17.juuli Humala

Kasutaja avatar
Viljar V
Rattur
Postitusi: 341
Liitunud: 04. 10. 2012. 16:47

Re: 17.juuli Humala

Postitus Postitas Viljar V » 19. 07. 2013. 15:07

Kui näen, et kiirem läheneb otsin ikka võimalust mööda laskmiseks, samuti ei ole probleemi viisakate sõitjatega.
Kui tuleb mõni mühkam ja viisakust märgata pole, siis pole möödumine enam minu mure, vaadaku ise kust ja kuidas saab.

Probleemide puhul võib alati peale sõitu oma murega minu poole pöörduda 8)

aif
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 02. 04. 2004. 12:43

Re: 17.juuli Humala

Postitus Postitas aif » 19. 07. 2013. 16:01

vilts100 kirjutas:Kui näen, et kiirem läheneb otsin ikka võimalust mööda laskmiseks, samuti ei ole probleemi viisakate sõitjatega.
Kui tuleb mõni mühkam ja viisakust märgata pole, siis pole möödumine enam minu mure, vaadaku ise kust ja kuidas saab.)
Olen rajal reeglina oluliselt (20+ %) aeglasem kui kiired sõitjad. Siiamaani olen rohkem "aitähhe" püüdnud kolmapäevakutelt kui ükskõik mis muudelt võistlustelt. Humalas võsasinglil ei saanud mina mõnest naisteklassi kihutajatest mööda, sest ruumi lihtsalt ei olnud, läksin hiljem. Endast kiiremad leidsid ka suht-koht ohutud möödusmiskohad ja enamuses poetasid tänusõnad ka. "vasakult" / "paremalt" hõikega möödujatele hoiatuseks et hapnikupuuduses aju ei pruugi reageerida adekvaatselt ja kindlasti olen "möödun paremalt" hüüde peale automaagiliselt paremale võtnud. Vabandan, kuid kahjuks ei suuda lubada et see kindlasti ei kordu.

aif
eat more, fat needed for workout

meelisl
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 18. 08. 2007. 20:46

Re: 17.juuli Humala

Postitus Postitas meelisl » 19. 07. 2013. 17:02

Snk kirjutas: Ma osalen võistlusel ja sõidan tulemuse peale (nagu enamus võistlejatest) , kui sulle tulemus pole üldse tähtis sel juhul ma võin ainult sulle soovitada koju jääda, seal on turvalisem eks ju?
Minu meelest sõidavad päris mitmed esiotsa mehed tulemuse peala, aga miskipärast kuuleme ikka ja alati üh(t)e(de)st ja sama(de)st tüüpidest, kellel on möödumisega probleeme. Teiste esiotsa meeste puhul pole samadest probleemisest kuulnud, seega tundub ikkagi konkreetsete isikute kasvat(amat)use teema olevat.
Snk kirjutas: Sa võiksid mind tänada selle eest et mina karjun hopp-hopp kui lähenen tagant, siis sina oled juba kursis et keegi tuleb sinu tagant.
Kui Sa tahad, et keegi Sind tänaks (viisakust üles näitaks), siis anna ise head eeskuju. Ära unista, et keegi iga hopp-hopp peale Sinu ees maani kummardama hakkab.

Teema lõpetuseks tahaks vabandada Greete ees, kellest möödumisel tekkis ka väike intsident kui ta prooviringil korraks vasakule liikus ja kui ma paremalt mööduma hakkasin, siis paremale tõmbas.

Rehviteema kohta nii palju, et need korrad kui ma trennis või võistlustel olen rehvi lõkhunud, on ka olnud sellised, kus pole nagu millegiga eriti lõhkuda. Seega tihti piisab halbade asjaolude kokkusattumusest.
Nägin klaasikilde, eterniiti jm ohtlikke elemente ja üritasin oluliselt kiirust kaotamata neist kohtadest tervena läbi saada ja seekord õnnestus. Sel hooajal juba 2 tubeless rehvi parandamatult puruks sõidetud, ehk selleks aastaks piisab.

Rada oli väga hea - kindlasti seniste Humala radade parim. Suured tänud korraldajatele.

