Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas indrek56 » 20. 05. 2013. 10:03

Üldkorraldusliku poole pealt küsiks, või teeks lausa ettepaneku, et leitud asjad oleks hea kui ei jääks leidja kätte piinlemiseks. Niipalju kui ma olen midagi üles korjanud, siis peab väga mehiselt võimlema et see kuhugi ära sokutada. Korraldajasärkides inimesed võiks vähemalt öelda, kuhu asjad viia.

madmax001
Rattur
Postitusi: 115
Liitunud: 11. 07. 2011. 08:04

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas madmax001 » 20. 05. 2013. 19:49

indrek56 kirjutas:Üldkorraldusliku poole pealt küsiks, või teeks lausa ettepaneku, et leitud asjad oleks hea kui ei jääks leidja kätte piinlemiseks. Niipalju kui ma olen midagi üles korjanud, siis peab väga mehiselt võimlema et see kuhugi ära sokutada. Korraldajasärkides inimesed võiks vähemalt öelda, kuhu asjad viia.
Üldkorraldusliku poole pealt, teen ettepaneku edaspidi ametlikes joogiputkades tiimi jootjaid mitte ligi lasta. Üle üldse võiks olla nii öelda ametlikud joogiputkad, nagu seda on suusatamisel.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas indrek56 » 07. 07. 2013. 19:15

Mul tekkis küsimus, õigemini varasematel sõitudel juba tekkis, et kas ainult minul läheb iga etapiga finishis joogivee saamine aina raskemaks? Ma olles ka ise spordiürituste korraldamist lähemalt nuusutanud, tean kui raske see on ja ei taha mingil juhul virisemise muljet jätta. Ja kustun üles kohe mind korrale kustuma kui see ainult minu virin või ebaõnn tundub. Tõepoolest pean alati võitlema et mitte saada imetegevaid magusaid vägijooke. Aina raskemalt. Kuni Rakkes seekord tädid keeldusid mulle vett andmast, sest mulle oli pihku juba sokutatud mingi muu vedelik. Tahtsin seda tagasi anda ja vee vastu vahetada aga ei õnnestunud, vett polevatki jagunud aga imejooki on kamaluga. Viskasin saasta lihtsalt minema. Kas korraldajate poolelt on vägijookide/joogivee vahekorra hulk OK ja see ongi ainult minu probleem? Väga kuluks pärast viimast pingutust kui oma vesi otsas ja pingelangus, üks vesi, tavaline vesi suhkru asemel sisse kallata....

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas piffik » 07. 07. 2013. 19:25

Ilm ilus, rada äge. Maastikusõitu oli ikka päris korralikult, sinna vahele muidugi paras kihutamine, lahtisel kruusal ikka nägi mitu kukkumist. Korraldajatele igatahes 5+. Sel aastal poolmaratoni rahvas ka nii hullusti ette ei jäänud (eks ise sai eelmise aastaga võrreldes pisut kiirem ka oldud), hoopis matkaja Alvaro oli peale lauda läbisõitu mitu km veduriks.
Mis seekord sõitjate osas eriti alguses häiris, vahetati jälge täiesti tuimalt kõrvale vaatamata ja vajuti peale (mitte ainult mulle). Kohad 400 ringis, ei saa ju olla esimest korda sõitjatega, ei saa aru, nagu jõmmid liikluses juba.

Kasutaja avatar
n. ulnaris
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 02. 08. 2011. 15:37

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas n. ulnaris » 07. 07. 2013. 21:03

indrek56 kirjutas:Mul tekkis küsimus, õigemini varasematel sõitudel juba tekkis, et kas ainult minul läheb iga etapiga finishis joogivee saamine aina raskemaks? Ma olles ka ise spordiürituste korraldamist lähemalt nuusutanud, tean kui raske see on ja ei taha mingil juhul virisemise muljet jätta. Ja kustun üles kohe mind korrale kustuma kui see ainult minu virin või ebaõnn tundub. Tõepoolest pean alati võitlema et mitte saada imetegevaid magusaid vägijooke. Aina raskemalt. Kuni Rakkes seekord tädid keeldusid mulle vett andmast, sest mulle oli pihku juba sokutatud mingi muu vedelik. Tahtsin seda tagasi anda ja vee vastu vahetada aga ei õnnestunud, vett polevatki jagunud aga imejooki on kamaluga. Viskasin saasta lihtsalt minema. Kas korraldajate poolelt on vägijookide/joogivee vahekorra hulk OK ja see ongi ainult minu probleem? Väga kuluks pärast viimast pingutust kui oma vesi otsas ja pingelangus, üks vesi, tavaline vesi suhkru asemel sisse kallata....
Sattusid ehk halva tädikese otsa? Neiud jagasid täna mulle rõõmsalt järjest kolm tavalist veepudelit, kui eelmine tühjaks sai.

