14.08 Viimsi

Vasta
MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

14.08 Viimsi

Postitus Postitas MarttiM » 10. 08. 2013. 20:05

Lugesin kodukalt, et sama keiss kui eelmisel aastal, kuid järgides moesuunda tagurpidi. Kas praegu on see rada läbitav ja aimatav vōi läheb asi geopeituseks kätte ära? Eelmise aasta file on muidu olemas.

Kasutaja avatar
jkymmel
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 26. 05. 2013. 17:10

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas jkymmel » 10. 08. 2013. 20:24

Kas faili oleks võimalik jagada ka?

EDIT: Ja kui juba küsimiseks läks, siis kas rada on vastu- või päripäeva?

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas MarttiM » 10. 08. 2013. 20:35

jkymmel kirjutas:Kas faili oleks võimalik jagada ka?

EDIT: Ja kui juba küsimiseks läks, siis kas rada on vastu- või päripäeva?
http://connect.garmin.com/activity/205722742

Vastupäeva.

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas DeeJott » 10. 08. 2013. 21:39

Eelmine aasta olevat päris mudane olnud. Kas kordub sama stsenaarium?

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas raikzz » 10. 08. 2013. 21:42

DeeJott kirjutas:Eelmine aasta olevat päris mudane olnud. Kas kordub sama stsenaarium?
Seda pead Reporteri ilmamehe Peep Taimla käest küsima
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Kasutaja avatar
jkymmel
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 26. 05. 2013. 17:10

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas jkymmel » 10. 08. 2013. 22:26

MarttiM kirjutas:
jkymmel kirjutas:Kas faili oleks võimalik jagada ka?

EDIT: Ja kui juba küsimiseks läks, siis kas rada on vastu- või päripäeva?
http://connect.garmin.com/activity/205722742

Vastupäeva.
Suured tänud! Oskaks nüüd keegi veel öelda, kas Garminist kuidagi kaardi teistele seadmetele ka saab (Suunto Ambitil oleks vaja gpx/kml faili)

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas MarttiM » 10. 08. 2013. 22:47

jkymmel kirjutas:
MarttiM kirjutas:
jkymmel kirjutas:Kas faili oleks võimalik jagada ka?

EDIT: Ja kui juba küsimiseks läks, siis kas rada on vastu- või päripäeva?
http://connect.garmin.com/activity/205722742

Vastupäeva.
Suured tänud! Oskaks nüüd keegi veel öelda, kas Garminist kuidagi kaardi teistele seadmetele ka saab (Suunto Ambitil oleks vaja gpx/kml faili)

Kui tallad nublikut export saad selle salvestada gpx-na.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4464
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas riho » 13. 08. 2013. 09:14

Infot rajast.

Täna õhtuks saab rada niidetud ja langenud puud koristatud. Eile läks pimedaks ja pidime töö pooleli jätma. Kahjuks ei ole võimalik nn ametlikku raja tutvustust orgunnida. See-eest usun, et jõuan enamuse rajast lintidega ära märkida. Kes soovib, andke õhtul kuuma.

Olen foorumist teiste võistluste teemade alt lugenud, et jälle tolmune, mudaseks ei saanudki jne. Randveres saab see viga parandatud. Eile lirtsus päris korralikult. Ja juurikad on libedad. Ja vaatamata kuumale suvele oli eile õhtul seal sääski piisavalt, et jätkuks ka homseks kõigile:-).

Kohtume rajal!

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas MarttiM » 13. 08. 2013. 14:28

riho kirjutas:Infot rajast.

Täna õhtuks saab rada niidetud ja langenud puud koristatud. Eile läks pimedaks ja pidime töö pooleli jätma. Kahjuks ei ole võimalik nn ametlikku raja tutvustust orgunnida. See-eest usun, et jõuan enamuse rajast lintidega ära märkida. Kes soovib, andke õhtul kuuma.

Kohtume rajal!
Mis sest enam, normaalsed inimesed vaatavad täna õlle pudel käes kettaheidet ja õhtul kossu :mrgreen: !

