Mittepädevad postitused

Kas sellist foorumit on vaja? Parandusettepanekud sisu, vormi ja funktsionaalsuse kohta.
Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 29. 04. 2005. 08:47

Kuldar: kas ma saan aru õieti, et kui keegi räägib vaarisade ratastest, siis selle üle võib nalja teha ja ülbata-isiklikuks minna (vähemalt 2 kasutajat - üks neist tahtis vist Pofaboril keti katki vändata), aga kui keegi räägib kaalujälgimisest, siis sellesse peavad kõik 200% tõsidusega suhtuma? :?

Ei ole ime tõesti, et head ratturid (kellel on ikka TULEMUSI näidata), siin enam sõna ei võta.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 29. 04. 2005. 08:56

Ei Kuldar ei mõelnud nii julgen arvata. Point selles, et produtseeritakse pidevat offtopicut ja saadakse veel tigedaks kui keegi viisakalt või vähem viisakalt sellele viitab. Nt vanadest ratastest võib rääkida kui selleks oma teemad tekitada, igasse teemase seda sissepookida erinevates variatsioonides pole mõtet.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
sqber
Rattur
Postitusi: 285
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas sqber » 29. 04. 2005. 08:59

veiko kirjutas:Domeeni sulgemine on problemaatiline... sama IP otsas võib istuda terve suur võrk (1xADSL + terve n-korteriga maja) ja vaevalt Sulle meeldiks, et Sa ei saa foorumisse naabrimehe lolluste pärast.
Just sellist asja ma silmas pidasingi, kui kahtlesin, kas domeeni blokeerimist saab kasutada. Järelikult ei saa :) Pikkade ja detailsete postituste kaitseks ütlen vaid seda, et seni kuni nad ei solva, ei sisalda väärinfot (valet), sõimu, siivutuid või muid kõlbeliselt kaheldavaid üleskutseid või muud sarnast materjali, ei ole nagu mingit alust neid keelata. Või siis saaks foorumi üldtingimustes sätestada, et maksimaalne postituse pikkus on näiteks 1000 tähemärki või midagi sellist.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 29. 04. 2005. 09:10

- arvan, et igal inimesel õigus jätta ebahuvitavad postitused lihtsalt läbi lugemata - tsensuuri sallitud ja sallimatutest rattateemadest, pole vist mõtet tekitada ja väike mahlakas offtopik tuleb minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt peaaegu alati kasuks
:)

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Postitus Postitas SK » 29. 04. 2005. 10:32

Au clubbersi admnitele, kes vähemalt minu meelest on teemasid väga hästi kontrolli all hoidnud ja manitsevalt näppu vibutanud, kui vajadus tekib. See on ka üks väga suuri põhjuseid, miks ma tööpauside ajal või õhtusel ajal rattahullude infotahvlit meelsasti külastan. Ei pea saasta vahelt asjalikku infot otsima nagu paljudes foorumites on juhtunud (y)

See, et teemad ja nede esitus on muutunud, on teatavas mõttes aja märk ja 2003. aastal tooni andnud tegelased on paljuski tahaplaanile tõmmanud, sest kaua sa ikka arutad elavalt teemal SRAM Vs Shimano :D ?? Eks siis kommenteeritaksegi ainult unikaalseid üritusi stiilis "kuidas eilne Elion läks". Tooni on hakanud andma paljud uued arvajad/kirjutajad ja seetõttu ei saa neid ju karistada, et nad mõnest paljudele juba vanast teemast veel tüdinud pole. Päris hulle grafomaane siin ka ei kirjuta, kes sodiksid lihtsalt sodimise pärast. Samas peabki iga foorum säilitama teatava postituste hulga ööpäevas, et ta aktuaalne ja huvitav oleks. Liiga elitaarne 2 postitust päevas tõrjub rahva üldse eemale.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 29. 04. 2005. 10:56

Ok, olen aru saanud, et ei oma sellist jalgratast ega teadmisi, mis annaksid mulle õiguse siin foorumis osaleda.
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 29. 04. 2005. 11:03

Soobel kirjutas:Ok, olen aru saanud, et ei oma sellist jalgratast ega teadmisi, mis annaksid mulle õiguse siin foorumis osaleda.
Rahu, valesti oled arusaanud :). Lihtsalt postituste sisu osas tasub nats mõelda ja vaeva näha ja kõik korras. Kibestumisel pole mõtet.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Suusataja
Rattur
Postitusi: 116
Liitunud: 20. 03. 2004. 16:14

Postitus Postitas Suusataja » 29. 04. 2005. 11:13

Ses teemas tehtud isiklikku laadi märkused foorumile kasuks ei tule. Neist tekkida võiv kibestumine piirab kommentaaride hulka...kuid ka prohvetid ei suuda alati oma sõnade järgi käia ja seega tasuks ehk isiklikuks minemist vältida.

