Foorumi tarkvara uuendus

Kas sellist foorumit on vaja? Parandusettepanekud sisu, vormi ja funktsionaalsuse kohta.
Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas erikr » 15. 12. 2007. 21:30

Täna hommikul sai vahetatud senine foorumimootor eile üllitatud uue põhiversiooni vastu.

Sellega seoses ei tööta mõned lisaomadused. Samas oleme lahti saanud aeguva või katkeva sessiooni probleemist, mida kasutajad tunnetasid foorumist pideva väljakukkumisena ning lugemata postituste märgistuse kadumisena.

Esmajärjekorras panustan tõlkesse, seejärel lisaomadustesse. Peab arvestama ka sellega, et uue põhiversiooni jaoks pole hetkel paljusid täiendavat funktsionaalsust või lisaomadusi pakkuvaid skripte veel olemaski. Samas on palju uudset foorumimootoris eneses.

Kasutajate profiilis olev jalgratta kirjelduse väli on kadunud, asendan täna-homme foorumimootorisse sisseehitatud lisaväljaga. Automaatne rattakirjelduse ülekandmine pole võimalik, ehk leiate mõnel talveõhtul aega selle uuesti sisestada. Niikuinii olete ratast upgradenud või sootuks uue hankinud :wink:
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas Andrus K » 16. 12. 2007. 15:42

ei taha üldse fleimi tekitada, kuid ilmselt nii mõnelgi sama küsimus: kas avatarid on jäädavalt max 80x80 suuruseks vägistatud või on see ajutine nähtus?
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas erikr » 16. 12. 2007. 15:53

Andrus K kirjutas:ei taha üldse fleimi tekitada, kuid ilmselt nii mõnelgi sama küsimus: kas avatarid on jäädavalt max 80x80 suuruseks vägistatud või on see ajutine nähtus?
kui suurt on vaja?
avatarid pole hetkel esimene prioriteet.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas veiko » 16. 12. 2007. 16:02

Laiuse võiks ju 100-le panna, kõrgus võiks samaks jääda. Praegugi võtab AndrusK postituses vasakulpool jutti olev info rohkem vertikaalset ruumi, kui sõnumi sisu (enamus väljast tühi). Milleks ekraani ruumi raisata. Ebamugav lugeda, kui peale ühe rea läbilugemist tuleb ekraanitäis edasi kerida. Siin foorumise see veel õnneks probleem pole aga mõnes teises kipuvad avatarid ja joonealused tekstid olema nii suured ja vilkuvad, et postituse sisu leidmine on omaette saavutus. See minu arvamus.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas Andrus K » 16. 12. 2007. 18:16

loomulikult pole see prioriteet, ma pole seda arvanudki.
Asi pole selle, et kui suurt vaja on. Lihtsalt minu meelest polnud enne foorumitarkvara uuendust avatarid meie foorumis probleem. Kellelgi polnud see üle mõistuse suur ega ka mitte liikuv. Minu meelest oli enne avataridega kõik ok, keegi polnud üle (minu) taluvuspiiri läinud või oli admin nad privas juba varakult korrale kutsunud.

Avatar on siiski pilt/illustratsioon. mis aitab foorumi teemasid paremini lugeda. Pole vaja kasutaja nime lugeda, kes on postitanud, piisab kui näed silmanurgast tuttavat avatari ja juba tead kes on sõna võtnud.
Nt. Veiko avatarist ei saa hetkel olevate mõõtmete tõttu muffigi aru mida ta seal näidata tahab. Pigem võiks siis see loetamatu tekstiga hall ruut siis juba olemata olla.

Veiko kirjutas: "Milleks ekraani ruumi raisata". Kas keegi saab kusagil sendi või krooni kasu, kui ekraani ruumi ei raisata? Olen kohe valmis avatari eemaldama, kui see nii on. Suunaks vabanenud finantsid nt. Keila SOS Lasteküla kontole :D
erikr kirjutas:
kui suurt on vaja?
avatarid pole hetkel esimene prioriteet.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Otsing

Postitus Postitas Raix » 16. 12. 2007. 19:13

Kas ma olen oskamatu või tõesti enam otsing ei tööta uue versiooniga? :roll:

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2474
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas AndreK » 16. 12. 2007. 19:34

mina ei ole millegiga rahul, ma lähen rattaportaali üle, aitab.. krt kaua see jama siin kestab

