Tallinna RM, SEC II etapp, 19. mai 2013

lehor
Rattur
Postitusi: 89
Liitunud: 14. 04. 2003. 21:26

Re: Tallinna RM, SEC II etapp, 19. mai 2013

Postitus Postitas lehor » 22. 05. 2013. 12:55

Ei osale just tihti Eestis maastikurattavõistlustel, kuid üllatab tõsiselt osade osalejate arusaamatud nurin. Ma tõesti ei mõista, mis tähtsust on raja olemusel ja toidupunktide korraldusel. Sõitke maratone nii nagu korraldajad teile neid pakuvad. Võtke ette ja käige korraks Euroopa keskel Alpides ja siis mõistate tegelikult, missugused on tõelised maratonid ja mitmepäevasõidud. Ei aita teid keegi joogikohtades, ei ole rada seatud sobivaks just sinu stardigrupile. Sellised asjad sealseid korraldajaid ja osalejaid ei huvita. Kõigile pakutakse lihtsalt emotsioone ning võrratut päeva loodudes. Kohapeale sõitjad on esimesed 10. Ülejäänud naudivad rada, 2-3 toidupunkti 100 km (6-8 tunnise võistluse juures) ja teineteise seltskonda. Mäe tipus sageli võetakse restos klaas õlut ja tehakse pilti. Sellised mehed on ka esimese 10 % võistlejate hulgas e. meil võrdlevalt 100 esimest Samsungisti. Olge tolerantsemad ja üritused muutuvad kõigile nauditavamateks.

ErikT
Testisõitja
Postitusi: 189
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:36

Re: Tallinna RM, SEC II etapp, 19. mai 2013

Postitus Postitas ErikT » 22. 05. 2013. 14:58

lehor kirjutas:Ei osale just tihti Eestis maastikurattavõistlustel, kuid üllatab tõsiselt osade osalejate arusaamatud nurin. Ma tõesti ei mõista, mis tähtsust on raja olemusel ja toidupunktide korraldusel. Sõitke maratone nii nagu korraldajad teile neid pakuvad. Võtke ette ja käige korraks Euroopa keskel Alpides ja siis mõistate tegelikult, missugused on tõelised maratonid ja mitmepäevasõidud. Ei aita teid keegi joogikohtades, ei ole rada seatud sobivaks just sinu stardigrupile. Sellised asjad sealseid korraldajaid ja osalejaid ei huvita. Kõigile pakutakse lihtsalt emotsioone ning võrratut päeva loodudes. Kohapeale sõitjad on esimesed 10. Ülejäänud naudivad rada, 2-3 toidupunkti 100 km (6-8 tunnise võistluse juures) ja teineteise seltskonda. Mäe tipus sageli võetakse restos klaas õlut ja tehakse pilti. Sellised mehed on ka esimese 10 % võistlejate hulgas e. meil võrdlevalt 100 esimest Samsungisti. Olge tolerantsemad ja üritused muutuvad kõigile nauditavamateks.


Lehoga 100 prossa nõus. Ei mäleta, et Euroopa võistlustel keegi jooki käest pakuks. Ja sõimlevaid ullikesi kah ei näinud.
Flat is Boring

Einz123
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 22. 04. 2009. 07:09

Re: Tallinna RM, SEC II etapp, 19. mai 2013

Postitus Postitas Einz123 » 22. 05. 2013. 17:55

Kõik võiksid seda rohkem nautida, mitte mõelda kas koht tuli 457, või 565. Ise olen saanud kõige nauditavama elamuse elionil viimaste seas sõites ;-)


Einz

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Tallinna RM, SEC II etapp, 19. mai 2013

Postitus Postitas kristjan07 » 23. 05. 2013. 15:31

KÕIK fotod fotograaf Jarek Jõepera'lt: http://flic.kr/s/aHsjFfFhZn

Samsung Estonian Cup hakkab nüüdsest pilte hoiustama Flickr's ja sinna tulevad ajajooksul ka eelnevate aastate pildid. Seega võite selle lehe endale ära bookmarkida.

Järgmisena tulevad sinna ülesse Mulgi rattamaratoni pildid mis kõik Facebooki ei jõudnud.

