5.juuni Kroodi

Vasta
Flash
Rattur
Postitusi: 294
Liitunud: 29. 08. 2005. 16:03

5.juuni Kroodi

Postitus Postitas Flash » 04. 06. 2013. 11:56

Tervist!

Kohe ilmub uuendatud etapi-info kolmapaev.ee lehele. Rajamärgistus saab paika täna õhtul lintide ja homme hommikul noolte näol. Nädalavehtusel ei olnud see võimalik, sest samal rajal toimusid Triali rahvusvahelised võistlused.

Rajast: suurte ring tuleb pikem kui eelmisel aastal (max 12 km). Välja jääb eelmisel aastal sees olnud kiire suusaring (sel aastal sõidavad seal lapsed-noored kuni 16). Asemele mitu tehilisemat lõiku, kus on hulk tõusumeetreid, paar ronimiskohta, laskumisi ja nn rock-garden'it (JRM-l käinud läbisid osa sellest rajast vastassuunas).

Rada on kohale omaselt kivine. Seega tähelepanelikkus on olulisel kohal. Tuletan veelkord meelde rajal olevate hoiatusnoolte tähenduse.
1 nool alla - tähelepanu nõudev laskumine
2 noolt alla - ohtlik laskumine
3 noolt alla - väga ohtlik laskumine (kui kahtled, siis parem ratta kõrval)
X - rada sinna ei lähe

Raja olukorrast - pühapäeval oli rada kuiv ja väga kiire. Triali-mehed tegid jälge veelgi laiemaks ja sõidetavamaks. Loodetavasti sel aastal jääb vihm sõidu ajal taevasse ja võimaldab sõita häid aegu päevaku lõpuni.

Kasutaja avatar
kevin
Rattur
Postitusi: 368
Liitunud: 03. 04. 2009. 23:15

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas kevin » 04. 06. 2013. 21:19

kui vaadata Kolmapäevaku lehelt, et tehnilisus 4/4, tõusud 4/4 ja kiiru 2/4 ning 2x12km, siis ajaliselt tuleb vist pikem sõit kui siiani olnud kolmapäevakud?

meelisl
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 18. 08. 2007. 20:46

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas meelisl » 05. 06. 2013. 11:52

Tegu on kindlasti ühe (ajaliselt) pikema ja tehnilisema rajaga kolmapäevakute hulgas. Juurde on tulnud päris pikk ja väga lahe uus lõik, kus on ka mitmeid tõuse (st. ka mitmeid laskumisi). Traieli mehed on rajapõhja mõnusamaks ja laiemaks sõitnud ja vähemalt mulle tundus, et rada on paremas seisukorras kui mullu. FS rattaga oli lausa lust sõita, asja saaks paremaks teha ainult 29" rattad. Usun, et paljudel tuleb siiski mitmes kohas jalastuda, seega pange jalga mugavad jalanõud ;)
Pakun, et keskmikel kulub ühe ringi peale üle tunni, seega kogu sõit ei tule eriti palju lühem kui keskmine Samsungi etapp. Õnneks on õhtud pikalt valged. Võileib, Camelback, sääsetõrje ja rehviparanduskomplekt kaasa ja usun, et paljud tulevad rajalt tagasi oluliselt paremate sõiduoskustega kui enne.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas Mati » 05. 06. 2013. 12:55

meelisl kirjutas:Pakun, et keskmikel kulub ühe ringi peale üle tunni, seega kogu sõit ei tule eriti palju lühem kui keskmine Samsungi etapp...
On see nüüd tõsine ja reaalne hinnang? Kui nii, siis kipub asi kolmapäevakute algsest ideest ja tradistioonist vägagi välja minema. Kaalute äkki ühe ringi varianti :idea:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas KaupoR » 05. 06. 2013. 13:01

meelisl kirjutas:seega kogu sõit ei tule eriti palju lühem kui keskmine Samsungi etapp.
Ma loodan, et see on nali.
Juhend kirjutas:VÕISTLUSFORMAAT, AEG JA KOHT

Võistlused peetakse ringidel, mille miinimum pikkus ~2 km. Sõiduaeg on:
M/N 12 15 – 30 min
M/N 14 – 16 30 – 40 min
M/N 18 – 60 45 – 60 min
If everything's under control, you're going too slow!

baranka
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 01. 04. 2003. 15:58

