VI etapp - Pirita

powerman
Rattur
Postitusi: 169
Liitunud: 01. 07. 2010. 09:02

VI etapp - Pirita

Postitus Postitas powerman » 08. 08. 2012. 16:07

Tundub, et tänasel etapil on taas tuul ja päike ja ehk ka vihm tagant...:-)

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1129
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas Prommar » 08. 08. 2012. 20:36

Õnneks ei midagi sellist, täitsa ideaalseks pööras.
Ma vaatasin stardiprotokollist, et Mati isiklikult asub mind jälitama, aga saatus tahtis teisiti.
Poole kaheksa paiku tekkis stardialasse imelik tühjus, ma läksin ka lõpuks paar minti varem.
See rada on ikka sigalahe. Hoian pöialt et jääks kalendrisse püsima.

powerman
Rattur
Postitusi: 169
Liitunud: 01. 07. 2010. 09:02

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas powerman » 08. 08. 2012. 21:10

Pirita rada on tōusu/môōna poolest parim ja hea meelega sōtkuks seda suisa 2x....

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas erikr » 08. 08. 2012. 21:28

Kuni jõuavad ka ametlikule võistluste kodukale olgu siin juba üles visatud

TULEMUSED

EDIT:
Ja nüüd olemas ka Aerobike lehel

Pirita etapp

Esialgne hooaja kokkuvõte
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas Vika » 08. 08. 2012. 23:35

Jeeee, hea rada, hea ilm, hea tulemus! (y)

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas Alfonze » 09. 08. 2012. 01:10

Ilmaga vedas kõikidel etappidel, olgugi et aeg ajalt kostitati tuulega oli ilm kuiv igakord.

Antud trass aga on suhteliselt salakaval oma tõusude ja pöördega, kuid siiski jah väga ok rada ja eks järgmisel hooajal on just seal potensiaali oma isiklik avg kiiruse rekord viia uuele tasemele:-)

Korraldus muidu igati super nagu alati, aga kohalikud (võibolla ka külas kellelgi) inimesed ikka kuigi tõsiselt teemat ei võta, üks autojuht suutis algul teele ette tagurdades ja hiljem tagasipöördel mult mõningad väärtuslikud sekundid röövida ja mingil hetkel oli rajal üks vabalt hulkuv väiksem koer, kes sundis nii igaks juhuks pidurit vajutama oma ebaleva käitumisega kui tast möödusin. Hiljem oli veel ka numbrita isikuid trassil, kes finishikoridori ees viibisid ja mingi finisheerija käratas suhteliselt krõbedalt neile, minuarvates täiesti õigustatult.

Võibolla aitaks see kui laduda parklate ja ristuvate teede ette punased koonused (tristaril osaledes oli just nii tehtud ja osad teed või parklad suisa lintidega piiratud), ning rohkem silte, et tegu võistlusega, samas ega see korraldajale lihtne ei ole...

Igatahes järgmine aasta kogu sarjal plaan kaasa teha ja kutsuda mõni sõbergi:-)

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas KaupoR » 09. 08. 2012. 07:19

Esialgne koondprotokoll (sorry, Erik, ma ei pannud su pandud linki tähele)

Protokolli vaadates saan aru, et nõrgim etapp läks mahaarvamisele? Lugesin selle peale veelkord juhendit ega leia selle mahaarvamise kohta mitte ühtegi punkti. Palun targematel selgitada, et millise juhendi puntki alusel nõrgim maha arvati? Ei maksa mu postitusest pettumust otsida, püüan lihtsalt aru saada, et teinekord oskaks juhendit lugeda. Mina loen alljärgnevast välja üheselt, et arvesse lähevad kõik etapid.

