Jõulumäe SEC, grande finale!

Vasta
Kasutaja avatar
Viljar V
Rattur
Postitusi: 341
Liitunud: 04. 10. 2012. 16:47

Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas Viljar V » 31. 08. 2013. 15:59

Varsti käes 7. september, koolilastel üle pika aja esimene vaba nädalavahetus ja meil tuleb SEC-i hooajale punkt panna :)

Täna sai matkasõidul "rahulikult" poolmaratoni rada üle vaadatud, tundub, et on tulemas suuremat sorti kihutamine, mida natuke piirab liiv ja juurikad ;)

Pooliku jälg endos sai selline: http://www.endomondo.com/workouts/238980256/2256564
Natuke sai kilomeetreid rohkem, kuna mõned vahvad singli kohad tahtsid kaks-kolm korda sõitmist saada :)

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas MarttiM » 02. 09. 2013. 21:49

vilts100 kirjutas:Varsti käes 7. september, koolilastel üle pika aja esimene vaba nädalavahetus ja meil tuleb SEC-i hooajale punkt panna :)

Täna sai matkasõidul "rahulikult" poolmaratoni rada üle vaadatud, tundub, et on tulemas suuremat sorti kihutamine, mida natuke piirab liiv ja juurikad ;)

Pooliku jälg endos sai selline: http://www.endomondo.com/workouts/238980256/2256564
Natuke sai kilomeetreid rohkem, kuna mõned vahvad singli kohad tahtsid kaks-kolm korda sõitmist saada :)
Jõulumäel soovitaks pikka proovida! Lühike sisaldab kõike halba (tuim andmine), mis Jõulumäel pakkuda. Seevastu maratoniraja viimased 20 km on puhas nauding. Seetõttu mina vihkan ja armastan seda etappi :mrgreen: Ja pikk on Jõulumäel ka ütlasi ka lühike :mrgreen:

metslane
Rattur
Postitusi: 824
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas metslane » 03. 09. 2013. 08:38

Sellele lühikese maa :tuimale andmisele:on see aasta päris kõvasti särtsu juurde antud.Ja ma tahaks seda meest näha kes selle aasta pika raja lõppu nautida suudab. :D

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas MarttiM » 03. 09. 2013. 09:20

metslane kirjutas:Sellele lühikese maa :tuimale andmisele:on see aasta päris kõvasti särtsu juurde antud.Ja ma tahaks seda meest näha kes selle aasta pika raja lõppu nautida suudab. :D
ohoh, räägi välja?

scoopy
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 11. 06. 2013. 22:11

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas scoopy » 03. 09. 2013. 09:49

Tere,

Käisine sõitsin sel pühapäeval pika raja ja ka arvatavasti lühikese raja samas läbi. Esialgu kulgeb rada Jõulumäelt Uulu poole. Minuarvates pole seal küll kohta kus tuimalt anda. Ikka päris palju on puude vahel nikerdamist. Kuid fiiligu saab tõsise ilusa männimetsa all sõites. Seal sain ka oma esimese tõsise kukkumise, kuna koperdasin kas kännu või mõne juure taha.
Raja teine pool kulgeb Jõulumäest Ikla poole. Seal oli pigem nikerdamist vähem, kuid liivaseid kohti rohkem. Ca. 45km peal, suutsin ka sõita sellisesse müda mulkasse, et kui tulin ratta pealt maha, siis ratas jäi püsti seisma. Sealt on võimalik väga edukalt ka vasakult poolt läbi metsa mööda sõita :). Tõususid oli ka rohkem raja teisel poolel. Ja kui on tõus, siis ikka korralik :D Ca. 3-4 korda ikka lükkasin ratast käekõrval üles. Lisaks veel enne lõppu tõusud, kui juba ootad, et kohe kohe on finiš :)

Minule igatahes see rada meeldib. Kui on ilus ilm, siis männi metsa all kulgev rada on tõeline fiiling. Mingit kruusa peal uhamist pole ollagi.

Tänan ka seltskonda, kellega koos raja läbisin. Punase Scott riietusega sõitjat ja veidi rooska riietusega ratturit.