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas baranka » 05. 06. 2013. 13:03

kolmapäevakute juhend ütleb:
M/N 18 – 60 45 – 60 min
kui see ring tõesti 12km on, siis ei sõida mitte keegi kahte ringi alla 60 minuti...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas Mati » 05. 06. 2013. 13:56

Edastan sõnumi. Täpsustatud info sarja ja etapi peakorraldajate vahelisest kommunikatsioonist ütleb järgmist.
Etapi peakorraldaja väitel on tänu kuivale ja kiirele rajale oodata esimeste aegasid 2 ringi (24km) osas 50 minuti kanti (st keskmist kiirust 28.8 km/h). Täppisteadusega tegeleme siis peale etappi.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas piffik » 05. 06. 2013. 14:04

Kolmapäevakute tingmärkide järgi: maksimaalne tehnilisus, maksimaalne raskusaste, keskmise kiirusega rada ja 28,8km/h keskmist... Ega selliseid maastikumehi ei tohigi maanteele lasta, politsei võtab kiiruseületamise eest maha.

Aga tegeleme virisemisega peale võistlust, isiklikult mida pikem, seda parem, 1,5h ürituseks vaim valmis. 2h pärast hakkab pihta!

Kasutaja avatar
Viljar V
Rattur
Postitusi: 341
Liitunud: 04. 10. 2012. 16:47

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas Viljar V » 05. 06. 2013. 15:00

Tegin rajale tiiru peale, paari-kolme kilomeetri peal tekkis tunne, et sõidan vales suunas ja alustasin liikumist teises suunas :) , samas kui olin tugevalt üle poole läbinud veeres vastu atv raja märgistajaga, loomulikult selgus, et alustasin õiges suunas :D
Rada ise päris raju, kohati on traieli mehed tõesti raja mõnusaks sõitnud, kuid on ka nõmedaid sügavaid roopaid ja pedaalidele õige asendi leidmine päris keeruline, lisaks oli minu jaoks üsna hirmsaid languseid ja tõuse kust üles ronimine polnud kõikse lihtsam, aga noh, eks ma paras algaja kah :D
Ringi ajaks vänderdasin välja umbes 1:20, vat ei tea, äkki õiget pidi sõites tuleks parem.
Endo link: http://www.endomondo.com/routes/199210626

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas MarttiM » 05. 06. 2013. 17:21

Kuna tänane tööpäev oli pingeline ja väga väsitav, siis polnud tahtmist pikalt pingutada ja loobusin. Mulle tundub, et kolmapäevakud võiks olla ajaliselt mitte üle tunni ja seda just tagumisele otsale. Kuna loobutud on rada tutvustavatest üritustest, siis võiks ringid olla lühemad, et saaks 1 ringi mõistliku ajaga soojenduseks sõita! Kaalumist vääriks mõte, et kirja läheb parima ringi aeg ...........

raikzz
Rattur
Postitusi: 617
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas raikzz » 05. 06. 2013. 19:20

Esimene kolmapäev ka siis läbitud peaaegu , esimestel kilomeetritel kus ka väike kruusatee lõik kõrval oli üks suur laskumine 3 noolega , sai siis süda rindu võetud ja alla sõidetud aga amordilukk oli peal ja eitea mis veel juhtus aga veeresin esirattal umbes 10m mäest alla ja siis tuli korralik kukerpall üle ratta , õnneks viga ei saanud ainult paar kriimu , olgu see selleks , sai siis püsti ja kohe edasi , suure rahmeldamise peale oli pulss päris laes ja käsi tahtis joogi järgi haarata , kuid oma kukkerpallitamisega olin ka selle kuhugi võssa ära kaotanud , sai siis tempot vähe maha tõmmatud ning edasi sõidetud , jäi päris hea mulje , väga tehniline jne . Teise ringi alguses tundsin ,et jõudu on ,et nüüd peaks tempot tõstma , jõudsin siis 2.8km sõita kui ühel laskumisel käis hea pauk ja tulemuseks katkine tagurehv :evil: Mis seal ikka , jääb järgmist etappi ootama :D

ajaa huvitav oli see,et 2 ringil oli sama laskumine eemaldatud ja lindid ees :roll:
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas piffik » 05. 06. 2013. 19:49

Rehvid terved, ise terve, isegi pikali ei visanud - kordaläinud üritus noh. Kuigi muidu ka nagu ainult kruusa ei uha, siis algul tahtis ikka harjumist see rada (Jõelähtme maratonil osa sellest oli küll sees). Kuskil poole ringi peal sai hakatud vähem pidurdama ja teine ring oli kohe mitu minutit kiirem - areng missugune. Järgmine kord jälle.

baranka
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 01. 04. 2003. 15:58

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas baranka » 05. 06. 2013. 19:57

ringi pikkus oli 13km.
sõitsin ühe ringi, täpselt paras pingutus.
ei sõida keegi kahte ringi 60 minutiga...