Kuigi ehk oli asi mu sõidujärgses Glasgow koomaskaalal napilt 8 palli ära teenivas näos, et nad halastasid.. kogu vedelik läks igatahes asja ette.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas indrek56 » 07. 07. 2013. 21:10

n. ulnaris kirjutas:Sattusid ehk halva tädikese otsa?
Ikka mitmuses, mind pikalt saatjaid oli mitu :(
Oleks pidanud jõuga asja lahendama nagu mõni tuttav ütles et tegigi.

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas Oliver » 07. 07. 2013. 22:13

indrek56 kirjutas:Mul tekkis küsimus, õigemini varasematel sõitudel juba tekkis, et kas ainult minul läheb iga etapiga finishis joogivee saamine aina raskemaks? Ma olles ka ise spordiürituste korraldamist lähemalt nuusutanud, tean kui raske see on ja ei taha mingil juhul virisemise muljet jätta. Ja kustun üles kohe mind korrale kustuma kui see ainult minu virin või ebaõnn tundub. Tõepoolest pean alati võitlema et mitte saada imetegevaid magusaid vägijooke. Aina raskemalt. Kuni Rakkes seekord tädid keeldusid mulle vett andmast, ...
Mul on sulle kui heale koolivennale selliste olukordade jaoks lihtne lahendus. Võtad ise autosse kaasa kõik mida vajad enne ja peale starti. Ja siis pärast finišit - kui saad õige joogi, on hästi. Kui ei saa - on ka hästi, sest sul on kõik vajalik endal autos olemas. Lihtne!

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas indrek56 » 08. 07. 2013. 06:32

Oliver kirjutas:Mul on sulle kui heale koolivennale selliste olukordade jaoks lihtne lahendus. Võtad ise autosse kaasa kõik mida vajad enne ja peale starti. Ja siis pärast finišit - kui saad õige joogi, on hästi. Kui ei saa - on ka hästi, sest sul on kõik vajalik endal autos olemas. Lihtne!
Jeps, autos ootas poolteist liitrit värskat aga võti sõitis veel rajal ringi...

ennoeilo
Rattur
Postitusi: 104
Liitunud: 27. 06. 2005. 16:26

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas ennoeilo » 08. 07. 2013. 06:57

vee teema oli selline- jagamiseks eraldati kahte maitsega vett ja tavalist vett. Mõeldud on osalejale 1 pudel väikese varuga. Finišialas oli puhas joogivesi olemas. Joogi jagaja oles võinud siiski vahetuse võimaldada ja ma vestlen nendega sellel teemal
Mõned aastad tagasi võitlesin just mina, et vähemalt pool sellest kogusest oleks vesi aga eks joogi tootja tahab ka oma toodangule reklaami ja sealt ilmselt see erinevate jookide teema. Ise eelistan ka võimalusel vett ja tean mis tunne on kui pean veidi ootama. Rakkes oli puhas joogivesi saadaval ja seda ka Kivilo mitmeid kordi toonitas. Tegelikult peaksime olema tänulikud et joogipartner meile jooke eraldab aga võiksime uurida, et äkki on kuidagi võimalik kogu jook muuta veeks :) Estonian Cup vesi kõlaks hästi (y)

ennoeilo
Rattur
Postitusi: 104
Liitunud: 27. 06. 2005. 16:26

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas ennoeilo » 08. 07. 2013. 07:01

lähemal ajal vaatan üle leitud asjad ja panen pildid FB ülesse. Väga palju neid polnud esialgu aga ühed spets prillid olid koos kotiga ja ilmselt unustatud auto katusele. Leiti kaugemalt alevist. Ilmselt sellele ratturile väga vajalikud. Prillid terved ja ootavad omanikku