Kasutaja avatar
Veiko V
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 04. 03. 2006. 11:51

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas Veiko V » 16. 12. 2007. 20:05

AndreK kirjutas:mina ei ole millegiga rahul, ma lähen rattaportaali üle, aitab.. krt kaua see jama siin kestab


Heh hiljaks jäid pole enam rattaportaali kui sellist, et siis uued näod ja uued ausad mõted! 8)
Tiguliikur :)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas erikr » 16. 12. 2007. 20:56

tänan, sõbrad, tänan.
kõik on out of the box seaded, muudan kuidas jõuan. olen terve tänase päeva mässanud, et nädala alguseks enam-vähem toimiv süsteem käima saaks. mõni tuleb aga neljatunniselt rattasõidult, mis mul täna jälle ära jäi ja hakkab kohe avatari pikslitest kinni. Ehk soovite admini õigusi, et teil oleks võimalik minust paremini seda asja ajada :?:

otsingu indeks on vaja uuesti luua, tuleb millalgi öösel teha, kuna pidevalt saan Elioni serverilt timeouti. seni kuni see õnnestunud pole, peame ilma otsinguta hakkama saama.

siiski - kui suur avatar peaks olema kui 80x80 ei kõlba? eelmises versioonis oli ka see ametlik piirang kuid tehniliselt ei olnud võimalik rakendada. sai silma kinni pigistades lubatud 100x100. äkki oleks sobiv näiteks Hinnavaatluses lubatav 140x100? ja ikka leidub keegi, kes soovib 300x300 animeeritud Hitlerit või midagi muud sarnast
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

spl
Rattur
Postitusi: 598
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:24

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas spl » 16. 12. 2007. 22:25

siiamaani unistuseks see esimine versioon mis kohe näitas ära uued postitused.kas on midagi sellist kunagi plaanis veel??
harjutamisega saab heaks harjutajaks.võitjaks sünnitakse

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas Kuldar » 16. 12. 2007. 22:38

erikr kirjutas:ja ikka leidub keegi, kes soovib 300x300 animeeritud Hitlerit või midagi muud sarnast
ikka leidub...
its doggystyle!
Pilt
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas Andrus K » 16. 12. 2007. 22:45

120x120 võiks olla max suurus. Ilma animatsioonideta loomulikult. Kiiret pole, peaasi kui millalgi tehtud saab. Peace.
erikr kirjutas:siiski - kui suur avatar peaks olema kui 80x80 ei kõlba? eelmises versioonis oli ka see ametlik piirang kuid tehniliselt ei olnud võimalik rakendada. sai silma kinni pigistades lubatud 100x100. äkki oleks sobiv näiteks Hinnavaatluses lubatav 140x100? ja ikka leidub keegi, kes soovib 300x300 animeeritud Hitlerit või midagi muud sarnast
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas erikr » 16. 12. 2007. 23:01

spl kirjutas:siiamaani unistuseks see esimine versioon mis kohe näitas ära uued postitused.kas on midagi sellist kunagi plaanis veel??
üleval paremal, kellaaja ja ajavööndi vahel on link "Vaata uusi postitusi"....
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas Mati » 16. 12. 2007. 23:22

poogen mis avatarid ja kui suured ja kus ja kelle jne. peaasi, et on koht kus möliseda, rsk :idea:

müts maha kui keegi viitsib seda võimalust mulle oma vaba aja ohverdusena ja täitsa tasuta pakkuda.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas UrmasL » 17. 12. 2007. 22:17

Ja ma juba mõtlen mitu päeva miks minu RSS kontole ühtegi posti ei tule..... :) Igatahes tänud erikule tehtud/nähtud vaeva eest.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas Villem T » 18. 12. 2007. 15:53

Avataride pärast süda väga ei valuta, aga jube hea oleks kui lingid jälle uude aknasse avanema hakkaks. Suutsin juba 2 x mingi pika amordiarvustuse kirjutada, siis referentsiks mingit linki klõpsata ja siis kogu kirjatöö akna sulgemisega kaotada.. Blondi elu ei ole kerge.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas erikr » 18. 12. 2007. 17:46

Villem T kirjutas:Avataride pärast süda väga ei valuta, aga jube hea oleks kui lingid jälle uude aknasse avanema hakkaks. Suutsin juba 2 x mingi pika amordiarvustuse kirjutada, siis referentsiks mingit linki klõpsata ja siis kogu kirjatöö akna sulgemisega kaotada.. Blondi elu ei ole kerge.
jah, tõesti segab. eile juba uurisin lahendust. kohe konfist ei ole leidnud, peab veel uurima....

tagamaadest niipalju...
As you know phpBB3 is now conforming to standards and as such this means posted links no longer open in a new window when clicked.