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4464
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas riho » 13. 08. 2013. 16:12

Rada on valmis. Lindid üleval, nooli ja viitasid veel mitte. Kui ristmikel veidi ringi vaadata ja mitte pea lenksu all kuuma anda ei tohiks eksimisohtu olla. Ehk siis soovijad saavad täna rajaga tutvust teha.

NB! Kruusalõigud on liiklusele avatud.


Eile selgus, et osa võistlusrajast on seoses Randvere kooli ehitusega mõeldud ümbersõiduks. Seega võivad rajal nii täna kui homme võistluse ajal sõita autod. Palun juhinduda liikluseeskirjadest. Homme on rajal ka turva kes reguleerib liiklust ja hoiatab autojuhte.

Seoses sellega on ka parkimine kruusateele keelatud.

meelisl
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 18. 08. 2007. 20:46

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas meelisl » 13. 08. 2013. 16:30

riho kirjutas:
Olen foorumist teiste võistluste teemade alt lugenud, et jälle tolmune, mudaseks ei saanudki jne. Randveres saab see viga parandatud. Eile lirtsus päris korralikult. Ja juurikad on libedad. Ja vaatamata kuumale suvele oli eile õhtul seal sääski piisavalt, et jätkuks ka homseks kõigile:-).
Tahstime ka eile rajaga tutvuda, Randvere metsa jõudes saime hullu paduka kaela ja peale 10 min puu all kükitamist läksime tagasi. Täna ei tundu asi oluliselt parem. Vaesed rajameistrid, kes selliste ilmadega pidid väljas olema.

Ei ole ma kuivaga nende juurikatega hakkama saanud ja märjana ilmselt on asi veel põnevam. Vaevalt, et tagurpidi asi lihtsam on. Kui siis ainult niipalju, et tõusumeeter on seekord allamäge :) .
Kolmapäevakute lehe 2tärni tehnilisuse osas tuleb suhtuda ettevaatlikusega. Minu meelest on tegemist ühe tehnilisema rajaga, eriti märja ilmaga.

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 676
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas dh » 14. 08. 2013. 19:32

Rajameister ja ilmataat olid väga head koostööd teinud, tulemuseks 5+ rada (y).
Selg ja suu (naabervabariigi sõnavara kasutamisest) siiamaani valutavad..

powerman
Rattur
Postitusi: 169
Liitunud: 01. 07. 2010. 09:02

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas powerman » 14. 08. 2013. 20:31

Rada oli lame aga juur ja hein tekitasid pideva mäkketõusu efekti, igas paremkurvis kukkusin mustikapõõsasse, lombid olid läbitavad, kivid olid ületatavad, pärast sõitu ratas ja ma ise olin pestav, no mida premat tahta.... Kiidan kõik heaks!

Kasutaja avatar
Viljar V
Rattur
Postitusi: 341
Liitunud: 04. 10. 2012. 16:47

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas Viljar V » 14. 08. 2013. 20:42

Noo superlux, mulle väga meeldis, nagu lubatud, mõnus nokitsemine 8)
Seal tagumises osas oli üks väike poriloik, eriti imevaid kohti polnud ja laskumised head kiired :wink:

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas MarttiM » 14. 08. 2013. 20:58

Hea sissejuhatus sügishooaega! Sai jälle mudaga sõbraks:) Tänud korraldajatele!
Sel korral sai tehniliselt täitsa hästi hakkama, va mudasinglitel möödasõidud aeglasematest:) Õnneks pole mul kuskile kiiret ja minust aeglasemaid on suht vähe. Seda ei saa ütlemata jätta igasugu kaadrit ikka on, mõnega sai pikki läbirääkimisi peetud; teise sabas oodatud, et leiab koha, kus saab mööda lasta; samas enamus on jälle üliviisakad ja lasevad mööda viisil, mis on täiesti ebavajalik (n hüppavad ratta seljast maha mingi 50 m enne kui nendega kohakuti jõuad).

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas mikulaine » 14. 08. 2013. 21:01

Hakkab see muda-hooaeg peale jälle..

