Fuji Rakke SEC IV etapp 7 juuli

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Fuji Rakke SEC IV etapp 7 juuli

Postitus Postitas erikr » 08. 07. 2013. 23:09

Väga viis sõit. Kõik, mis polnud kruus ja asfalt, olid "minu rada". Jäin enda sõiduga rahule, tean niigi, et kuumutamist siledal ei kannata. Mida muidugi nats palju oli.

Esimene säravam hetk oli raja ääres istuva Tõnu Eelmaa demoraliseeriv mula stardijärgsel pikimal tõusul. 8 minutit liidriteni - piece of cake! Peale sõitu klaarisime Äntu Valgejärve ääres seisud ära.

Seejärel oli kohe pikk põlluvahe laskumine, mis lõppes šikaaniga. Poole laskumise peal oli ühel ratturil konaruste peal asi käest ära läinud ja oli keset teed pikali maas. Kuna 3-4 meest olid juba olukorra kontrolli alla võtnud, poleks minu peatumine olukorrale lisaväärtust andnud. Vähemalt loodan, et kukkujaga midagi päris tõsist ei juhtunud. Edasi oli üles-alla-vasakule-paremale värviliste autokummide vahel. Kulla rahvas - kõik oleks olnud 100% minusugusele mudaliiga jobule sõidetav. Aga see polnud võimalik, kuna igas kui viimases raskemas kohas sõidetakse kõik vahed nullini kinni ja kumulatiivse aeglustamise tagajärjeks on jalastumine...
Edasisest kruusast ei soovi ma rääkida. Emumäe kandi värk oli väga viis! Tegi headmeelt, et ka minu jõuetu jobu sektoris rahvas nõudlikel singlitel kenasti liikus.

Eriline tänu läheb hübriidiga tüübile, kes vedas kogu asfaldi enne lauta ja sellele eelnevat TP-d. Endalegi üllatuseks jaksasin asfaldil ära kesta. Maastikul vajusin vist 29"FS-ga eest ära.

Lõputõusud olid puhtalt korraldajapoolsed laibamõnitamise jokkerid. 3 km lõpuni tõusu võtsin poolelt maalt jalgsi, kuna mootor jooksis piirajasse ja ikaldujad ei lasknud sõita. Viimane tõus oli OK sõita ja nii ta läks juba põhimõtteliselt. Viimase kilomeetri tegin hommikul läbi - seega oli teada, mis tuleb - kõik sõltus eespool sõitjatest. Keegi olulisi vigu ei teinud - mõnus tehniline singel lõpetuseks.

Ennole ja tema tiimile viis pihku (y) , kiiver peast ja sügav kummardus!
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

asthobas
Rattur
Postitusi: 911
Liitunud: 05. 09. 2003. 10:46

Re: Fuji Rakke SEC IV etapp 7 juuli

Postitus Postitas asthobas » 09. 07. 2013. 07:04

See tüüp kes pikali kukkus olin mina. Minuga kõik OK, mahakukkumine ja tagasi sadulasse!
Ennole ja tema tiimile viis pihku (y) , kiiver peast ja sügav kummardus!
Aleksander
Tel: 5043848

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Fuji Rakke SEC IV etapp 7 juuli

Postitus Postitas indrek56 » 09. 07. 2013. 07:09

ennoeilo kirjutas:saadanad olid 15km rada ringi tõstnud, märgid, lindid ja ka liiklusmärgid. täielik kaos :roll: lisaks oli Emumäel jäätud maha nihukene praht ja laga, et sõnu pole. mis maal me elame? Täiesti võõrad inimesed käivad lagastamas ja lõhkumas, süüdimatult
Hr Eilo. Olete selle postituse teinud võistluspäeva varahommikul. Ilmselt siis pärast nimetatud elamuse avastamist. Kui olete saanud ära puhata, ehk valgustaksite mis seal täpsemalt lahti oli?

Kert_K
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 15. 07. 2012. 22:24

Re: Fuji Rakke SEC IV etapp 7 juuli

Postitus Postitas Kert_K » 09. 07. 2013. 09:26

Rada oli hea ja ainus mure oli tõesti, et miks ma rohkem trenni ei teinud. Sõidu lõpupoole oli pisike highlight ka - ragin võpsikus, eessõitja võttis hoo maha, mõtlesin peaaegu mööda sõita ja järsku pani põder eesõitja nina eest läbi :shock: Vedas, et eesolijast mööda ei otsustanud sõita. Sõidust jäi veel meelde väikse poisi ergutus "pane samas vaimus edasi" , igal juhul tekitas hea tunde ja sõitsin väheke röömsamalt edasi.

