äkki peaks

Kas sellist foorumit on vaja? Parandusettepanekud sisu, vormi ja funktsionaalsuse kohta.
Vasta
N
Testisõitja
Postitusi: 518
Liitunud: 07. 02. 2003. 10:00

äkki peaks

Postitus Postitas N » 07. 02. 2003. 12:13

määrama kindlaks kui suur võib olla see pilt, mille kasutaja saab valida endale. Ma panin, mingi logo, siis ilmus see nii suurelt iga mu teate ette, et kogu display oli täis. Seda peaks kuidagi piirama idee poolest.

Ja praegu on iga teate juures kust ta on ja mitu teadet ja üldse palju infi, äkki peaks selle kuidagi miinimumini viima et individuaalse teate peale ei läheks väga palju ruumi ja ei peaks palju kerima üles alla?

Mis arvate :?:

N
Testisõitja
Postitusi: 518
Liitunud: 07. 02. 2003. 10:00

Postitus Postitas N » 07. 02. 2003. 12:15

ja veel, kas kuidagi klaviatuuri enteri võimillegiga saaks teadet ära saata, või CTRL+Enter. Oleks lihtsam kui hiirega klõbistada.
Või siis võiks Tabi liikumise järjekorra ära vahetada nii et esimesena läheks ikkagi Saada peale. Ka oleks lihtsam tiba.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: äkki peaks

Postitus Postitas erikr » 09. 02. 2003. 10:14

N kirjutas:määrama kindlaks kui suur võib olla see pilt, mille kasutaja saab valida endale. Ma panin, mingi logo, siis ilmus see nii suurelt iga mu teate ette, et kogu display oli täis. Seda peaks kuidagi piirama idee poolest.
uurime võimalusi. samas ka väga suures ja aktiivses foorumis Hinnavaatlus toimib asi nii, et kui avatar (see kasutajat identifitseeriv pildike) on mõõdust väljas või liiga suur siis adminnid ja moded paluvad (enamasti privaatselt ) kasutajal asja korda teha.
N kirjutas: Ja praegu on iga teate juures kust ta on ja mitu teadet ja üldse palju infi, äkki peaks selle kuidagi miinimumini viima et individuaalse teate peale ei läheks väga palju ruumi ja ei peaks palju kerima üles alla?

Mis arvate :?:
see paistab olevat enamuse foorumisoftide stiil. hangi rulliga hiir ja kerimine sujub. parandab ka pidurisõrme liikuvust :D

Kasutaja avatar
Jens
Testisõitja
Postitusi: 135
Liitunud: 17. 02. 2003. 17:51

Postitus Postitas Jens » 17. 02. 2003. 18:03

nii, nüüd siis on saabunud see aeg kui ma lõpuks aega sain ja ennast siia ära regisin :)

Erik! Aitäh, suure töö oled ära teinud!

Lugesin kõik postid läbi ja võin õelda et need kõik on teostatavad ja päris lihtsalt, nii et aint asja kallale.

Ja loomulikult ootaks siis veel vihjeid/nõudmisi mis siin tohib olla ja mis mitte. Kujunduse poole pealt veel ei võta sõna ja teeme enne vast struktuuri paika, siis jääb näha mis alles mis juures. Ennast häirib kah kõige rohkem see et on näha küllalt paju ebaolulist infot, nagu kasutajate statistika jne. Kui on veel kuskil migni nupp/link mida pole vaja või arvate et kunagi seda ei kasuta, siis võiks selle enamustest kohtadest vabalt minu meelest ära võtta.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 18. 02. 2003. 09:47

carp kirjutas:nii, nüüd siis on saabunud see aeg kui ma lõpuks aega sain ja ennast siia ära regisin :)