Ma kiidan ennast ja muid asjaolusid, mille tulemusena ma täna esimest korda see aasta läksin varem rajale. Kindlasti oli rada parem kui viimastel startijatel, kuigi ega siis juba mülgastel hakkas põhi kaduma ja vett oli piisavalt. Oli ka rohkem liiklust, aga inimesed olid mõistvad, võibolla ise olin kohati liiga tagasihoidlik.. Varem startimisega seoses ei olnud mul ees ühtegi target-aega mida jälgida ja millega võrrelda ennast ehk kobasin suht teadmatuses.

Rajal oli väga vähe kohti, kus sai rattal sadulat kasutada- mul läks enamus sõitu püsti peal ja seega said jalad rohkem vatti. Tehniliselt oli päris robustne sõit, päris palju panin jalga maha ja kiirest voolavusest oli asi kaugel. Aga nagu ikka, hoidsin lõpuni peal ja Kolmapäevakute üldarvestuse parim tulemus kirjas. Õnnestus edestada päris mitmeid Nimesid ja konkurente ning peaaegu ka päeva parim ringiaeg.

Tundub, et sõidupikkus oli 1 ring liiga palju täna jälle. Mõned inimesed said jälle pea 2h rajal peal hoida.

Järgmine üritus Ülgasel tõotab tulla põnev ja loodame, et ilm peab paremini.

Mihkel

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas Rivo » 14. 08. 2013. 21:32

17:25 tegime pojaga proovi ringi - mõned kohad ikka päris porised...
18:16 pojaga kiiremale ringile - hakkas meenuma 2008a. Pariisi 24h rada (sadas kah 24h)
19:00 ise kiiremaid pungestama - I ring...põhim. ainult pori
II ring...no ega hullemaks enam ikka minna ei saa, kui I ringil. Sai ikka küll !
III ring...korralik sanatoorium 8)

Hoopis midagi uut rajamärgistuses oli see, et kolme noolega oli tähistatud mudaauk :) III ringil sii mõtlesin, et proovin veidi vasakult minna (eelmistel kordadel läksin keskelt) blumps ja oli esiratas oli üleni mülkas. Hea,et lenks välja jäi, sai vähemalt ratta välja sikutada :wink:

Mari, raja ainsal laskumise moodi lõigul möödumine... Loodan,et väga ei häirinud Sinu sõidu rütmi !
Viimati muutis Rivo, 14. 08. 2013. 22:14, muudetud 1 kord.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas SL » 14. 08. 2013. 21:36

Nüüd alles saab aru kui kuiv ja ilus see hooaeg seni on olnud... Kui nüüd pesumasin rikki läheb, siis vaevalt, et see "garantii alla" läheb.

Tundus, et mida aeg edasi, seda sügavamaks muda-augud lähevad, kuigi nagu Neemela tulemusest näha, siis tugevatele sobivad ükskõik, mis tingimused. Nõrkadele on vaja "asjaolude kokkulangemist", et esimeste kohtade piirimail sõita.

PS - esimest korda sel hooajal puutusin otseselt kokku ka mööda lubamise (või õigemini tuleks öelda mitte-lubamise) küsimusega. Sõitsime neljakesi rivis kaunikesti kaua - praktiliselt terve metsalõigu, mis eelnes sellele kohale, kus väike sillake raja üle tee juhatas - ikka aeg-ajalt hõigates enne kui ükshaaval vaikselt mööda lubati. Kindlasti meile kõigile tundub, et sõidame "jube kiiresti", kuid tihtilugu tundub see vaid meile endale. Kõik teised möödumised olid aga jällegi väga viisakad - nagu eelpool juba keegi mainis, et päris võssa ja rattalt maha pole ka vaja ikka hüpata... Nõks kõrvale ja tehtud.

Aga ei, kokkuvõttes taas tore üritus.