üks variant on kasutada hiire keskmist klahvi (reaalset või draiveriga simuleeritud). vähemalt firefoxiga toimib.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

rajko
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 23. 10. 2006. 06:51

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas rajko » 19. 12. 2007. 08:10

erikr kirjutas: Samas oleme lahti saanud aeguva või katkeva sessiooni probleemist, mida kasutajad tunnetasid foorumist pideva väljakukkumisena ning lugemata postituste märgistuse kadumisena.
Mul on näiteks 2 korda juba sessioon ära katkenud. Üks neist oli täna.
Max: 203, Avg:190

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas Tonis_T » 19. 12. 2007. 09:00

Villem T kirjutas:Avataride pärast süda väga ei valuta, aga jube hea oleks kui lingid jälle uude aknasse avanema hakkaks. Suutsin juba 2 x mingi pika amordiarvustuse kirjutada, siis referentsiks mingit linki klõpsata ja siis kogu kirjatöö akna sulgemisega kaotada.. Blondi elu ei ole kerge.
IE'ga kasuta Shift+click lingil, siis avaneb uues aknas (töötab ka firefoxiga). Ise kasutan firefoxi ja näpu sisse on harjunud see, et kõiki linke klikin ainult keskmise hiirenupuga (uues tabis). Ei mäletagi, millal viimati nii netti browsisin, et mul ei oleks vähemalt paarikümmet tabi korraga lahti.
Praegune variant on tegelikult palju parem kuna kasutaja saab ise kontrollida, et kas avab lingi uues aknas või siin samas aknas. Midagi ei suruta peale ja vaba valik ruulib.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas erikr » 19. 12. 2007. 10:21

rajko kirjutas:
erikr kirjutas: Samas oleme lahti saanud aeguva või katkeva sessiooni probleemist, mida kasutajad tunnetasid foorumist pideva väljakukkumisena ning lugemata postituste märgistuse kadumisena.
Mul on näiteks 2 korda juba sessioon ära katkenud. Üks neist oli täna.
kas nö keset surfamist või oli foorum lihtsalt tegevusetult lahti?
kas uute lugemata postituste tähistus oli kadunud peale uuesti sisselogimist?
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

rajko
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 23. 10. 2006. 06:51

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas rajko » 19. 12. 2007. 11:37

keset lugemist, täna vist oli umbes minut peale sisselogimist. Kui avan uut teemat olen järsku väljas. Back vajutades olen sees tagasi. Põhimõtteliselt siis ükskõik mida teen või avada üritan, olen järgmisel sammul väljas, back'iga tagasi minnes olen online. Jääb selline mulje, et peale sisselogimist saab n arvu kordi klikata ja siis viskab välja(täna mingi 3 klikki sai vist).
Peale sisselogimist on lugemata postid alles, et saab edasi toimetada sealt kus pooleli jäi.
Max: 203, Avg:190

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3803
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas mart » 20. 12. 2007. 15:55

erikr 15. 12. 2007. 21:30 kirjutas:Kasutajate profiilis olev jalgratta kirjelduse väli
on hetkel nähtav vaid sisseloginutele. Passiivne lugeja ei näe mõhkugi. Samas aeg-ajalt tahaks ka logimata vaadata, mis veloga keegi liigub. Omal tekkis konkreetne vajadus, kui vend seletas, et tavaliselt alustab sõitu esirattal ja kui tal aju verd täis valgub, siis ülejäänud tee läbib tagarattal. :)