Kood: Vali kõik

14. Paremusjärjestuse selgitamine:

    Protokoll koostatakse võistlusmaa läbimiseks kulunud aegade põhjal, sarja kokkuvõttes aga etappidelt teenitud punktide järgi.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas tsainik » 09. 08. 2012. 08:47

Mina isiklikult olen küll pettunud, kui 1 etapp maha läheb. (eesmärk oli kokkuvõttes lõpetada esimesel lehel, nüüd kolme kohaga väljas)
Eilne sõit oli täiega elu_raskeim_võistlus, jalga polnud ollagi, puhtalt kopsude pealt punnitasin mingidki punktid ära. Veel-enam, õhtul kodust liibukates võistlusele jalga lastes hakkas just ootamatuid külalisi saabuma kanade ja kookidega ja...
Ei aitab vingumisest :wink: Mullidega spordijook finishis oli kahh päris okei.
Aga reeglid võiks ikka mängu alguses paigas olla.
Väga lahe sari ja samavinge seltskond (y)

Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas Vika » 09. 08. 2012. 10:35

KaupoR kirjutas:Esialgne koondprotokoll (sorry, Erik, ma ei pannud su pandud linki tähele)

Protokolli vaadates saan aru, et nõrgim etapp läks mahaarvamisele? Lugesin selle peale veelkord juhendit ega leia selle mahaarvamise kohta mitte ühtegi punkti. Palun targematel selgitada, et millise juhendi puntki alusel nõrgim maha arvati? Ei maksa mu postitusest pettumust otsida, püüan lihtsalt aru saada, et teinekord oskaks juhendit lugeda. Mina loen alljärgnevast välja üheselt, et arvesse lähevad kõik etapid.

Kood: Vali kõik

14. Paremusjärjestuse selgitamine:

    Protokoll koostatakse võistlusmaa läbimiseks kulunud aegade põhjal, sarja kokkuvõttes aga etappidelt teenitud punktide järgi.
Hmmm, huvitav, ainult nüüd panin tähele... Ma küll arvasin, et kõik etapid lähevad arvesse!

Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas Vika » 09. 08. 2012. 12:04

Alfonze kirjutas:ja hiljem tagasipöördel mult mõningad väärtuslikud sekundid röövida ja mingil hetkel oli rajal üks vabalt hulkuv väiksem koer, kes sundis nii igaks juhuks pidurit vajutama oma ebaleva käitumisega kui tast möödusin.
Mul oli sama probleem selle koeraga. Leidsin ühe pildi peal koera ka:
Pilt

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas mtm » 09. 08. 2012. 12:11

2011 läks ka lõpparvestusse 6-st etapist 5 paremat arvesse ja 2010 7-st 5.
Muidu 6. juuni Pirita etapi raja pikkus oli 8. augusti etapist ca 160 m lühem kuna tagasipöörde koht oli juunis Kõrkja tee ristis ja nüüd kloostrisse mineva tee otsas.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas KaupoR » 09. 08. 2012. 12:43

mtm kirjutas:2011 läks ka lõpparvestusse 6-st etapist 5 paremat arvesse ja 2010 7-st 5.
Kas see ajalooline tõdemus kandub automaatselt kuidagi edasi selle aasta juhendisse ja punktiarvestusse?

Kusjuures 2011.a. juhendis on see mahaarvamine ka ära märgitud (LINK):

Kood: Vali kõik

3. Võistluskalender
• Kokku 6 etappi läbi suve; arvesse lähevad võistleja 5 paremat tulemust. 
2010.a. juhendis on kõik samuti mustvalgelt ja arusaadavalt kirjas (LINK):

Kood: Vali kõik

Kokku 7 etappi läbi suve; arvesse lähevad võistleja 5 paremat tulemust.
Kui vaadata 2012 juhendit, siis sellist täpsustust EI OLE:

Kood: Vali kõik

3. Võistluskalender

    Kokku 6 etappi läbi suve:
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
somps
Rattur
Postitusi: 30
Liitunud: 20. 08. 2011. 10:28

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas somps » 09. 08. 2012. 22:23

pildid-pildid-pildid? :)
Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride. --John F. Kennedy

LOOK
Rattur
Postitusi: 501
Liitunud: 22. 07. 2003. 07:59

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas LOOK » 09. 08. 2012. 22:43


Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas Vika » 09. 08. 2012. 22:50


Kasutaja avatar
baser
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 11. 06. 2010. 13:25

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas baser » 10. 08. 2012. 08:48

mtm kirjutas:2011 läks ka lõpparvestusse 6-st etapist 5 paremat arvesse ja 2010 7-st 5.
Muidu 6. juuni Pirita etapi raja pikkus oli 8. augusti etapist ca 160 m lühem kuna tagasipöörde koht oli juunis Kõrkja tee ristis ja nüüd kloostrisse mineva tee otsas.
Vaatasin protokolist, 8 augustil mul tuli aeg 6 sekundi rohkem, aga keskmine kiirus tõusis poole kilometri/h võrra. :shock:
Kuidas saab nii olla? vist jah 8. augusti rada oli pikkem

Trassil olid mingi vennad ilma numbrita, üks sõtis täpselt keskel ja teine parem poolsel teel,oli natukene närvine kui mööda sõitsin nende vahel.
Kallid mehed, kui te ei osale võistlustel sõitke palun parem poolse tee äärel.

Aga muidu oli kõik ok (y)

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas serxx » 10. 08. 2012. 08:50

baser kirjutas:Vaatasin protokolist, 8 augustil mul tuli aeg 6 sekundi rohkem, aga keskmine kiirus tõusis poole kilometri/h võrra. :shock:
Kuidas saab nii olla? vist jah 8. augusti rada oli pikkem
Jah, rada oli pikem. Umbes 200m pikem. Tagasipööre oli ühe tänava võrra kaugemal seekord.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas Mati » 10. 08. 2012. 19:29

Väga head sõiduasendi võrdluse pildid (y)
Kui nüüd keegi asjatundja veel viitaks millised on õiged/parimad asendid, siis saab ka enda oma konkreetsemalt võrrelda ja sättida.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas tsainik » 11. 08. 2012. 11:18

nõus sajaga, :wink: ise vaatasin sama. enda asend võrreldes sõidumeestega ikka nagu pärdikul tünni otsas :?

mi.re
Rattur
Postitusi: 562
Liitunud: 31. 07. 2005. 18:20

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas mi.re » 11. 08. 2012. 12:58

Hooaja kokkuvõtte tulemustest:

Enne tänavust hooaega muutsime juhendit senisest märka põhjalikumaks, et võimalikult paljud asjad oleksid juhendis puust ja punaselt kirjas. Paraku tuleb nentida, et selle tegevuse käigus on üks väga väga oluline punkt juhendist välja jäänud.

Hooaja kokkuvõttes lähevad arvesse võistleja viied kõrgeimad punktid sarja kokkuvõttes, nagu ka kolmel eelmisel hooajal. Lisasin nüüd ka vastava otsese punkti juhendisse.

Kahju jah, et see nüüd nii hilja alles sinna tekkis. Samas ilmselt on siin taaskord tegu olukorraga, kus ei ole kirik keset küla lahendust. Väga paljud võistlejad on elanud teadmises, et arvesse lähevad viied parimad punktid, nagu ka mitmed võistlejad on arvestanud sellega, et arvesse lähevad sarja kõigilt etappidelt teenitud punktid. Ükskõik kumba pidi praegu olukorda ka ei lahendaks, siis kellegi suhtes on see veidi ülekohtune ikkagi.

Otsus on viiete parimate punktide kasuks seetõttu, et nii on see Filter Temposõidu Karikasarjas traditsiooniliselt olnud ning korraldajate peas on kogu aeg mõlkunud arusaam, et nii on see ka tänavu. Sealt lähtuvalt on suusõnaliselt kõigile küsijatele seda ka kinnitatud.

Kuue etapi kasuks praegu otsustamine tähendaks näiteks seda, et Karlo Aia jääks sarja võidust ilma. Kui ta oleks seda aga teadnud, siis oleks ta tõenaolislet viimasele etapile ka osalema tulnud.