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas indrek56 » 08. 07. 2013. 07:47

ennoeilo kirjutas:vee teema oli selline- jagamiseks eraldati kahte maitsega vett ja tavalist vett. Mõeldud on osalejale 1 pudel väikese varuga. Finišialas oli puhas joogivesi olemas. Joogi jagaja oles võinud siiski vahetuse võimaldada ja ma vestlen nendega sellel teemal
Mõned aastad tagasi võitlesin just mina, et vähemalt pool sellest kogusest oleks vesi aga eks joogi tootja tahab ka oma toodangule reklaami ja sealt ilmselt see erinevate jookide teema. Ise eelistan ka võimalusel vett ja tean mis tunne on kui pean veidi ootama. Rakkes oli puhas joogivesi saadaval ja seda ka Kivilo mitmeid kordi toonitas. Tegelikult peaksime olema tänulikud et joogipartner meile jooke eraldab aga võiksime uurida, et äkki on kuidagi võimalik kogu jook muuta veeks :) Estonian Cup vesi kõlaks hästi (y)
Tänud Enno! Teema tagamaa veidi selgem. Seda tahtsingi teada. Mis valjuhääldisse puutub, siis väsinud peast nonstop jutu seest on raske terasid sõkaldest eraldada. Eks see vanadusega tuleb.... Tegelikult olengi joogiparterile ja kõigile korraldajatele väga tänulik, siiralt.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas indrek56 » 08. 07. 2013. 19:51

Üks üldteema küsimus veel. Kas on õigesti aru saadud, et erinevalt eelmistest aastatest sel aastal tulemusi sportinfo.ee portaali ei tule? Mitte et see vajalik oleks vaid et see mustvalgelt selge oleks.

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas kristjan07 » 09. 07. 2013. 08:21

indrek56 kirjutas:Üks üldteema küsimus veel. Kas on õigesti aru saadud, et erinevalt eelmistest aastatest sel aastal tulemusi sportinfo.ee portaali ei tule? Mitte et see vajalik oleks vaid et see mustvalgelt selge oleks.
Koostöö Sportinfoga on lõppenud juba paar aastat ja Sportinfosse enam ei tule tulemusi. Varasemalt on sportinfo sinna veel omal algatusel tulemused pannud. Kõige kiiremini ilmuvad tulemused meie kodulehele. Kodulehel üritame tulemuste osas näidata Championchipi poolt live tulemusi et esmane uudishimu saaks rahuldatud ja kui oleme ametlikud tulemused kätte saanud Championchipist siis need ka oma süsteemi ülesse panna.

Samsung Estonian Cup ametlikud infokanalid on:
* Koduleht (estoniancup.ee)
* FB leht (facebook.com/EstonianCup)
* e-posti uudiskiri mida saadame välja 12 korda aastas
* velo.clubbersi foorum seda siis velo.clubbersiga koostöös :)

Loodan et see annab selgema pildi millistest kanalitest infot otsida :)

StennnN
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 05. 12. 2010. 23:54

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas StennnN » 09. 07. 2013. 19:24

Kas poolmaratonil saab teha hansgrohe km arvestust ?

Amatöör01
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 04. 07. 2013. 18:06

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas Amatöör01 » 09. 07. 2013. 21:33

StennnN kirjutas:Kas poolmaratonil saab teha hansgrohe km arvestust ?
Rakke etapi tulemuste all on väljas ka poolmaratoni sõitjate ajad Hamsgrohel aga teistel etappidel minu mälu järgi on ainult pikema maa sõitjate ajad.

sandkrahf
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 10. 07. 2013. 08:13

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas sandkrahf » 10. 07. 2013. 08:53

Rakke etapp oli minuarvates antud hooaja huvitavaim , oli singelid ja kruusa ning karastav veetakistuds enne lõppu!
nüüd kui saaks veel tagasi ühele härrale number 6... laenatud ketivõtme oleks kõik OK :)
Minu kontakt on 5137256

NB: võtme võib ka tagastada Otepääl kui logistiliselt on keeruline antud võtit Tallinnasse toimetada.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas indrek56 » 28. 07. 2013. 22:23

Ma nüüd ei tea kas siinse mõttevahetuse tulemus või mis. Igahtahes sadakond kohta hiljem finishis kui rakkes aga sõbraliku naeratuse saatel lasti muu joogi hulgast ka veepudel valida (y) . Seda pakuti lisaks veel kui tulin tiigist suplemast tagasi, öeldi et vett on veel küllaga, võtke aga pealegi!