Ai:Ra
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 15. 06. 2005. 09:34

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas Ai:Ra » 03. 09. 2013. 09:53

See on kirjeldamatu sõidurõõm viimasel ca 400 m (y)
Aga muidu rada parem kui varem.

martaas
Rattur
Postitusi: 189
Liitunud: 18. 08. 2010. 15:50

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas martaas » 03. 09. 2013. 10:18

Olen seal esimest korda ja küsin rehvi valiku kohta, valida on 2.0 FF ja 2.10 Racing Ralph vahel, millist eelistada.
Tegemist on 29´´ rattaga.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3925
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas Kirsa » 03. 09. 2013. 11:59

martaas kirjutas:Olen seal esimest korda ja küsin rehvi valiku kohta, valida on 2.0 FF ja 2.10 Racing Ralph vahel, millist eelistada.
Tegemist on 29´´ rattaga.
2,25 FF, aga kui nende kahe vahel, siis 2.1" RR, 2.0 FF vähemalt esirehvina kaevub liiva sisse.

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas kapuuts » 03. 09. 2013. 12:17

Kirsa kirjutas:
martaas kirjutas:Olen seal esimest korda ja küsin rehvi valiku kohta, valida on 2.0 FF ja 2.10 Racing Ralph vahel, millist eelistada.
Tegemist on 29´´ rattaga.
2,25 FF, aga kui nende kahe vahel, siis 2.1" RR, 2.0 FF vähemalt esirehvina kaevub liiva sisse.
väike märkus, et 29 tollistele 2.25 mõõduga FF pole

aivarlipp
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 22. 07. 2003. 14:03

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas aivarlipp » 04. 09. 2013. 10:18

Kirsa kirjutas:
martaas kirjutas:Olen seal esimest korda ja küsin rehvi valiku kohta, valida on 2.0 FF ja 2.10 Racing Ralph vahel, millist eelistada.
Tegemist on 29´´ rattaga.
2,25 FF, aga kui nende kahe vahel, siis 2.1" RR, 2.0 FF vähemalt esirehvina kaevub liiva sisse.

... ja kaevub ainult siis liiva sisse, kui labidas kaasas :)

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas Lapeteus » 06. 09. 2013. 12:49

Mitmendal kilomeetril HG sel korral on. Samsungi kodulehelt selle kohta infot kahjuks ei leidnud.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas Rivo » 06. 09. 2013. 14:13

Jõulumäel asub Hansgrohe kiirenduslõik rattureid raja 38-kilomeetril, kus maksimumkiirust tuleb ratturitel näidata luitepealsel metsaalusel teel, mis sisaldab nii tõuse kui laskumisi.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas Lapeteus » 06. 09. 2013. 14:20

lugesin ka just sama asja ;) http://sport.delfi.ee/news/jalgrattaspo ... d=66697899

tore oleks muidugi kui see info oleks ka kodulehel üleval, samas selline meedia vahendusel rajaifno jagamine lisab asjale natuke põnevust juurde :)

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3925
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas Kirsa » 06. 09. 2013. 20:53

Kas mingit paremat kaarti ei ole rajast, kui see mis estoniancup lehel?

Kasutaja avatar
Viljar V
Rattur
Postitusi: 341
Liitunud: 04. 10. 2012. 16:47

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas Viljar V » 06. 09. 2013. 20:57

Poolikust on esimeses postituses

Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas andre170 » 07. 09. 2013. 16:59

Täna pakkus Jõulumäe rohkelt lahtise liiva mõnusid ja raja teisel poolel oli näha palju väsinud tegelasi. Lisaks oli näha ka palju tehnilisi rikkeid.
Jätkuvalt minu hinnangul parim elioni/samsa rada. Alguse singlid venistasid ratturitekamba niidiks nii, et kui uhamise sirgetele jõuti, siis suurtest gruppidest võis vaid unistada. Kuigi startisin ühes keskmises grupis, siis kiidan kõik raja valikud heaks, isegi kui alguse singlitel sai aega kaotatud. See suure kambaga liivas ja mändide vahel ukerdamine oli väga lõbus. Ja uus lõpp oma tõusunukkidega oli samuti hea, paar olulist skalpi sai just selle jooksukaga võetud. Kusjuures nägin oma silmaga pealt, kuidas PEAAEGU sõideti ära raja teise poole karmim tõus. Viimasel meetril meie kangelane kahjuks siiski jalastus. Pealtvaatajad kommisid, et ainult üks rattur olevatki selle tõusu ära sõitnud. Seega rajale 5+, korraldusele 5+ ja mitte ühtegi märkust.

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas mikulaine » 07. 09. 2013. 17:58

Ma ei teadnudki, et Eestis metsikuid hobuseid leidub, aga nüüd sai ära nähtud.

