiresti, selline tunne oli, et jokseks mingi 100km/h, siis koer jäi maha ja ma hüppasin selle vaibakloppimise asjanduse otsa. räigelt lõbus on koerte eest jooksmine, aga jah ükskord, kui 5-aastane olin, siis hüppas väike taks perse kinni ja näris püksid läbi. see oli ka lõbus :D
spetsialiseeritud
Pilt

Cyc
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 02. 06. 2003. 19:37

Postitus Postitas Cyc » 23. 03. 2004. 19:01

järgmine kord kui sprindis võistlen lasen mõnel tuttaval oma peni mulle perse ässitada :lol:
aga rada peaks suht otse minema.. ma ei sooviks et koer mingi shortcuti teeks

giga
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 29. 03. 2004. 18:05

Postitus Postitas giga » 29. 03. 2004. 18:07

Mina kavatsen igatahes pipragaasi kaasas kanda rattaga sõites. Sest pole just eriti meeldiv kuskil sellises kohas koerte eest ära sõita, kus keegi su karjeid kah ei kuule :S

Toxic
Rattur
Postitusi: 39
Liitunud: 22. 07. 2003. 08:40

Postitus Postitas Toxic » 02. 04. 2004. 09:14

Kunagi 2001 kui sai tõsisemalt sporti tegema hakatud oli eriti hull aasta. Kokku tuli suve peale mingi 10 12 intsidenti koertega. Asi läks nii hulluks kätte, et olin sunnitud nuga vöökotis kandma. Iga suurem lojus tuli kallale. Asi lõppes sellega, et andsin ühele elukale saalihokikaikaga lihtsalt peksa. Omanikku ei paistnud peni saatus eriti huvitavat. Üldiselt olen ma lahtiste mõrvarkoerte omanikke omaalgatuslikult linnas tänavatel sõimanud, aga siis hakkab vastu tulema mingit napakat juttu "ta pole kedagi hammustanud, ta on hea koer, kui kardate, siis hammustabki... " ja selline suhtumine ajab veel rohkem närvi. Lisaks idiootidest bemariomanikele on eestis veel üks klass moroneid ja need on inimesed, kes endale mingeid jäleda välimusega elukaid soetavad.

Iga normaalne inimene teab, et ainult retriiver on normaalne koer:)

Viljar
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 06. 06. 2003. 11:44

Postitus Postitas Viljar » 01. 06. 2004. 09:12

Nonii, leidsin sellise jutukese netiavarustest. Kokkuvõtvalt siis vanem messterahvas jalutas rahulikult kui kuskilt ilmusid välja korad kes teda ehmatasid. Andis teine siis püstolist tuld kõigepealt ühe hoiatuslasu maha ja kui koerajalutaja hakkas paanitsema, siis ka koeraomaniku pihta. Tulemuseks kolm kuuli rinnus ja üks koeraarmastaja vähem. Juhtum tembeldati enesekaitseks ning mees vabaduses.
Täpsemalt siis: http://www.azcentral.com/news/articles/ ... hot22.html

Ei tea kuidas sellised asjad eestis lahenduksid?
Rattaga või rattata, selles on küsimus...

bambino
Rattur
Postitusi: 77
Liitunud: 27. 05. 2004. 19:31

Postitus Postitas bambino » 01. 06. 2004. 10:04

Rattaga sõites pole endal õnneks koertega probleemi olnud veel. Samas on viimased päevad kodu juures ühel jobul rotveiler kogu aeg lahti. On endale vist mingi augu kuhugi aeda teinud. Nüüd passib kogu aeg küla peal. Tuli ükspäev meie õuele ka, tahtis mu koerale ära põrutada. Õnneks oli kapis vana stardipüstol, mis suhteliselt korraliku laksu paneb. Seda at nüüd kardab. Õhtul koeraga jalutama minnest tuli Rott jälle ligi ja hakkas koera kiibitsema. Õnneks olin ettenägelik olnud ja tongika kaasa võtnud. Mõjus jällegi.