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas mikulaine » 05. 06. 2013. 20:26

Eile kui lugesin rajakirjeldust, et on kivine ja rock garden ja muud asjad kõik sees, mõtlesin et peaks kummidesse õhku juurde sebima.
Täna, kui 3km sõidetud ringist, esikumm tegi pahhh, mõtlesin et oleks pidanud tõesti õhku juurde pumpama. Seejärel stardipoole tagasi joostes suutsin tagarehvist ka jagu saada, siis juba mõtlesin mida õhtul juua.
Aga see rada mida ma sõita jõudsin oli ülim ja väga väga kahju, et õhtu nii lühikeseks jäi.

J&K
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 02. 06. 2012. 12:54

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas J&K » 05. 06. 2013. 20:36

Väga viis rada korraldajatelt hästi tähistatud ja mõnusalt tehniline (y) . Mulle isiklikult see distants 26 km sobis sai ennast enne Estonian Cupi korralikult tühjaks sõidetud.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas Rivo » 05. 06. 2013. 21:06

No nii...
Väga vinge rada ! Prooviringilt tulles vaatasin veidi murelikult aega....ei saa ikka sel korral gaas põhjas sõita - läheb liiga pikaks ja vaja ka laupäeval Rõuges põrutada :)
Lasingi niimoodi mõnusas SLS 162/173 Janiimoodi oli ikka väga mõnus ja nauditav. Ainult üks koht nõudis jalastumist (üks liivane tõus peale järsku tagasi pööret ja laskumist)
Pagan aga, selle raja eest annaks Dr.Holden ilmselt käe, kui kuidagi H100'lekeegi toimetaks :!:
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 937
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas veloson » 05. 06. 2013. 21:20

Nii ilusat sirelitega ääristatud rada ei olegi enne näinud! Väga palju nauditavaid kohti ja mitmekesisust. Kolm-neli laskumist vajasid esimese ehmatusega kriitilist hindamist, teisel ringil oli juba hoopis teine tera ja elamus sai kõva!

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas Läänlane » 05. 06. 2013. 21:49

Vähese kogemuse ja nadi sõiduoskuse tulemusena sai päris palju jalastuda, teisel ringil juba tunduvalt vähem.
Rada ise oli super, teele ei jäänud, aga esimese jooksu suutsin juba esimesel ringil kõveraks sõita.

Esimene ring sai nii minul kui paljudel teistel sõidetud pikem kui teine kuna sai alla keeratud kohast kus raja erinevad suunad lindiga eraldatult paralleeleselt kulgesid. Esimest ringi sõites aru küll ei saanud, et midagi valesti oleks teinud, aga teisel ringil oli selle koha peale inimene kes suunas teisiti.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas SL » 05. 06. 2013. 21:56

Suured tänud!

Mul sõidu ajal peas keerles palju toredaid mõtteid a'la, kuidas see Välk küll suudab siit Põhja-Eestist alati midagi taolist välja võtta, teiseks see, et 2014 eestikad tuleks teha justnimelt siin jne.

Väga kihvt rada kokkuvõttes.

Tundub, et Eesti üks parimaid XC radu. Midagi siia kõrvale panna... on palju toredaid sõite ja radu, kuid sellist nikerdamist ja üles-alla sõitmist, kus on kive, juurikaid, tõuse laskumisi, "vabalangemisi" ja kiiret lihtsalt sinka-vonka puudevahel andmist - sellist kompotti kokku ei tule küll meelde, et oleks kusagil pakkuda.