Erik! Aitäh, suure töö oled ära teinud!
keegi pidi ju ära tegema :)

carp kirjutas: Lugesin kõik postid läbi ja võin õelda et need kõik on teostatavad ja päris lihtsalt, nii et aint asja kallale.
ärge nüüd ainult massiliselt uusu kosmilisi nõudmisi juurde lisage :D
carp kirjutas: Ja loomulikult ootaks siis veel vihjeid/nõudmisi mis siin tohib olla ja mis mitte. Kujunduse poole pealt veel ei võta sõna ja teeme enne vast struktuuri paika, siis jääb näha mis alles mis juures. Ennast häirib kah kõige rohkem see et on näha küllalt paju ebaolulist infot, nagu kasutajate statistika jne. Kui on veel kuskil migni nupp/link mida pole vaja või arvate et kunagi seda ei kasuta, siis võiks selle enamustest kohtadest vabalt minu meelest ära võtta.
õige - struktuur ja sisuline värk kõigepealt. siis saab talle ilusa värvilise kesta ka ümber teha. samas jällegi ümbertegemise osas selline värk, et pärast upgrademisel suuri probleeme ei tekiks ja seda customised funktsionaalsust ka keegi teine saaks peale upgradet taastada kui juhtub sellist tegevust vaja minema.

Kasutaja avatar
Jens
Testisõitja
Postitusi: 135
Liitunud: 17. 02. 2003. 17:51

viga

Postitus Postitas Jens » 26. 02. 2003. 02:04

viewforum.php?f=23

TITLE on nendel viewforumitel tuksis, on VATA peaks olema ikka VAATA.

jens

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: viga

Postitus Postitas erikr » 02. 03. 2003. 17:35

carp kirjutas:viewforum.php?f=23

TITLE on nendel viewforumitel tuksis, on VATA peaks olema ikka VAATA.

jens
parandatud

Kasutaja avatar
tommionu
Rattur
Postitusi: 108
Liitunud: 02. 08. 2003. 15:43

Re: äkki peaks

Postitus Postitas tommionu » 03. 08. 2003. 10:15

erikr kirjutas:
N kirjutas:määrama kindlaks kui suur võib olla see pilt, mille kasutaja saab valida endale. Ma panin, mingi logo, siis ilmus see nii suurelt iga mu teate ette, et kogu display oli täis. Seda peaks kuidagi piirama idee poolest.
uurime võimalusi. samas ka väga suures ja aktiivses foorumis Hinnavaatlus toimib asi nii, et kui avatar (see kasutajat identifitseeriv pildike) on mõõdust väljas või liiga suur siis adminnid ja moded paluvad (enamasti privaatselt ) kasutajal asja korda teha.
Asi selles et Atlase server, kus HV asub, ei toeta turvalisuse pärast seda softi jne, milles saaks PIC'ide suuruste (nii suurus mahus (kB) kui ka suurus mõõtudes (pikslid ntx)) kontrollimise läbi viia ... seepärast jäi ka automaatne avataride kontroll ära :(

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: äkki peaks

Postitus Postitas mart » 29. 06. 2004. 00:29

erikr kirjutas:[ foorumis Hinnavaatlus toimib asi nii, et kui avatar (see kasutajat identifitseeriv pildike) on mõõdust väljas või liiga suur siis adminnid ja moded paluvad (enamasti privaatselt ) kasutajal asja korda teha.
Aga velo.clubbers.ee-s see avataride suuruse kontroll ei toimi. :( 80X80 mõõt on paljudel ületatud. Kas oleks mõttekam mingi automaatne, nagu tavapiltidel, piirangu sisse seadmine? Et, kui kodanik tahab näiteks tekitada avatari mõõdus 120X85 pikslit , siis arvuti teatab, et mõõdud/maht on üle lubatud piiri ja käitu vastavalt reeglitele :roll:
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: äkki peaks

Postitus Postitas erikr » 29. 06. 2004. 07:08

mart kirjutas:
erikr kirjutas:[ foorumis Hinnavaatlus toimib asi nii, et kui avatar (see kasutajat identifitseeriv pildike) on mõõdust väljas või liiga suur siis adminnid ja moded paluvad (enamasti privaatselt ) kasutajal asja korda teha.
Aga velo.clubbers.ee-s see avataride suuruse kontroll ei toimi. :( 80X80 mõõt on paljudel ületatud. Kas oleks mõttekam mingi automaatne, nagu tavapiltidel, piirangu sisse seadmine? Et, kui kodanik tahab näiteks tekitada avatari mõõdus 120X85 pikslit , siis arvuti teatab, et mõõdud/maht on üle lubatud piiri ja käitu vastavalt reeglitele :roll:
olen ju varemgi oelnud, et mingit automaatset kontrolli pole ja seda külge progeda ma ka ei oska. kes on ikka kirjamargi asemel postkaardi pannud on korrale kutsutud ja paar peletist olen ise ära killinud. üldiselt on avataride osas distsipliin rahuldav ja mingit politseid paarikümne pikseli pärast pole ma siin mänginud. vbolla tõsta suurus siis näiteks 100 pikseli peale. :roll:
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
tommionu
Rattur
Postitusi: 108
Liitunud: 02. 08. 2003. 15:43