Aga muidu hea nauditav rada, samuti üks parimaid SEC radu minu arust. See aasta oli kole liivane see asi ning mülkad olid täiesti ära kuivanud. Samuti täheldasin palju kukkumisi, ise tegin ka korraliku soorituse antud vallas, aga tehnika jäi terveks ja ise ka. Ühes teises kohas kuskil kännu otsa jäi tükike Eggbeaterit maha minust. Peale TP3 jäin oma headest kaassõitjatest maha, oli raske, tegin lõuna ja siis tuli tagant Allan Oras, kes ärgitas kaasa tulema. Ja nii ta vedas mind vajaliku punti tagasi, pidevalt arvestades minu tempot. Tänud!
Lõpuks finišis parim SEC koht (minu jaoks traditsioon, et Jõulumäel PB sõita), TOP50 tuli juba see aasta ära 8)

Mihkel

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas Oliver » 07. 09. 2013. 18:43

mikulaine kirjutas:Ma ei teadnudki, et Eestis metsikuid hobuseid leidub, aga nüüd sai ära nähtud.
Meile jooksid nad (vist viiekesi) mööda rada hooga vastu. Raivo Sala tegi metsahaagi, mina jäin seisma ja otsisin sobivat puud, mille taha hüpata, sest tundus, et nemad enam pidurdada ei jõua - kuid jõudsid.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas indrek56 » 07. 09. 2013. 19:28

Pleale selle et kukuti palju, ning omajagu oli tehnilisi ikaldusi näha, oli siiski üks hooaja mõnusamaid sõite, orgunni, raja , ilma ja kõige poolest! Hea finaal!

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas Nongrata » 07. 09. 2013. 19:30

Kordaläinud üritus, kiidame tegijaid. Minust galopeerisid hobused täie rauaga mööda kuskil 4- 5km enne lõppu, alguses tundus lahe, aga kui üks paar meetrit eespool tagant üles lõi, siis enam nii lahe ei tundunud. Peale selle võeti tempo ka alla ja pidin mingid pool kilti tüüpide sabas tiksuma, polnud mingit soovi mööda trügima hakata, ega nad poleks ilmselt lasknud ka. Õnneks pöörasid nad oma radadele, aga väike hirmu faktor oli asjal man.

sandkrahf
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 10. 07. 2013. 08:13

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas sandkrahf » 07. 09. 2013. 21:38

Ilm, rada ja korraldus üks parimaid (y) ja omal õnnestus sõita välja parim hooaja tulemus :D
Asi mis tõsiselt häiris oli see , et osa võistlejaid lõikasid rada nahaalselt ja massiliselt algus kilomeetritel.
olgugi ,et tegemist on rahvaüritusega siis kõik me oleme tulnud sinna vabatahtlikult sõitma ja kui sa pole suutnud oma stardi kohta parandada varasemalt peaks kannatust olema niipalju , et mõõduda kaasvõistlejatest legaalsel viisil.
kiri sai nüüd küll veits moraliseeriv :oops:
tegelikult oli super päev ja hooaeg , tänud veelkord kõigile ja kohtume 2014 juba rajal :D

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas indrek56 » 07. 09. 2013. 21:42

sandkrahf kirjutas:Asi mis tõsiselt häiris oli see , et osa võistlejaid lõikasid rada nahaalselt ja massiliselt algus kilomeetritel.
olgugi ,et tegemist on rahvaüritusega siis kõik me oleme tulnud sinna vabatahtlikult sõitma ja kui sa pole suutnud oma stardi kohta parandada varasemalt peaks kannatust olema niipalju , et mõõduda kaasvõistlejatest legaalsel viisil.
kiri sai nüüd küll veits moraliseeriv :oops:
Moraal omal kohal. Aga polnud need nii kõvad mehed ka seekord ühti, mulle tulid mitmed neist peagi selg ees varsti vastu...

Kasutaja avatar
v2lek
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 14. 06. 2011. 09:04

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas v2lek » 07. 09. 2013. 22:55

Ei saanud ju lõpuürituselt eemale jääda.

Seega klõpsis naine taas vähe pilte.

Rada oli vahva. Ja ilma kruusateedeta (y)

Ühes kohas vist lõikasin veidi tahtmatult ise ka (raputan tuhka pähe), kuna mingi liivaväli oli umbe sõidetud ja läksid kuhu mahtusid, palju ette ei näinud... lõppeks muidugi tähendas see veel suuremat kaart...

