Viitstardid

Vasta
hvs
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 18. 05. 2013. 21:31

Viitstardid

Postitus Postitas hvs » 18. 05. 2013. 21:59

7-ga algava numbri jaoks on viitstart Kõrvemaa sõidud muutnud nauditavaks. Muudel etappidel on ühisstart, mis tähendab sellise stardikohaga pidevat ummikutes ootamist, laskumistel ebakindlate laskujate taga pidurdamist. Mõned aastad tagasi kehtestatud parima koha põhine stardinumbrite jagamise süsteem ei sobi ei stabiilsetele ega tehniliselt kogenud sõitjatele. Seega soovitan ka teistel korraldajatel viitstarti hakata kasutama. Tasuks ka kasutada stardikohtade jagamist keskmise tulemuse, mitte parima koha järgi.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Viitstardid

Postitus Postitas erikr » 18. 05. 2013. 22:12

7-ga algava numbriga stabiilse tehniliselt oskusliku sõitjana kirun kogu aeg neid eraldistarte.
Kruusaralli lõigud (mis on nii krdi pikad) on puhas piin, normaalseid ronge pole, vean aga tatise ninaga neid siile, kes mu taga tirri lasevad, aga järgmise rongi räbalateni on maa, mida ma elu sees kinni ei sõida.

Jah, ma oleksin samuti rahul, kui saaksin sõita kõiki laskumisi soovi korral lahtiste linkidega ja ei peaks singlil venijate taga ootama, aga kõike seda on kokkuvõttes nii vähe, et ei kaalu minu jaoks üles pikkadel kruusalõikudel tuuletegijate puudumist.

Tehnilist kaifi käin püüdmas Rõuge Tuuril ja H100-l.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Re: Viitstardid

Postitus Postitas tsainik » 19. 05. 2013. 07:04

Ära nukrutse :wink: Issanda teed on keerulised.
Vahest see ongi Elu Mõte.... vedada tatise ninaga elioni, sry smsngi kruusakatel siile
:roll:
Ära siis mulle oma rongidega jalgu jää, kui ma oma tati-siilidega tagant tulen

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 937
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Viitstardid

Postitus Postitas veloson » 19. 05. 2013. 10:20

Ravi on läbi hooaja saadaval SECi matkasõitudel ja teistes sarjades: http://kolmapaev.ee/ ja siin: http://www.haanjarattaklubi.ee/?id=3

Prii
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 18. 05. 2011. 06:33

Re: Viitstardid

Postitus Postitas Prii » 19. 05. 2013. 18:03

7-ga algava stardinumbriga sõitjana arvan, üks kuni kaks viitstardiga sõidul sarja kogu sarja jooksul on hea. Lööb kaarte natuke rohkem sassi ning vähemalt minu jaoks muudab sõidu väga huvitavaks.

hvs
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 18. 05. 2013. 21:31

Re: Viitstardid

Postitus Postitas hvs » 19. 05. 2013. 19:16

Seitsmega algava stardinumbriga lõpetasin täna 4-ga algava kohaga. Olen rahul, kuid järgmine stardinumber saab olema tõenäoliselt 6-ga algav. Seda seetõttu, tule taevas appi, et Samsung Cup korraldajad jagavad stardikohtasid statistilises mõttes ekstreemumite alusel. Iga koolilaps teab, et järelduste tegemisel ekstreemumid välistatakse, mitte need ei ole arvestuse aluseks!!!

Tänase Kõrvemaa sõidu viitstardi kohta - gruppide vahed oleks võinud 5 minutit olla. Paar kilomeetrit peale starti toimus üks suurem siesta, kuna eelmine grupp ei olnud jõudnud veel maakitsust ületada. Kuid tänane korraldus oli üldiselt suurepärane, rada ja ilm tellitud ilusad, rajatähistused pedantselt tihedad, korraldajad väärivad suuri kiidusõnu.

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: Viitstardid

Postitus Postitas mikulaine » 19. 05. 2013. 19:24

Kõik võistlejad on oma elus sealt massidest läbi murdnud- oled kõva mees, sõidad mööda, järgmine kord stardid eestpoolt, aga kui jääd sinna taha toppama, ju siis ongi sinu koht seal.