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: Fuji Rakke SEC IV etapp 7 juuli

Postitus Postitas Nominative » 09. 07. 2013. 19:24

Kõik oli tore. Muidugi joogipudel pani esimesel kilumeetril kohe jooksu ja raibe ma mõtlesin, et lähen korjan selle veel üles ning sõidan samale positsioonile tagasi, kust otsa ringi keerasin. Aga ilmselgelt peaks keegi nüüd üles tunnistama, kes mu joogipudelist üles sõitis nii, et seal ei olnud ei korgist ega veest enam haisu ka :D Õnneks oli joogipunkte piisavalt palju ja noored piffid üliaktiivsed jookide kätteandmisel.
PS. Need lapikud veetopsid olid päris head! Üks noor kutt(ca 9a), kes vett jagas oli päris hea müügimees. Hõikas seal: "Vesi,vesi,vesi, see teeb olemise heaks!" Haha :D

Viimased tõusud tõmbasid ikka küll suunurgad vahuseks nagu keskmisel koeral keset niitu lipates. Aga see oli päris mõnus.
Oleks tahtnud näha, kuidas esikohavennad viimastest tõusudest üles läksid 8)

Igaljuhul, kiitus korraldajatele, tore, et inimesed viitsivad vaeva näha.

Igaljuhul, Otepäääni.
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

Kasutaja avatar
n. ulnaris
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 02. 08. 2011. 15:37

Re: Fuji Rakke SEC IV etapp 7 juuli

Postitus Postitas n. ulnaris » 10. 07. 2013. 14:01

Väga kihvt rada oli. Korralduslik pool ka super. Supp jäi kahjuks ainult maitsmata oma laiskuse tõttu.

Tagant otsast startinuna vaikselt ettepoole rühkides tekkis eriti 20..40. km kandis selline tunne, et kõik sõidavad kuidagi ekstraettevaatlikult metsas. Kohati olid mõnusad kõva pinnasega singlid, millel oleks vabalt saanud palju paremat tempot arendada, aga kõik sõitsid hanereas rahulikult kilomeetreid järjest.

Võib-olla oli asi tõesti selles, et singlid olid tegelikult keerulisemad/ohtlikumad, kui välja paistis. Lõputõusudeks oli totaalne treenimatus niikuinii välja löönud, nii et ehk ongi hea, et keskel täit auru välja ei lasknud, oleks hullemgi ikaldus olnud.

ennoeilo
Rattur
Postitusi: 104
Liitunud: 27. 06. 2005. 16:26

Re: Fuji Rakke SEC IV etapp 7 juuli

Postitus Postitas ennoeilo » 10. 07. 2013. 18:50

MarkoAa222 kirjutas:Väike kokkuvõte ka sõidust. Sai tavalisest pikem kuna häid kohti rajal palju.
http://www.youtube.com/watch?v=Hz1DSxuG ... e=youtu.be
oleksin huvitatud kogu Rakke sõidu materjali vaatamisest. Saaksin teha tähelepanekuid rajasuunajate töö kohta ja edaspidi kui õnnestub maratoni korraldada on võimalik nende instrueerimist paremini teha. Äkki saab materjali kusagile üles laadida või mis iganes. Nõus ka vaeva tasuma ;)

Kasutaja avatar
n. ulnaris
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 02. 08. 2011. 15:37

Re: Fuji Rakke SEC IV etapp 7 juuli

Postitus Postitas n. ulnaris » 10. 07. 2013. 19:04

Suunajad suunasid tublisti, küll aga oli üks koht Kamariku (?) karjääris, kus hõikasin ruudulistes kostüümides paarile järele, et rada läks vist just vasakule ja üles, mitte otse edasi. Täitsa lagedal maal oli see, ehk oleks mingi piirav märk/nool abiks olnud. Muidu oli küll väga korralik tähistus.