Tahtlikku lõikamist aga tuleb taunida tõepoolest. Seal alguses paaris kohas, massi tagant polnud suurt midagi näha, liikusid sinna kuhu hoovus viis ja võimaldas - eeldan, et paljud kes sedasi lõikama juhtusid, ei saanud ennem arugi, et nad seda teevad, kui juba olid massi järgi rajalt kõrvale sattunud veidi.

ÜlrK
Rattur
Postitusi: 186
Liitunud: 26. 12. 2009. 10:36

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas ÜlrK » 08. 09. 2013. 07:29

Üks lemmikradadest EC sarjas (y) Väga mõnus :) Kui juhtub, et järgmisel aastal tervet sarja ei viitsi nühkida, siis Jõulumäed koos Rõuge ja Kalevipojaga peab kindlasti sõitma

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 674
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas dh » 08. 09. 2013. 10:01

Kindlasti üks parimaid SEC-i radu, väga hea ilm ja parim koht SEC-l! Natuke oleks võinud veel pingutada, oleks esimese 500. sisse jõudnud.

Kasutaja avatar
Viljar V
Rattur
Postitusi: 341
Liitunud: 04. 10. 2012. 16:47

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas Viljar V » 08. 09. 2013. 13:15

Tõesti mõnus rada, piisavalt juurikai, liiva ja mõnusaid metsateid, mulle meeldis ja enda tulemusega täitsa rahul:)
Eks tulemuse osas peab tänud Koch-le ütlema, sai praktiliselt algusest koos mindud ja sõidu käigus tekkis plaan tempos püsida, peaaegu see isegi õnnestus, viimastel kilomeetritel paraku minu jõud rauges ja vanameister oligi läinud :D .

Mis muud kui kohtume juba nädala pärast Otepääl ;)

Kasutaja avatar
M785
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 10. 12. 2012. 20:43

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas M785 » 08. 09. 2013. 16:17

Oleks ka alla 3 tunni sõitnud kui ainult energiakeelid poleks taskust välja hüpanud...

Raskerajaga
Rattur
Postitusi: 23
Liitunud: 06. 08. 2012. 15:11

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas Raskerajaga » 08. 09. 2013. 16:39

Kehakaalu on liiast, juurikad raputasid sisikonna välja. Oleks aega, oleks seal näkerdanud õhtuni aga laibaATV jõristas tulla ja ei saanud kohe rahulikult lasta:)
Mis sa kostad - vahepeal oleks tahtnud mõnda pealtvaatajat või elumärki ka näha - muidu ainult mets ja juured..... Aga osooni sai ja suppi kah. Raha eest praad oli väga hea, natukene kallis aga Pärnu suvi veel kestab....Kõlarid plärisesid, oleks tahtnud hea mussi kuulata kõige lõpuks. Aitäh!

tonupu
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 19. 04. 2013. 22:39

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas tonupu » 08. 09. 2013. 19:33

Mõnus rada! Kiitus rajameistrile! Oma tähelepanematusest suutsin pedaaliga küll huvitava kivi leida, mille tulemusena katsetasin esiamordi väändetugevust, ning korra liivas ka külje maha keerata - selle kordumise vastu peab nüüd vist Kolmapäevakute radadele õppustele minema.
Tõnu

Lacoste
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 29. 03. 2010. 15:52

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas Lacoste » 08. 09. 2013. 20:46

Mnjah, pean tõdema et mulle see rada ei istunud, võib-olla mängis rolli ka tervis, mis ei olnud kõige parem sõidu ajal.
Aga parema meelega möllan muda sees kui liiva.

Aga viimane joogipunkt oli väga hea kohapeal, vaikselt taga tiksudes, meeterid lõpuni lugedes komistasin sinna :D Heahooga tulles oleks vist mööda sõitnud.

Ilm oli jällegi super, huvitav ongi et see aasta on kõigidel SEC'del olnud super ilm!

Tulemusest ei saa rääkida, kuna see oli lihtsalt kulgemine.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas SL » 08. 09. 2013. 20:46

mikulaine kirjutas:Ma ei teadnudki, et Eestis metsikuid hobuseid leidub, aga nüüd sai ära nähtud.
Sõitsin viimased kümme / viisteist km-t täiesti üksi ning mõtlesin, et kas mul on ikka kõik korras, või näen viirastusi teel... Tulid paremalt, galopeerisid vasakule, jäädes korra keset rada seisma. Pidin minagi seisma jääma ja mõtlesin, et mis nüüd siis...? Aga õnneks oli seda vaid paar sekundit ja juba nad panid edasi. Hiljem mõtlesin, et kas see oli nüüd ikka päriselt või nägin und...?