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas serxx » 11. 08. 2012. 16:11

Saan väga hästi aru, et head lahendust ei olegi, kuid üldjuhul lahendatakse selline olukord ikkagi niimoodi, nagu juhendis must-valgel kirjas. Muuta hooaja juhendit peale seda, kui viimane etapp on peetud, ei ole nagu päris õige. Isegi siis, kui korraldaja ja paljud võistlejad eeldasid punkti olemasolu, mida juhendis ei olnud.

Minu tulemust see oluliselt ei muuda ja mingile auhinnalisele kohale see mind ei tõsta. Lihtsalt avaldan arvamust.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas KaupoR » 11. 08. 2012. 16:13

Mihkel, poole hooaja pealt reegleid ei muudeta, veel enam peale hooaja lõppu
If everything's under control, you're going too slow!

powerman
Rattur
Postitusi: 169
Liitunud: 01. 07. 2010. 09:02

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas powerman » 11. 08. 2012. 17:54

Veidi paha jah nende punktide arvestusega ja seda enam segane, et naiste arvestuses, et saada Stocki 1000 € jagatud, arvestatakse ju 6 etapi punktide ja 6 etapi läbimise järgi...

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas erikr » 11. 08. 2012. 18:45

Mihkel, juhend oli kõigile terve hooaja lugeda. Piisavalt üheselt mõistetav.
Rahvaluulelised eeldused ei päde, veelgi enam ei tohi nende põhjal peale viimast sõitu juhendit muuta.

See otsus ei tee korraldajatele au. Pigem näitab, et teil polnud mune jätta terve hooaja kehtinud juhendit jõusse, kuna olite ise inimestele teist juttu rääkinud. Öelda sirge seljaga, et mehed, meie viga, palume vabandust, tundus vist suurem häbi kui nüüd must valgeks värvida. Tagantjärele.

Targem oleks järgmisel aastal üldse mitte juhendit avaldada, anda vaid teada, et võistluse korraldus on selline, nagu ta alati on olnud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Salmiakki
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 10. 04. 2009. 10:46

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas Salmiakki » 12. 08. 2012. 16:38

Big deal tõesti, mille pärast nüüd nutta. Saan aru, kui sarja kokkuvõttes nt 5 või 10 esimest matsi häält tõstavad, kel mõni auhind jääb nüüd saamata, ülejäänute jaoks pole küll sisulist vahet. 6 suurepärase korraldusega etappi toimus ja kõik said sõita, kes vähegi tahtsid.
erikr kirjutas:Mihkel, juhend oli kõigile terve hooaja lugeda. Piisavalt üheselt mõistetav.
..
Just nimelt, kus need reeglites näpuga järje ajajad enne kõik olid, maininud siis sarja toimumise ajal poole sõnagagi Mihklile, et reeglites on ülioluline muudatus toimunud võrreldes eelmiste hooaegadega. Pärast kaklust rusikatega ei vehita nagu öeldakse.
Suured tänud korraldajatele igatahes ja soovin neile kõvasti edu järgmisteks hooaegadeks. Sarja reeglid võib ju panna avalikult lugemiseks/kommenteerimiseks üles enne ametlikult avaldamist, see peaks aitama vältida sedalaadi "üllatusi".

Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas Vika » 12. 08. 2012. 16:50

Salmiakki kirjutas:Pärast kaklust rusikatega ei vehita nagu öeldakse.
Hmmm, täpselt nii - juhend on kuningas! (ah jah, see on muudetud juba, mhm)

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas tsainik » 12. 08. 2012. 16:51

Vägagi Pig Diil. :evil:
Reeglid on reeglid, eriti spordis. Minujaoks taandas see Filtri sarja ja muud üksikud sama seltskonna võistlused jälle sinna "kammi-tupe-karikasarja"* Kahju.
*lasteaias korraldasid köögitädid ja kasvatajad kunagi ammu-ammu võistlusi, kus auhinnaks sai kammitupesid