Samas rattaga sõitma minnes ei viitsiks kogu aeg seda rasket kobakat kaasas kanda ju. Ja natuke loll tunne ka, kui inimesed vaatavad, et kes see poisike seal tänaval paugutab...

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Postitus Postitas mart2 » 01. 06. 2004. 10:46

bambino kirjutas:Rattaga sõites pole endal õnneks koertega probleemi olnud veel. Samas on viimased päevad kodu juures ühel jobul rotveiler kogu aeg lahti. On endale vist mingi augu kuhugi aeda teinud. Nüüd passib kogu aeg küla peal. Tuli ükspäev meie õuele ka, tahtis mu koerale ära põrutada. Õnneks oli kapis vana stardipüstol, mis suhteliselt korraliku laksu paneb. Seda at nüüd kardab. Õhtul koeraga jalutama minnest tuli Rott jälle ligi ja hakkas koera kiibitsema. Õnneks olin ettenägelik olnud ja tongika kaasa võtnud. Mõjus jällegi.

Samas rattaga sõitma minnes ei viitsiks kogu aeg seda rasket kobakat kaasas kanda ju. Ja natuke loll tunne ka, kui inimesed vaatavad, et kes see poisike seal tänaval paugutab...
Teil kohapeal on vist mingi konstaabel ka olemas? Tee kirjalik avaldus ja nõua vastust. Siis vastavalt ametniku suhtumisele/sõprusele koeraomanikuga pannakse koer kinni või tehakse trahv. Viimast on võimalik ikka päris suurt väänata! :twisted:
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

peeter009
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 11. 05. 2004. 17:56

Postitus Postitas peeter009 » 01. 06. 2004. 11:54

mul ka vahel koeraga tegemist olnud. ühes kohas kus ma sõitmas käin on ka mingi loll krants, suur nagu lammas, ja jookseb järele, kuid jalga ei karga suure kiiruse pealt. ükskord metsas olid ka mingid puhkajad suure lahtise hundikoeraga, kes mulle kallale jooksis, kuid jäin seisma ja hoidsin ratast enda ees ja siis tuli omanik ja kutsus ära. vedas.
saab ka nii et lahtise pinnase peal tõmbad tagupiduriga taguotsa ette koera poole. ühekorra tõmbasin niimodi ühel penil üle varvaste :twisted:
rohkem pole teda näind.
koerarihma värk ka jama. ükskord tulin hea kiirusega ja vaatan et väike koer keset teed, ja viimasel hetkel näen et ta rihmaga teisele poole teed puu külge seotud. seekord päästsid koerakese hea reaktsioon ja head tagupidurid. :roll:
Söidame mönuga

Kasutaja avatar
Marti
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 10. 07. 2003. 17:33

...

Postitus Postitas Marti » 01. 06. 2004. 12:10

Koerte vastu olen seni kahe meetodiga saanud:
1) Tuled ratta seljast maha (Ettevaatust: Mõjub ainult väiksematega, need jooksevad minema, suuremad kardavad; rattale tagasi ronides VÕIVAD uuesti jälitama hakata, kuid tõenäosus 20%)
2) Annad jalaga (Ääremärkus: Mõjub alati 8) )
Raske Õppustel, Kerge Lahingus!
Twisted Mind Bikers

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 01. 06. 2004. 12:29

Jätke koerad rahule! Tümitage peremehi!

Minu hunt:
Pilt

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 01. 06. 2004. 13:01

Kui viimati Harkus metsaradu avastasin oli seal kah üks lahtine koer. Alguses nagu haukus aga ei liigutanud ennast. Siis seisime seal veel natuke aega ja äkki kuulsime, et koera haukumine juba päris lähedal. Vot siis olid alles kiirused, millega erinevatest Harku küngastest ülesse ja alla sõideti. Koera klähvimist oli ikka päris tükk aega küllaltki selja taga kuulda, kuid üks hetk ta siiski õnneks väsis. Mul see värk, et pole neid Harku raba singleid eriti katsetanud enne ja üli "huvitav" on neid avastada kui mingi 30 km/h sees ja koer kannul.