Re: äkki peaks

Postitus Postitas tommionu » 29. 06. 2004. 08:09

erikr kirjutas: ... vbolla tõsta suurus siis näiteks 100 pikseli peale. :roll:
siis äkki max 140 (laius) x 100 (kõrgus) - nn widescreen nagu HV's (140x80) läbi läks ...
laius seepärast 140, et ära kasutada avatari ja postituse vahele jäävat tühja ala ja suurema avatari tahtjad saaks oma tahtmise kuidagigi rahuldada :P

näide HV'st:
http://www.hinnavaatlus.ee/phorum/viewt ... 824#984824
ehk
http://www.hot.ee/darth/darth1.jpg

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Postitus Postitas veiko » 29. 06. 2004. 08:14

Liiga lai avatar kriibib silma... las olla nii nagu on.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 29. 06. 2004. 08:19

Éi, ei ei, 80x80 on täetsa piisav. Ega see mingi pildiraamat pole, oma ego tuleb upitada ikka võisteldes, mitte foorumis. Niigi on siin praegagi avatare, mis riivavad/jäävad silma ja see häirib vähemalt mind küll vahel tugevalt. Kui siin veel piire suurendada, leiab keegi ikka, et ta ei suuda tavalise pildiga piisavalt silma paista ja topib veel suurema sinna.

Muudaks üldse avatarid mustvalgeks!

Kasutaja avatar
tarts
Rattur
Postitusi: 391
Liitunud: 17. 05. 2004. 12:05

Postitus Postitas tarts » 29. 06. 2004. 10:29

Gunnar kirjutas: Muudaks üldse avatarid mustvalgeks!
Mis mustvalgeks, parem kaotame üldse ära! :) Mis eputamine see siin avataridega siis on? :D Üks näitab lappe, teine mutrivõtmeid ja kolmas oma molli. :shock:

Tegelikult pean tunnistama, et oma avatarile mõõte otsides ma mingit standardit siit ei leidnud. See 80*80 soovitus jäi mulle esimest korda silma alles praegu sellest teemast.

Isiklikult arvan, et kuna avatarid asuvad teistes serverites ja ei aeglusta foorumi tekstiosa allalaadimist lugejatele, siis pole selle teema kallal mõtet nokkida, peaasi, et avatar vasakusse kasti ilusti ära mahuks ning ei rikuks foorumi layout'i. :idea: Avatari mõte on ju kasutaja visuaalne identifitseerimine neile inimestele, kellel on visuaalne (sh. värviline) mälu rohkem arenenud, kui verbaalne. Ei ole ju mõtet avatare ikoonideks kah nudida, siis nad meenutavad juba hieroglüüfe, mida keegi meelde jätta ei suuda. :(

kalev
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Postitus Postitas kalev » 29. 06. 2004. 10:39

tarts kirjutas: Tegelikult pean tunnistama, et oma avatarile mõõte otsides ma mingit standardit siit ei leidnud. See 80*80 soovitus jäi mulle esimest korda silma alles praegu sellest teemast.
Vastava sisuga tekst on kohe avatari määramise kohas olemas.

copy-paste:
Lubatud vaid üks pilt korraga, suurim lubatud laius 80 pikslit ja kõrgus 80 pikslit, faili suurus maksimaalselt 6 KB. Animeeritud (liikuvad) pildid pole lubatud

