Pikajala VIII rattakross

Vasta
katus
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 18. 03. 2004. 10:36

Pikajala VIII rattakross

Postitus Postitas katus » 18. 06. 2013. 19:47

Pikajala VIII rattakrossi rajakirjeldus.

Pikajala rattakrossi rada, 1 ring (17 km) jaguneb:

asfalttee 0,3 km

kruusatee 1,2 km

karjääriteed 1,5 km

suusarajad 1,8 km

metsateed 2,4 km

metsarajad, rohumaa jm 10 km



Pikajala rattakrossi stardipaik asub Palivere Turismi- ja Tervisespordikeskuses (raja interaktiivse kaardi suurendamisel on näha punaste stardiväravate asukoht). Raja kõrgeim punkt 52m, madalaim 27m ümp.

Rattakrossi rada algab tugevapõhjalise suusarajaga koos oma tõusude ja laskumistega. Lühikese kruusateelõigu läbimisel raja 3 km-l suundutakse natuke tehnilisemale kruusakarjääri äärsele metsarajale, mis 1,5 km pärast muutub veelgi tehnilisemaks metsasingliks. Raputav, reljeefilt tasane lõik kestab 1 km. Järgnev kilomeetrine metsa- ja kruusatee annab võimaluse puhata ja jõuvarusid taastada, mispeale suundutakse kruusakarjääri läbivale ligi 2 km pikkusele lõigule. Järgneb 300m metsateed, mispeale algab keerutamine pehmepõhjalisel, tõusude ja laskumistega vahelduval suusarajal 700m ulatuses. 10 km-l jõutakse varasemalt väga aktiivses kasutuses olnud suusahüppetorni juurde, kust algab 300m pikkune küllalt tehniline metsasingel mäeveerul (ettevaatust, järsk nõlv). Varsti peale seda traditsiooniline laudtee oma headuses ja ning 10,7 km-l ületatakse Taebla jõgi esimest korda (ohtlik sillaületus, eriti libedaga). Seejärel algab raja magusam osa. Ligi 5 km ulatuses keerutab rada kitsamatel ja laiematel metsasinglitel, olles kohati tasane, kohati väga reljeefne. Märjaga võivad juurikad ohtlikult libedad olla, kuivaga vaid väristab veidi. 11,7 km-l on teraval tõusunukil enamusel võimalus korraks jalg maha saada. Seejärel läbib rada AS Kestvuspuit tootmispiirkonda (suur osa meie elektripostidest on siin saanud oma rohelise värvingu). Uuesti metsa sisenemisel ettevaatust äärekivi ületusel. 15,7 km-l raskem osa lõpeb, lühike lõik asfalti ja seejärel Taebla jõe ületus teist korda. 300m kruusast osa ja algab ühtlane lauge ja pikk lõputõus suusa- ja metsaradadel ning peagi paistab punane stardi-finišivärav. Lühikese distantsi sõitjatel saavad sellega kannatused läbi, pika distantsi valinud ratturitel tuleb see kõik veel kord läbi teha, keerates 100m enne stardi-finišipaika vasakule teisele ringile.

Tutvustav video
http://paralepa.ee/images/MK2013/video/Pikajala.mp4

Alli
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 02. 06. 2013. 14:11

Re: Pikajala VIII rattakross

Postitus Postitas Alli » 30. 06. 2013. 09:04

http://arhiiv.sport.err.ee/lumeinfo.php?0&id=9 Otsepilt stardipaigast.
Ps. lehte tuleb allapoole kerida.

Edu kõigile ja nael kummi!

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: Pikajala VIII rattakross

Postitus Postitas marguss7 » 30. 06. 2013. 16:35

Väga vinge rada oli tehtud, kahju, et eelmine aasta see etapp vahele jäi. Läänemaa pole nii lausik midagi, pakun et suur osa pidi mingil tõusul ratta pealt maha hüppama! Ilm oli ka sama tore :) Nüüd kuu aega vormi parandamist Vormsini ;)

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: Pikajala VIII rattakross

Postitus Postitas Läänlane » 30. 06. 2013. 19:04

Rada oli super ja selles sai veendumas käidud juba 22.juuni.