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: 17.juuli Humala

Postitus Postitas mikulaine » 19. 07. 2013. 18:49

Kas ma olen ainuke inimene kellel on võistlustempos sõites raske meelde tuletada kumb on vasak- ja kumb parempool :D sel põhjusel ka ma seda süsteemi ei kasuta.

Kasutaja avatar
Erkz
Rattur
Postitusi: 88
Liitunud: 08. 06. 2010. 15:07

Re: 17.juuli Humala

Postitus Postitas Erkz » 19. 07. 2013. 19:36

mikulaine kirjutas:Kas ma olen ainuke inimene kellel on võistlustempos sõites raske meelde tuletada kumb on vasak- ja kumb parempool :D sel põhjusel ka ma seda süsteemi ei kasuta.
Kuigi sel aastal toimub minust möödasõite palju vähem, kui eelmistel aastatel, ehk mõni sõidu jooksul, siis ikka kui keegi tagant tuleb ja ütleb, et läheb kas paremalt või vasakult, ma ei suuda aru saada, kummalt poolt tahetakse minust mööda saada :D . Siis ma lihtsalt tõmban kuhugi äärde, et saaks selle "probleemi" lahendatud ja siis edasi kihutada.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 17.juuli Humala

Postitus Postitas SL » 19. 07. 2013. 21:29

Läänlane kirjutas:Selle peale tuli tagant kõvasti sõimu ja kui lõpuks tekkis võimalus ohutult mööduda, siis läks üks nendes oma teed, aga Ravshan Balgabaev otsustas oma pahameelt sellega näidatada, et hakkas minu ja minu tagasõitja ees meelega üliaeglaselt sõitma ja seda seni kuni kitsas mööda sai.
Ohohh! See on nüüd tõepoolest järgmine tase Kolmapäevakutel. Sellest palju ei puudu, et lihtsalt kaas-sõitjale piki lõugu anda.

Siiski olen veendunud, et tegemist on erandiga, mis ei riku kolmapäevaku õhkkonda. Samas tean üht naisterahvast, kes põhimõtteliselt eest ära ei tule. Olgu selleks võimalus või mitte. Sain selle selgeks juba möödunud aastal ning pärast olen möödunud alati võsast ning paar sekundit, mis sinna võssa on jäänud üldpilti pole siiski muutnud.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 939
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: 17.juuli Humala

Postitus Postitas veloson » 20. 07. 2013. 00:34

Hooaja alguses olin paaril korral hädas minust kiiremate (üksikud tehnilised lõigud või rasked tõusud välja jätta) preilidega - tuli ette juhtumisi, kus nad mind tagant tulemas nähes hoogu maha võtsid ja poolvägisi teed pakkusid. Katsu siis läbi hingelduse viisakalt selgitada, et marss edasi sõita ja nõrgemad maha jätta.. selline atmosfäär!

Ravshani ja paljud teised etappide esikümne kandidaadid võiks ju tõesti lasta rajale reguleeritud ajal, kui teisi segamas pole, või kiiremini taganttulija vetoga, millele kõik alluvad, aga need poleks siis tõesti enam kolmapäevakud, vaid mingid hägused pseudokoondise kontroll-laagrid. Ja lisaks atmosfääri rikkumisele - maksab ikkagi veel meelde tuletada, et rajalt äkiliselt maha keeramine võib olla väga ohtlik ja tihti ka kontimurdev.

PS! Temposõitjad - kui hoo maha võtate, taastate sel ajal ju ometi hapnikuvõlga ja saate samade "pidurdatud" sekundite eest üsna suure hulga sajandikke (või mõnel juhul ka pea sama hulga sekundeid) selle võrra jälle kiiremini "tulistada", sõltuvalt siis raja iseäradest

Kasutaja avatar
Wexan
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 17. 09. 2012. 10:57

Re: 17.juuli Humala

Postitus Postitas Wexan » 20. 07. 2013. 08:40

Erkz kirjutas:
mikulaine kirjutas:Kas ma olen ainuke inimene kellel on võistlustempos sõites raske meelde tuletada kumb on vasak- ja kumb parempool :D sel põhjusel ka ma seda süsteemi ei kasuta.
Kuigi sel aastal toimub minust möödasõite palju vähem, kui eelmistel aastatel, ehk mõni sõidu jooksul, siis ikka kui keegi tagant tuleb ja ütleb, et läheb kas paremalt või vasakult, ma ei suuda aru saada, kummalt poolt tahetakse minust mööda saada :D . Siis ma lihtsalt tõmban kuhugi äärde, et saaks selle "probleemi" lahendatud ja siis edasi kihutada.