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Viitstardid

Postitus Postitas kristjan07 » 19. 05. 2013. 20:08

mikulaine kirjutas:Kõik võistlejad on oma elus sealt massidest läbi murdnud- oled kõva mees, sõidad mööda, järgmine kord stardid eestpoolt, aga kui jääd sinna taha toppama, ju siis ongi sinu koht seal.
+1 selle peale. Teie tõestuseks startisin Mulgis viimasest koridorist. Finishis olin 213. Arvate tõesti et need viitstardid teid niipalju päästavad?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Viitstardid

Postitus Postitas Mati » 19. 05. 2013. 20:17

kristjan07 kirjutas:
mikulaine kirjutas:Kõik võistlejad on oma elus sealt massidest läbi murdnud- oled kõva mees, sõidad mööda, järgmine kord stardid eestpoolt, aga kui jääd sinna taha toppama, ju siis ongi sinu koht seal.
+1 selle peale. Teie tõestuseks startisin Mulgis viimasest koridorist. Finishis olin 213. Arvate tõesti et need viitstardid teid niipalju päästavad?
Aga võib-olla ei ole osade jaoks küsimus kohas. Võib-olla otsitakse hoopis sõidumugavust-ladusust.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Viitstardid

Postitus Postitas kristjan07 » 19. 05. 2013. 20:26

Mati kirjutas:
kristjan07 kirjutas:
mikulaine kirjutas:Kõik võistlejad on oma elus sealt massidest läbi murdnud- oled kõva mees, sõidad mööda, järgmine kord stardid eestpoolt, aga kui jääd sinna taha toppama, ju siis ongi sinu koht seal.
+1 selle peale. Teie tõestuseks startisin Mulgis viimasest koridorist. Finishis olin 213. Arvate tõesti et need viitstardid teid niipalju päästavad?
Aga võib-olla ei ole osade jaoks küsimus kohas. Võib-olla otsitakse hoopis sõidumugavust-ladusust.
Aga siis tunne sõidust rõõmu ja peaksid olema rahul selle kohaga mis finishis saad. Kõik päevad ei olegi head, kõik rajad ei sobigi sulle jne. Sama hästi võiks endalt küsida et miks mina seal TOP10nes ei ole.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Viitstardid

Postitus Postitas Mati » 19. 05. 2013. 20:37

kristjan07 kirjutas:
Mati kirjutas:Aga võib-olla ei ole osade jaoks küsimus kohas. Võib-olla otsitakse hoopis sõidumugavust-ladusust.
Aga siis tunne sõidust rõõmu ja peaksid olema rahul selle kohaga mis finishis saad....
Veelkord, kõikide jaoks ei pruugi koht olla prioriteet nr 1 :!: Või on starti oodatud ainult koha peale sõitjad?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

A7X
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 14. 05. 2012. 21:44

Re: Viitstardid

Postitus Postitas A7X » 19. 05. 2013. 21:11

Pooldan ka viitstarte. Ladusam kulgemine on ikka palju toredam kui jalutamine.
Aga stardirühmad võiksid olla väiksemad - vahed startidel ei peagi siis suured olema.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Viitstardid

Postitus Postitas MarttiM » 19. 05. 2013. 21:13

Mina ei suutnud rajal mingit vahet tavalise stardiga tuvastada :mrgreen:

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Viitstardid

Postitus Postitas kristjan07 » 19. 05. 2013. 21:33

Mati kirjutas:
kristjan07 kirjutas:
Mati kirjutas:Aga võib-olla ei ole osade jaoks küsimus kohas. Võib-olla otsitakse hoopis sõidumugavust-ladusust.
Aga siis tunne sõidust rõõmu ja peaksid olema rahul selle kohaga mis finishis saad....
Veelkord, kõikide jaoks ei pruugi koht olla prioriteet nr 1 :!: Või on starti oodatud ainult koha peale sõitjad?
Ma ei öelnud seda. Aga kui sa koha peale ei sõida niikuinii siis mis vahet sellel on kas viitstart või ühistart?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Viitstardid

Postitus Postitas Mati » 19. 05. 2013. 21:38

kristjan07 kirjutas:
Mati kirjutas:
kristjan07 kirjutas:Aga siis tunne sõidust rõõmu ja peaksid olema rahul selle kohaga mis finishis saad....
Veelkord, kõikide jaoks ei pruugi koht olla prioriteet nr 1 :!: Või on starti oodatud ainult koha peale sõitjad?
Ma ei öelnud seda. Aga kui sa koha peale ei sõida niikuinii siis mis vahet sellel on kas viitstart või ühistart?
Nagu poliitikuga suhtleks :roll: Kasutan siis teiste sõnu enda kordamiseks
A7X kirjutas:Pooldan ka viitstarte. Ladusam kulgemine on ikka palju toredam kui jalutamine...
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

puna
Rattur
Postitusi: 68
Liitunud: 03. 08. 2012. 09:28

Re: Viitstardid

Postitus Postitas puna » 19. 05. 2013. 21:47

Pooldan ka võtab stardis närvilisust ja niisama rapsimist maha.