indrekk
Rattur
Postitusi: 82
Liitunud: 31. 03. 2003. 10:53

Re: Fuji Rakke SEC IV etapp 7 juuli

Postitus Postitas indrekk » 10. 07. 2013. 21:23

ennoeilo kirjutas:
MarkoAa222 kirjutas:Väike kokkuvõte ka sõidust. Sai tavalisest pikem kuna häid kohti rajal palju.
http://www.youtube.com/watch?v=Hz1DSxuG ... e=youtu.be
oleksin huvitatud kogu Rakke sõidu materjali vaatamisest. Saaksin teha tähelepanekuid rajasuunajate töö kohta ja edaspidi kui õnnestub maratoni korraldada on võimalik nende instrueerimist paremini teha. Äkki saab materjali kusagile üles laadida või mis iganes. Nõus ka vaeva tasuma ;)
Raja teises pooles (oli vist) tekkis kerge üllatusmoment kui ühel suht kiirel risti asfaldiületusel lasti auto
täitsa nina alt läbi. Aga muidu kõik 5+

Kasutaja avatar
Kummitus
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 05. 05. 2011. 13:48

Re: Fuji Rakke SEC IV etapp 7 juuli

Postitus Postitas Kummitus » 10. 07. 2013. 22:36

Tänaks ka omalt poolt korraldajat, rada super ilm hea ja korraldus täitsa ladus. Kripeldama jäi start kuhu jäin toppama ja kiiremas said eest minema. Sõit läks ladusalt kuni 6.km i kui kaotasin teist võistlust järjest pudeli ja hakkasin oma teist pudelit ökotama. Õnneks TP aitasid. Kuni viimase 4km oli täitsa ladna ja valmistusin nendeks maasikateks kuid kahjuks selles pikas hanerivis oli möödumine väga raske(läks kitsaks)aga mahtus mööda. Viimasel pikal laskumisel pidin mõned mehed mööda laskma kuna poolel maal mõtles esimene pidur miskil põhjusel järgi anda ning nii ma tagumise piduriga üritasin võimalikult ohutult lõpuni sõita. Viimasel pikal sirgel tulin möödujatest mööda paremat teeserva mööda ja sai ka lenksupidi kokku teise mehega kuid minna polnud mul enam kuhugi kuna ees sõitvad mehed mängisid seal kassi-hiirt vist. Staadioni kõrval metsatukas hõikasin üle õla mehele veel järgi, et ei olnud plaanis kedagi maha tõmmata ja vabandasin. Metsatukas veel mõned kohtade parandused ja oligi lõpujoon ületatud. Täitsa mõnus päev kokkuvõtteks.

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Fuji Rakke SEC IV etapp 7 juuli

Postitus Postitas raamimurdja » 11. 07. 2013. 08:19

indrekk kirjutas:
ennoeilo kirjutas:
MarkoAa222 kirjutas:Väike kokkuvõte ka sõidust. Sai tavalisest pikem kuna häid kohti rajal palju.
http://www.youtube.com/watch?v=Hz1DSxuG ... e=youtu.be
oleksin huvitatud kogu Rakke sõidu materjali vaatamisest. Saaksin teha tähelepanekuid rajasuunajate töö kohta ja edaspidi kui õnnestub maratoni korraldada on võimalik nende instrueerimist paremini teha. Äkki saab materjali kusagile üles laadida või mis iganes. Nõus ka vaeva tasuma ;)
Raja teises pooles (oli vist) tekkis kerge üllatusmoment kui ühel suht kiirel risti asfaldiületusel lasti auto
täitsa nina alt läbi. Aga muidu kõik 5+
Kusjuures seal oli liiklust reguleerimas politsei!

Endal oli ka sihuke tunne, et kas seal ikka toimub midagi või peaks seisma jääma ja autod läbi laskma.
Aga ehk oli lihtsalt ülikogenud politseinik ja oskas arvestada viimase piirini :)

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Fuji Rakke SEC IV etapp 7 juuli

Postitus Postitas kristjan07 » 11. 07. 2013. 10:57

Ametlikud pildid: http://flic.kr/s/aHsjGLJ9ME
Fotod: Samsung Estonian Cup (Jarek Jõepera)


Kasutaja avatar
Kert1800
Rattur
Postitusi: 204
Liitunud: 24. 10. 2010. 12:25

Re: Fuji Rakke SEC IV etapp 7 juuli

Postitus Postitas Kert1800 » 12. 07. 2013. 13:56

Eks Loo pettumus on minu arust ka õigustatud,kui ta veab põhimõtteliselt terve sõidu ja teised lihtsalt passivad tuules.Oleks võinud ju teised ka natukene abistada kuna üksi kruusal sikutada tuulega pole kõige kergem, Loo-l kellel said käigud kruusal otsa ja tal usun et oli raske,sest ta pole harjunud kruusal kihutama.