Tiiul
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 07. 08. 2013. 13:15

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas Tiiul » 07. 08. 2013. 13:28

Samsung Estonian Cup 2013 hooaja ametlik fotogalerii: http://www.flickr.com/photos/96216076@N08/sets/
Samsung Estonian Cup 2013 videod: http://www.youtube.com/channel/UCV6n00i6FCLd8Ra8ENRVqMA

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas indrek56 » 19. 08. 2013. 07:51

Vaatasin et HANSGROHE kilomeetri üldtabelisse on sisse pandud ka need, kes Elvas selle küll läbisid aga ilmselt tehn põhjustel aega kirja ei saanud. Nüüd on nad kirjas seal 00:00:00 ajaga, mis neid muidugi edetabelis ettepoole kenasti nihutab.

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas Lapeteus » 05. 09. 2013. 09:57

eile tuli korraldajalt postkasti üks infokiri, kus oli ka kirjas järgnev tekst:

500-klubi

Samsung Estonian Cup sarja 500-klubisse saavad kuuluma need visad ratturid, kes hooaja jooksul on läbinud kõik kaheksa etappi ehk kokku 500-kilomeetri pikkuse võistlusmaa. Tallinki poolt on rattasarja 500-klubi liikmetele auhinnaks Tallinn-Stockholmi kruiis neljale, mis toimub 2013. aasta novembrikuus. Lisaks teeb kingituse kõigile 500-klubi liikmetele sarja peasponsor Samsung. Auhinnad saab kätte Tallinnas toimuval Rattalaadal, 19. oktoobril.

Ma ei saa aru, et miks ei või neid auhindu jagada hooaja viimasel etapil, vaid selleks peab mingi eraldi päev olema?

rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas rainerhq » 05. 09. 2013. 10:42

Nii saab rohkem rahvast laadale.
"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

õunapunn
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 21. 08. 2012. 08:42

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas õunapunn » 06. 09. 2013. 19:41

Laat on ikka rahva rohke.Mind huvitavad tegelikult kolm asja:
- kas need tublid, kes kõik poolikud on läbi sõitnud, saavad ka suveniiri?
- kas poolikul võetakse aega vilest, või puhas sõiduaeg
- täna on reede, miks ma stardi nimekirjas ikka kukun( mitte, et sel olulist tähtsust oleks)
Igal juhul, osalen ka järgmine hooaeg :P

puna
Rattur
Postitusi: 68
Liitunud: 03. 08. 2012. 09:28

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas puna » 08. 09. 2013. 15:38

Kõik pooliku sõitnutel on see auhind vist ümbrikus olemas.
Vähemalt nii oli minul ja veel mõnel.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas erikr » 08. 09. 2013. 16:17

puna kirjutas:Kõik pooliku sõitnutel on see auhind vist ümbrikus olemas.
Vähemalt nii oli minul ja veel mõnel.
Pika maa sõitnutel oli samuti voucher ümbrikus koos numbriga.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Viljar V
Rattur
Postitusi: 341
Liitunud: 04. 10. 2012. 16:47

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas Viljar V » 08. 09. 2013. 16:23

Paistab, et neil kes olid selleks hetkeks kõik sõidud lõpetanud ja seega viimase sõidu katkestamine enam ei oleks lugenud.
Mul oli üks katkestamine ja kaardi saajate hulka ei kuulunud.

jaanusj
Rattur
Postitusi: 97
Liitunud: 27. 05. 2004. 14:12

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas jaanusj » 08. 09. 2013. 22:02

Ka 7+1 (7 pikka ja üks lühike (heategevuslik VIP-sõit Elvas) maraton) ei toonud boonust.

joosnoo
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 05. 06. 2013. 08:48

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas joosnoo » 08. 09. 2013. 22:49

Olin minagi, kes kokku 8 etappi läbis, kuid mul polnud ümbrikus midagi.
Mida hääd siis lühikeste trassi läbijatele ümbrikusse pisteti?

