Kas velo.clubbers.ee kui esmane eestikeelne, on kustumas?!

Kas sellist foorumit on vaja? Parandusettepanekud sisu, vormi ja funktsionaalsuse kohta.
Vasta
Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Kas velo.clubbers.ee kui esmane eestikeelne, on kustumas?!

Postitus Postitas mart » 13. 12. 2009. 18:25

Üle 7 aasta on eestikeelset keskkonda olnud ja nüüdseks on suht hangunud seis. Enamkasutatav on üheskoos sõitma, eesti võistlused, kolmapäevakud ja naljanurk. Seis on (minu jaoks) lahja ja lahendust ei näe. Kus argumenteeritud rattahuvilised on - facebookis, twitteris, orkutis, muukeelsetes foorumites, pulleritsu kommentaariumis?
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Kas velo.clubbers.ee kui esmane eestikeelne, on kustumas?!

Postitus Postitas Villem T » 13. 12. 2009. 18:42

mart kirjutas:Enamkasutatav on üheskoos sõitma, eesti võistlused, kolmapäevakud ja naljanurk.
Vähe velosoofiat ja palju sõitmist? Kõlab justkui mõistlikult. Sõitmine on ju endiselt üsna mõistlik põhjus rattaga tegeleda?

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 786
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: Kas velo.clubbers.ee kui esmane eestikeelne, on kustumas?!

Postitus Postitas LauriA » 13. 12. 2009. 18:49

Ma ei tea, mis teisi foorumeid sa näiteks jälgid; need mis mulle viimasel ajal huvi pakuvad, on seis sama moodi "seiskunud", seda siis http://www.trip.ee , http://www.jazzfanz.com ja http://www.airliners.net puhul. Ühed ja samad "äraleierdatud" :D teemad: kuhu minna ja mida teha, kes vahetada kelle vastu, kes on hea ja kes sakib, milline firma võtab mis mudeli kasutusse, mida teeb üks või teine komponent ja kus mõni raudlind on jälle alla sadanud.

Ratas ja rattaga seonduv on siiski nii lihtne, et mida siin ikka siis nii erilist uut pidevalt rääkida on... :?:
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Kas velo.clubbers.ee kui esmane eestikeelne, on kustumas?!

Postitus Postitas mart » 13. 12. 2009. 20:28

Loen arvamusi ja läks kohe selgemaks - tuleb piisavalt palju sõita ja piisavalt lihtsa rattaga.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 786
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: Kas velo.clubbers.ee kui esmane eestikeelne, on kustumas?!

Postitus Postitas LauriA » 13. 12. 2009. 21:01

mart kirjutas:Loen arvamusi ja läks kohe selgemaks - tuleb piisavalt palju sõita ja piisavalt lihtsa rattaga.
Milline ratas on keeruline? See, millel on XTR sarkasmidetektor Altuse asemel?
A380-ga võrreldes on kõik rattad lihtsad. See on IMHO loomulik, et näiteks IT-, reisi-, lennu- ja autofoorumites jätkub juttu kauemaks.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

PaulR
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 10. 12. 2009. 18:45

Re: Kas velo.clubbers.ee kui esmane eestikeelne, on kustumas?!

Postitus Postitas PaulR » 13. 12. 2009. 21:40

Võib-olla pole ma kõige õigem mees kommenteerima, aga ostu-müügi rubriik tundub võimust võtma.
Ma olen foorumit ikka mingite vaheaegade tagant lugenud ja tegelikult on ka huvitavaid teemasid ja tehnilist poolt. Pole ise olude sunnil paar viimast aastat palju saanud rattaga sõita, nüüd olen katsunud jälle ennast joonele saada ja on hea lugeda, mis kuskil toimub.
Kuna olen ise Eestist eemal, siis olen rohkem selline üksik metsas uitaja ning foorumi lugeja, seega Üheskoos sõitma ja Kolmapäevakud kahjuks mulle midagi ei anna. Siiski ma arvan, et kevade poole foorum aktiviseerub, kuna siis hakkab jälle rohkem inimesi asjaga tegelema.

Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: Kas velo.clubbers.ee kui esmane eestikeelne, on kustumas?!

Postitus Postitas andre170 » 13. 12. 2009. 23:17

Suurim (võistluslik) rattasõitmine toimub Elion Cup sarjas.
Põhiline infovahetus nende etappide teemal käib Sportinfo's, mille foorum on pakub ka kõike tänu oma anonüümsusele. Siin sellised postitused teretulnud ei oleks :-)
Võrdluseks on Tartu maratoni veebifoorum päris õnnetu.
Ja siis on veel igasuguseid teisi klubide kodukaid ja rattafoorumeid, mõned avalikud - mõned suletud.