Aga enda sõidust ka:
Sõit algas minu jaoks nii,et kiirendati-pidurdati ja oldi väga tahtmist täis.Ise proovisin tagasi hoida et äkki sõidetakse üle ka veel ja 200 meetrit stardist oli vaja kellegil külje pealt otsa vajuda ja minu ratas võttis suuna traataia poole.Pidama ma ei saanud ja väga valus oli sinna maanduda.Vaatasin et kas käed,jalad liiguvad ja läksin starti tagasi,veidikene valus oli liikuda ja mitmest kohast olin vigane.
Kuna oma inimene läks sõitma siis võtsin otsuse,et registreerin siis poolmaratonile ümber ja üritan seal sõita,endal mitmest kohas valus.

Nägin ka Kalle Kriit-i kellel stardis juba rehv tühi ja võttis ka tema suuna poolmaratonile,väga kõva sõit tema poolt kes sõitis tagant lõpust end võitjaks ja võitis Hansgrohe kiirenduslõigu.Suured tänud Fuji Rakke meeskonna töötajale kes mu sõiduvahendi ilusti töökorda seadis(kui sa seda loed siis tervitan :) )

Kui poolmaratoni start algas siis läksin täiesti taha lõppu starti ja sõitma tuli ka Reimakas kellel läks kett katki.
Kui sõit algas oli tunda mitmest kohast valu ja mõtlesin ,et sõidan raja läbi lõpetamislootusega seekord.
Rakke rada mulle väga meeldis kuna on igasugust pinnast ja väga ilus maastik,oli kõige:kruusa,metsa,singleid,mägesid,ehk väga meeldis,pikamaa mehed numbritega 400-500 panid kruusal ikka väga rajult rauad paremal.
Alustatud sai numbriga 2484 ja lõpetasin 99. kohal,millega olen väga rahul kuna tagant otsast ette sõita on ikka tükk töö ja peale avariid polnud enam see minek mis enne,lisaks oli sadulaasend väga võõras ja mitu cm kõrgemal.

Terve see SEC hooaeg on mulle väga ebaõnnega tulnud,8-st etapist on 4 on aiataha läinud,ehk pole ühtegi sõitu see aasta saanud sõita võimete kohaselt.
*Mulgi-haige
*Tallinn-tehnika
*Rõuge-veepuudus ja tervis
*Rakke-avarii
Loodan et Otepääl kõik klapib ja läheb hästi,näeme 27. Juuli! :wink:

ORBEA
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 16. 04. 2012. 15:15

Re: Fuji Rakke SEC IV etapp 7 juuli

Postitus Postitas ORBEA » 14. 07. 2013. 21:36

.
Viimati muutis ORBEA, 21. 08. 2023. 11:08, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Fuji Rakke SEC IV etapp 7 juuli

Postitus Postitas KaupoR » 17. 07. 2013. 08:22

Täiesti mitteametlikud pildid maratoni stardist ja sõidu lõpust.
If everything's under control, you're going too slow!

Raskerajaga
Rattur
Postitusi: 23
Liitunud: 06. 08. 2012. 15:11

Re: Fuji Rakke SEC IV etapp 7 juuli

Postitus Postitas Raskerajaga » 20. 07. 2013. 11:04

Tere! Kas keegi autasustamisest ka pilte tegi? Tänan ette

Kasutaja avatar
RistoM
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 26. 05. 2008. 18:33

Re: Fuji Rakke SEC IV etapp 7 juuli

Postitus Postitas RistoM » 23. 07. 2013. 14:25

n. ulnaris kirjutas:Suunajad suunasid tublisti, küll aga oli üks koht Kamariku (?) karjääris, kus hõikasin ruudulistes kostüümides paarile järele, et rada läks vist just vasakule ja üles, mitte otse edasi. Täitsa lagedal maal oli see, ehk oleks mingi piirav märk/nool abiks olnud. Muidu oli küll väga korralik tähistus.
Jah, tänud, sealt läks veidi valesti küll.
Emotsioonirattur

Vasta

Mine “Samsung Estonian Cup 2013 rattamaratonide sari”