PPS - Kuldari ergutustest oli väga palju tolku :)

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas KristjanS » 15. 08. 2013. 07:57

Ei ole ise küll kolmapäevaku inimene, ent osa võistlejaid kurtis ebaviisaka käitumise üle rajal. Nimelt olla keegi teadmata isik/isikud rajal end eriti ülebelt ja "profilt" ülal pidanud ja teinud ka väga ohtlikse möödasõite või siis selleks räusates ja bravuuritsedes võimalust otsinud. Sellist käitumismaneeri ei saa kindlasti tolereerida. Esiteks oleme me kõik tavalised karvajalad ja 50 000 sveitsi frangi peale võistlus ei käi. Kui keegi ambaal peaks tõesti kellegi rajalt välja trügima, mille tagajärjelt trügitav end vigaseks kukub, siis milline on õigustus? Naudime võistlust selliselt nagu ta on. Kolmapäevakud on alati olnud vabalt valitud ajal ja viitstardiga toimuv võistlus. Selline võistluformaat seab tahes-tahtmata piiranguid. Kui need mõnele "tegevsportlasele" ei sobi ja ta mõisa peale sõita tahab, valigu mõni teine võidusõit.

Ohutus ennekõike!
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

kaitz
Rattur
Postitusi: 199
Liitunud: 12. 05. 2009. 09:12

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas kaitz » 15. 08. 2013. 08:07

Rivo kirjutas: 19:00 ise kiiremaid pungestama - I ring...põhim. ainult pori
II ring...no ega hullemaks enam ikka minna ei saa, kui I ringil. Sai ikka küll !
III ring...korralik sanatoorium 8)

Hoopis midagi uut rajamärgistuses oli see, et kolme noolega oli tähistatud mudaauk :) III ringil sii mõtlesin, et proovin veidi vasakult minna (eelmistel kordadel läksin keskelt) blumps ja oli esiratas oli üleni mülkas. Hea,et lenks välja jäi, sai vähemalt ratta välja sikutada :wink:

!
Sama siin, nende Meeletute Fredidega oli ikka üsna mõnus seal tasakaalu harjutada. Oli veel üks veeauk, kus sai ratta kätte, ainult selle järgi, et lenks paistis :D
velo clubbers
"sadakilomeheilu on tugev eelis allamäge"

maria
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 24. 09. 2009. 12:26

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas maria » 15. 08. 2013. 08:24

Eilne rada oli super, Tallinna ümbruse metsadest õnnestub täitsa asjaliku natuke tehnilisema raja välja meelitada. Jätkus muda ja kiireid sirgeid, juurikaid ja kive, kõike parajas koguses et finišis oleks tunne, et sõidetud sai :) Korralduse, raja ja kõige muu sellega seonduva kohta kiidusõnad.

Mis aga mind 5 aastase kolmapäevakute ajaloo jooksul teist korda väga kurjaks tegi, oli mõne kaasvõistleja käitumine. Päris mitmeid kordi mind kui aeglasemat sõitjat trügiti rajalt välja või konkreetselt lükati pikali võssa. Pean ennast väga viisakaks liiklejaks metsas ja olen just see, kes kiiremate mööda laskmiseks tihti ise jalastub ja seisma jääb (ja uskuge, nii aeglaselt kui mina sõidan, on neid ikka kümneid ja kümneid, kes mööduda tahavad), miinimumina ütlen taganttulijale kummalt poolt ja millal mööda minna saab. Aga minu viisakus ja mõistmine saab küll otsa kui mõnel mehel on vaja võtta see risk ja mööda pressida kitsa käänulise ja poole jooksu kõrguste mätastega vürtsitatud singli peal, kus ta ise vääratab ja tasakaalu peaaegu kaotab ja siis minu lenksu sisse rammib nii et mina põõsasse pikali kukun! Oleks et siis ainult endale selle riski võtab, aga mina lõpetan põõsas ja need 2 kes tema sabas istuvad, sõidaks meist mõlemast potentsiaalselt üle kui mööda pressijagi oleks kukkunud. Päris uhke külakuhja võiks nii tekitada!
Saan aru, et rada oli tehniline ja mõnele üsna raske ning tavapärase uljusega möödasõidule minnes mätast kohates ei möödu kõik plaanipäraselt. Seepärast tulekski tehnilisematel radadel rohkem tolerantsi ja viisakust kasvatada ja mitte alustada möödumismanöövrit enne kui ei ole veendunud manöövri ohutuses.

