Piraatkauba müümine foorumis

Kas sellist foorumit on vaja? Parandusettepanekud sisu, vormi ja funktsionaalsuse kohta.
Vasta
rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Piraatkauba müümine foorumis

Postitus Postitas rainerhq » 03. 05. 2016. 16:54

Hakkas silma selline kuulutus: M: Uued lühikesed sõiduvormid SPECIALIZED / KATUSHA / SKY
viewtopic.php?f=146&t=61089

Ma ei saa mitte uskuda et see müüdav kaup autentne on. Ei ole ju ilus nii?
"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

juuser78
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 19. 08. 2013. 21:04

Re: Piraatkauba müümine foorumis

Postitus Postitas juuser78 » 03. 05. 2016. 19:58

Ilu on vaataja silmades :wink:

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Piraatkauba müümine foorumis

Postitus Postitas erikr » 03. 05. 2016. 20:58

Mina jätan teema kaubamärgi omanike esindajate lahendada.
Endal puudub otsustamiseks voli, ressurss ja pädevus.

Tegelikult on mul ports täiesti algupäraseid, mu parima teadmise kohaselt igasuguse võltsimiskahtluseta uusi või uueväärseid rattajuppe, mille annaksin kasvõi sixpacki eest ära. Aga ei viitsi kuulutust kirjutada.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: Piraatkauba müümine foorumis

Postitus Postitas SL » 03. 05. 2016. 21:03

Foorum võiks teha sellise reegli, et kõik peavad esinema oma pärisnime alt. Jääks paljud jamad olemata. Aitaks kaasa ka piraatasjade müügi vähendamisele. Postimees tegi sellise reegli, mis on väga tervitatav.

PS - antud lingil on tegemist kindlasti piraatkaubaga. Specialized'i ametlikus kollektsioonis selliseid asju ei ole.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Piraatkauba müümine foorumis

Postitus Postitas erikr » 03. 05. 2016. 21:25

SL kirjutas:Foorum võiks teha sellise reegli, et kõik peavad esinema oma pärisnime alt. Jääks paljud jamad olemata. Aitaks kaasa ka piraatasjade müügi vähendamisele. Postimees tegi sellise reegli, mis on väga tervitatav.
Postimehes pole ka enam kommentaare. Hea puhas lugeda, eriti kui paywalli värava võti ka olemas. Aga küündimatute ajakirjanike poolt käsitletud teemadele pole enam võimalik real-life kogemusega kodanike kommentaare saada.
Olen kõigil reaalsetel politsei poolt pöördutud juhtumitel andnud neile päringu alusel kõik minu käsutuses oleva info postituste ja postitajate kohta. Nii ka jääb. Nagu ka muu. Kuni asjaolud ei sunni mind muuks. Foorumit ka kinni ei tahaks panna paari OLETATAVA lamba pärast.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Piraatkauba müümine foorumis

Postitus Postitas Rivo » 03. 05. 2016. 21:30

Anonüümselt, või mitte, aga viisakas oleks kirjelduses vihjata, et tegu pole autentsete toodetega.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1126
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Piraatkauba müümine foorumis

Postitus Postitas Prommar » 03. 05. 2016. 21:36

Ma arvan, et käesoleva teemaga võiks tegeleda sama moodi nagu nende teiste "kahtlaste kuulutustega", postitada lingid siia ja kui on kahtlustel alust, teha natuke avalikult ata-ata ja edasised sanktsioonid jätta otseselt puudutatud osapoolte hooleks.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Piraatkauba müümine foorumis

Postitus Postitas erikr » 03. 05. 2016. 21:51

Ahjaa - kasutaja ja tema kontaktid pole varjatud... Anyone? Viige enda algatatud sotsiaalprojekt ise ka lõpuni...
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 937
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Piraatkauba müümine foorumis

Postitus Postitas veloson » 03. 05. 2016. 22:47

Ei ole leidnud endast sädet nondel puhkudel eraldi teemade tegemiseks, aga mõne kopeeritud raamiga ratta või raamikomplekti puhul on aeg-ajalt olnud küll tunne, et kui sama müügikuulutuste all saaks kommenteerida, siis...

rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: Piraatkauba müümine foorumis

Postitus Postitas rainerhq » 04. 05. 2016. 07:45

Loomulikult ei jõua keegi piraatkauba müüjatega ükshaaval tegeldeda aga ehk on sellest teemast abi ja äratab nii mõnegi tähelepanu. On ilmselt inimesi, kes usuvadki, et tegu õige kaubaga.
Siin müüakse kuhjaga ühe euroseid prille ja juurde kirjutatakse Oakley *mõtle- ja otsusta ise, kas tegu on originaalidega või ei. No WTF raisk.
"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Piraatkauba müümine foorumis

Postitus Postitas KaupoR » 04. 05. 2016. 09:01

Mina olen mõnele müüjale kirjutanud, et kui sa oma kuulutuses välja ei too, et tegemist on võltsingu/litsenseerimata koopiaga, siis ma kustutan kuulutuse maha. See puudutab just jooksude, raamide või rataste müüjaid. Hilbumüüjatel pole silma peal hoidnud.