Poeesia
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 03. 05. 2013. 13:25

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas Poeesia » 09. 09. 2013. 07:44

Poolemaa omadel oli samuti Tallinki kingitus.

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas rattahunt » 26. 09. 2013. 10:26

Kirjutasin Samsung Estonian Cup korraldajatele läbi sarja kodulehe 2 korda, et ühe minu tulemusega on probleeme ja lisasin videomaterjali, aga vastust ei mingisugust!
Ma saan aru, et tehnika viperused tulevad sisse, aga mingi ametlik stamplause oleks võinud olla, et miks ja sorry. Mulje jääb, et loevad kirja läbi ja kihistavad naeru.
Uuel hooajal ootaks ikka värskeid ideid, praegune olukord tundub seisva veena.

*Kalevipoja rattamaratonil oli algus vastupidi ja lõpus ka muudetud, teine tera kohe vahelduseks.
*Viljandi lõpp võiks olla Tartu tn. mäe otsas. Raske teha? Asi on tahtmises, võita oleks sellest palju. Osalege korra Lätis, siis seal on enamus sellised lõpud ja rahvast on palju. mujal seda Eestis teha ei saa ka vist?
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas rainerhq » 26. 09. 2013. 10:44

rattahunt kirjutas: *Viljandi lõpp võiks olla Tartu tn. mäe otsas. Raske teha? Asi on tahtmises, võita oleks sellest palju. Osalege korra Lätis, siis seal on enamus sellised lõpud ja rahvast on palju. mujal seda Eestis teha ei saa ka vist?
(y)
"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas rattahunt » 26. 09. 2013. 12:01

Jutt on segane, ei viitsi formuleerida ja ärge väga tõsiselt võtke.
Viljandi näide.
Võistlejad, kes tulevad Tartu või Võru poolt, kui suur tõenäosus on, et nad üldse Viljandi linna või mõnda poodi külastavad? Sisuliselt null, kuna liiklus on umbes, siis vaatavad, kuidas siit kähku kiirelt jälle minema saaks, Tartu on lähedal, sealt hea osta.
Lätis olen võistelnud Cesises ja Tukumsis. Mõlemas kohas enne olin autoga läbisõidul käinud. Cesises käies, ilm oli vihmane, ei tea kust poolt linna sisse tulin, keerutasin, mingi poekompleksi leidin. Vaatasin, suht mõtetu linn, põrutan Valmiera, see suurem ju. Tukumsis sama lugu, mäletan, et linn oli mäe otsas, ilus vaade oli ja mingi suur turuplats, kus suht jubedad poed.
Läti võistluskeskused asuvad üldjoontes kesklinnas, parkimine toimub nagu jumal juhatab, keegi seal ei suuna, otsi kohta kuhu saab. Nüüd soojendust tehes oled sunnitud starti ja finisikohta otsima, seega õnnestub sul kogu linn selgeks saada, teades igat poodi ja ilusaid vaatamisväärsusi. Parim turism on sõita vanalinna tänavatel jalgrattaga, seal on tõesti ilus, nii Tukums kui Cesis ja annaks mõlemale linnale väga kõrge hinnangu, autoga läbisõites sa ei näe mitte midagi praktiliselt, ei viisti keerutada ja otsida.
Seega, tuleks Viljandis parkimine suruda turuplatsi kanti- järve ääres parkimine on seega "karjuv kuritegu", selle leiab niigi igaüks üles. Ega kui Viljandis ei ela, siis ega sa ei tea, kus poed asuvad ja linna "meeletust ilust" kah suurt midagi.
Lätis vaatasin, et suur toidupoe parkla täiesti rattureid täis tuubitud, et meil oleks selline kisa, kui ei saaks autoga poeukse ette sõita. Samas see pood tegi kokkuvõttes omal sellise käibe, et hoia ja keela.
Poekett võiks ju täitsa huvitatud olla, et parkimine toimub nende lähedal, seega võiks ju natuke rahagi tilkuda rattamaratoni korraldajatele? Samas jääksid ratturitele linnast ilusad mälestused, tunneksid linna, siis oleks siia edaspidigi hea tulla, kuna tunned linna hästi, tead kuhu parkida ja söögikohti jne..
Küsimus, et mitu Viljandi elanikku tuleb vaatama rattamaratoni finisit all järve ääres puhtast huvist, et põnev? Mitu inimest tuleks, kui oleks lõpp Tartu tn. otsas? Istud mõnustasti murul ja 2-3 tundi sellist meelelahutust, et hoia ja keela.
Samas kui sa tõesti ei raatsi kesklinnas korraldada, siis suuna sõidu algus läbi erinevate tänavate, et "linnaekskursioon", see 20min kannatab linn korraks lukku panna.
Selline mõte veel, et kui rada läheb suht lähedalt Paistu asulast, et miks rada ei võiks sealt asulast läbi minna- seal oleks see vast ikka sündmus kord aastas.
Samas, meil on ikka tõsine spordivõistlus, me teeme seda ikka hea enesetunde pärast ja võistleme ikka iseendale ja mingit kommertsi pole meile vaja.