Võib-olla ongi kolmapäevakud liiga kiired ja siledad olnud ja möödumiskultuur seetõttu kõvasti kannatada saanud. Mina igal juhul tõsiselt kaalun kas ma järgmine kord tulen tehnilisematele sõitudele kui mind konkreetselt põõsasse rammitakse.

Kasutaja avatar
AndreyP
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 26. 03. 2012. 17:51

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas AndreyP » 15. 08. 2013. 08:40

+1

Möödasõitjad võiks kuidagi viisakam olla. Keegi ei pea teile teed andma, aga kui on piisavalt ruumi möödumiseks, siis ikka enamik eessõitjaid annab teed. Nii et pisut rohkem kannatust ja tolerantsust meie kaasvõistlejatele.

Muidu rada super ja Kuldari ergutusest oli tõesti palju tolku :)

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas piffik » 15. 08. 2013. 09:05

Isiklikult kõige meeldejäävamaks hetkeks oli kuskil sirge peal paremast servast minnes vee/mudaaugu läbimine, kus lenks üle veepiiri väga palju ei ulatanud. Samas mingi põhi tuli ikka vastu, sest ratas tuli sealt ka välja ilma üle lenksu käimata ja oluliselt hoogu kaotamata. Aga mul 26" kah, enamikel sellist muret ei olnud :D
Muus osas tuleb nõustuda Rivo jutuga - 17.30 soendusringile minnes ja 19.30 lõpetades oli tegemist võrdlemisi erinevate radadega. Minul 2h rajal oleku jooksul möödumistega probleeme ei olnud (üsna võrdselt mõlemas suunas), ju siis vedas.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas SL » 15. 08. 2013. 09:09

AndreyP kirjutas:Keegi ei pea teile teed andma, aga kui on piisavalt ruumi möödumiseks, siis ikka enamik eessõitjaid annab teed.
Ega ei peagi teed andma. Kuigi alati antakse teed väga kenasti ning tihti, nagu öeldud isegi liiga kenasti. Ning see on loomulik ja elementaarne viisakus. Prooviringil olles annavad kõik samamoodi teed, ka need, kes kiiresti sõidavad. Olles aastaid sõitnud, on meeles vaid paar korda olukorda, kus mööduda pole olnud võimalik nii umbes paarisaja meetri ulatuses. Samas on ka see Kolmapäevakute formaati arvestades täiesti okei. Nii, et need paar korda, kaasaarvatud eilne, ei ole tegelikult tõrvatilk meepotis. Lihtsalt siis mõnikord tekib küsimus, et miks nii. Aga inimesi on erinevaid.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas MarttiM » 15. 08. 2013. 09:10

AndreyP kirjutas:+1

Möödasõitjad võiks kuidagi viisakam olla. Keegi ei pea teile teed andma, aga kui on piisavalt ruumi möödumiseks, siis ikka enamik eessõitjaid annab teed. Nii et pisut rohkem kannatust ja tolerantsust meie kaasvõistlejatele.
Minu arvates ei ole õige suhtumine: teed ei pea andma, möödumine on kiirema probleem. See ei ole ju lihtsalt viisakas! Viisakas ei ole teisi segada ja sujuva liikluse tagamine peaks kitsastes kohtades olema ikka eessõitja kohustus. Nii ka mõistlikud sõitjad talitavad. Ma julgen väita, et nende kolme hooaja jooksul, mil mina olen selles sarjas osalenud ei ole minu selja taga pidanud keegi meetritki passima. Seejuures pole ma pidanud jalastuma. Abiks on ikka ümbritseva jälgimine ja mõistlik on aeg-ajalt selja taha vaadata. Nii saab enne ahtate möödumisvõimalustega kohti kiiremad mööda lasta või mingi lõigu ise kiiremini sõita, et tagada kiirem liikumine.