Ju see ongi keeruline ajugümnastika kui hõigatakse tagant 'lähen vasakult' - hapnikunäljas aju peab tegema kiirelt keerulisi järeldusi - läheb vasakult / pean liikuma paremale... Julgen pakkuda , et enamus ei reageeri sõnale 'lähen' vaid teadvustab sõna 'vasakult' ja keerab automaatselt vasakule ...
Hea näide siin üleval pool SNK potituses oleval esimesel sōidu videol kohe alguses - hōikab "hop-hop , lähen vasakult" -mille peale esimene rattur tõmbab vasakule - Ja monoloog jätkub : " paremalt , ok , aitähh" :D
Oleks ōige vast anda ainult suund - vasakule/paremale ? - kui seda ka ei mäleta siis muidugi pole midagi teha :)

Flash
Rattur
Postitusi: 294
Liitunud: 29. 08. 2005. 16:03

Re: 17.juuli Humala

Postitus Postitas Flash » 23. 07. 2013. 07:06

Olles ise üks selle sarja sellisel näol algatajatest ja pikaajaline korraldaja, siis arvan, et oman õigust sellel hopp-hopp teemal sõna võtta.

Esiteks ei ole ühelgi osalejal õigus teisele osalejale soovitada koju jäämist asjaolulul, et soovitaja jaoks on teine aeglane. Selle sarja eesmärk ei ole kunagi olnud kõrgete kohtade eest võistlevate ratturitele ürituse korraldamine, vaid inimestele maastikuratta olemuse tutvustamine ehk ratta eesmärgipärane kasutamine.

Taganttulija mööda laskmine rajal ei ole eessõitja kohustus vaid kiirema tulija oskus. Kas ta teeb seda teavitades või leiab lahenduse teavitamata, on iga ratturi enda teha. Olen ise olnud mõlemas momendis (viimastel aastatel kõll rohkem see ees olija), kuid probleeme pole kunagi tekkinud. Alati tuleb arvestada, et ka see aeglasem võistleb vastavalt oma oskustele ja võimetele.

Mäletades aastate-taguseid seiku Kroodi kiirelt rajalt, kus paar täna teistele kojujäämise soovitusi andvad mehed sõimasid idamurdes lapsi, et need ei jõudnud kohe võssa keerata, siis jääb mulje, et probleem on ikka nendes sõitjates endis. Siit ka palve nendel härrastel veidi mõtelda oma tulevaste käitumisviiside peale rajal. Kui see on liigaraske, siis äkki tasub valikuid teha nendele üritustele, kus rada lai ja sõim asjakohane. Kalender on ju lai.

Samuti ei ole mõtet slaavi-keelses ratturitekeskkonnas kaasvõistlejaid pehmesse kohta saata - see ei tee au.

Kodasoo päevak oma pikkade ja veidi osakust nõudvate singlitega on ootamas. Loodan siiralt, et need käitumismallid Kodasool ei kordu. Kogemuste põhjal võin väita, et selline käitumisviis on omane vaid Eesti nn karjalaskevõistlustel (SEC, Marimetsa jne) osalenutel. Toon näite selle aasta Tahkost, kus Kinahmi esimesel tõusul ligemale 1000 ratturit ootas järjekorras, et mäkke saaks minna. Trügimist ja sõimlemist ei toimunud.
Viimati muutis Flash, 23. 07. 2013. 12:47, muudetud 1 kord.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: 17.juuli Humala

Postitus Postitas rai66 » 23. 07. 2013. 11:21

Flash kirjutas:Olles ise üks selle sarja sellisel näol algatajatest ja pikaajaline korraldaja, siis arvan, et oman õigust sellel hopp-hopp teemal sõna võtta.

