Küsin arvamust: raami dropout on 11mm. Kas praak?

Foorumi kasutajate poolt isiklikul kogemusel põhinevad testitulemused, ülevaated ja hinnangud nii ratastele kui nende juppidele ja muule rattasõiduga seotud varustusele.
Vasta

Tehase praak?

Jah
18
95%
Ei
0
Vastused puuduvad
Keeruline juhtum
1
5%
 
Hääli kokku: 19

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2356
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Küsin arvamust: raami dropout on 11mm. Kas praak?

Postitus Postitas MK777 » 08. 04. 2017. 07:43

Hommikused tervitused ratta inimestele.

Vajan Teilt ühte erapooletut arvamust, mis on seotud ühe segase garantiijuhtumiga.
Eriti neilt, kes on väga hästi kursis ratta konstruktsiooniga ja selle hingeeluga.
Brändi ma avalikustama ei hakka.

Mure: tagumine jooks ei püsi tsentris.

1) paned tagumise jooksu sirgelt alla ja keerad kiirkinnituse korralikult kinni.
2) lähed ja sõidad 1-3km
3) tagasi koju tulles avastad, et jooks on all viltu (nihkes vasakule)
4) proovid teisi jookse ja kiirkinnitusi kuid mure jääb samaks

Faktid:
1) raam on uus, alumiinium
2) vasak dropouti ava on 10mm ja õige kujuga
3) parem dropouti ava on 11mm! ja vale kujuga
4) rummude võlli otsad on 10mm
5) rummu võlli ots istub vasakus pesas korrektselt, ei loksu
6) paremas 11mm pesas on rummu võllil liikumis ruumi
7) kasutatud kiirkinnitused: Shimano XT, DT Swiss ja Halo (kuuskandiga)

Kahtlused:
1) parem poolne 11mm pesa võimaldab 10mm võllil liikuda edasi, lükates jooksu tsentrist vasakule
2) tehase praak
3) mitte parandatav

Tootja vastus:
1) raam on korras
2) otsige viga jooksudes
3) ei kuulu garantii alla

Lisan ka mõned pildid parema ülevaate jaoks.

Korras vasak 10mm dropouti ava:
Pilt

Vigane parem 11mm dropouti ava:
Pilt

Virtuaalne raami osa (punane) mis oleks justkui puudu:
Pilt

Jooks enne sõitu:
Pilt

Jooks peale sõitu:
Pilt

Ootan mõistlike arvamusi, sest lahendamata ma seda küll ei jäta. :)

Lugupidamisega
Marek

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Küsin arvamust: raami dropout on 11mm. Kas praak?

Postitus Postitas rai66 » 08. 04. 2017. 09:00

"Brändi ma avalikustama ei hakka.
Tootja vastus:
1) raam on korras
2) otsige viga jooksudes
3) ei kuulu garantii alla
Proovid teisi jookse ja kiirkinnitusi kuid mure jääb samaks."

Nüüd tuleb minu arvamus, mis ei pretendeeri absoluutsele tõele, kuid minu arust on tõsi.
Hetkel kasutab tootja oma eelist, et raha juba käes ja mine p..... Mina küll avalikustaks tootja, sest antud juhul pole praagis kahtlust ja ehk paneb avalik negatiivne reklaam teda olukorda ausalt hindama. Tootja punkti 2 oled Sa ümber lükanud, kuigi see praak on ka silmaga näha. Nõme oleks seda kuskil juurde keevitada lasta.

"lähed ja sõidad 1-3km" :lol:

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: Küsin arvamust: raami dropout on 11mm. Kas praak?

Postitus Postitas Nominative » 08. 04. 2017. 09:40

Päris halb. Pesa on küll 1mm laiem, kuid seat tube'i juures võrdub see juba oluliselt suuremate millimeetritega. Kas sul on võimalik sama tootja sama raam korras pesadega võrdluseks kuskilt saada, et teha tootjale puust punaselt võrdlevad pildid. Lootusega, et tootjal teised raamid okei on.
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

Erx27
Rattur
Postitusi: 139
Liitunud: 30. 09. 2009. 11:07

Re: Küsin arvamust: raami dropout on 11mm. Kas praak?

Postitus Postitas Erx27 » 08. 04. 2017. 09:48

Mul on sarnane situatsioon olnud. Minu soovitus on mitte liiga palju erinevaid kiirkinnitusi ja jookse proovida, sest lõpuks teatab tootja, et jooks on söönud alumiiniumisse lohu sisse. Kiirkinnituste vahetus ratast otse ei hoia.

Raami vahetust nõuda on korrektne. Ise lasin tookord keevitada, pole suur töö, aga jamamist ikkagi ja ka värvi rikkus kahjuks ära. Kui tulevikus müüd jääb ostjale silma.

arnea
Rattur
Postitusi: 1213
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Küsin arvamust: raami dropout on 11mm. Kas praak?

Postitus Postitas arnea » 08. 04. 2017. 23:48

Kindlasti praak. Võlli diameeter on 10mm ja dropoudi ava peab ka 10mm olema. Hea viide võiks olla näiteks Shimano tehniline manual, kus on toodud kõik nõuded rattaraami mõõtudele. Seal on selgelt see 10mm välja toodud. Abiks oleks teha pilt kus seal parempoolses dropoudis on mingi 11mm varras (näiteks puuri saba) sees.

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Küsin arvamust: raami dropout on 11mm. Kas praak?

Postitus Postitas mtm » 09. 04. 2017. 10:37

Et viga ei saaks jooksude süüks ajada tuleb raami dropout'i joondamist (alignment) demonsteerida joondamistööriistaga nagu Park Tool FFG-2 mis näitab ära kas mõlema dropout'i teljed on ühel sirgel ja/või raami suhtes kiivas. Tööriista asemel saab demonsteerimiseks kasutada ka pikemat M10 keermega tikku või kasvõi keermelati juppi.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 937
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Küsin arvamust: raami dropout on 11mm. Kas praak?

Postitus Postitas veloson » 09. 04. 2017. 15:01

Tootja või müüja esindaja põiklemine on neile kasulik - eriti kui juhtumi lõpuks isegi brändi või brändi esindaja nime avalikuks ei tehta ning kahjusid pole - ütleme 5-30% pöördujaid jääb ilma juhtumisse süvenemate esitatud väärargumentide peale vakka ning esindajal pole vakka jäänud kliendi puhul lisakulutusi teha vaja. Teine abisamm kaebusest kõrvale hoidumiseks on unustada kirjadele vastata (sealjuures endale kasulikke teateid viivitusteta vahendades) - kui sellises olukorras klient vastamata kirja kohta meeldetuletust või kaebust ei saada, on jälle võib-olla 5-30% kassatsioonini jõudnutest kõrvale tõrjutud jne... Sellest tulenevalt - ära oota alati enda õiguste tagamisel loogika võitu, kasuta selliste tegelaste puhul nende enda relva - temperamenti ja järjepidevust!

Lisaks ülaltoodutele soovitan saata kinnituseks selgituse, et kas samad jooksud+kinnitused teise (analoogse) raami vahel püsivad.
"Minagi olin üks neist tuhandetest maapoistest, keda harisid põhiliselt vanavanemad ja jalgratas."
Sina võid aga saata mõned eurod ja harida ennast hõlpsasti hangitava kirjanduse abil: müüa peamiselt jõuanduriga treenimisele keskenduvat lektüüri Coggan, Allen, Friel, Passfield jt

Vasta

Mine “Ülevaated ja hinnangud”