Suhtumine, et möödumine on kiirema probleem viib sinna, mida siin eelnevalt kirjeldati: ohtlikud möödasõidud. Eile näiteks tulid suured kiiruste vahed välja eelkõige kiiretel mudasirgetel, kus sageli oli keeruline mööduda. Muidugi ei tolereeri kellegi rammimist, kuid sageli on selline olukord, millegi tagajärg. Keegi kedagi meelega ei lükka ega rammi. Kõik teeme vigu.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3619
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas Kuldar » 15. 08. 2013. 09:31

no kui singlist jalg on mäda ja kruusajupil vaja pöörded üles ajada, krt selleks on duhhi vaja. Paar julgustavat repliiki raja äärest ja toimib.
Kesk-Euroopa võiduajamistel jätkub alpikellade katkematut kolinat ka nõrgukestele, no kuidas sa järgi annad? Kui kari poisikesi su numbrilt nime veerib ja kisades su kõrval lippab et patsu anda, see kõva moraalne tugi.

igihaljas möödasõitude teema,
ei maksa eelsesivast manöövrist teavitamist viimastele sekunditele jätta, veel hullem tagarattasse toksimiseni minna. Sõltuvalt kiiruste vahest piisab õigeaegsest (soovitavalt reipast) tervitusest, liigset möla pole vajagi. Las eessõitja valib ise koha kus nõks kõrvale lasta ja kui seda ei teki (juhtub et ei soovita, so what, möödasõitja probleem) siis ka ise väljastpoolt trajektoori mööda sõites öelda kummalt poolt lähed. Loomulikult tuleb valmis olla, et terminit "vasakult!" käsitletatakse vastupidiselt oodatule.

eile oli tagantjärele piinlik moment, kui ühe neiuga lenksud korra kokku käisid, siis tema! vabandas. Kui see oli iroonia, siis olen sellest aru saanud;)

Aga kottpimeda saabudes rada läbi jalutades sain aru, et kaabut tuleb kergitada nende ees kes viimastena rajal olid. Kuigi metsa all oli jälg sõidetavamaks aetud ja kavalamad juurikad heledaks s.t nähtavale poleeritud, siis heinane tatine straada koos mülgastega meenutas Haanja100 kaubamärki.
Gravity is a Bitch

stygg
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 24. 04. 2013. 13:55

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas stygg » 15. 08. 2013. 10:15

Rada oli päris lahe. Olin kolmapäeval kolmandat korda ja suutsin esimest korda kõik kolm ringi läbida. Aga kuna oli rajal viimane mees, ei saanud ma oma kolmandale ringile aega- lint oli ära koristatud. Kolmandal ringil juurikaid ja kive enam ei näinud sõitsin ainult tumedamal osal mis metsas paistis.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4464
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas riho » 15. 08. 2013. 10:28

Korraldadate poolsed tänud kõigile osalejatele!

Kokkuvõtet eilsest sõidust saab lugeda siit.

Ülle
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 01. 09. 2009. 08:35

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas Ülle » 15. 08. 2013. 11:30

Peale kolme päeva vihmasadu ma ikka ausalt öeldes pelgasin seda eilset sõitu, juurikaid ja pori, aga tuli välja, et täitsa tore sõit oli eile. Isegi 3 ringi seda rada ei olnudki nii hull. Ja kuidas muidu, kui mitte kolmapäevakutel selliseid radu harjutada, ega ju naljalt ei lähe ikka niisama pori sisse ja vihmaga trenni tegema.
Selline kontrast tuleb kolmapäevakutele ainult kasuks - eelmine nädal 30-kraadine palavus ja tuhkkuiv liiv ning eile sügisemaiku lakkamatu vihmasadu ja porimülkad...
Aitäh veloclubbersile! Ülgase ootab! :)

KUMU
Rattur
Postitusi: 49
Liitunud: 15. 05. 2006. 13:15

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas KUMU » 15. 08. 2013. 11:55

Rivo wrote:
19:00 ise kiiremaid pungestama - I ring...põhim. ainult pori
II ring...no ega hullemaks enam ikka minna ei saa, kui I ringil. Sai ikka küll !
III ring...korralik sanatoorium 8)