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas Rivo » 08. 09. 2013. 22:10

Hobuste teema... Ilmselt olin mina end jummala pahupidi sõitnud - hobuseid igaljuhul ei näinud :wink:
Aga Jõulumäe on alati sobinud. On küll kohati suht kiire, aga ega seal ikka kellegi tuules eriti istuda ei saa. Pidev piduradmine ja kirendamine jakurvitamine ei anna selleks eriti palju võimalusi.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas MarttiM » 09. 09. 2013. 08:09

Tavaliselt on minu võistlused kulgenud nii, et esimeses pooles pole hambad ristis pingutanud ja olen pigem "alla andnud". Teiseks pooleks olen ära taastunud ja siis olen olnud nö "kiireim mees omas sektoris". Sel korral sai esimene pool täitsa nitsevoo ära kannatatud, kuigi ega mulle see "sidur, pidur, gaas, gaas" stiilis rada väga kontimööda ei ole. See muidugi tingis selle, et teine pool oli totaalne kannatamine. Minu sektoris ca 325-340 olid kõik muidugi täitsa zombid ja vaatamata olematule kiirusele keegi väga ei möödunud. Pulsinumbrid olid ka täitsa kreisid: avg 175 (tavapärane 168-170) ja max 187 (max on tavapärane).

Traditsiooniliselt olen Jõulumäel sõitnud välja oma SEC PB-d, kuid ega see rada mulle tegelikult ei sobi. Lihtsal osalen harva ja sobivamatel etappid (Rakke, Kalevipoeg) jäävad kas vahele või on muud takistused. Kokkuvõttes üks kuradi vastik ja raske rada. :mrgreen: Et siis masohisti poolt kiitused :mrgreen:

haigo
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 21. 04. 2005. 12:44

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas haigo » 09. 09. 2013. 08:53

Plaanisin ka sedakorda korraliku tulemuse teha. Läksin varakult stardikoridori, 500-700 teise ritta. kõik läkski päris hästi, ca 20 sekundit peale pauku sai juba liikuma ja siis kohe staadionilt väljasõidul künka otsas otsustas üks kõige kiirem sõitja mulle kõigepealt paremalt esirattasse lennata ja siis ennast mulle risti ette laotada. Sain küll enne teda põlve maha ja kiirelt uuesti püsti, aga esirehvi oli ta suutnud veljelt maha sõita.
Sain üsna mõistliku ajaga uuesti kummi täis, kahjuks küll kulus selleks kaks ballooni. Üks mees raja kõrvalt pakkus, et kui ma väga kiiresti teen, siis ehk ei lähe päris viimasena, aga tal vist ei olnud õigus. Aitäh igaljuhul, et tühja ballooni vastu võtsid!
Ja siis läks nagu ikka, esimene pool tundi sai väga rahulikult sõita. Erikut nägin ka millalgi, temal oli rahulik algus väidetavalt taktikaline plaan :)
Poolel maal olin paar korda naabrimehele mehaanikuks, kolm korda kukkusin, ühe korra üsna graatsiliselt üle lenksu otse mülkasse. Õnneks ennast ja ratast väga ei lõhkunud. Lõpuks oli koht isegi päris korralik, arvasin ennast jupi maad tahapoole jäävat. Tore päev.

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas Oliver » 09. 09. 2013. 11:04

Rivo kirjutas:Hobuste teema... Ilmselt olin mina end jummala pahupidi sõitnud - hobuseid igaljuhul ei näinud :wink:
Loodame, et sa neid siis alla ei ajanud. Vähemalt mitte kõike viit. ;)

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas raamimurdja » 09. 09. 2013. 12:01

ProShopi telki jättis keegi enda sõiduprillid.
Andke märku kellel prillid kaduma läksid ja kirjeldusele tuginedes tagastan omanikule.

