ÜV: Nalini Bovisa rattamüts

Foorumi kasutajate poolt isiklikul kogemusel põhinevad testitulemused, ülevaated ja hinnangud nii ratastele kui nende juppidele ja muule rattasõiduga seotud varustusele.
Vasta
Kasutaja avatar
ciclismo
Rattur
Postitusi: 331
Liitunud: 03. 07. 2016. 16:12

ÜV: Nalini Bovisa rattamüts

Postitus Postitas ciclismo » 16. 07. 2017. 12:44

Nalini rattamüts

Minult on küsitud, miks ma ei osta Eestis toodetud rattariideid. Ostaksin hea meelega, kuid neil pole disaini! Disain siis selles mõttes, et asi oleks mitte ainult ilus, vaid ka funktsionaalselt täiuslik. Ajakiri "Rouleur" on (2016) järjestanud top 10 ajaloo "halvimat" rattavormi disaini. Selles vaieldavas edetabelis on muide ära nimetatud ka Jaan Kirsipuu, kes 1990-ndatel pidi mitu aastat Chazal meeskonna kaootilistelt kirevas vormis profiratturina (kes Tour de France etapivõitude kõigi aegade edetabelis on kõrgel kohal, seejuures ühtki TdF-i lõpuni sõitmata) leiba teenima. Eesti rattariided üldiselt ongi nagu too Chazal - tehtud, et oleks "ilus" - kui üldse mingit mõtet on.
Väldin rahakulutamist iluasjadele, millel kasutusfunktsioon puudub või nõrgavõitu. Rattasõidus on turvalisus, vähemalt mulle, ülioluline. Viimased ostud - neoonoranžid rattasokid, pidurite hooldamine töökojas, uued patareid tuledele jm - ongi olnud kõik rattaga liikumise turvalisemaks tegemisest motiveeritud. Ratas ei pea olema kiire, mugav ega tippmargist, kuid turvalisuse pealt ei tohi raha kokku hoida.
Ühest ostust. Meeldib see meile või mitte, aga päike on hakanud taas madalamalt käima. Õhtuti linna tagasi tulles - Kangru teel, väiksel tõusukesel Kasemetsa ülesõidu juures, uuel Valdeku tänaval - tekib seetõttu lõike, kus päike pimestama kipub. Otsisin vahendit, mis neid turvalisuse mõttes probleemseid kohti paremini võtta aitaksid.
Ja lahendus on täiesti olemas. Nokaga rattamüts, cappellino ciclista. Ilusaid värvilisi rattamütse müüvad vist kõik rattapoed. Mul oli mulje, et need on meened, millel muud funktsiooni peale enda edevalt rattasõidufännina näitamise polegi.
Hr Aulik Pärnu mnt ProShop-st seletas lahkelt, et nii see ei ole. Nokaga rattamütsi saab kanda kiivri all ja väike nokk, arvestades, et ratta seljas oleme kummargil, varjab edukalt madala päikese eest. Auliku sõnul, kui tema kiivri alla midagi paneb, siis just nokaga mütsi.
Nalini rattamüts on tihedast kangast (polüester ja puuvill pooleks). Kaitseb väga hästi tuule eest ja peab ka väiksemat vihma. Olengi seda kasutanud tuuliste ja jahedate ilmadega - mis kahjuks Eesti suveski pole haruldased. Istub kindlalt peas, kuigi kiivri all on see isegi üleliigne. ProShop-i ja ka tootja veebilehel märgitakse, et mütsi suurus on reguleeritav. Mina küll mingit reguleerimise võimalust ei leidnud. Kumm on päris kõva, üle 2 tunni kandes hakkab natuke suruma. Seega müts ei ole linna peal ringikäimiseks, rattasõiduks tuulise ja külma ilmaga aga ideaalne.
Nalini "Bovisa" rattamüts, 19.90 €.
- - -
Why so serious?

Vasta

Mine “Ülevaated ja hinnangud”