Hoopis midagi uut rajamärgistuses oli see, et kolme noolega oli tähistatud mudaauk :) III ringil sii mõtlesin, et proovin veidi vasakult minna (eelmistel kordadel läksin keskelt) blumps ja oli esiratas oli üleni mülkas. Hea,et lenks välja jäi, sai vähemalt ratta välja sikutada :wink:

Rivoga täitsa nõus
Ise läksin rajale 19:30 - ja asi oli ikka päris hull. Ja esimesel ringil sai seal Rivo mainitud kolme noolega mudaaugus kena nippel pandud.
Tagaolev sõitja ütles veel ,et ta pole nii kaunist niplit varem näinudki :D Käisin korralikult ikka vee all ära.
Aga kui ringiaegu vaadata, siis suht stabiilsed ajad tulid välja, esimesel ringil vast pool mintsa läks kaduma.
Möödumistega probleeme polnud, sõitjad olid viisakad.
Tom.
Tom.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas Mati » 15. 08. 2013. 12:34

stygg kirjutas:... Aga kuna oli rajal viimane mees, ei saanud ma oma kolmandale ringile aega- lint oli ära koristatud. ...
Kahjuks läks nii jah arusaamatuse tõttu. Aga palun suhtle korraldajatega tere@kolmapaev.ee kaudu ja usun, et saame asja korda :idea:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

jyrka
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 30. 08. 2005. 11:01

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas jyrka » 15. 08. 2013. 19:05

Peab oma muljed kah üles riputama.
Avaldan minagi tänu "sinistele" korraliku sanatooriumi organiseerimise eest ja samas luban järgmisel korral varem startida, et minu järgi metsas ootama ei peaks;) Otsustasin starti rattaga veereda, nokitseda 3 ringi rahulikult metsa all ja nautida kõike sanatooriumi poolt pakutavat. Loodan, et minu "rahulik" tempo kedagi ei takistanud. 2 esimest ringi olid mõnusad, 3-l andsid käed, õlad ja selg endast märku. Tehnika ka peaaegu toimis, kuigi seda raginat oli kohati üsna valus kuulata. Mudastel sirgetel avaldas muljet kaasvõistlejate kiirus :shock: (arenguruumi on veel kuhjaga), RaRa-ga oli päris tore uisutada. 3-l ringil oli ka üks ärevam moment, kui sellel laskumise jupil otsustas vasaku jala king pedaalist eemalduda, sealt oleks hea pildi saanud :D, õnneks jäin kobamisi püsti. Samuti tänud Kuldarile moti kergitamise eest. Vastutuules ja ketaste kriginal koju veeredes sain Pirita teel veel sahmaka vihma. Koju jõudes peeti loeng mudaste asjade sobimatusest eluruumidesse ja kaheldi siiralt minu vaimses tervises :lol: Kellad näitasid 50,9km, 3:47,50, 155/188 ja 15,3/37,1. Õhtu lõpetas kuum vann! Sanatoorium!!! (y)
Ei punnita, lihtsalt meeldib sõita!!!

Melkersson
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 17. 07. 2013. 20:17

Re: 14.08 Viimsi

Postitus Postitas Melkersson » 16. 08. 2013. 11:07

Peab ka mainima, et pidevad vihmahood enne Viimsi etappi tegid murelikuks. Start peale kella 19:00 ja rajaolud olid küll kohati mudased aga ootasin oluliselt hullemat :D Tegemist oli minu debüütmudasõiduga ja samal päeval sai muretsenud ka porilauad, mis osutusid tagantjärgi kasulikuks ostuks. ( ratta värvi ei näinud aga ise olin suht kaubandusliku välimusega peale sõitu ) Rada ise oli mõnusa profiiliga. Peale mudas sõtkumist oli lausa lust metsa all juurikate vahel nokitseda. Ja nagu eelnevatest postitustest läbi on käinud siis koju jõudes kahtles ka minu elukaaslane minu vaimses tervises :D
Kiidame igatahes rajameistrit!

Vasta

Mine “Škoda maastikuratta kolmapäevakud 2013”