Ja veel vaevab mind üks astraalkeha, keegi Google [Bot], kes on kogu aeg registered user :roll:
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas erikr » 21. 12. 2007. 06:54

mart kirjutas:
erikr 15. 12. 2007. 21:30 kirjutas:Kasutajate profiilis olev jalgratta kirjelduse väli
on hetkel nähtav vaid sisseloginutele. Passiivne lugeja ei näe mõhkugi. Samas aeg-ajalt tahaks ka logimata vaadata, mis veloga keegi liigub. Omal tekkis konkreetne vajadus, kui vend seletas, et tavaliselt alustab sõitu esirattal ja kui tal aju verd täis valgub, siis ülejäänud tee läbib tagarattal. :)

Ja veel vaevab mind üks astraalkeha, keegi Google [Bot], kes on kogu aeg registered user :roll:
vaatame, mis teha annab.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas Andrus K » 21. 12. 2007. 08:36

Hommik, ühe asja võiks veel teha, kui millalgi aega leiad ja tehniliselt võimalik on:
Nt. sinu enda profiilis võiks "MNT" (ning ka "MTB" ja "muu") olla samal seal kirjeldatava ratta esimese reaga. Kui ma nüüd end piisavalt arusaadavalt väljendasin.

Veebifriik ja tähenärija :wink:
Andrus
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas erikr » 21. 12. 2007. 09:00

Andrus K kirjutas:Hommik, ühe asja võiks veel teha, kui millalgi aega leiad ja tehniliselt võimalik on:
Nt. sinu enda profiilis võiks "MNT" (ning ka "MTB" ja "muu") olla samal seal kirjeldatava ratta esimese reaga. Kui ma nüüd end piisavalt arusaadavalt väljendasin.

Veebifriik ja tähenärija :wink:
Andrus
jah, vaikimisi lahendus ei meeldi mulle ka kuid jälle tähendab see koodi (css, ma arvan) kallale minekut.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas Andrus K » 05. 01. 2008. 23:03

profiilis on rida "e-mail aadress" aga sisestada/aktiveerida seda kusagilt ei saa. Või ma ei leia? Enne softiuuendust oli see võimalik.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas erikr » 06. 01. 2008. 11:06

Andrus K kirjutas:profiilis on rida "e-mail aadress" aga sisestada/aktiveerida seda kusagilt ei saa. Või ma ei leia? Enne softiuuendust oli see võimalik.
Kasutaja profiil ja seaded -> Profiil (vasakult teine tab e. sakk)-> kasutajakonto seaded (vasakul asuvast menüüst alumine valik). kas on see, mida otsid?
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas Andrus K » 06. 01. 2008. 14:58

ise leidsin ka selle koha ülesse aga teistele kasutajatele näha ju e-maili ikka pole :roll:
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas erikr » 06. 01. 2008. 15:59

Andrus K kirjutas:ise leidsin ka selle koha ülesse aga teistele kasutajatele näha ju e-maili ikka pole :roll:
oli jah konfis ära keelatud. nüüd peaks paistma.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas taavid » 07. 01. 2008. 16:29

Kas linki stiilis "märgi kõik teemad loetuks" enam ei ole, või ei suuda ma seda lihtsalt üles leida...?

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas veiko » 07. 01. 2008. 16:52

taavid kirjutas:Kas linki stiilis "märgi kõik teemad loetuks" enam ei ole, või ei suuda ma seda lihtsalt üles leida...?
index.php
üleval paremal "mark forums read"
alam foorumites siis samal kohal "mark topics read"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas erikr » 07. 01. 2008. 21:28

mul on ju see kraam kõik ammu tõlgitud ja ise näen täiesti eestikeelseid kirju. keerake profiilist eesti keele peale endal asi kui millegipärast ingliskeelne on.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

rajko
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 23. 10. 2006. 06:51

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas rajko » 25. 01. 2008. 08:14

hetk tagasi sain 3 korda järjest ennast sisse logida, enne kui pidama jäi. Klõps lingil ja jälle väljas.
Max: 203, Avg:190

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas erikr » 25. 01. 2008. 09:06

rajko kirjutas:hetk tagasi sain 3 korda järjest ennast sisse logida, enne kui pidama jäi. Klõps lingil ja jälle väljas.
olen teadlik, endaga juhtub sama. tegelikult oli ka vana versiooniga taolist asja.
vaikselt olen katsetanud netis leitud soovitusi kuid siiani pole veel aidanud.
Mingi kamm foorumisofti konfiga.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas Olts » 25. 01. 2008. 10:04

erikr kirjutas:mul on ju see kraam kõik ammu tõlgitud ja ise näen täiesti eestikeelseid kirju. keerake profiilist eesti keele peale endal asi kui millegipärast ingliskeelne on.
Otsisin seda profiilis, kuid mida pole või olen loll.
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas Mati » 25. 01. 2008. 10:32