Ratta sihipärane kasutamine. Ühesõnaga Ilus.

sigus
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 14. 10. 2008. 19:39

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas sigus » 05. 06. 2013. 22:08

Kurat, ma tegin niipalju sõiduvigu kui üldse on võimalik, osa tõuse võtsin peaaegu ära aga siis veeresin sellili alla tagasi, mingis kohas sain lõpuks eriti hea hoo peale aga pedaal jäi kännu taha kinni ja lendasin ülehelikiirusel üle lenksu, rattas kukkus alles mitme sekundi pärast pauguga selga. Nüüd ma olen mitmest kohast marraskil ja briljantrohelisega täpiliseks tehtud. Olen seal arstile pea iga kolmapäevak tööd andud ainult paar tükki on vahele jäänud, siis kui kumm on kohe sõidu alguses katki läinud. Aga täna FF paberkumm ei tahtnud kuidagi puruneda ja vastu kõiki ootusi jõudsin ikkagi finishisse.
Viimati muutis sigus, 05. 06. 2013. 23:17, muudetud 1 kord.

raikzz
Rattur
Postitusi: 617
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas raikzz » 05. 06. 2013. 22:16

Nüüd kodus tagarehvi alt võttes vaatasin ,et ka esirehv on lössi vajunud :lol:
Kas saab selle vastu midagi teha ka ? Rohkem rõhku , tubelessiks tegema ? Rehvideks Rocket Ronid ja sisekummid ilmselt mingid suvalised
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

TAIX11
Rattur
Postitusi: 757
Liitunud: 16. 09. 2004. 21:33

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas TAIX11 » 05. 06. 2013. 22:21

Tehnilistel põhjustel ma ei võistelnud. Aga kommenteerin ikka (2 ringi läbisin, kuid omas tempos):
1) Rada - väga bro. Meeldis.
2) Kolmapäevakute kohta liiga pikk. Võitja 1.17 kopikatega läheb kõvasti üle eesmärgi. 1 ring, 2-3 km pikemana oleks ok olnud.
Vot nii.

Rando
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 06. 01. 2013. 12:42

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas Rando » 05. 06. 2013. 22:27

Sõitsin ka Rocket Ronid puruks, mõlemad. Sisekummid Eclipse, 50 EURi tükk, päris kalliks läks. Muidu üli vinge rada, aint et sõit jäi lühikeseks, ühest varu sisekummist ei piisanud seekord.

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 674
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas dh » 05. 06. 2013. 22:30

Parim kolmapäevakute rada mida sõitnud olen. Lihtsalt fantastiline. Jalastusin rohkem kui oleksin tahtnud aga eks järgmine aasta saab need seekord mahajäänud maasikad ka nopitud.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas Rivo » 05. 06. 2013. 22:37

Rando kirjutas:Sõitsin ka Rocket Ronid puruks, mõlemad. Sisekummid Eclipse, 50 EURi tükk, päris kalliks läks
Kuulge, mida te nende sisekummidega jaurate ! Ja veel 50€/tk. !!!! Olgu see sisekumm kui kallis tahes, ei jää see terveks, kui saad nt. kivi servaga läbilöögi e. snake-bit. Selle 50.- eest saaksid mõlemad jooksud UST'ks ja raha jääks ülegi. Lõpetatud võistlused oleks juba boonuseks !
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
kevin
Rattur
Postitusi: 368
Liitunud: 03. 04. 2009. 23:15

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas kevin » 05. 06. 2013. 23:12

Siserehvi eest 50 eurot, johhaidii:D kuskil head müügimehejuttu aetud :D aga see selleks:D
Rada oli tõesti väga vinge ja nauditav! ..kuni hetkeni mil sai uus klass tekitatud, duatlon :D ja kuna käies oleks sääsed ära söönud, siis ringi viimased 5km möödusid ratas käekõrval joostes :D (rehv) Harku etapil lasin rehvi tavapärasest tühjemaks ning meeldis, arvasin, et sobib ka täna, kuid tuli välja, et mitte:D Peab ehk tubelessi peale mõtlema hakkama..

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas Mati » 06. 06. 2013. 02:00

Tulemused.

Põhisõidul läbis täisdistantsi (2 ringi) vaid ca 68% startinutest (väike ebatäpsus võib olla kuivõrd ei leidnud kuskilt infot mitu ringi eri klassidel oli ette nähtud). Ilmselt mängis olulist rolli kogupikkuse ja tehnilisuse kombinatsioon arvestades, et 163 põhidistantsi lõpetanust viibis üle 2h rajal 27 võistlejat ja 1.5h-2h 59 võistlejat (st ca 53% kauem kui 1.5 tundi) :!:

Võrdluseks, et vastavad näitajad põhidistantsi lõpetanute osas:
Lastekangrus 93% (166 võistlejat, distants 18km, 1.5h-2h 8 võistlejat),
Sakus 87% (222 võistlejat, distants 19km, üle 2h 5 võistlejat, 1.5h-2h 31 võistlejat),
Harkus 93% (207 võistlejat, distants 18,6km, üle 2h 1 võistleja, 1.5h-2h 13 võistlejat).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

napos
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 20. 07. 2006. 00:40

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas napos » 06. 06. 2013. 05:56

Tõsiselt hea ja mitmekülgne rada oli tõesti, eriti meeldisid need sinka-vonka singlid puude/sirelite vahel, kus hoogu juurde andes ja korralikult kurvidesse kallutades hakkas näole iseeneslikult naeratus tekkima. Ning tänu kiivrile sai kõikidest okstest muretult läbi sõita. Kui esimesel ringil rada jõudis raja algusega samasse kohta mõtlesin, oh juba saab uuel ringile, aga ei, nii vara ei saa midagi, ikka kõvasti oli veel minemist :) Ning mida tehnilisem rada, seda paremaks tulemused lähevad ka (y) Veelkord suured tänud rajameistrile.

Kasutaja avatar
Viljar V
Rattur
Postitusi: 341
Liitunud: 04. 10. 2012. 16:47

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas Viljar V » 06. 06. 2013. 08:02

Läbi sõidetud :) kuigi olin rajal kõikse aeglasem, aga polnud häda kedagi, üks tugevam kukkumine tuli, aga ise ja tehnika jäi terveks, nii, et pole hullu (kas on vaja veel kuskilt alla sõita :D )
Muidugi minu jaoks nüüd selge, et sellise ilmaga 0.7 l veega läheb maru kitsaks.

A üldises joones oli rada päris lahe ja veel kodu juures, saan harjutamas käia ja aega paremaks sõita :D

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2460
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas AndreK » 06. 06. 2013. 08:45

Rada oli väärt kõrgeimat võimalikku hinnet. Sellise 90%-a lasta oli see väga hea. Ei olnud ohtu, et paned maoli, lõhud ennast või ratast.
2,25 tubeless Rocket Ron ja Ralph olid sellele rajale nagu loodud.
Pikkusest - ega ta lühike polnud. Samas, kui ette teada, et üks etapp hooajal ongi selline pikem, siis miks mitte.
Üks asi mis silma hakkas (see ei ole nüüd müügijutt vaid soe soovitus), inimesed sisekummidega, ma kardan, et teid on poolest funist ilma jäetud. Nägin enda eest kümneid laskumistel põrkavate tagaratastega kontrollimatult sügaviku poole sööstvaid tegelasi. Üks asi on rehvi purunemised, teine asi on sujuvus ja kontroll, mida sa madalat rõhku ja ilma sisekummita rehvi kasutades saad.
Tubelesiks tegemine ei maksa palju ja seal ei ole ka midagi keerulist. Lihtne komplekt selleks asub siin.
Tubelesiks saab tänapäeval teha pea igat rehvi ja igat pöida.
Pehmet veeremist!

Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas Vika » 06. 06. 2013. 09:18

raikzz kirjutas:ajaa huvitav oli see,et 2 ringil oli sama laskumine eemaldatud ja lindid ees :roll:
Kuulsin seda teiste inimeste poolt ka. See on küll vale.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 696
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas marion » 06. 06. 2013. 09:31

Vika kirjutas:
raikzz kirjutas:ajaa huvitav oli see,et 2 ringil oli sama laskumine eemaldatud ja lindid ees :roll:
Kuulsin seda teiste inimeste poolt ka. See on küll vale.
Ma sõitsin ka esimesel ringil päris jõhkrast laskumisest alla, asus seal, kus lindid tee pooleks jagasid. Teisel ringil oli laskumisele lint ette tõmmatud.

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 674
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas dh » 06. 06. 2013. 10:13

marion kirjutas:
Vika kirjutas:
raikzz kirjutas:ajaa huvitav oli see,et 2 ringil oli sama laskumine eemaldatud ja lindid ees :roll:
Kuulsin seda teiste inimeste poolt ka. See on küll vale.
Ma sõitsin ka esimesel ringil päris jõhkrast laskumisest alla, asus seal, kus lindid tee pooleks jagasid. Teisel ringil oli laskumisele lint ette tõmmatud.
Mitmendal km-l see oli? Ma olin rajal enamvähem samal ajal kui sina, teisel ringil ma ei täheldanud küll ühegi laskumise puudumist.