Kasutaja avatar
tommionu
Rattur
Postitusi: 108
Liitunud: 02. 08. 2003. 15:43

Postitus Postitas tommionu » 29. 06. 2004. 11:31

tarts kirjutas: Isiklikult arvan, et kuna avatarid asuvad teistes serverites ja ei aeglusta foorumi tekstiosa allalaadimist lugejatele, siis pole selle teema kallal mõtet nokkida, peaasi, et avatar vasakusse kasti ilusti ära mahuks ning ei rikuks foorumi layout'i. :idea:
teksti osa allalaadist tõesti ei takista/aeglusta, aga php lehe genereerimine (tekst koos piltide/ikoonidega jne - layout kokku üldse) aga sõltub suuresti sellest, kui suured on pildid ja kust (kui kiirest serverist) nad tulevad ...
mõni võibolla hoiab 64kB/s upload toru otsas oma väikest serverit ja selle kaudu nö jagab oma avatari ... no ja kui juba ainult ühte teemat juhtub vaatama ikka paarkümmend ja rohkem kasutajat, siis selle avatari kohalejõudmine on suht aeglane ...

php leht sul ennem valmis genetud ei saa siin, kui kõik elemendid on kas kohal või kui ei ole võimalik kõiki komponente kasutada, siis avataride puhul näiteks lükatakse avatari asemele NotAvailable default pildiikoon ...

suuresti sõltub ju layout sellest kui kodanik postitab kaks-kolm sõna ja tal on avatar või siis ei ole avatari ... vastavalt sellele on ka selle postituse tabelike kogu php lehel siis ka genetud ...

Kasutaja avatar
tarts
Rattur
Postitusi: 391
Liitunud: 17. 05. 2004. 12:05

Postitus Postitas tarts » 29. 06. 2004. 11:49

Ma pean tunnistama, et mind küll ei sega kui kellegi avatar minu ekraanile võrgu probleemide tõttu ei jõua. Absoluutselt toimivaks ei saa siin maailmas kõiki asju lihtsalt teha, kuna see on liiga kulukas.

Kui mõni postitus oma 2-3 sõnaga raiskab natsa rohkem tühja ekraaniruumi, siis ma tavaliselt liigutan oma paremakäe nimetissõrme hiire rullil lihtsalt kiiremini. Treenitud inimene jõuab ju ka näppu liigutada. :P Mõistan inimesi kes peavad rulli puudumisel tervet kätt kiiremini liigutama, kuid see ei ole raske juu! :)

reimers66
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 28. 10. 2003. 12:36

Postitus Postitas reimers66 » 28. 05. 2005. 02:22

see avatari asi on siin imelik veic :x panen siia aavtari Gif formaadis Zone saidilt normid ja suurus on õiged kuid avatar kaob peagi :roll: kas keegi saaks mu avatari üle kontrollida või aidata kuidas ma selle siia saaksin :?: olen muidu asjaga kurssis ja möödud ja maht on mul alla normi isegi kuid avatari ei taha näidata (näitab mingi aeg ja siis kaob) kas asi on zone.ee keskonnas kinni :?:
BIANCHI ASSET 3000SL
album_personal.php?user_id=496
Tel. 5170557

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 28. 05. 2005. 06:01

reimers66 kirjutas:see avatari asi on siin imelik veic :x panen siia aavtari Gif formaadis Zone saidilt normid ja suurus on õiged kuid avatar kaob peagi :roll: kas keegi saaks mu avatari üle kontrollida või aidata kuidas ma selle siia saaksin :?: olen muidu asjaga kurssis ja möödud ja maht on mul alla normi isegi kuid avatari ei taha näidata (näitab mingi aeg ja siis kaob) kas asi on zone.ee keskonnas kinni :?:
see on küsimus rohkem adminile kui avalikkusele. targem oleks ju otse ühendust võtta. :roll: hetkel andmebaasi järgi sul avatari määratud pole.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Nastix
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 28. 09. 2003. 17:17

Postitus Postitas Nastix » 29. 05. 2005. 22:22

reimers66 kirjutas:see avatari asi on siin imelik veic :x panen siia aavtari Gif formaadis Zone saidilt normid ja suurus on õiged kuid avatar kaob peagi :roll: kas keegi saaks mu avatari üle kontrollida või aidata kuidas ma selle siia saaksin :?: olen muidu asjaga kurssis ja möödud ja maht on mul alla normi isegi kuid avatari ei taha näidata (näitab mingi aeg ja siis kaob) kas asi on zone.ee keskonnas kinni :?:
Oled õigel teel, zone keskkonna taga asi ongi, pane kuhugi mujale (nt. hot) ja probleemid peaks kaduma.
Signature not found, please try later!

Vasta

Mine “RattaFoorum paremaks!”