Olts kirjutas:
erikr kirjutas:mul on ju see kraam kõik ammu tõlgitud ja ise näen täiesti eestikeelseid kirju. keerake profiilist eesti keele peale endal asi kui millegipärast ingliskeelne on.
Otsisin seda profiilis, kuid mida pole või olen loll.
Olts, usu see on olemas, kuid diagnoosiga ära sellegipoolest kiirusta :).

Kasutaja profiil ja seaded -> Foorumi seaded -> Keel ...
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas Olts » 25. 01. 2008. 16:14

Mati kirjutas:
Olts kirjutas:
erikr kirjutas:mul on ju see kraam kõik ammu tõlgitud ja ise näen täiesti eestikeelseid kirju. keerake profiilist eesti keele peale endal asi kui millegipärast ingliskeelne on.
Otsisin seda profiilis, kuid mida pole või olen loll.
Olts, usu see on olemas, kuid diagnoosiga ära sellegipoolest kiirusta :).

Kasutaja profiil ja seaded -> Foorumi seaded -> Keel ...
Leidsin lõpuks, kuid... diagnoosiga panin ikka puusse, sest polnud profiilides(Profiil
» Profiili seaded
» Allkirja seaded
» Avatari seaded
» Kasutajakonto seaded) vaid hoopis Foorumi seadetes :idea: .
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Kasutaja avatar
tarzic
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 07. 03. 2005. 20:21

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas tarzic » 31. 01. 2008. 09:36

Vabandan, kui seda teemat on juba käsitletud aga juhiksin siiski tähelepanu sellisele ebameeldivale pisiasjale, et klikates mis-iganes linki meie uues foorumis avaneb see alati samas aknas (IE'ga vähemasti). Loomulikult on olemas erinevad nipid kuidas ma ise saan lingi siiski uues aknas avada, kuid ebamugav või harjumatu on olukord sellegipoolest. Ehk õnnestub mõnda setingut muuta pisut?

_________
TIA, Tarzic

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas erikr » 31. 01. 2008. 10:10

tarzic kirjutas:Vabandan, kui seda teemat on juba käsitletud aga juhiksin siiski tähelepanu sellisele ebameeldivale pisiasjale, et klikates mis-iganes linki meie uues foorumis avaneb see alati samas aknas (IE'ga vähemasti). Loomulikult on olemas erinevad nipid kuidas ma ise saan lingi siiski uues aknas avada, kuid ebamugav või harjumatu on olukord sellegipoolest. Ehk õnnestub mõnda setingut muuta pisut?
selsamal lehel pool meetrit ülevalpool on käsitletud
pole settingut, mida muuta.

viewtopic.php?p=173903#p173903

peab mootori koodi modifitseerima
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3803
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas mart » 31. 01. 2008. 17:10

erikr kirjutas:siiski - kui suur avatar peaks olema kui 80x80 ei kõlba? eelmises versioonis oli ka see ametlik piirang kuid tehniliselt ei olnud võimalik rakendada. sai silma kinni pigistades lubatud 100x100. äkki oleks sobiv näiteks Hinnavaatluses lubatav 140x100?
Erik,kas oleks võimalik, et need, kes kasutavad avatari hoidmiseks //velo.clubbers.ee/ hoidlat:
download/file
jälgiks 100x100 nõuet. Asi selles, et ise omatarbeks olen blokkinud kõik häirivad avatarid ja slõuganpildid, aga nüüd oma kurvastuseks märkan, et nt kodanik s-i laiutava avatari blokkimisega kadus ka sinu avatar.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1117
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas siim_s » 31. 01. 2008. 18:53

muutsin aadressi ära, head blokkimist ;)

P.S. kas pigem ei meeldi suures mõõdus avatar või värviline avatar? või ei sobi kui mõlemad koos on? ses suhtes, et kui paneks avatari, mille mõõdud on 140 x 100, aga ühevärviline ja värv oleks foorumi taustaga sama, siis ei saaks ju arugi, et avatar suur on...

