Katuseraami laius 5 ratta jaoks

Foorumi kasutajate poolt isiklikul kogemusel põhinevad testitulemused, ülevaated ja hinnangud nii ratastele kui nende juppidele ja muule rattasõiduga seotud varustusele.
Vasta
toomaspere
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 26. 07. 2015. 14:00

Katuseraami laius 5 ratta jaoks

Postitus Postitas toomaspere » 04. 02. 2016. 14:14

On kellelgi kogemust kui lai peab olema katuseraami laius, et mahutada 5 rattahoidjat ja 5 ratast? Kas keegi on üldse viite ratast katusele toppinud? Kuna peres nüüd 5 võistlejat ja konksu otasa ei ole alati mugav panna siis selline küsimus. Praegu kasutusel olev 120cm raam mahutab mõnusalt 4 ratast.
Treeningu raskeim tee on tugitoolist välisukseni...

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 583
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Katuseraami laius 5 ratta jaoks

Postitus Postitas miilits » 04. 02. 2016. 17:02

toomaspere kirjutas:On kellelgi kogemust kui lai peab olema katuseraami laius, et mahutada 5 rattahoidjat ja 5 ratast? Kas keegi on üldse viite ratast katusele toppinud? Kuna peres nüüd 5 võistlejat ja konksu otasa ei ole alati mugav panna siis selline küsimus. Praegu kasutusel olev 120cm raam mahutab mõnusalt 4 ratast.
Pead ei anna pikkusele, aga olen sharani katusel näinud 5 ratast ja tala oli thule nelikant must tavaline, 150, see siis kõige pikem. Seal katusele toppimisel oluline ka, mis hoidjad, kuidas talade kinnitus. nt mul passatil reelingute küljes ja kaks outride 561 esihargist ja suusaboks ning ruumi jubedalt üle igalt poolt. Nüüd samad asjad olid 3-se univ. bmw peal, kus siis talad olid kinnitus kohtadega, seal trikitasin, liigutasin ja paigutasin. lõpuks igalt poolt koos ja ääri veeri sain pandud.
"It never gets any easier, you just go faster"

licht88
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 14. 02. 2009. 08:28

Re: Katuseraami laius 5 ratta jaoks

Postitus Postitas licht88 » 05. 02. 2016. 00:17

Olen soomes näinud audi a6 universaal katusel 7 ratast. Selleks oli kasutatud 3 tala ja siis 7 hargist haaravat hoidjat. nende täpset asetust ei oska seletada kuna oli ees sõitev auto. Niiet kompunnida on võimalik.

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Katuseraami laius 5 ratta jaoks

Postitus Postitas andresle » 05. 02. 2016. 09:12

Mul on olnud kõigi autode katustel 5 hoidjaga raam. Kalev Chocolate Teami ajal oli 7. Need küll maanteekatele tehtud alused, kus lenksud kitsamad, kuid ilmselgelt saab kinnituste nurka muuta nii, et MTB lenksud jäävad väikese nurga alla ja mahub 5 tk katusele igale autole

Vasta

Mine “Ülevaated ja hinnangud”