Kui kellegi silma mõni nahaalne kuulutus/kuulutaja eriti riivab, siis saab teatada ebasobivast postitusest (väike hüüumärk postituse all paremas nurgas Pilt). Moderaatorid vaatavad siis postitusele peale ja reageerivad. Samas ma tuletan meelde Eriku öeldut: kaubamärgi õiguste kaitsega peaks tegelema kaubamärgi omanikud. Olen ise kunagi EMTA-sse kirjutanud, et netifoorumis müüakse selgete võltsimistunnustega käekellasid. Selle peale öeldi, et kui te pole kaubamärgi omanik, siis puhka jalga. Ja kui olete, siis pöörduge politsesse (kuna kaup oli eeldatavalt juba siinpool piiri ehk EMTA käe alt väljas).
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: Piraatkauba müümine foorumis

Postitus Postitas SL » 04. 05. 2016. 10:22

erikr kirjutas:Aga küündimatute ajakirjanike poolt käsitletud teemadele pole enam võimalik real-life kogemusega kodanike kommentaare saada.
Olen kõigil reaalsetel politsei poolt pöördutud juhtumitel andnud neile päringu alusel kõik minu käsutuses oleva info postituste ja postitajate kohta. Nii ka jääb. Nagu ka muu. Kuni asjaolud ei sunni mind muuks. Foorumit ka kinni ei tahaks panna paari OLETATAVA lamba pärast.
Piraatkauba müüjaid alati jääb kuni leidub ostjaid - kas siin foorumis või mujal. Seepärast pole vaja foorumit kinni panna või midagi. Minupärast müügu oma särke ja pükse, see ei huvita eriti kedagi. Kehvaks keerab asi siis, kui müüakse jookse, raame, prille - jne - neid asju, mis purunedes eluohtlikult vigastada võivad. Aga ega siin pole muule loota, kui et ühiskond tervikuna lihtsalt areneb ja piraatasjade ostjad kaovad ära. Küllap siis ka müüjad. Suuremate case'ide puhul aitab ehk politsei tõesti.

Aga - minu postitus oli pigem üleüldise mõttega - ma ei mõista mitte ühegi aspekti kohapealt, et miks peaks anonüümsus olema õigustatud, aktsepteeritud siin foorumis ja üle-üldse. Oma nimi on inimhingele ikka kallis asi ja paljud lollused jäävad ära, kui oma nimi all oleks.

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Piraatkauba müümine foorumis

Postitus Postitas kalari » 04. 05. 2016. 20:57

SL kirjutas: Aga - minu postitus oli pigem üleüldise mõttega - ma ei mõista mitte ühegi aspekti kohapealt, et miks peaks anonüümsus olema õigustatud, aktsepteeritud siin foorumis ja üle-üldse. Oma nimi on inimhingele ikka kallis asi ja paljud lollused jäävad ära, kui oma nimi all oleks.
Mina olen selles osas SL-ga (Suleviga) sama "partei" mees!

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Piraatkauba müümine foorumis

Postitus Postitas dr Holden » 04. 05. 2016. 23:46

kalari kirjutas: Mina olen selles osas SL-ga (Suleviga) sama "partei" mees!
Mina olen ka Kalari-ga (Alariga) sama "partei " mees!

:)

rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: Piraatkauba müümine foorumis

Postitus Postitas rainerhq » 17. 05. 2016. 13:58

Pasarada jätkub. Antud kauba müüja küsis et miks ta peaks kirjutama et tegu mitteoriginaalidega. Päris prs ikka.

Müüa Oakley Jawbone prillid(valge)
Kaasa karp, 3 klaasi, puhastuslapp, kott
Väga heas korras

Pildid saadan meilile

Hind: 18 eurot
"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

citybike
Rattur
Postitusi: 513
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Piraatkauba müümine foorumis

Postitus Postitas citybike » 02. 11. 2016. 16:41

Jäi silma selline teema, ka päris põhjalikult puudutatud piraatlust ja kaubamärgi kasutust ja kui palju tegelikult seda liikvel on!
Seal puudutatud ka konkreetseid kahjusid ja numbreid.
Knock-off Oakleyd ja riided, raamid päris kenasti välja toodud.

http://singletrackworld.com/2016/04/the-imitation-game

Vasta

Mine “RattaFoorum paremaks!”