*kogu osalejate vahel võiks olla rohkem mingeid loosiauhindu, jätke tavasõitajle ka mingi võimalus midagigi võita, väärtustada teda
*kuritegu on panna üles silt 3km lõpuni- tekitab lootustust tunnet ja halba emotsiooni, teen ettepaneku vahetada 2,5 või 3,5km märgi vastu
*kõik me oleme kunagi alustanud, aga ükskõik kui palju sa ei treeni või kui kõvasti sa ei sõida, finisisse jõudes istub seltskiond juba lõbusasti supilauas, simman käib, oleks nagu peole hiljaks jäänud...:))) Tekib lootusetu tunne, et ise nagu polekski keegi. Kõik vaatavad sellise näoga, et kust sa nüüd tuled:))) See on ju tegeld parim trenni motivaator, et trennis "vokki" veel kõvemini kerida.
Kohtume kevadel, aga siis tahaksin olla veel tugevam.
PÄIKEST KÕIGILE.
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas andre170 » 26. 09. 2013. 16:28

Kunagi avaldas championchip ka üle stardijoone kulgemise ajad. Neid ise järjestades nägi ka oma ja sõprade tegelikku aega ja kohta sõidu alguses, keskel ja lõpus. Täna teeb seda väga hästi juba http://www.myttajad.eu/analysaator/. Aga stardikohta see ei näita ja numbrimärk ei anna 100-200 pealises koridoris mingit aimugi tegelikust kohast stardijoonel. Kuna ka stardijoonel on championchipi vaip, siis paluks ka selle ületamise ajad välja panna. Koha võib juba ise sinna juurde aretada, aga raske pole ka see välja panna.

seiko
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 14. 05. 2004. 22:02

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas seiko » 27. 09. 2013. 06:56

rattahunt kirjutas:Jutt on segane, ei viitsi formuleerida ja ärge väga tõsiselt võtke.
Viljandi näide.
Võistlejad, kes tulevad Tartu või Võru poolt, kui suur tõenäosus on, et nad üldse Viljandi linna või mõnda poodi külastavad? Sisuliselt null, kuna liiklus on umbes, siis vaatavad, kuidas siit kähku kiirelt jälle minema saaks, Tartu on lähedal, sealt hea osta......
Miks peaks Tartust või Võrust (Pärnust, Narvast, Tallinnast...) tulema Viljandisse poodi ja seda veel pühapäeval??? Või oli see mõeldud nii, et Rakkes saab sõita läbi lauda, Viljandis võiks siis Selver rajale jääda? :roll:
Mulgi RM rada on niigi 20% ulatuses Viljandi linna territooriumil. Muidugi saaks seda osa veelgi suurendada, aga see tõstaks asfaldi/kruusa osakaalu. Suurem jagu poode ja vaatamisväärsusi jääb ka praegu stardijoonest 1,5 km raadiusesse. Esimesel paaril kilomeetril jäävad raja serva Konsum (kaugus rajast 50 m), Säästumarket (300 m), Selver (150 m), Kaubamaja (250 m), lisaks mitu söögikohta. Kui ikka tahtmist on, saab šopata küll ja küll. Pärnu ja Tallinna poole lahkujate teele jääb piisavalt palju ostukeskusi, Tartu poole minejad on natuke vaeslapse osas, aga õnneks on Tartu väga lähedal.