Esiteks ei ole ühelgi osalejal õigus teisele osalejale soovitada koju jäämist kuivõrd soovitaja jaoks on teine aeglane. Selle sarja eesmärk ei ole kunagi olnud kõrgete kohtade eest võistlevate ratturitele ürituse korraldamine, vaid inimestele maastikuratta olemuse tutvustamine ehk ratta eesmärgipärane kasutamine.

Taganttulija mööda laskmine rajal ei ole eessõitja kohustus vaid kiirema tulija oskus. Kas ta teeb seda teavitades või leiab lahenduse teavitamata, on iga ratturi enda teha. Olen ise olnud mõlemas momendis (viimastel aastatel kõll rohkem see ees olija), kuid probleeme pole kunagi tekkinud. Alati tuleb arvestada, et ka see aeglasem võistleb vastavalt oma oskustele ja võimetele.

Mäletades aastate taguseid seiku Kroodi kiirelt rajalt, kus paar täna teistele kojujäämise soovitusi andvad mehed sõimasid idamurdes lapsi, et need ei jõudnud kohe võssa keerata, siis jääb mulje, et probleem on ikka nendes sõitjates endis. Siit ka palve nendel härrastel veidi mõtelda oma tulevaste käitumisviiside peale rajal. Kui see on liigaraske, siis äkki tasub valikuid teha nendele üritustele, kus rada lai ja sõim asjakohane. Kalender on ju lai.

Samuti ei ole mõtet slaavi-keelses ratturite keskkonnas kaasvõistlejaid pehmesse kohta saata - see ei tee au.

Kodasoo päevak oma pikkade ja veidi osakust nõudvate singlitega on ootamas. Loodan siiralt, et need käitumismallid Kodasool ei kordu. Kogemuste põhjal võin väita, et selline käitumisviis on omane vaid Eesti nn karjalaskevõistlustel (SEC, Marimetsa jne) osalenutel. Toon näite selle aasta Tahkost, kus Kinahmi esimesel tõusul ligemale 1000 ratturit ootas järjekorras, et mäkke saaks minna. Trügimist ja sõimlemist ei toimunud.
Juhend
2013 ŠKODA MTB KOLMAPÄEVAKUTE JUHEND

EESMÄRK JA SIHTGRUPP

Kolmapäevakute eesmärgiks on maastikurattasõidu kui võistlusspordi tutvustamine. Kolmapäevakud on hea võimalus treeningute mitmekesistamiseks, treenituse kontrollimiseks ja parandamiseks ning võrdlusmomendi saamiseks teiste ratturitega. Oodatud on kõik jalgrattahuvilised, eriti aga noored, alles sporditee alguses olevad ratturid.

Rõhutan sõnu TUTVUSTAMINE ja NOORED.

Kellele see juhend ei sobi, nende koht pole kolmapäevakul. Sellise suhtumisega, et isegi 10-20 m kellegi taga sõita on palju on mõned inimesed vales kohas. Tundub, et Meelis on korraldajatest ainuke munadega mees. Mis Te mehed jäätegi laskma oma lapsi, naisi ja iseennast alandada.
Selle kordumisel andku siis antud etapi korraldaja tema korraldatavatel etappidel võistluskeeld, kuniks teistel munad kasvavad.
Olen ka mina Elionil kunagi ühe mehega sõnelenud, aga viisakalt. Rääkisime foorumi kaudu oma erimeelsused ära ja peale seda olime kui vanad sõbrad :D (y)

Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: 17.juuli Humala

Postitus Postitas Vika » 23. 07. 2013. 11:34

rai66 kirjutas:Kellele see juhend ei sobi, nende koht pole kolmapäevakul. Sellise suhtumisega, et isegi 10-20 m kellegi taga sõita on palju on mõned inimesed vales kohas. Tundub, et Meelis on korraldajatest ainuke munadega mees. Mis Te mehed jäätegi laskma oma lapsi, naisi ja iseennast alandada.
Selle kordumisel andku siis antud etapi korraldaja tema korraldatavatel etappidel võistluskeeld, kuniks teistel munad kasvavad.
Pffff... Pole isegi sõnu. See, et sa oskad lugeda ainult seda, mis sulle meeldib ja sobib, ei tähenda, et see oli just nii, nagu inimene jutustas. Aga see sellest.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: 17.juuli Humala