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Postitus Postitas maanus » 01. 06. 2004. 13:55

Erinevalt paljudest , olen ma omanike puhul täheldanud arenemist, kuna olen näinud metsas jalutatavatel koertel suukorve + enamus on olnud rihma küljes. Nii , et koos kasvava kultuursusega liikluses tänaval, kus mul ka on positiivsed kogemused viimasel ajal, on ka areng seal "kandis" juba näha.
Või näen asju liig optimistliku pilguga ?

true
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 23. 03. 2004. 11:00

Postitus Postitas true » 01. 06. 2004. 14:51

nagu kõigil, on minulgi probleeme koertega olnud. Viimati just pühapäeval. Eks siis ongi 2 võimalust. Kas jalgadele valu anda ja minema sõita või siis seisma jääda ja rahulikult võtta sest reeglina on koerad pahased ainult liikuvale ratturile.
On kurb ja kahetsusväärne et koeraomanikud lasevad oma lemmikutel vabalt ringi joosta. Muidugi juhub vahest sellist asja kogemata jne. Samuti peavad kuskil nemad ka jalutamas käia saama. Näiteks selline koht on Kadrioru park, kus ma pidevalt läbi sõidan. Kõigest hoolimata ei poolda ma pipragaase ega muid vaenulike asju koerte suunas. Kui tõeliselt on tarvis end kaitsta siis saab ju kas tõesti eest ära sõita või äärmisel juhul jalaga või rattaga end kaitsta.
Kokkuvõttes on see keeruline ja kaheotsaga asi. Ning raske on jääda rahulikuks kui korra juba teravad hambad hyppeliigeses ära käinud. :)
Samas võiks kuskil koerteomanike foorumis/ajakirjas sellest juttu tegema ja selgitama ratturite rasket ja stressi tekitavast olukorrast :D
Take Life to the Limits

maakas
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 11. 04. 2003. 21:11

Postitus Postitas maakas » 02. 06. 2004. 11:11

SL kirjutas:Jätke koerad rahule! Tümitage peremehi!

Minu hunt:
Pilt

Kena koer sul, SL. Pildil ei paista üldse kuri 8)

Eesti seaduste järgi võib peremehe tümitamise eest karistada saada. Seega on lihtsam koeraga tegeleda. Pealegi on koer reeglina ka targem - peale esimest "karistust" ei kipu uut otsima. Kuigi peale koera maha rahustamist võiks ju paljastatud soome pussiga ka peremehele läheneda ning selgitada et vahet ei ole - kas lahtine koer või soome puss - oht elule on mõlemal juhul olemas.

Võib-olla oleks kaaskodanike suhtes hoolimatute koeraomanike puhul lahenduseks karistus stiilis "koerapidamisõiguse äravõtmine".
There are seldom technological solutions to behavioral problems.

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 07. 06. 2004. 21:09

Laup tahtis ka üks hundikas mulle säärde karata Toomemäel. Olin just omanikust mööda saanud, kui koer urisema hakkas ja mulle järele jooksis. Nina puutus juba mul jala ära, ma lisasin kiirust, aga raibe maha ei jäänd. Ei olnud aega mingit pudelit ka haarata ja siis jäigi üle jalg klipist lahti ja sellega koerale vastu vahtimist täiega. Siis kadus peni niutsides omaniku juurde tagasi. Omanikule sai ka keskmist näppu visatud. Järgmiselt ringilt tulles oli koer juba ilusti rihma otsas, niiet omanik sai ikka õpetust küll. :roll: [/img]
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
breen
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 18. 04. 2004. 19:26

Postitus Postitas breen » 07. 06. 2004. 23:45

Efektiivseim mitteletaalne vahend jälitava koera tõrjel on ammoniaagiga laetud veepüstol. Mõni liberaalist penilemb võib selle peale pöördesse minna, aga instant respect koera poolt on garanteeritud. Samuti on see hea vahend agressiivsete koeraomanike peletamisel :twisted: 100% ammoniaak on muidugi liiga radikaalne, samuti võib sellega endale viga teha; paras on 50% vesilahus.
Leidsid kirjavea? Jäta endale!