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Pikajala VIII rattakross

Postitus Postitas DeeJott » 30. 06. 2013. 19:31

It was a good race, track was good, tires were ok. Kohe peale stardipauku, kust ilusti ilma igasugu rüselemiseta minema sain, pandi küpsetusrežiim peale. Liinialusel tõusul nagu ikka, paljud otsustasid jalutada, selle arvelt sai mitu head pead ära noppida. Käis korralik littimine, singel enne karjääri raputas kõvasti. Paar selga sai karjääris kinni püütud, mõnda aega puhkasin nende tuules jalga ja siis karistasin mehed ära :D Turvas ja saepuru ikka imesid mõnusalt, selline pinnas erutust väga ei tekitanud minus. Üks pikem kangutamine, sõit üle silla ja laudteede ja algas sõit mändide vahel olevate singlite poole. Jala sai ka kolm korda maha pandud, kaks korda seal tehase lähedal oleva tõusu juures ja üks kuskil liivase tõusu peal. Ei tea, kas mõni vend end sealt tehasetõusust üldse üles kangutas? Mändide vahel tõusudel sai ka päris mitmel vennal kael pikaks ära tõmmatud.
Teine ring sai suht soolosõit tehtud. Eest olid mehed ära läinud ja tagant polnud ka kedagi tulemas. Mingi aeg tõmbas üks fullsusserivend peeglisse ära mulle ja jättis seejärel selja taha ka veel. Karjäärisinglil möödus veel kaks kiiremat. Piilusin selja taha, eemal paistis veel kaks tegelast, kes mu kohta ihkasid. Kuna mul jalas watte veel jagus, siis nad pidid suu puhtaks pühkima sellest. Ennetasin endast märku andvaid krampe ja littisin ühe magneesiumiampulli sisse ära enne mändidevahelisi tõuse. Mingi aeg jõudsin susserivennale järgi, kellest ka varsti möödasõit sai sooritatud. Mõnda aega tiksus ta mul tuules, kuni ühel tõusul sai korralik purakas ära pandud ja sinna ta jäigi. Kuna ees enam kedagi püüda ei olnud ja tagant ei olnud samamoodi kedagi mu positsiooni ohustamas, siis lõpuni sai rahulikult ära kulgetud.
Number 269 oli ka ikka uskumatu tegelane, niipalju pani selliseid poolnipleid ja ikka tõmbas tagant kaugele ette ära :D

Mõned kiiremad on ka juba pildid üles visanud:
http://www.maratonipildid.ee/pikajala-rattakross-2013
https://www.facebook.com/uhtekoma.teist ... 175&type=1
Viimati muutis DeeJott, 01. 07. 2013. 19:05, kokku muudetud 2 korda .

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: Pikajala VIII rattakross

Postitus Postitas mikulaine » 30. 06. 2013. 20:00

DeeJott kirjutas:... Ei tea, kas mõni vend end sealt tehasetõusust üldse üles kangutas?...
Üks kindlasti sõitis :D

Aga rada oli väga hea ja tehniline, õige MTB rada. Eriti põnev oleks siis kui seal karjääris midagi huvitavat juurde veel mõelda, materjali nagu on. Ise sain ka täna sõitmisega hakkama. Võrreldes eelmise aastaga oli see uus rajalõik männimetsa all päris raske ikka minu jaoks. Ilm oli ka Marimetsa Kapile mittetraditsiooniliselt ilus. Supp hea.

Mihkel

Kasutaja avatar
andrust
Rattur
Postitusi: 128
Liitunud: 23. 03. 2003. 11:04

Re: Pikajala VIII rattakross

Postitus Postitas andrust » 30. 06. 2013. 20:41

Väga hea rada (y)

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: Pikajala VIII rattakross

Postitus Postitas Läänlane » 30. 06. 2013. 21:16


margusn
Rattur
Postitusi: 40
Liitunud: 11. 09. 2012. 10:41

Re: Pikajala VIII rattakross

Postitus Postitas margusn » 01. 07. 2013. 10:54

DeeJott kirjutas: Number 269 oli ka ikka uskumatu tegelane, niipalju pani selliseid poolnipleid ja tõmbas tagant kaugele ette ära :D
Sry kui seal mõnes kohas segadust tekitasin. Sai tagant alustatud ning eks algul oli palju möödasõite ning nii mõnigi võis arvata, et kui 3 korral temast möödusin, et mis mul viga on :) Sry for that.
Üks korralik maokas ning mõned poolniplid olid uute rehvide pärast. Polnud varem võistelnud FF-dega ning harjumusest sai mõnes kohas liigse kiiruse tõttu (vähenenud pidamise arvelt) ka enda sõitu veidi rikutud - Loodame, et mitte teiste oma. Teise ringi peal juba oli pilt rehvide tööst selge. Hea õpetlik sõit ja esimene Marimetsa kapp ka. Väga meeldiv üritus.