Postitus Postitas rai66 » 23. 07. 2013. 12:09

Vika kirjutas: Pffff... Pole isegi sõnu. See, et sa oskad lugeda ainult seda, mis sulle meeldib ja sobib, ei tähenda, et see oli just nii, nagu inimene jutustas. Aga see sellest.
Sul ei saagi sõnu olla. Paar aastat tagasi kuulsin ise, kuidas Meelise etapil sai nõrgem kurjalt ja ropult sõimata väga puhtas vene keeles. Minul pole raske kellegi taga natuke sõita ja samas tõmban ka paremale kohe kui võimalus tuleb. Mina kedagi konkreetset ei nimetanud. Jutt oli, kui see hakkab korduma. Ja nõrgem ei pea ka kohe võssa sõitma. aga viisakas oleks võimalusel mööda lasta. Ka tema sõidab kellaga võidu. Ja sama summa on maksnud. Ja mitte see sellest, vaid see selleks. Päikest sullegi.

Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: 17.juuli Humala

Postitus Postitas Vika » 23. 07. 2013. 12:24

rai66 kirjutas:Ja mitte see sellest, vaid see selleks.
Palun vabandust.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 17.juuli Humala

Postitus Postitas Mati » 23. 07. 2013. 12:54

Ka korraldaja esindaja.

1. Jätame kõrvale rahvuse teema! Probleemseid isikuid on olnud ja saab ilmselt olema igast rahvusest - rumalus rahvust ei küsi.
2. Ka varasematel aastatel on olnud probleeme ebaviisakate, labaste ja agressiivsete võistlejatega ning ka pealtvaatajatega. Nendega on korraldajad jooksvalt suhelnud ja enamus neist on aru saanud kuidas on mõistlik käituda.
3. Kolmapäevakud on arenenud faasi, kus ilmselt peavad korraldajad järjest enam mõtlema probleemidele, mis kaasnevad massi kasvuga - nii kvantitatiivses kui kvalitatiivses mõttes. Seega ma ei välista, et uuel hooajal on konkreetsemalt ja tõsisemalt reguleeritud ka nö käitumisreeglid (sh tagajärjed).
4. Kokkuvõttes taandub kõik loomuliku intelligentsi tasemele - kui seda ei ole, siis ei aita ükski manitsus ega juhendamine. Tavaelus selliseid (loe:parandamatuid) inimesi lihtsalt peole ei kutsuta või ei lasta uksest sisse!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Snk
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 05. 07. 2011. 09:59

Re: 17.juuli Humala

Postitus Postitas Snk » 23. 07. 2013. 15:17

Sellise suhtumisega, et isegi 10-20 m kellegi taga sõita on palju on mõned inimesed vales kohas.
sõitis taga ja siis aeglase tempoga ees... See "taga sõitmine" kestis... 200m... Mitte 10 või 20m, mis on ka päris palju, vaid 200m!
10m ja 200m on minu arust natuke erinevad numbrid :roll:
Tuule tiibadesse saanud seltsimees

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 17.juuli Humala

Postitus Postitas Mati » 23. 07. 2013. 17:13

Snk kirjutas:
Sellise suhtumisega, et isegi 10-20 m kellegi taga sõita on palju on mõned inimesed vales kohas.
sõitis taga ja siis aeglase tempoga ees... See "taga sõitmine" kestis... 200m... Mitte 10 või 20m, mis on ka päris palju, vaid 200m!
10m ja 200m on minu arust natuke erinevad numbrid :roll:
Lp Snk, palun saa aru, et küsimus ei ole meetrites, vaid suhtumises :idea:

Ettepanek on siinkohal see teema lukku panna. Kodanikud on saanud on auru välja lasta ja see, kas keegi sai aru või ei saanud on tõenäoliselt näha juba Kodasool.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: 17.juuli Humala

Postitus Postitas raikzz » 23. 07. 2013. 20:19

31.juuli kohtume siis , kes enda pärast muretsevad siis võtke pipragaasid ja möllud kaasa , saate rahulikult teistest mööduda või teisi selja taga hoida :twisted:
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Vasta

Mine “Škoda maastikuratta kolmapäevakud 2013”