Et postituste sisukuse hindamine on üsna subjektiivne teema, näitab kasvõi kohe järgnenud arutelu teemal:
viewtopic.php?t=6331#59584 :!:

Mul ei ole konkreetsete asjaosaliste inside joke vastu midagi ja mu meelest kuuluvad ka sellised mõttevahetused foorumi juurde...
kuid kui pidada seda foorumi eesmärki ja arvukat liikmeskonda silmas pidades sisukaks, võiks rehabiliteerida ka mitmed siin kirutud kommentaatorid.

Konkreetne ettepanek - kui postitus on asjakohatu, siis võiks sellele reageerida PS-ga või vastusega selle teema all, kuhu see postitatud on. Üldise arutelu erinevate isikute pädevusest foorumis sõna võtta võiks aga lõpetada, eeldades et foorumi liikmeskonda ei soovita piirata algsete kasutajatega.

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Postitus Postitas tsainik » 29. 04. 2005. 11:23

Enamus said vist nüüd suu puhtaks räägitud.
Isiklike avalike solvangute vältimiseks, teeks edaspidi nii, et noori ninatarkasi kutsuvad vanemad tegelased korrale privas.
Või tõstab adminn need postitused huumorinurka :wink:

Ise ootan aga alati just hiljuti foorumiga liitunud lõunaosariigi mehe säravaid sõidukirjeldusi. :D

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 29. 04. 2005. 14:06

LauriA kirjutas:Ei ole ime tõesti, et head ratturid (kellel on ikka TULEMUSI näidata), siin enam sõna ei võta.
enamik tipprattureid on tegudeinimesed kes räägivad sidesõnade ja viibete abil. stardiks võtab klubi mänekas neil silma-suu klapid peast ning püstitab eesmärgi. eduka finishi järel ulatab pr-mees neile õigete logodega kirjatud särgi ja nokatsi ning tuletab meelde millist õli-pesupulbri-toidulisandite firmat kiita taevani...
loota et keegi viitsiks siin foorumis istuda ning heietada kumb on parem kas shimano xt kassett või srami kett oleks natuke naiivne. see foorum on üles ehitatud siiski harrastajate murede ja rõõmude omavahelisele jagamisele :wink:

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 357
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Postitus Postitas erko » 29. 04. 2005. 14:47

mart kirjutas:Siin on (paraku) rattafoorum, mis 2003 looduna on sedamoodi sõnastatud:
_Kellele seda vaja on?_
Kõigile, kes on huvitatud jalgratastest ja nendega sõitmisest. Nii lihtsalt tervisliku ajaviitena, transpordivahendina kui ka spordi ja võistlemise eesmärgil.
www kirjutas:see foorum on üles ehitatud siiski harrastajate murede ja rõõmude omavahelisele jagamisele
Kas üldistades võiks väita, et kuigi vormiliselt on foorum kõigile ratturitele siis sisuliselt on klipp-pedaalidega aja peale sõitvad ratturid valge rass ning ülejäänutele antakse mõista, et nad siiski ei sobi siia? Tundub nii.

Minu arvates peaks postituste sisu ja vormi sobivuse üle otsustamine jääma adminnide ja moderaatorite pädevusse. Kui keegi tunneb, et mõne postitusega/teemaga on tema sotsiaalset närvi riivatud siis see keegi teavitab sellest privas adminni või modet, kes postituse/teema üle vaatab ning vajadusel siis rehitseb, hoiatab, bännib.
Tooks heameelega siin eeskujuks hinnavaatluse foorumi, kus ebasobivast postitusest teavitamine on automatiseeritud. Lisaks on kasutajatel võimalik ignoreerida nii teemasid kui mõne konkreetse kasutaja postitusi. Oluliselt elegantsem lahendus kui praegune ruigamine siin foorumis.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 29. 04. 2005. 15:21

LauriA kirjutas:Kuldar: kas ma saan aru õieti, et kui keegi räägib vaarisade ratastest, siis selle üle võib nalja teha ja ülbata-isiklikuks minna (vähemalt 2 kasutajat - üks neist tahtis vist Pofaboril keti katki vändata), aga kui keegi räägib kaalujälgimisest, siis sellesse peavad kõik 200% tõsidusega suhtuma? :?