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas piffik » 06. 06. 2013. 10:18

Eks rajameister saab öelda, kumb tee õige oli, aga minu jaoks nooled suunasid juba algusest sellele sellele lintidega poolitatud asfaltile, mitte alla. Jäänud meelde kunagine Flash ütlus, et mitte kunagi nool ei ole peale pööret, vaid ikka enne ja see downhilli teeots oli enne noolt ehk siis minu jaoks mitte õige teeots. Eeldan, et teisel ringil oli sinna lint ette tõmmatud, et inimesed valet rada ei sõidaks.

Kasutaja avatar
Tikker
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 07. 04. 2013. 22:24

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas Tikker » 06. 06. 2013. 11:31

Sel juhul sai 2x valesti sõidetud:( aga rada oli vägev, meeldis

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas Rivo » 06. 06. 2013. 12:04

piffik kirjutas:Eks rajameister saab öelda, kumb tee õige oli, aga minu jaoks nooled suunasid juba algusest sellele sellele lintidega poolitatud asfaltile, mitte alla. Jäänud meelde kunagine Flash ütlus, et mitte kunagi nool ei ole peale pööret, vaid ikka enne ja see downhilli teeots oli enne noolt ehk siis minu jaoks mitte õige teeots. Eeldan, et teisel ringil oli sinna lint ette tõmmatud, et inimesed valet rada ei sõidaks.
Õige oli ikka mööda kruusateed. Aga arvestades kogu rada, siis loogilisem oleks olnud laskumisele minna :wink: Ringiga tutvust tehes tahtsin kah sinna alla laskumisele sukelduda, aga "ei lastud". Eks tasub jah meeles pidada raja märkimise tõdesid - suunav nool on ikka ennem keeramist !

Raja märgistusest üldse... Mulle isiklikult väga meeldib, kui lindid on veetud maapinnale suht madalalt. Oluliselt parem on jälgida, kuna edna pilk on ju samuti rajal, mitte põõsastel. Hiljuti vaatasin mingit MK etappi, kus oli järgitud sama loogikat. Maratoni rajal see polegi vast nii teema, aga XCO'l kindlasti.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 937
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas veloson » 06. 06. 2013. 12:10

Rehvirõhust - mindi siis tõesti kivide peale selle 2 bariga?

Kasutaja avatar
meetodimees
Rattur
Postitusi: 139
Liitunud: 04. 08. 2008. 17:12

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas meetodimees » 06. 06. 2013. 12:28

Lähen täna rada tsekkama, kas tähistus on veel püsti? Mis pidi rada, kas päri- või vastupäeva?
Rentida carbon raamiga "L"" suurus võistlusrattad: MTB Scott Scale ja MNT Scott Foil. Info tel. 56 41 3OO

Kasutaja avatar
v2lek
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 14. 06. 2011. 09:04

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas v2lek » 06. 06. 2013. 12:47

veloson kirjutas:Rehvirõhust - mindi siis tõesti kivide peale selle 2 bariga?
Vat antud üritusel ei käinud aga mis see 2bari siis ära pole - eelmine aasta sai mingil samsungil sõidetud _siselohviga_ 1.7 peal. Kumm oli muidugi 2.4. Väga mõnus oli, liival ja mullal ainult sahises nigu lust ja lillepidu - asfaltil, tõsi, ei veerend üldse. Aga läbilööke jms polnud terve raja jooksul ka juurikatel (100kg sõitja).
Ainus mure oli, et sõidu lõpuks oli ventiil viltu turritamas, ehk nõks veel ja murrab ära - edaspidi olen rohkem rõhku hoid :)

madismr
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 07. 12. 2009. 11:34

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas madismr » 06. 06. 2013. 13:21

Mul õnnestus 2,1 bar rõhuga esirehv pöialt maha sõita, rehv RR 2,1"
Üritus ise ja rada väga vinged. Tänud korraldajatele!