Kasutaja avatar
v2lek
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 14. 06. 2011. 09:04

Re: Viitstardid

Postitus Postitas v2lek » 19. 05. 2013. 22:14

Viitstart meeldib, kui kohe stardilähistel on koht kus inimesed leiavad et tegu on jooksumaratoni või rattakõnniüritusega ning sellest tulenevalt raiskad lihtsalt aega..

Aga üldise ülevaatlikuse suhtes on tavaline massistart toredam.

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Re: Viitstardid

Postitus Postitas tsainik » 19. 05. 2013. 22:22

Viitsatart on okei, kui saab stardist finishini sõita, omas tempos.
Kõrves oli täna viitstart ja siis oli miski krdi reklaamipaus metsavahel, kus lihtsat seisti ja molutati ja koguneti jälle kokku. Kas nii ongi parem :?:

HHS2000
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 21. 09. 2011. 11:58

Re: Viitstardid

Postitus Postitas HHS2000 » 19. 05. 2013. 22:25

Sain täna enda esimese viitstardi kogemuse, kuna startisin enda grupi (600-800) lõpust ning alguse võtsin väga rahulikult olin teisel tõusul enda grupi täiesti viimane ning väga rahul sellega: rahulik kulgemine, null trügimist ja linnulaul. Enne uuel (olin Kõrvemaal esmakordselt, seega võin eksida) osal olnud tõusus (heinane tõus paremale) olid kiiremad järgmise grupi sõitjad minust küll juba möödunud, aga tõusuga olid nii nemad kui enda punt käes. See pisike lükkamise jupp, mis sellele järgnes, on minu arvates paratamatu, eriti kui oled startimas sealt kus mina. Ent see rahulik algus, mida ma täna vajasin, võlus mind. Mina loodaks viitstarte näha veelgi, ei tea kas küll viitstardi tulemusel, kuid kogu tänane sõit tundus vähemasti mulle rahulik, - kui aga kellegil on soov midagi parandada, siis arvatavasti väiksemad grupid see lahendus on.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Viitstardid

Postitus Postitas erikr » 19. 05. 2013. 22:59

tsainik kirjutas:Viitsatart on okei, kui saab stardist finishini sõita, omas tempos.
Kõrves oli täna viitstart ja siis oli miski krdi reklaamipaus metsavahel, kus lihtsat seisti ja molutati ja koguneti jälle kokku. Kas nii ongi parem :?:
Täitsa nõus (y)
See uus lõik oleks üksinda olnud täitsa lahe sõita, aga millegipärast sajad ratturid enne mind juba otsustasid mitte sõita...
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Viitstardid

Postitus Postitas rai66 » 20. 05. 2013. 09:25

erikr kirjutas:
tsainik kirjutas:Viitsatart on okei, kui saab stardist finishini sõita, omas tempos.
Kõrves oli täna viitstart ja siis oli miski krdi reklaamipaus metsavahel, kus lihtsat seisti ja molutati ja koguneti jälle kokku. Kas nii ongi parem :?:
Täitsa nõus (y)
See uus lõik oleks üksinda olnud täitsa lahe sõita, aga millegipärast sajad ratturid enne mind juba otsustasid mitte sõita...
Ma räägin kogu aeg, et tagumise otsa mehed on kõige kõvemad. Kõigepealt nad alles siis sõidavad, kui esimesed juba kodus on. Ja jalastumist alustavad ka juba esiotsa maanteemehed sellistes kohtades, kust vähemalt pooled karvajalad üles sõidaks :lol:

hvs
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 18. 05. 2013. 21:31

Re: Viitstardid

Postitus Postitas hvs » 20. 05. 2013. 19:05

mikulaine kirjutas:Kõik võistlejad on oma elus sealt massidest läbi murdnud- oled kõva mees, sõidad mööda, järgmine kord stardid eestpoolt, aga kui jääd sinna taha toppama, ju siis ongi sinu koht seal.
Mõtlesin nendele sõnadele kui autoga kella viie ajal Tallinnas ristmikule autopikkuste kaupa lähenesin. Milleks foore rohelisse lainesse panna kui sinu koht ongi seal ummikus.

Splx
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 09. 10. 2012. 18:50

Re: Viitstardid

Postitus Postitas Splx » 21. 05. 2013. 12:32

Tatisiil aka tirri laskja.
Küsimus targematele. Kõrvemaal, enne 2-st TP-d sain kruusal korralikku rongi. ca. 15-20 osalejat ja kulgesin u. keskel. Tõesti mõnus :). Isegi pidureid peab näppima. Ees otsas toimub vahetus, aga mis kuradi pärast 3 esimest teevad karusselli? Saan aru, kui tuleks minu kord, siis panen oma panuse, aga enne saab kiire kruusatee otsa. Või mis värk sellega on? 3 esimest on liiga tugevad?