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 21. 06. 2004. 20:54

Ei olegi veel keegi teine selle peale tulnud.
Asi selles, et kui koer on juba ratta k?rval, sihib ta säärt ega vaata ette. Kui ta vasakule tekkib, oleks tema mahapühkimine vastutuleva auto vastas vist julm, aga ise olen niimoodi ühe krantsi 30km/h teeäärse prügikasti otsa juhatanud ja üks hundikoer kihutas tee äärde pargitud ziguli lahtise ukse teist pidi käima.
Ahjaa, korra ründas mind ka Pirita rattateel jalutanud vanamuti piitsu, kes ei arvestanud mu kiirust ja jooksis tagumise ratta alla.

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 21. 06. 2004. 21:36

Ei tea paljud teist Kiirdjärve kandi uut jalgrattarada sõitnud on, kuid.... umbes 4 suuremat sorti peni eest tuli toda ringi tehes pageda. Ei ole eriti meeldiv niimoodi sõita. Ei tea kas omanikud pole siis aru saanud, et nende hoovi lähedalt kulgeb maha märgitud RMK jalgrattarada ja võiks oma penid kinni hoida.

Raudsa
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 17. 04. 2004. 21:20

Postitus Postitas Raudsa » 22. 06. 2004. 12:39

mina sõitsin nüüd paar nädalat tagasi Leppneeme kandis,seal oli mingi ehitus pooleli ja koerad jäid ehitajatele vist ette ja nad olid lahti lastud,mina siis sõidan rahulikult kui järsku üks suurem ja teine väiksem peni tee peal ees on,noh mina ehmatasin natukene ja sõitsin otsapidi kraavi,väga rõve oli!Siis kui tee peale tagasi sain olid need koerad kindlaks eesmärgiks võtnud mind mitte edasi lasta,mina varjusin oma ratta taha ja kohe kui üritasin liikuma hakata hakaksid koerad lõrisema ja haukuma!seda julgust kah ei olnud,et täiega sõitma hakata ja koerale jalaga anda,hõikusin ehitajatele,kuid need ei kuulnud!!Lõpuks läks mul oma pool tundi,et sealt ajama saada,tulid mitu autot reas ja siis ma sain ajama,koerad muidugi järel,aga ma sain juba tempo ülesse ja nad jäid maha!! :)

NirX
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 28. 05. 2004. 15:29

Postitus Postitas NirX » 22. 06. 2004. 15:28

Minul on igatahes kõikide koertega mingi konflikt. Iga kord, kui rattaga läbi linna (Rakvere) sõita on vaja, hakkab mind vähemalt 1 koer taga ajama. Nüüd tulid mulle veel uued naabrid ka ja nendel on ilgelt loll hunt. Toa uksest välja astun, siis lõriseb aia ääres. MA juba kardan, et kui see suuremaks kasvab, siis hüppab üle aia ja kargab kallale. Muidu on mind ikka koerte eest päästnud eest ära kimamine. Paar aastat tagasi hakkas Kundas mind 1 ülisuur koer taga ajama, kuid kahjuks polnud enam kuskile minna, niisiis jooksin otse metsa, jätsin ratta puu alla ja ronisin puu otsa, aga minu õnneks kutsus koera peremees koera tagasi. See koer ei olnud isegi rihma otsas ja see peremees oli mingi üle 70 aasta vana memmekene kes ei suudaks isegi väikest taksi kinni hoitud. Peale seda on mul tekkinud mingisugune koertefoobia. Mina oleksin selle poolt, et igas linnas peaks olema mingi park koerte jaoks. :x :x :x
No rattasportlane ma nüüd ka pole aga hobiks võib vahest vändata ka :D

maakas
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 11. 04. 2003. 21:11

Postitus Postitas maakas » 25. 06. 2004. 09:03

NirX kirjutas:Minul on igatahes kõikide koertega mingi konflikt.
...
Paar aastat tagasi hakkas Kundas mind 1 ülisuur koer taga ajama, kuid kahjuks polnud enam kuskile minna, niisiis jooksin otse metsa, jätsin ratta puu alla ja ronisin puu otsa, aga minu õnneks kutsus koera peremees koera tagasi. See koer ei olnud isegi rihma otsas ja see peremees oli mingi üle 70 aasta vana memmekene kes ei suudaks isegi väikest taksi kinni hoitud.
...
Peale seda on mul tekkinud mingisugune koertefoobia. Mina oleksin selle poolt, et igas linnas peaks olema mingi park koerte jaoks. :x :x :x