Kui soovid mõne pildi algfaili (a'la mõõdus 5000x5000px) siis kirjuta kristjan@estoniancup.ee

Nii et head sirvimist :)

powerman
Rattur
Postitusi: 169
Liitunud: 01. 07. 2010. 09:02

Re: Tallinna RM, SEC II etapp, 19. mai 2013

Postitus Postitas powerman » 23. 05. 2013. 19:44

lehor kirjutas:
Ei osale just tihti Eestis maastikurattavõistlustel, kuid üllatab tõsiselt osade osalejate arusaamatud nurin. Ma tõesti ei mõista, mis tähtsust on raja olemusel ja toidupunktide korraldusel. Sõitke maratone nii nagu korraldajad teile neid pakuvad. Võtke ette ja käige korraks Euroopa keskel Alpides ja siis mõistate tegelikult, missugused on tõelised maratonid ja mitmepäevasõidud. Ei aita teid keegi joogikohtades, ei ole rada seatud sobivaks just sinu stardigrupile. Sellised asjad sealseid korraldajaid ja osalejaid ei huvita. Kõigile pakutakse lihtsalt emotsioone ning võrratut päeva loodudes. Kohapeale sõitjad on esimesed 10. Ülejäänud naudivad rada, 2-3 toidupunkti 100 km (6-8 tunnise võistluse juures) ja teineteise seltskonda. Mäe tipus sageli võetakse restos klaas õlut ja tehakse pilti. Sellised mehed on ka esimese 10 % võistlejate hulgas e. meil võrdlevalt 100 esimest Samsungisti. Olge tolerantsemad ja üritused muutuvad kõigile nauditavamateks.

Pole vaja Euroopa keskele minnagi - 2012 Tour De Helsinkil, 140 km MNT-l oli sama lugu, et pidi nagu olema 3 joogipunkti ja ma ootasin ka, et ulatatakse vett ja tehakse kummardus ja raseritakse jalg hoopealt aga ei miskit:-)
Õnneks olin 2 joogipudeliga ise varustatud ja sain väga hästi hakkama.
Maratone tuleb nautida mitte vägistada!


Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Tallinna RM, SEC II etapp, 19. mai 2013

Postitus Postitas kristjan07 » 24. 05. 2013. 11:08

Lisaks saatele ka värske aftermovie: http://www.youtube.com/watch?v=-p5k4kkn4bc&hd=1

Kasutaja avatar
meetodimees
Rattur
Postitusi: 139
Liitunud: 04. 08. 2008. 17:12

Re: Tallinna RM, SEC II etapp, 19. mai 2013

Postitus Postitas meetodimees » 24. 05. 2013. 21:04

Video kokkulõikaja on ilmselt DJ olnud, lõpuni vaadata ei kannatanud :(
Rentida carbon raamiga "L"" suurus võistlusrattad: MTB Scott Scale ja MNT Scott Foil. Info tel. 56 41 3OO

Steventh
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 09. 05. 2013. 06:31

Re: Tallinna RM, SEC II etapp, 19. mai 2013

Postitus Postitas Steventh » 26. 05. 2013. 12:02

kristjan07 kirjutas:KÕIK fotod fotograaf Jarek Jõepera'lt: http://flic.kr/s/aHsjFfFhZn

Samsung Estonian Cup hakkab nüüdsest pilte hoiustama Flickr's ja sinna tulevad ajajooksul ka eelnevate aastate pildid. Seega võite selle lehe endale ära bookmarkida.

Järgmisena tulevad sinna ülesse Mulgi rattamaratoni pildid mis kõik Facebooki ei jõudnud.

Kui soovid mõne pildi algfaili (a'la mõõdus 5000x5000px) siis kirjuta kristjan@estoniancup.ee

Nii et head sirvimist :)
Kas pilte saavad endast vaid 500 hulka sõitnud inimesed või on tagant poolt sõitvatest inimestest ka pilte, ise nägin korduvalt kuidas pilte tehti just täpselt samades kohtades kuid kuskil neid kahjuks ei leidu ???

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Tallinna RM, SEC II etapp, 19. mai 2013

Postitus Postitas kristjan07 » 26. 05. 2013. 14:41

Steventh kirjutas:
kristjan07 kirjutas:KÕIK fotod fotograaf Jarek Jõepera'lt: http://flic.kr/s/aHsjFfFhZn

Samsung Estonian Cup hakkab nüüdsest pilte hoiustama Flickr's ja sinna tulevad ajajooksul ka eelnevate aastate pildid. Seega võite selle lehe endale ära bookmarkida.

