Teemade pealkirjad

Kas sellist foorumit on vaja? Parandusettepanekud sisu, vormi ja funktsionaalsuse kohta.
Vasta
Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11872
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Teemade pealkirjad

Postitus Postitas erikr » 27. 05. 2004. 07:26

Oleks palve eriti uuematele kasutajatele panna oma teemale ikkagi pealkiri mis ka sisule viitab. hiljutistest teemadest näited Imelik värk, miks nii....... sellega on lugejatel kohe teada millest juttu tuleb ja jääb ka kirjutajast endast soliidesm mulje.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 27. 05. 2004. 08:06

lisaksin omalt poolt (vabalt võite vastu vaielda :wink: ):
1. läbivad suurtähed pealkirjas pole hea tava. Sinu tehtud teema pole tähtsam kui teised.
2. nt. mina loen foorumit esilehelt. Seal on näha top10 teemad. Kui keegi on teinud teema a la "Palun kas keegi aitaks nõu anda uue ratta ostmisel ja mis värvi porikaid valida ..." siis top10 kuvab iga teema pealkirjast vaid teatud arv tähemärke +... (kolm punkti) ja võib juhtuda et kui pika pealkirja esimesed kolm-neli sõna (antud juhul "palun kas keegi") on väheütlevad, siis ei viitsigi teemat lahti võtta, veel vähem vastata.
Soovitus: kui ei suuda oma loodud teema pealkirja lühidalt välja kirjutada, siis üritage loodud teema point suruda pealkirja esimesse ossa.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 05. 05. 2005. 11:29

Teemade subjektiread võiksid toetada nati pikemat teksti, vähemalt ost-müük kategoorias.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 05. 05. 2005. 12:14

cowrider kirjutas:Teemade subjektiread võiksid toetada nati pikemat teksti, vähemalt ost-müük kategoorias.
Selle asemel võiks sa oma kilomeetripikkuse soovidejada jagada erinevatesse sõnumitesse, sest lenks ja kindad on ikka üsna erinevad soovid.
Sulle ju meeldib neid sõnumeid toksida ja postituste edetabelis kõrgemale ronida :evil:
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11872
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 05. 05. 2005. 12:31

Alvaro kirjutas:
cowrider kirjutas:Teemade subjektiread võiksid toetada nati pikemat teksti, vähemalt ost-müük kategoorias.
Selle asemel võiks sa oma kilomeetripikkuse soovidejada jagada erinevatesse sõnumitesse, sest lenks ja kindad on ikka üsna erinevad soovid.
Sulle ju meeldib neid sõnumeid toksida ja postituste edetabelis kõrgemale ronida :evil:
OMV reeglite punkt nr 3 alusel pani cowrider ja peavad ka teised panema asjad kokku.
suurim karuteene teistele kuulutajatele on see kui panna rodu oma kuulutusi järjest ja litsuda teisi kohe mitme-mitme koha võrra allapoole. ja siis neid veel tihti uppida.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Olivers
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 26. 10. 2004. 16:57

Postitus Postitas Olivers » 05. 05. 2005. 12:58

Väga lihtne ju on OMV foorumis pealkirja panna:
a)müüd midagi kindlat (1ese) paned eseme nim!
b)müüd riideid ja sarnast,paned pealkirjaks "riided"
c)müüd erinevaid rattajuppe paned pealkirjaks "juppid" vms!
d)müüd igasugust erinevat jama,paned pealkirjaks midagi teemakohast!
Lihtne ja loogiline!Miks üldse vaielda sihukesel teemal!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11872
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 05. 05. 2005. 13:00

(y) specialized
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 05. 05. 2005. 14:15

specialized kirjutas:Väga lihtne ju on OMV foorumis pealkirja panna:
a)müüd midagi kindlat (1ese) paned eseme nim!
b)müüd riideid ja sarnast,paned pealkirjaks "riided"
c)müüd erinevaid rattajuppe paned pealkirjaks "juppid" vms!
d)müüd igasugust erinevat jama,paned pealkirjaks midagi teemakohast!
Lihtne ja loogiline!Miks üldse vaielda sihukesel teemal!
Minu point oligi see, et mitte igat eset eraldi jagada, vaid kasvõi kaheks jagada. Ja just sarnase loogika järgi nagu sa pakkusid. Kuskil peab terve mõistus ka appi tulema reeglitele.
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 05. 05. 2005. 17:14