Mina pean sedalaadi konflikte pigem konfliktiks minu ja koeraomaniku vahel. Kutsale gaasi või kaigast andes on jube kehva ensestunne. Kui aga koeraomanik kobisema kipub, siis sellele annaks küll suurima heameelega. Paraku on seadus koeraomaniku poolel ja tuleb koera nuhelda. 70 aastaste mammid on koeraomanikest kõige mõttetum seltskond. Lööd koera põõsasse, loed mammile sõnad peale ja oled kindel et see läks nagu muti auku. Järgmine kord jälle sama seis. Ja sellisele tegelasele ei tõuse ju käsi ka füüsiliselt selgeks tegema.
There are seldom technological solutions to behavioral problems.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 25. 06. 2004. 09:20

NirX kirjutas:Nüüd tulid mulle veel uued naabrid ka ja nendel on ilgelt loll hunt.
Vot just sellise suhtumisega ei jõua me mitte kuhugi. Kui teist keegi on kunagi koera kasvatanud, siis peaksite teadma (kui ei ole, siis võtke teadmiseks), et koer EI ole loll (eriti hunt). Ei viitsi hakata jahuma siin koera enda vajadusest kasvatuse järele etc.
Võtke ja otsige üles koera peremees (naabrid) ja tehke neile selgeks, mis on teie probleem ja kui nad on normaalsed inimesed, siis nad õpetavad koera nii, et see teile närvidele ei käiks, kui nad pole normaalsed, siis pole midagi teha. Aga koera sõimamisest pole ikkagi midagi kasu.

Kui sõidate rattaga ja koer hakkab taga ajama ning peremees on silmapiiril - kui koer päris hambaid säärde ei löö, siis tasub minna peremehe juurde ja asi selgeks teha, koera jällegi pole mõtet sõimata. Minu kogemus ütleb, et 1 kümnest koeraomanikust vabandab ja püüab midagi teha koeraga. See on probleem, mitte koerad pole probleem. Selle teema nimi võiks olla "Idioodist koeraomanikud".

Tõnis M
Rattur
Postitusi: 203
Liitunud: 25. 05. 2003. 22:52

Postitus Postitas Tõnis M » 27. 06. 2004. 21:04

SL kirjutas:
NirX kirjutas:Nüüd tulid mulle veel uued naabrid ka ja nendel on ilgelt loll hunt.
Vot just sellise suhtumisega ei jõua me mitte kuhugi. Kui teist keegi on kunagi koera kasvatanud, siis peaksite teadma (kui ei ole, siis võtke teadmiseks), et koer EI ole loll (eriti hunt). Ei viitsi hakata jahuma siin koera enda vajadusest kasvatuse järele etc.
Võtke ja otsige üles koera peremees (naabrid) ja tehke neile selgeks, mis on teie probleem ja kui nad on normaalsed inimesed, siis nad õpetavad koera nii, et see teile närvidele ei käiks, kui nad pole normaalsed, siis pole midagi teha. Aga koera sõimamisest pole ikkagi midagi kasu.

Kui sõidate rattaga ja koer hakkab taga ajama ning peremees on silmapiiril - kui koer päris hambaid säärde ei löö, siis tasub minna peremehe juurde ja asi selgeks teha, koera jällegi pole mõtet sõimata. Minu kogemus ütleb, et 1 kümnest koeraomanikust vabandab ja püüab midagi teha koeraga. See on probleem, mitte koerad pole probleem. Selle teema nimi võiks olla "Idioodist koeraomanikud".
:!:
väga õige jutt!

taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

Postitus Postitas taavid » 27. 06. 2004. 21:14

NirX kirjutas:Nüüd tulid mulle veel uued naabrid ka ja nendel on ilgelt loll hunt. Toa uksest välja astun, siis lõriseb aia ääres. MA juba kardan, et kui see suuremaks kasvab, siis hüppab üle aia ja kargab kallale.
rumal jutt... nii ei jõua sa kusagile oma suhtumisega. mine parem külla oma uuele naabrile-kutsale ja võta külakost kaasa.