Tervitab 600+ kohaga tatisiil.
erikr kirjutas:7-ga algava numbriga stabiilse tehniliselt oskusliku sõitjana kirun kogu aeg neid eraldistarte.
Kruusaralli lõigud (mis on nii krdi pikad) on puhas piin, normaalseid ronge pole, vean aga tatise ninaga neid siile, kes mu taga tirri lasevad, aga järgmise rongi räbalateni on maa, mida ma elu sees kinni ei sõida.

Jah, ma oleksin samuti rahul, kui saaksin sõita kõiki laskumisi soovi korral lahtiste linkidega ja ei peaks singlil venijate taga ootama, aga kõike seda on kokkuvõttes nii vähe, et ei kaalu minu jaoks üles pikkadel kruusalõikudel tuuletegijate puudumist.

Tehnilist kaifi käin püüdmas Rõuge Tuuril ja H100-l.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Viitstardid

Postitus Postitas indrek56 » 21. 05. 2013. 12:39

Splx kirjutas:Saan aru, kui tuleks minu kord, siis panen oma panuse, aga enne saab kiire kruusatee otsa. Või mis värk sellega on? 3 esimest on liiga tugevad?
Aga maastikul kord juba nii on, et erinevates rajaosades on erinevad võimed. pärast mingit kruusalõiku, kus endal tundus hea minek olevat, vajutasingi ees minna. Enne künkaid hüppas üks tüüp tuulest välja ja kiitis head minekut, hädavaevu olla suutnud sabas püsida. Samade küngaste peal aga kadus minul eest. Mumeelest pole siin midagi paigast ära. Pealegi on karusellitatavad lõigud ju liiga lühikesed. MTB ikkagist.

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Viitstardid

Postitus Postitas Lapeteus » 21. 05. 2013. 12:52

Splx kirjutas:Tatisiil aka tirri laskja.
Küsimus targematele. Kõrvemaal, enne 2-st TP-d sain kruusal korralikku rongi. ca. 15-20 osalejat ja kulgesin u. keskel. Tõesti mõnus :). Isegi pidureid peab näppima. Ees otsas toimub vahetus, aga mis kuradi pärast 3 esimest teevad karusselli? Saan aru, kui tuleks minu kord, siis panen oma panuse, aga enne saab kiire kruusatee otsa. Või mis värk sellega on? 3 esimest on liiga tugevad?
Kui peale kruusal vedamist lased ennast pundi taha puhkama, siis juhtub tavaliselt see, et mõni otsustab pundi sabast end maha imeda, lahtiste kividega kurvis pidurdadatakse hoog nulli või auklikuma lõigu peal laseb pundi keskel keegi hoo maha. Sedasi võib seal pundi taga olles mõne hetkega avastada, et punt on pooleks läinud ja pingutus selle vahe kinni tõmbamiseks on oluliselt suurem kui seal ees olla üks nendest kolmest vedajast.

Splx
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 09. 10. 2012. 18:50

Re: Viitstardid

Postitus Postitas Splx » 21. 05. 2013. 13:33

indrek56 kirjutas:
Splx kirjutas:Saan aru, kui tuleks minu kord, siis panen oma panuse, aga enne saab kiire kruusatee otsa. Või mis värk sellega on? 3 esimest on liiga tugevad?
Aga maastikul kord juba nii on, et erinevates rajaosades on erinevad võimed. pärast mingit kruusalõiku, kus endal tundus hea minek olevat, vajutasingi ees minna. Enne künkaid hüppas üks tüüp tuulest välja ja kiitis head minekut, hädavaevu olla suutnud sabas püsida. Samade küngaste peal aga kadus minul eest. Mumeelest pole siin midagi paigast ära. Pealegi on karusellitatavad lõigud ju liiga lühikesed. MTB ikkagist.
Tundubki loogiline seletus, kogenenumad ikkagi. Nii juhtus mulgis, peale TP-d kus oli pikk kruusa lõik vastutuulega. Tuul oli nii kõva, et esimene vahetus pidevalt. Kruusa lõik sai otsa nii, et olin teine(alguses viimane-6s), aga seljataga olid eelmised vedajad kaugemale pudenenud.

Vasta

Mine “Samsung Estonian Cup 2013 rattamaratonide sari”