Lisaks teevad vanad tegijad uusi maha, näiteks:
- Vend, kel 15 postitust: "Oskate äkki soovitada rehve Elioni Jõulumäe etapile?/-/"
- Vend, kel 1000+ postitust: "Hakkame jälle otsast peale.... /-/"
- Vend, kel 7000- postitust: "/-/ei maksa mingit kummiteemat eraldi käima tõmmata/-/"
Ise arvan, et iga kasutaja küsib, mida tahab, ja kui teema kedagi ei huvita, ära pritsi kibestumist.
Tegel't võiks talle vastata vend, kel 30 postitust, et läheb selle ja sellega ning plaanib sellist rõhku vms.

Ja igast pisiasjast ei peagi kõigile kuulutama või väga pikka teemat välja imema. Minu arust toimib foorum väga hästi.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2466
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Kas velo.clubbers.ee kui esmane eestikeelne, on kustumas?!

Postitus Postitas AndreK » 13. 12. 2009. 23:35

mart kirjutas:Enamkasutatav on üheskoos sõitma, eesti võistlused, kolmapäevakud ja naljanurk. Seis on (minu jaoks) lahja
Mida sa siin siis kuulda/näha soovid?

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Kas velo.clubbers.ee kui esmane eestikeelne, on kustumas?!

Postitus Postitas Villem T » 14. 12. 2009. 08:46

mart kirjutas:Loen arvamusi ja läks kohe selgemaks - tuleb piisavalt palju sõita ja piisavalt lihtsa rattaga.
Esimeses osas on sul kindlasti õigus ja teine osa oli ilmselt õrn iroonia. Kuigipalju ju käib hooldus/ehitusküsimusi ka läbi. Aga arusaadavalt (ja ilma irooniata) sind väga ei intrigeeri teemad "mis laager kuhu sobib" ja muud laiatarbeteemad, tahaks midagi peenemat.
See ehitamise pärast ehitamine on siinse foorumi tingimustes nii nišivärk, et sa oled seal nišis üsna üksi. Tõenäoliselt on ta samavõrd nišivärk igal pool, lihtsalt 1% tuhandest suudab diskussiooni tekitada, 1% sajast mitte.

tt23
Rattur
Postitusi: 91
Liitunud: 23. 10. 2009. 10:02

Re: Kas velo.clubbers.ee kui esmane eestikeelne, on kustumas?!

Postitus Postitas tt23 » 14. 12. 2009. 09:29

Olen 100% nõus andre170 arvamusega.
Olen "üsna värskelt" liitununa sama asja kogenud.
Just pööraks tähelepanu, et alles liitunud tahavad saada praegust ja värsket infot ning võib-olla nõu küsida teadjatelt-kogenenumatelt.
Muidugi ma võiks foorumist leida mitmeaastataguseid heietusi näiteks rehvivaliku teemal, kuid huvitaks just praegune seis, praegustes tingimustes, sest ajad ja materjalid on muutunud jne.
Äkki kustutaks näiteks üle 2-aastased teemad üldse ära ?

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Kas velo.clubbers.ee kui esmane eestikeelne, on kustumas?!

Postitus Postitas Rivo » 14. 12. 2009. 09:57

tt23 kirjutas:Olen 100% nõus andre170 arvamusega.
Noh, eks igal foorumil oma "uksehoidjad". Uued saavad esialgu veidi rohkem tähelepanu ja kontrolli. Pole siin asi tegelikult üldse nii hull, minge nt. foto.kala.ee foorumisse - "paugutatakse" pea igas teemas.
tt23 kirjutas:Muidugi ma võiks foorumist leida mitmeaastataguseid heietusi näiteks rehvivaliku teemal, kuid huvitaks just praegune seis, praegustes tingimustes, sest ajad ja materjalid on muutunud jne.
Eks neist ikka räägitakse aga mitte enne igat võistlust.
tt23 kirjutas:Äkki kustutaks näiteks üle 2-aastased teemad üldse ära ?
Kindlasti mitte ! Olen mitmeid kordi mõnd vana teemat otsinud ja uuesti lugenud.
Algteemasse - nõus Villemiga, et ega meil palju iseehitajaid pole, mis ongi väheste postituste (nt. tehnilised abivahendid ja näpunäited) põhjus. Eks kindlasti ka neid, kes lihtsalt ei hakkagi oma tegemisi siin kajastama ega arutelu otsima - teevad ja nokitsevad omaette.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2466
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Kas velo.clubbers.ee kui esmane eestikeelne, on kustumas?!