Järgmisena tulevad sinna ülesse Mulgi rattamaratoni pildid mis kõik Facebooki ei jõudnud.

Kui soovid mõne pildi algfaili (a'la mõõdus 5000x5000px) siis kirjuta kristjan@estoniancup.ee

Nii et head sirvimist :)
Kas pilte saavad endast vaid 500 hulka sõitnud inimesed või on tagant poolt sõitvatest inimestest ka pilte, ise nägin korduvalt kuidas pilte tehti just täpselt samades kohtades kuid kuskil neid kahjuks ei leidu ???
Kindlasti on osa pilte mis sõelale ei jäänud. Siiski tehti mingi valik.
Kuid kindlasti ei ole ka pilte valitud selle järgi kes kui kaugele sõitnud on. See etapp oli ka ainult 1 fotograaf, seega ka veitsa vähem pilte kõigist.

Kahju et osad fotograafid kes küll pildistavad omasid ei raatsi pilte jagada. Osad seda siiski õnneks teevad :)

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: Tallinna RM, SEC II etapp, 19. mai 2013

Postitus Postitas Maarek » 26. 05. 2013. 21:10

Steventh kirjutas:
kristjan07 kirjutas:KÕIK fotod fotograaf Jarek Jõepera'lt: http://flic.kr/s/aHsjFfFhZn

Samsung Estonian Cup hakkab nüüdsest pilte hoiustama Flickr's ja sinna tulevad ajajooksul ka eelnevate aastate pildid. Seega võite selle lehe endale ära bookmarkida.

Järgmisena tulevad sinna ülesse Mulgi rattamaratoni pildid mis kõik Facebooki ei jõudnud.

Kui soovid mõne pildi algfaili (a'la mõõdus 5000x5000px) siis kirjuta kristjan@estoniancup.ee

Nii et head sirvimist :)
Kas pilte saavad endast vaid 500 hulka sõitnud inimesed või on tagant poolt sõitvatest inimestest ka pilte, ise nägin korduvalt kuidas pilte tehti just täpselt samades kohtades kuid kuskil neid kahjuks ei leidu ???
Sportfoto.ee all pilte umbes 2500. http://www.sportfoto.ee/et/?competition_id=287
Kindlasti leidub seal igasuguste numbritega sõidumehi, kes rajalt tabatud on.

Steventh
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 09. 05. 2013. 06:31

Re: Tallinna RM, SEC II etapp, 19. mai 2013

Postitus Postitas Steventh » 27. 05. 2013. 08:36

Maarek kirjutas:
Steventh kirjutas:
kristjan07 kirjutas:KÕIK fotod fotograaf Jarek Jõepera'lt: http://flic.kr/s/aHsjFfFhZn

Samsung Estonian Cup hakkab nüüdsest pilte hoiustama Flickr's ja sinna tulevad ajajooksul ka eelnevate aastate pildid. Seega võite selle lehe endale ära bookmarkida.

Järgmisena tulevad sinna ülesse Mulgi rattamaratoni pildid mis kõik Facebooki ei jõudnud.

Kui soovid mõne pildi algfaili (a'la mõõdus 5000x5000px) siis kirjuta kristjan@estoniancup.ee

Nii et head sirvimist :)
Kas pilte saavad endast vaid 500 hulka sõitnud inimesed või on tagant poolt sõitvatest inimestest ka pilte, ise nägin korduvalt kuidas pilte tehti just täpselt samades kohtades kuid kuskil neid kahjuks ei leidu ???
Sportfoto.ee all pilte umbes 2500. http://www.sportfoto.ee/et/?competition_id=287
Kindlasti leidub seal igasuguste numbritega sõidumehi, kes rajalt tabatud on.
Ma olen kõikidele maratonidele registreerind ja selle eest 120EUR maksnud ja nüüd peaksin 1 foto eest 3 euri välja käima , tundub ebaõiglane!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tallinna RM, SEC II etapp, 19. mai 2013

Postitus Postitas erikr » 27. 05. 2013. 08:42

Steventh kirjutas: Ma olen kõikidele maratonidele registreerind ja selle eest 120EUR maksnud ja nüüd peaksin 1 foto eest 3 euri välja käima , tundub ebaõiglane!
Ma arvan, et sa oled täiesti valesti aru saanud sellest, mille eest maksnud oled ja mille eest mitte.
Tasuks juhend läbi lugeda.
On siin ennegi olnud neid, kes pitide pärast sõitmas käivad.
Ma ei viitsi praegu eri ettevõtete omanikeringis sobrama hakata võimalike sidemete leidmiseks, aga Proklubi ja Sportfoto on vähemalt tavamõistuse järgi täiesti erinevad juriidilised asutused.