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas erikr » 31. 01. 2008. 21:06

siim_s kirjutas:muutsin aadressi ära, head blokkimist ;)

P.S. kas pigem ei meeldi suures mõõdus avatar või värviline avatar? või ei sobi kui mõlemad koos on? ses suhtes, et kui paneks avatari, mille mõõdud on 140 x 100, aga ühevärviline ja värv oleks foorumi taustaga sama, siis ei saaks ju arugi, et avatar suur on...
mõned loevad foorumit telefoniga, siis on iga liigne pilt kurjast.

samas siiski otsustasin, et proovime 140x100. valdaval enamusel on kiire nett ja suured molud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3803
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas mart » 01. 02. 2008. 10:01

erikr kirjutas: samas siiski otsustasin, et proovime 140x100.
Tegin avatari soovituslikku mõõtu. Kahjuks venis kujutis välja. Kas ei võiks teha nüüd mõõduks 140x140, et saaks avatari jälle kandiliseks.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas Villem T » 01. 02. 2008. 12:27

Ega mu tagumik sellise avatariga suur ei tundu?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas erikr » 01. 02. 2008. 12:40

mart kirjutas:
erikr kirjutas: samas siiski otsustasin, et proovime 140x100.
Tegin avatari soovituslikku mõõtu. Kahjuks venis kujutis välja. Kas ei võiks teha nüüd mõõduks 140x140, et saaks avatari jälle kandiliseks.
Mart. kas lugesid avatari seadete juures kirja Avatari mõõdud:
Sisesta avatari laius ja kõrgus, mõõtude automaatseks tuvastamiseks jäta väljad tühjaks.

sa oled sundinud süsteemi oma pilti välja venitama. mõõtudesse 140x100, samas on su pidli originaalsuurus mingi väiksem ruudukujuline.
140x100 on lubatud maksimum, mul ja paljudel teistel on ikka vana 80x80 või midagi muud väiksemat. kui soovid olemasolevast suuremat korrektset pilti, peab seda olema juba uue originaal.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7959
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas KaupoR » 11. 02. 2008. 08:59

ei tea kas tegemist on softi uuendusega või mis aga mure selline. Olen viimasel kahel päeval (L ja P) saatnud 3 privaatsõnumit läbi foorumi. 1 neist jõudis kiiresti adressaadini, teised kaks jäid stoppama "väljuvate sõnumite" kausta. Ma ei näe seal ka mingit võimalust "jõuga" neid väljuvate sõnumite kaustas olevaid kirju välja saata. Kas viga on minus või polegi kuskil viga ja selline asi on normaalne?

Ps. Kas äkki läheb kiri sealt kastist välja siis kui saaja selle avab?
If everything's under control, you're going too slow!

kalev
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas kalev » 11. 02. 2008. 09:25

KaupoR kirjutas:Ps. Kas äkki läheb kiri sealt kastist välja siis kui saaja selle avab?
Pigem siis kui sisse logib... vist.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7959
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas KaupoR » 11. 02. 2008. 09:30

kalev kirjutas:
KaupoR kirjutas:Ps. Kas äkki läheb kiri sealt kastist välja siis kui saaja selle avab?
Pigem siis kui sisse logib... vist.
Tundubki nii, sest kirja saaja on täna (peale minu eelmist postitust) sisse loginud ja nüüd enam kirja seal kaustas pole, on kohale läinud. Pilt klaar, asi lahenenud!
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas erikr » 11. 02. 2008. 10:08

jah, sõnum kaob väljuvast kaustast siis, kui adressaat on selle vastu võtnud, st avanud. See loogika pole versioonivahetusega muutunud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
fax
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 09. 09. 2004. 01:50

Re: Foorumi tarkvara uuendus

Postitus Postitas fax » 09. 05. 2008. 22:15

Tulen selle tüütu lingi teema juurde tagasi, et vahepeal on phpBB KB baasi ka ilmunud artikkel, kuidas see lingi uude aknasse avanemine on siinmõistes taastatav :) Link ise http://www.phpbb.com/kb/article/links-o ... w-windows/
Kui hätta jääd siis võta julgesti messengeri teel ühendust..
Kui te olete saanud täna hommikul hakkama 6 võimatu asjaga, miks siis mitte lisada sellele veel jalgrattasõit ?

Vasta

Mine “RattaFoorum paremaks!”