Maratoni finiši viimine mäe otsa on jutuks olnud, aga ilmselt on see 500+ kohtadel lõpetajatele liiga piinarikas. Tartu tn mägi oleks võimalikest variantidest muidugi kõige leebem.
NB! Päev enne maratoni on plaanis Viljandi Tänavasõit ja siis saab iga sõitja linna vahel palju rohkem tiirutada, mäest üles rassida ning pealtvaatajatele lehvitada :D

Ülejäänud ettepanekud on ka head.
Lisaks veel nii palju, et loosiauhindadeks pole eriti mõtet välja panna joogipudeleid, sokke, trammipileteid ega buffe jms. Loosima peaks ikka mingi auto või vähemalt rolleri.
Kilomeetritähistel võiks raja lõpuosas olla "Lõpuni 3 km" asemel "Järgmise maratoni alguseni 3 km". Annab natuke motivatsiooni treeninguteks.

3.oktoobril istuvad SEC korraldajad ühise laua taga ja senikaua saab siia foorumisse ettepanekuid ja kaebusi riputada. Muidu polegi eriti midagi arutada.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas tarmo » 27. 09. 2013. 09:28

seiko kirjutas:
Maratoni finiši viimine mäe otsa on jutuks olnud, aga ilmselt on see 500+ kohtadel lõpetajatele liiga piinarikas. Tartu tn mägi oleks võimalikest variantidest muidugi kõige leebem.
Ära alahinda sõitjaid. Mujal Euroopas sõidavad 1000+ harrastajat, kes on samasugused lihtsad lihast ja verest inimesed nagu meie ratturid, tihti maratonidel 2000+ tõusumeetrit ja sellistel radadel ei paistaks mingi Tartu põks isegi profiilijoonisel välja. Lõputõus on väga hea mõte ja pärast on millest sõprade ringis rääkida. Tuleb tunnistada, et lätlased on siin meile "ära pannud".

seiko
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 14. 05. 2004. 22:02

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas seiko » 27. 09. 2013. 14:41

tarmo kirjutas: Ära alahinda sõitjaid. Mujal Euroopas sõidavad 1000+ harrastajat, kes on samasugused lihtsad lihast ja verest inimesed nagu meie ratturid, tihti maratonidel 2000+ tõusumeetrit ja sellistel radadel ei paistaks mingi Tartu põks isegi profiilijoonisel välja. Lõputõus on väga hea mõte ja pärast on millest sõprade ringis rääkida. Tuleb tunnistada, et lätlased on siin meile "ära pannud".
Üks Lõuna-Eesti doktor üritab selliseid mehi ravida, aga tundub, et seansid on liiga harvad... :wink:

rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas rainerhq » 27. 09. 2013. 15:17

See on süvenev trend et isegi jämedad (loe: raskemad kui keskmine rattur) saavad väga hästi põksudest üles. Nii et pole vaja karta et finiši viimine tõusu otsa halb mõte on.
"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Samsung Estonian Cup 2013 üldteema

Postitus Postitas KaupoR » 27. 09. 2013. 15:31

seiko kirjutas:NB! Päev enne maratoni on plaanis Viljandi Tänavasõit ja siis saab iga sõitja linna vahel palju rohkem tiirutada, mäest üles rassida ning pealtvaatajatele lehvitada :D
Tänavasõit on vaid EJL litsentsi omavatele sõitjatele. Kõik võivad seda muidugi võtta ja siis sõita aga millegipärast teevad seda vaid väga vähesed ratturid (st võtavad litsentsi ja veel vähemad sõidavad tänavasõitu).
If everything's under control, you're going too slow!

Vasta

Mine “Samsung Estonian Cup 2013 rattamaratonide sari”