Postitus Postitas AndreK » 14. 12. 2009. 11:20

Väljaspool hooaega võiks tolerantsemalt suhtude teistesse spordialadesse, millega muidu suvel rattaga sõitvad inimesed tegelevad.
Alustades jooksust, suusatamisest (nii mägi kui murdmaa) (mis tundub siin foorumis erilise põlu all olevat), lõpetades jõusaali ja näiteks sõudeergomeetritel sõudmisega.
Kui ajada liiga jäika liini ja kõik otseselt rattasse mittupuutuv juba ära kulunud "Delete" nupu abil kõige kaduva teele saata, siis ongi tulemsuks see, et talvel on foorum välja surnud ja ja maad võtavad küsimused ja räme deprekas...
Cheers!

Kasutaja avatar
erkki
Rattur
Postitusi: 206
Liitunud: 31. 07. 2005. 14:58

Re: Kas velo.clubbers.ee kui esmane eestikeelne, on kustumas?!

Postitus Postitas erkki » 14. 12. 2009. 11:51

Talvine aeg, siis tegeleb enamus rattureid kõhu kasvatamise või suuskade määrimisega ...

Võiks teha jõulueelse kampaania - iga liige kel vähemalt n-arv (500, 1000?) postitust elavdab mingi vana teema milles tunneb ennast koduselt ja jagab noortele kogemusi - olgu teemaks siis tehnilise sõidu nipid, spinningutrikid või jalgade raseerimise metoodikad.

Mart, ma pole küll ise eriline blingija ega timmija, aga sinu postitusi on alati huvitav lugeda, ära lase pead norgu ja jaga oma kogemusi palun edasi :)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kas velo.clubbers.ee kui esmane eestikeelne, on kustumas?!

Postitus Postitas Mati » 14. 12. 2009. 13:07

IMHO on paljuski meie foorumi probleemiks Eesti kesksus ja tahtmatus kastist välja vaadata. Olen ise järjest enam hakanud lugema soomlaste Fillari foorumit, kus käib väga aktiivne arutelu. Näiteks oli detsembrile eelnevalt teema nr 1 pro-meeskondade uued koosseisud ja igasugu muu selle ümber käiv kammajaa. Oli huvitav lugeda, sest infot täiendati väga operatiivselt ning põhjalikult. Samuti on soomlaste foorumis aktiivne välismaiste võistluste teema, välismaiste netipoodide teema, uute rataste teemad jne. Juppide ja rataste teemad on nö tavavärk, kuigi vähe laiemas skaalas kui meie liivakastis.

Meil aga paraku tundub, et kedagi ei huvitagi eriti, mis mujal toimub või üleüldisemas plaanis laiem piltki. Nt kui mõne kohaliku selli tegemistest liiga hoogsalt rääkima hakkad, siis tembeldatakse fanaatikuks :wink: ja asi kisub monoloogiks. A eestlane ongi vist rohkem selline omaette nokitseja ja hämaras saunas tagarääkija :).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
anryo
Rattur
Postitusi: 312
Liitunud: 02. 04. 2004. 10:14

Re: Kas velo.clubbers.ee kui esmane eestikeelne, on kustumas?!

Postitus Postitas anryo » 22. 12. 2009. 20:14

Ma ei tea, kas see on jõuludest nüüd põhjustatud - kuid teises minu "kodufoorumis" käib täpselt sama arutelu:
http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=32702

Ja sealt natuke mõtteainet foorumi elutsüklite teemal:
1. Start up with an elite clique of personal/email friends. Discussions are very tight.
2. New people join and discussion is strictly on-topic and helpful. Lots of good information is passed around. Message board is in its prime.
3. Newbies arrive and post questions that have been answered before or are stupid questions. Some old-timers are helpful, some flame.
4. Flame war erupts because of off-topic posts or personal insults. Different expectations create conflicts of interest that cause even more flames.
5. People post messages to the effect they are leaving, maybe hoping for sympathy. "And I'm taking my ball with me" They don't actually leave, though, and remain to read the responses to their goodbyes, some returning briefly to flame people. (Go to stage 4) People compete for the most heart-wrenching goodbye. Some people just leave with no goodbyes. Some of them are missed, some not.
6. Things quieten down and the flames stop. Old-timers appeal for calm(!). People who 'left' come back and begin discussions again. Go to stage 2
7. People leave to start their own message board, splitting membership of the original board. The two new boards go through a period of insulting each other and either go to stage 2, 4 or simply cease to exist through lack of subscribers.
Sõidan siis kui tahan...

Vasta

Mine “RattaFoorum paremaks!”