Võiksin ka teha ühemehefirma, klõpsida igal võistlusel suvalise kännu tagant paartuhat pilti, riputada nad veebi ja küsida 2,99 asemel näiteks 1,99 pildi eest. Milline oleks minu seos sarja korraldajate ja osalejate poolt neile makstud osalustasudega?
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
v2lek
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 14. 06. 2011. 09:04

Re: Tallinna RM, SEC II etapp, 19. mai 2013

Postitus Postitas v2lek » 27. 05. 2013. 09:08

Teeb see asi kuidagi nõutuks, lisaks minu väljapakutule on teisedki pilte välja pakkunud, täiesti tasuta, igast kategooriast.
Konkreetsest üritusest sai omalt poolt üles visatud ca 2000 pilti (tõsi, 1jagu ka kordused kuna pildistajad asusid samal ajal enamvähem samas rajapunktis) ning ainus kitsendav tingimus oli enamvähem minu sõidu järgi aega mahtumine. Ja ma sõidan kaua, võiks isegi öelda, et matkan. Seega suhtkoht kõik jõuavad peale...

Piltide tegemiseks kulub energiat aega ja ressurssi, heast tahtest teed need saadavaks tasuta kõigile kuid ikkagi leidub inimesi kes tõmbavad nina vingu.

Tõepoolest ei oleks eriti keerulisem neid sportfotosse submittida ja loota sealt kasvõi ühe lõunasöögi jagu raha tiksumist vaeva eest.
Ma täiesti mõistan neid inimesi kes nii teevad - ja natuke vabandan nende ees ka, et hulga pilte vabalt saadavaks tehes natuke ruineerin nende bisnist.

Kas lugupeetud Steventh viitsiks lihtsalt heast südamest mitu tundi omal silma ees hoida ca 2kg jagu tehnikat ? vaadates sõnavõttu julgen kahelda.

Aga kui on probleem, et ainult esi500 pildistatakse siis soovitaks lihtsalt sinna esi500 sisse sõita ja kogu lugu.

Kasutaja avatar
Viljar V
Rattur
Postitusi: 341
Liitunud: 04. 10. 2012. 16:47

Re: Tallinna RM, SEC II etapp, 19. mai 2013

Postitus Postitas Viljar V » 27. 05. 2013. 09:15

Kui keegi pilte ei tee on pahasti, a kui keegi teeb, siis on jälle probleem :)
Inimeseloom juba on selline, et alati on miskit häda ;)

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Re: Tallinna RM, SEC II etapp, 19. mai 2013

Postitus Postitas tsainik » 27. 05. 2013. 12:57

Steventh kirjutas: ma olen kõikidele maratonidele registreerind ja selle eest 120EUR maksnud ja nüüd peaksin 1 foto eest 3 euri välja käima , tundub ebaõiglane!Kas pilte saavad endast vaid 500 hulka sõitnud inimesed või on tagant poolt sõitvatest inimestest ka pilte, ise nägin korduvalt kuidas pilte tehti just täpselt samades kohtades kuid kuskil neid kahjuks ei leidu ???
Just nii ebaõiglane see rattasport ongi. Vahest nüüd hakkad mõistma, mida tähendab, kui spordiuudistes Vader ja Kanks ütlevad peale sõitu, et... " illgelt raske oli..ja ei pääsenud täna üldse pildile" või et " pilt läks eest ära"
Ymmärätko nyt? :wink:
edit: Loe ka Kuidas saab PILDILE
Viimati muutis tsainik, 27. 05. 2013. 13:23, muudetud 1 kord.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Tallinna RM, SEC II etapp, 19. mai 2013

Postitus Postitas rai66 » 27. 05. 2013. 13:23

v2lek kirjutas: Aga kui on probleem, et ainult esi500 pildistatakse siis soovitaks lihtsalt sinna esi500 sisse sõita ja kogu lugu.
See oli hästi öeldud (y)
Samas pakun teenust tagumise 500 meestele. Sõidan joogipudeliga ees ja taga. Teen pilti eest-tagant-kõrvalt. Kusjuures filmin ka veel. Ainult viissada käibelolevat lepalehte.