Kasutaja avatar
Snk
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 05. 07. 2011. 09:59

Re: Pikajala VIII rattakross

Postitus Postitas Snk » 01. 07. 2013. 11:58

"Tapab mitte rada, tapab tempo" vot mul täpselt selline võistlus oli. Kohe stardilt panin täeiga, esimesed 15! minutit mul oli pulss 190-200 vahel, ja pärast sellist sprindi ma kaotasin oma gruppi ja ei saanud rohkem heas tempos püsida. Ärkasin uuesti ainult teisel ringil.

esimene video 16:22-16:24 palun veel kord vabandust minu taha olevat võistlejalt, minu ees ilmusid suured kivid, aga mul ei olnud soovi üle lenksu lennata, ja sellepärast võtsin järskult vasakule



videod:

1. http://www.youtube.com/watch?v=VFY0URX6 ... UV4VGQ1cRQ
2. http://www.youtube.com/watch?v=54wvU5V7 ... UV4VGQ1cRQ
3. http://www.youtube.com/watch?v=-fX3RmSx ... UV4VGQ1cRQ
Tuule tiibadesse saanud seltsimees

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Pikajala VIII rattakross

Postitus Postitas DeeJott » 01. 07. 2013. 19:18

margusn kirjutas:
DeeJott kirjutas: Number 269 oli ka ikka uskumatu tegelane, niipalju pani selliseid poolnipleid ja ikka tõmbas tagant kaugele ette ära :D
Sry kui seal mõnes kohas segadust tekitasin. Sai tagant alustatud ning eks algul oli palju möödasõite ning nii mõnigi võis arvata, et kui 3 korral temast möödusin, et mis mul viga on :) Sry for that.
Üks korralik maokas ning mõned poolniplid olid uute rehvide pärast. Polnud varem võistelnud FF-dega ning harjumusest sai mõnes kohas liigse kiiruse tõttu (vähenenud pidamise arvelt) ka enda sõitu veidi rikutud - Loodame, et mitte teiste oma. Teise ringi peal juba oli pilt rehvide tööst selge. Hea õpetlik sõit ja esimene Marimetsa kapp ka. Väga meeldiv üritus.
Ma nägin kahte esitust :D Üks võssasõit seal karjääris ja teine sooritus enne tehasetõusu, peaaegu üle lenksu variant.

Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

Re: Pikajala VIII rattakross

Postitus Postitas kuga » 01. 07. 2013. 22:24

Väga lahe sõit oli, kuigi enda füüsis on suht puudulik :oops: :roll: , kuid rajameistritele tuleb siiski taas au anda, et eelmise aasta kolme ringi asemel suutsid oma metsa ja küngaste varudest siiski 2 välja meelitada... (y)
Veel oli äärmiselt kiiduväärne see, et lühemal rajal olid jäetud välja üks tehniline tõusude ja laskumiste kaskaad, mis tavasõitjatele oleks palju riske ja piina toonud... viis pihku selle eest...
See eest pikem rada oli piisavalt vaheldusrikas, mis jätis ka väikesed võimalused veidikenegi taastuda, et taas tõusudel ennast tapma võiks hakata... Oma olematust füüsisest ma ei räägi, kuid friikidele oli siin ühte teist, kus oli võimalik oma tehniline oskus ja võim maksma panna...
Kokkuvõttes oli igati lahe sõit, kuid oleks võinud 5-7km pikem olla, siis oleks tundnud ennast täitsa laibana :) Tegelt olematud lihased valutavad siiamaani, ning tuletavad meelde oma olemasolust...
Supiköögi perenaistele ka suured tänud maitsva leeme eest, mida isegi juurde noolimas käidi.... :D (y)
Järgmine aasta siis taas.... Loodan ennast mitte lörri lasta!!! :) :) :)
R.
Rauno

Kasutaja avatar
xlx
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 10. 03. 2011. 21:43

Re: Pikajala VIII rattakross

Postitus Postitas xlx » 05. 07. 2013. 09:19


Vasta

Mine “Marimetsa Kapp 2013”