Ei ole ime tõesti, et head ratturid (kellel on ikka TULEMUSI näidata), siin enam sõna ei võta.
Viita palun postitusele, kus ma soobli kallal seoses vaarisade rattaga ülban või luban keti katki tallata!
PS-i pole mulle vaja teha, vasta palun avalikult.


Kaalujälgimisse ei pea kõik 200% tõsiselt suhtuma. Vastavad ja arutlevad asjasthuvitatud. Ja tungivalt soovitavalt need, kellel on midagi öelda. Ei tule ette, et oleksin suud paotanud altuse või acera teemadel - ei jaga neist midagi ja ei huvita kah.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 29. 04. 2005. 15:33

www kirjutas:loota et keegi viitsiks siin foorumis istuda ning heietada kumb on parem kas shimano xt kassett või srami kett oleks natuke naiivne. see foorum on üles ehitatud siiski harrastajate murede ja rõõmude omavahelisele jagamisele :wink:
Mulle on jäänud mulje, et näiteks enamus MNT juppe puudutavate teemade puhul võiks näiteks Lance'i, Jassi, Erika, tema treener jne kaliibriga äss paljudele öelda a la "Get real, vahet pole, mis jupiga sõidad, sinu tulemus sellest suur ei olene"?

Ma eelnevas postituses pidasin silmas seda, et kui ei tohi ironiseerida nende üle, kes endal lihtsalt hobi korras püüavad maksmimaalselt kerge-hea jne ratta komplekteerida, siis peaks samamoodi normaalselt suhtuma ka sellistesse, kes antiigi putitamisest hea enesetunde saavad. :roll:

Ehkki rattamaailmas on seda IMHO muidugi vähem, et .... Campa Record juppidega 100000 maksval rattal veeretakse pulss maksimumis 20 km/h kiirusega ilusal siledal teel. Võrreldes mäesuusakeskustega, kus mõnel on seljas-jalas ... 20000-40000 tonni eest varustust, aga sinisel nõlval püsimisega on raskusi.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 29. 04. 2005. 15:39

Kuldar kirjutas:Viita palun postitusele, kus ma soobli kallal seoses vaarisade rattaga ülban või luban keti katki tallata!
PS-i pole mulle vaja teha, vasta palun avalikult.

Kaalujälgimisse ei pea kõik 200% tõsiselt suhtuma. Vastavad ja arutlevad asjasthuvitatud. Ja tungivalt soovitavalt need, kellel on midagi öelda. Ei tule ette, et oleksin suud paotanud altuse või acera teemadel - ei jaga neist midagi ja ei huvita kah.
Kus ma sinu nime seal mainisin?? Küsisin arvamust. Normaalse-mureliku hääletooniga. Ei olnud mõeldud vihjega sinule. Mul kirjandiõpetus ei olnud 5, nii et .... kahju, kui mu tekst agressiivsena tundus. Sinult küsisin sellepärast, kuna sa eelmisel lehel tundsid muret sellepärast, et Mardi teema kallal ironiseeriti (teema ära solgiti).

Seda ketti katki soovis tallata üks teine rattur. Kui ma ei eksi, oli teemaks tol ajal rataste näitus vms. Kui postitusi ei ole vahepeal kustutatud, peaks see välja tulema.

Edit: postitus on alles. Kuna see on emotikoni vaba, siis on raske öelda, kui tõsiselt-vihaselt-irooniliselt-sõbralikult see mõeldud on.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 29. 04. 2005. 17:05

Kae millised pinged pinna all - ja mina olen arvanud et vaat kui tore, suhtlevad omavahel vennike kes ostab 1000 krooni eest rehvi ja teine kes ostab sama raha eest kogu ratta.

Lugedes ülimalt erineva vaatenurgaga arvamusi saab ju ruumilisema pildi?

Arvata võib et osa kirjutisi on paljude jaoks rämps mille vahelt tuleb kullateri kaevata, aga alati on ju eriti tarkadel meestel võimalus oma kinnine foorum luua kuhu saab ainult peale ratta kaalumist ja rasedustesti tegemist liikmeks? Siis saaks kinnises ringis oma suust kuldmune veeretada.

Niikaua kui see siin on avalik ruum ei tohiks küll keegi kobiseda. Kui sulle mõni kaasreisija ei meeldi, mine bussist maha. Foorumi külastamine ei ole ju kohustuslik.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 29. 04. 2005. 17:57

ok, edasi pange privas kui huvi on.

Suletud

Mine “RattaFoorum paremaks!”