Kasutaja avatar
Konflict
Rattur
Postitusi: 311
Liitunud: 16. 04. 2003. 20:21

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas Konflict » 06. 06. 2013. 13:38

Tavaliselt sõidan ees 1.8 ja taga 2.1 bar`ise rõhuga. Kuna eile oli eelduste kohaselt palju kive siis panin rõhuks ette 2.2 ja taha 2.6. Kaalu mul 88kg. Rehviks ees renegade s-works ja taga tavaline renegade. Mulle tundus ok, sellise rõhuga sõita seal.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 937
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas veloson » 06. 06. 2013. 14:06

Mul jäi rõhk alguses mõõtmata, aga ca 2.5 bar 1.85" lohvita RoRon lasi külgsuunast puututud kivi peale surve taevasse

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas Läänlane » 06. 06. 2013. 16:05

veloson kirjutas:Rehvirõhust - mindi siis tõesti kivide peale selle 2 bariga?
Mina läksin ca 2.1 rõhuga. Sõita oli väga hea, rehvid pidasid vastu, aga esijooksu suutsin juba esimesel ringil korralikult kõveraks sõita.

meelisl
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 18. 08. 2007. 20:46

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas meelisl » 06. 06. 2013. 16:16

meetodimees kirjutas:Lähen täna rada tsekkama, kas tähistus on veel püsti? Mis pidi rada, kas päri- või vastupäeva?
Rajatähistus sai eile maha võetud. Rada kulgeb vastupäeva, aga ka teistpidi on mõnus sõita.

Alguse uus lõik, kus Maxima kilekott raja kõrval vedeles, oli päris mõnus väljakutse. Eelmisel aastal sõitsime/ukerdasime seda osa ja kuna tundus päris karm, siis jäi välja. Sel aastal sai sealt korduvalt ilma jalastumata sõidetud - tsiklimehed olid raja kergemini sõidetavaks teinud.
Välja arvatud üks pehme mullaga ja üks kividega lõppenud tõus polnud mujal kogu raja ulatuses põhjust jalga maha panna.
Raja kiiremad lõigud soosisid sujuvat sõidustiili. Ei viitsinud allamäge hullult vunkida, et järgmises kurvis kohe hoog maha pidurdada. Paraja tempoga oli pidurdamist oluliselt vähem ja ka ise väsisid vähem.
RoRo tubeless rehvides oli rõhku ca 1,7-1,8 bari. Kuna rattal olid mõlemas otsas amordid (tagumine oli peale sõitu eriti tuline), siis oli päris mõnus kulgeda.
Saku ja Vooremäe radadega võrreldes tekkis mul teisel ringil mõte, et võiks teha Kroodi 100 võistluse - oleks päris pikaks päevaks rassimist...

suvemees
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 09. 07. 2003. 15:55

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas suvemees » 06. 06. 2013. 16:55

Aitäh singli-inglid! :) Rada oli SUPER! Kuna tulin-läksin rattaga, siis olin kokku 4:40h väljas. Number 4 oli maagiline - umbes sama rõhk oli nimelt minu esiamordiga MTB siserehvides. Ei, vastupidiselt ootustele jäid prooviringil ja 2 võistlusringil rehvid terveks, samas oli see tunda nuudliks moondunud ülakehas. Kokkuvõttes tahaks tänada ka mõistuse kojujõudmise eest, sest andsin täna FS tellimuse sisse :idea:

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas Nominative » 06. 06. 2013. 21:23

Minu esimene Kolmapäevak - Kroodi. Lihtsalt kahju, et ma varasematele päevakutele ei ole jõudnud ;)
Rada oli jõhkralt äge. Raja pikkus oli täiesti mõnus. Teise ringi teises pooles lõpuks hakkas tehnika juba alt vedama :D
Koju jõudes ma olin nii änksi täis, et ma oleks kohe järgmisele Kolmapäevakule läinud, kui nii saaks ;)

Panin hea känsa maha, väänasin ühe pudelihoidja raja alguses veits väiksemaks, et pudel ära ei lendaks, sest teine pudel pani juba jooksu kuskil seal rajal. NO ja kuna joomise võimalusi oli suhteliselt vähe siis ühel hetkel jõin ja ei saanud enam pudelit väänatud pudelihoidjasse enne kui rada jälle jõhkraks läks ja nii ma võssa tõmbasingi pudel käes.

Igaljuhul, kõik toimis õlitatult ja kolmapäevakud ruulivad.