Sinu postitus oli minuarvates teemaga ainult kaudselt seotud ning oli pigem isiklikku laadi :( Kui ma eksin, siis neutraalne see igatahes polnud, mida tõestab ka su viimane lause. Lisaks soovitasid sa lahendust, mida just vältida üritan ja mis samuti paljudele ei meeldi.
Alvaro kirjutas:
cowrider kirjutas:Teemade subjektiread võiksid toetada nati pikemat teksti, vähemalt ost-müük kategoorias.
Selle asemel võiks sa oma kilomeetripikkuse soovidejada jagada erinevatesse sõnumitesse, sest lenks ja kindad on ikka üsna erinevad soovid.
Sulle ju meeldib neid sõnumeid toksida ja postituste edetabelis kõrgemale ronida :evil:
Kui seda sõnumit tsiteerida, siis ei olnud selle sõnumi point mitte see, milleks sa seda viimatises postituses tõlgendasid. Unusta need lenks ja kindad ära (kinnaste jaoks pean tegema eraldi teema?) ja mis pistmist on praegusel teemal üldse minu kuulutusega?
Alvaro kirjutas:Minu point oligi see, et mitte igat eset eraldi jagada, vaid kasvõi kaheks jagada. Ja just sarnase loogika järgi nagu sa pakkusid. Kuskil peab terve mõistus ka appi tulema reeglitele.
"Terve mõistus" - see on väljend, mida kasutatakse enamasti solvaval eesmärgil, kui kirjutaja isiklik loogika/eelistused/huvid ei ühti kritiseeritava omadega. Viitab taas sellele, et olen kuidagimoodi su emotsionaalset tasakaalu rikkunud - kahju, et sa seda sadulas ei maandanud.

Mul oli mitu uut või muudetud postitust, mida ma erikr märkuse peale (teiste postitused nihkuvad liiga palju) kokku panin vastavalt loogikale, et ost ja müük eraldi. Teemad olid enne eraldi juhindudest jällegi teisest loogikast (teemad lähevad pikaks läbuks kätte ära, sest rahvas ei kasuta privaatsõnumeid ja ma tahan subjektireale infot panna). Liiga palju erinevaid soove ühes teemas ajab pildi veel kirjumaks ja lõpuks ei saa enam mitte keegi aru kes, kas, kus, mida ja millal.

Teemasse tagasi...
Jutt on teema pealkirja pikkusest ja seda mitte ainult ost/myyk jaoks - lihtsalt mind häirib see seal kõige rohkem.

Mina leian, et teema rida võiks olla pikem. Ainus põhjus, miks see peaks nii lühike olema, on vastutulek mobiiliga/pihuarvutiga külastajatele jne - minu monitoril vaatab vastu aga pikk jada tühja lahtrit. Samas, mobiiliga surfija eelistaks samuti informatiivsemat pealkirja sellele, et peab kõiki postitusi lugema.

Kui ma ei eksi, siis ühes teises teemas kurtsid, et sulle ei meeldi pikad postitused. Kui teema pealkiri kirjeldab piisavalt selle sisu, siis näed ju ära, kas on lugemist väärt. See oleks ju isegi sulle sobiv variant. Ei saa aru, milleks selle vastu sõdida - meeldib üllatusmoment teemat avades?

Veel on jutuks olnud, et teema pealkiri peaks kirjeldama teema sisu. Ise lisaksin, et oleks ju parem, kui kohe näeks, kas teemast on midagi otsida või mitte. Tegemist pole ju ajakirjandusega, kus pealkiri ainult peibutab (tihti pole sisuga isegi mitte seotud).

Foorumis ringi vaadates kohtab üsna palju mittemidagiütlevaid ja lühikesi pealkirju (rõhutan, et teema pole mitte ainult ost/müük kohta), kuid mina tahaks vähemalt oma teemade pealkirjasid vormistada 'by the book' ja mitte üleliia üldistada.

Mulle tundub, et siiani ei ole esitatud ühtki mõjuvat põhjust, miks teema pealkirja väli ei võiks sisaldada rohkem tähemärke kui praegu. On pakutud ainult alternatiive, mis aga ei ole suurema hulga soovide korral praktikas end minuarvates õigustanud (seetõttu ka see soov).

Kui ei ole mõjuvat põhjust, miks pealkirja rida ei võiks pikem olla, siis pole ju mõtet selle või millegi muu üle vaielda :roll: Kui on tehniliselt võimalik, siis muudatus sisse viia. Lihtne ja loogiline?

Mulle ei meeldi pikalt kirjutada, aga provotseeritakse :oops:

Vasta

Mine “RattaFoorum paremaks!”