P
Rattur
Postitusi: 203
Liitunud: 24. 04. 2004. 13:55

Postitus Postitas P » 27. 06. 2004. 22:23

Enda hiljutine kogemus toimus eile. Õnneks ilma vigastusteta. Tegin siis ühe pikema otsa. Sattusin ühele külateele (kruusatee) ja vaatasin, et üks 60 m kaugusel talu, kus kaks koera. Üks nendest natuke väiksem, teine suur saksa lambakoer. Kuna aeda majal ümber ei olnud, hakkasid juba aegsasti minu poole jooksma. Mul olid endal slick'id all ja eks nendega tuleb ettevaatlikult kruusal sõita (võib teadagi lihtsalt libiseda...). Panin siis käigu sisse ja jalad tööle. Kui jõudsin majani, olid mõlemad koerad mul ilusasti sabas. Väiksem jäi juba umbes 30 km/h peal maha. Sain siis (ettevaatlikult) 45 km/h sisse ja kui 10 sek sõidetud, jäi ka see suur koer maha. Seisis ja vaatas mulle järele. Hirm tuli naha vahele küll. Hea, et slickidega külili kruusal ei käind. Kuna endal kah koer, ei taha kuidagi koerale jalaga virutada (seda raske sõidu pealt teha ka muidugi :) ). Seega minu seisukoht, et kui vähegi tee lubab, tuleb eest ära liduda. Ma olen selle meetodiga iga koera eest pääsenud. Muidugi hakkasin rattaga tõsisemalt sõitma kah alles sel aastal ja pole koeri väga palju ette tulnud.
Lõppkokkuvõttes, kui vähegi võimalik, sõita eest ära.

Kasutaja avatar
Overkilla
Rattur
Postitusi: 254
Liitunud: 15. 02. 2004. 14:20

Lisa

Postitus Postitas Overkilla » 12. 07. 2004. 20:47

Ühel kenal päikselisel päeval võtsin nõuks Pirital kihutada. Iga kord kui sinna satun käin muuli peal ära. Lähenen siis rannale mõnusa kiirusega ning võtan kurvi muuli suunas, kui äkki suur (sama suur kui ratas) must koer tuleb haukudes ja hakkab taga ajama. Mõlemal nüüd hoog sees, aga vältimaks miskit jama litsun pidureid. Koer libiseb küünekrabina saatel veel paar meetrit siis jookseb haukudes tagasi. Hoian ratast enda ja peni vahel, aga too ei lähegi ära. Hakkan siis juba pipragaasi järele haarama, kui vaatan, et tal miski punane lipakas kaelas... Falck vetelpääste juurest kostub vile ja üks poiss tuleb 2min pärast sörkides ning viib kutsu eemale.
Muulil 40ga vändates mõtlen, et küll on tore, et vetelpääste koera ei pihustanud, muidu ei saagi too vast tööd teha.
Tagasitulles jälle sama jama, seekord tuleb kauem oodata ja mingi tädi kutsub Polka või Poisi enda juurde ja noomib. Eriti imelik oli see, et teised ratturid sõitsid rahulikult edasi tagasi, kuid ilmselt minu velo.clubbers.ee särk meelitas koera endale kallale.

tehnotatt
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 03. 03. 2005. 09:35

Pipragaas ehk CS-gaas

Postitus Postitas tehnotatt » 03. 03. 2005. 09:43

Tarkpead:P
Cs- ehh pipragaas võtab võtab maha kõik mis liigub ja hingab.
Paraku ajate te seda segamini muul toimeainel põhineva pisargaasiga, mis tõesti ei pruugi koertele ja joodikutele mõjuda.

Niiet kõik paloonid pihku ja vussitama :twisted:

Vasta

Mine “Üldfoorum”