Viljar
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3028
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas tarmo » 07. 06. 2013. 08:30

Kas sellel rajal kihutavad ka enduro tsiklid edasi? Ma tean paari head tsikli enduro rada Eestis, kus mingil hetkel oli mtb-ga sõita tõeline nauding, aga aja möödudes muutusid kasutamatuks, sest paari aastaga sõideti rada täiesti vakku ja mtb-ga polnud midagi teha enam. Ülim kahju kui Kroodil sama juhtuks.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 937
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas veloson » 07. 06. 2013. 08:45

Tõus oli nii raske, et lisaks jalgade jõule pidi käbarad käiku laskma: http://youtu.be/_qjidkkEJb8?t=4m38s

Kasutaja avatar
Snk
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 05. 07. 2011. 09:59

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas Snk » 07. 06. 2013. 09:31

Rada oli väga raske minu jaoks, aga ikkagi olen rahul oma tulemusega


video:

1. http://www.youtube.com/watch?v=_qjidkkEJb8
2. http://www.youtube.com/watch?v=l0P9RSqhYg4
3. http://www.youtube.com/watch?v=LOfl9gLF33A
Tuule tiibadesse saanud seltsimees

Kasutaja avatar
PorterX
Rattur
Postitusi: 48
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:22

Re: 5.juuni Kroodi

Postitus Postitas PorterX » 07. 06. 2013. 16:10

veloson kirjutas:Rehvirõhust - mindi siis tõesti kivide peale selle 2 bariga?
Tegelikult isegi 1,9'ga nii ees, kui taga ja kestis väga hästi! Tervelt lõpuni! Ees - taga Spessu Renekad, üks neis isegi S-works, aga ei mäleta kumb, vist ikka ees.

Rada olen juba eri kanalites nii palju kiitnud, et ilmselt juba teatud nägudele muutub tüütavaks, aga kordamine on vesi aint korraldaja veskile seega tuult tiivikusse.

Olenematta sellest, et olen Saku radade tuliseim fänn, pean auga andma eesti kroonijuveeli tiitli Kroodile. Sellist menüüd pakkuda nii kompaktsel ringil, kus on eelroast kuni magsusa ja jookideni kõik serveeritud, ei ole kusagil midagi vastu panna, kui aint "Jõelähtme restoranil".

Raja pikkuse üle ei kurda, kuigi teinekord on sama ajaga kolmapäevak juba läbi, kui siin teisele ringile mindud sai, näitas see juba midagi 41:midagi, lõppu ei registreerinud ringi lõpus ära - raputas nii mõnuga.:)
Ühe korra sain ka uuesti alustada, kui peale teist !!!-märgiga laskumist oma keti pahupidi astusin. Sellist nalja polnud enne näinud, kett oli terve, aga peal 180' kraadi tiiru teinud, kui kett taga kassetist ette hammakale jõudis. Algul ei saanud pihta, et mis kole ragin see on ja mis seda põhjustab, siis sealt pisut edasi vaheteele välja jõudes pidasin hoo kinni ja asusin juurdlema. Viga leitud, keerasin keti õigeks, käsin auto juurest läbi, pöörasin ka esi vahetaja uuesti paika ning uuele katsele. Palusin Olavil oma eelmine start ära nullida ja taas "peale".
Iseenesest läks sõit viperusteta, kuigi soojendusring siin rajal oleks vägagi ara tasunud, aja nappuse tõttu pidin aga otse peale minema. Nii mõnigi kord teadmata, mis sind ees ootab avastasid ennast rauad paremal tõusule jõudmas ja muid sellised pisi jamasid, mis oleks tutvumisringiga meelde jäänud. Teoreetiliselt laveerides, et kui esimene ring oleks kõik õieti läinud, oleks ehk Tiimo püütavgi olnud, aga oleks on paha poiss. Raja lõpuosa oli aga niigi tuttav, on see ju mitmeid aastaid Kroodil sees olnud ja seal tundsid end just kui kala vees. Täpselt minu rada, piisavalt tehniline ja väljakutseid täis. Pidev rajale kontsentreerumine pidi vahepeal ajud küll keema ajama, lindu ma küll etapi ajal laulmas ei kuulnud. Kõrvakuulmine hakkas tasapisi taastume peale finishis ähkimise lõppemist.

Igati vinks-vonks üritus. Siseinfole tuginedes lubas Konx see aasta Humalas ka kõik välja võtta, mida võtta annab, pean sealt küll kahjuks puhkusekohustusi täites ise eemal viibima, aga maitsvat gurmeelauda juba ette teile!

Näeme Rõuges!
_ - _ - _ - _ - _ - _ - _ - _ - _
Porter Lifts Your Ranking

Vasta

Mine “Škoda maastikuratta kolmapäevakud 2013”