Kasutaja avatar
Wexan
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 17. 09. 2012. 10:57

Re: Tallinna RM, SEC II etapp, 19. mai 2013

Postitus Postitas Wexan » 27. 05. 2013. 17:13

Samas pakun teenust tagumise 500 meestele. Sõidan joogipudeliga ees ja taga. Teen pilti eest-tagant-kõrvalt. Kusjuures filmin ka veel. Ainult viissada käibelolevat lepalehte.[/quote]


Olen siin mõelnud , et peaks fotograafidele , kes Sportfotosse pilte üles riputavad , soovitama just seda äriideed - esimese 500 asemel pildistagu viimast 500 ja ma usun , et seal seltskonnast leiaksid nad endale kliente rohkem kui esimese 500 hulgas . Seal on potensiaalselt palju suurem hulk inimesi kes vōistlustest harva osa võtavad , on endaga rahul , et ettevôetud raske katsumus sai edukalt läbi ei kõhkle paljud neist 3 eurot selle sündmuse jäädvustamiseks kulutama. Esimese 500 fotosid aga siin tänu headele inimestele (aitäh :) ) juba palju saada erinevalt linkidelt.

Kasutaja avatar
kevin
Rattur
Postitusi: 368
Liitunud: 03. 04. 2009. 23:15

Re: Tallinna RM, SEC II etapp, 19. mai 2013

Postitus Postitas kevin » 27. 05. 2013. 18:40

Steventh kirjutas: Ma olen kõikidele maratonidele registreerind ja selle eest 120EUR maksnud ja nüüd peaksin 1 foto eest 3 euri välja käima , tundub ebaõiglane!
vot see on mehe jutt (y) (y)
See ka veel päris negatiivne kogu asja juures, et peale sõitu, kui oled vhemalt 1500-2000 kcal kaotanud, siis koju minnes on söögiisu ka palju suurem ning kulub rohkem toitu kui niisama oleks kodus istunud..
Ja kui tagasi sõites tuul vastu on, siis kütusekulu on samuti suurem..

TairKibal
Rattur
Postitusi: 358
Liitunud: 24. 04. 2010. 20:46

Re: Tallinna RM, SEC II etapp, 19. mai 2013

Postitus Postitas TairKibal » 28. 05. 2013. 05:20

Keegi ei keela ju oma fotograafi kaasa võtta.... :lol:
..............

Steventh
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 09. 05. 2013. 06:31

Re: Tallinna RM, SEC II etapp, 19. mai 2013

Postitus Postitas Steventh » 28. 05. 2013. 16:45

Pean vabandama , olen tõesti valesti aru saanud. Arvasin ,et fotovärk on samsungi enda korraldatud üritus!

Pean veel ütlema seda ,et ei ole registreerinud terveks hooajaks sellepärast,et paar head kaadrit kuskil mätta otsast vaid ikka sõiduelamuse pärast, koht ei ole tähtis ikka matkaja rohkem.

Aga kes ei tahaks hääd pilti ;)

huraa
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 26. 08. 2012. 21:21

Re: Tallinna RM, SEC II etapp, 19. mai 2013

Postitus Postitas huraa » 30. 05. 2013. 12:26

Küsimus, kas siis 2.99 euri on ühe korraliku fotograafi poolt jäädvustatud foto eest palju? See töö ja vaev mis selle peale lõpuks kulub on tegelikult suur ja kui ostetakse ainult mõni pilt kogu osalejaskonna peale siis tegelikult maksab fotograaf peale. Paras heategevus on see fotograafia siis!? Aga samas ma tean inimesi, kes näiteks ootavad pilte ise endast ja väärtustavad fotograafi sellega, et ostavad pilte sportfoto.ee-st ja mujaltki.

Vasta

Mine “Samsung Estonian Cup 2013 rattamaratonide sari”