Sõnum privasse.

treik
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 18. 10. 2007. 11:36

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas treik » 09. 09. 2013. 20:34

Paluks Jõulumäe rajameistril tulevikus rajale jäävad taimestikku peitunud ca 10cm pikkused kännud kas jalapealt maha lõigata või taimestik tema ümbert ära lõigata,et seda oleks korralikult näha, lihtsalt pealt veitsa roosaks värvida oli seekord ikka väga vähe tolku, tagajärg kaks korda suurem reis ja paar mõraga roiet, järgmine kord ja kellegi teisega võib hullemini minna. Jutuks tulnud känd oli polari andmetel raja 15,2km ja kiirused sellel lõigul suured(endal oli 32km/h).

metslane
Rattur
Postitusi: 824
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas metslane » 10. 09. 2013. 08:14

Vaata treik meil siin Pärnu kandis on sellised kõvad keskkonnakaitsjad ei ei lubata isegi mahalangenud puid teepealt ärakoristada :) Ja sa tahad veel et me puude juurikate kallale läheksime.
Tuleb silmad lahti hoida kui sõidad. :D

rauli
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 06. 07. 2012. 17:44

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas rauli » 10. 09. 2013. 08:33

Jõulumäe etapp tundus selle aastal kuidagi raskem, kui eelmisel aastal. Ratas ei tahtnud kuidagi veereda, kuiv liiv ja sammal oleks nagu imenud rehvi pinnasesse. Eelmine aasta sai sõidetud kitsa cyclo 29" rehviga ja tulemus koha mõttes parem, kui sellel aastal pisut laiema rehviga. Kui 15 km oli lõpuni, siis jõudis kohale, et ei ole kitsa rehvi päev ja päris pildituks ei ole mõtet sõita. Oli mõnus selg sirgeks ajada ja vaadata, kuidas laiemad rehvid liivast läbi veeresid. Sellel astal tundusid jällegi tõusud kergemad. Metsas oli 2 tõusu, mis tuli jala võtta, muidu olid kõik sõidetavad. Kerge üllatusena oli metsas üks paras laskumine nö auk, kuhu mõned ratturid enne mind olid sõitnud, kes ka olid üritanud liivase laskumise kõrvalt kõvemat pinnast otsida :) . Õnneks pidurit ei pannud ja veeresin läbi.
Lõpp oli ka äge, korralike tõusudega, eriti see viimane enne finišit. Supp oli ka hea ja lihane, vähemalt esimese poole lõpetajatele. Räägiti, et Kalevipoja lõpu otsa ratturid olevat saanud vääga lahjat leent.
Sellel hooajal veel vähemalt TM 89 km vaja ette võtta, aga SEC-iga võrreldes on TM mõnus vahepala, vaid paari keskmise tõusuga.


Juurikate ja kändude teema ongi iseloomulik maastikule, on ju neid, kellele juurikad ja kännud eriliselt meeldivad. Kahjuks tuleb kukkumisi ette. Samas kõik takistused kõrvaldada oleks liiga suur ettevõtmine ja mida ütleksid selle kohta maaomanikud. Hea, et üldse lastakse erametsades sõtkuda.

treik
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 18. 10. 2007. 11:36

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas treik » 10. 09. 2013. 08:42

metslane kirjutas:Vaata treik meil siin Pärnu kandis on sellised kõvad keskkonnakaitsjad ei ei lubata isegi mahalangenud puid teepealt ärakoristada :) Ja sa tahad veel et me puude juurikate kallale läheksime.
Tuleb silmad lahti hoida kui sõidad. :D
Palun näita kus kohas ma oma postituses palusin puude juurikate kallale minna ? Ma palusin kännu madalmaks lõgata või see nähtavaks teha.

MarkoAa222
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 08. 05. 2013. 09:12

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas MarkoAa222 » 10. 09. 2013. 09:57


PRO66
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 24. 01. 2011. 20:35

Re: Jõulumäe SEC, grande finale!

Postitus Postitas PRO66 » 11. 09. 2013. 19:08

treik kirjutas:
metslane kirjutas:Vaata treik meil siin Pärnu kandis on sellised kõvad keskkonnakaitsjad ei ei lubata isegi mahalangenud puid teepealt ärakoristada :) Ja sa tahad veel et me puude juurikate kallale läheksime.
Tuleb silmad lahti hoida kui sõidad. :D
Palun näita kus kohas ma oma postituses palusin puude juurikate kallale minna ? Ma palusin kännu madalmaks lõgata või see nähtavaks teha.
Kaks päeva hiljem on ka piinlik lugeda seda. Olen kõva peaga ja ei mõista, kas jutt on MTB rajast. Või on sattunud postitus valesse teemasse?

Vasta

Mine “Samsung Estonian Cup 2013 rattamaratonide sari”