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas KaupoR » 12. 08. 2012. 18:10

Salmiakki kirjutas:... kus need reeglites näpuga järje ajajad enne kõik olid, maininud siis sarja toimumise ajal poole sõnagagi Mihklile, et reeglites on ülioluline muudatus toimunud võrreldes eelmiste hooaegadega. Pärast kaklust rusikatega ei vehita nagu öeldakse.
Oot-oot!! Kas mina kui osaleja pean juhendit lugedes hooaja keskel aru saama, et juhend on vigane? Juhend oli juhend, lugejad võtsid seda nii nagu see kirjas oli. Kuidas peaks juhendi lugeja aimama, et juhendis on viga? Muutusi juhendis ikka tehakse, selline muudatus, et halvim etapp ei lähe mahaarvamisele, on ju täiesti normaalne ega peakski kahtlust äratama.

Ja rusikatega vehivad peale kaklust korraldaja (ja sina). Juhend kehtis 4 kuud, siis sai sari läbi ja juhendit muudeti. Kes siin peale võitlust vehkima hakkas??
If everything's under control, you're going too slow!

clx
Rattur
Postitusi: 407
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas clx » 12. 08. 2012. 18:57

tsainik kirjutas:Oot-oot!! Kas mina kui osaleja pean juhendit lugedes hooaja keskel aru saama, et juhend on vigane?
Mitu aastat sa seda sarja sõitnud oled? Ei tekkinud tõesti küsimust?

Ei taha seda seisu kuidagi õigustada, aga katsuks ehk mõistlikud olla?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas KaupoR » 12. 08. 2012. 18:59

Sorry, ma pole paranoik, et juhendit lugedes iga muudatust kahtlustama hakkan. Tõesti. Ja sarjana sõidan ma sel aastal esimest korda, tänan küsimast. Mul tõesti pole selle juhendi nii või naa tõlgendamisest kohalises mõttes mingit vahet. Ma lihtsalt ei saa aru korraldajast, kes oma klientidega sedasi alatult käitub.
If everything's under control, you're going too slow!

clx
Rattur
Postitusi: 407
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas clx » 12. 08. 2012. 19:17

KaupoR kirjutas:Ja sarjana sõidan ma sel aastal esimest korda, tänan küsimast.
See muidugi muudab asja, tuleb tunnistada.

Samas täiesti kindlasti valdav hulk sarja kauem sõitvaid (ja seetõttu ilmselt juhendit vähem uurivaid) inimesi eeldas, et üks etapp läheb maha nagu seni. Ma olen kindel, et Reile tegi halbadest valikutest vähem halva, tõenäoliselt pärast väga hoolikat kaalumist. Mulle sellest teadmisest ausaltöeldes piisab ja järgmine aasta oleme tõenäoliselt kõik targemad, juhend samuti.

Minu poolt aitäh korraldajatele meeleoluka hooaja eest!

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1186
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas SK » 12. 08. 2012. 21:43

mi.re kirjutas:Kuue etapi kasuks praegu otsustamine tähendaks näiteks seda, et Karlo Aia jääks sarja võidust ilma. Kui ta oleks seda aga teadnud, siis oleks ta tõenaolislet viimasele etapile ka osalema tulnud.
Aia sõitis 10. augustil Hollandis U23 EMi tempot, vaevalt, et ta kolmapäeval Pirital nühkinud oleks, isegi sarja võidu nimel mitte.

Juhendeid keset võistlust (sarja) ei muudeta. See on nii reegel kui hea tava. Võibolla Nigeerias on teisiti. Aerobike on tore ja vajalik sari, kirjapandud reeglitest võiks siiski kinni pidada.

Kasutaja avatar
erkki
Rattur
Postitusi: 206
Liitunud: 31. 07. 2005. 14:58

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas erkki » 12. 08. 2012. 23:17

Kõik kes on sarjas kauem kui ühe hooaja sõitnud peaks teadma, et arvesse läheb 6st etapist 5. Kui ei teadnud (juhendist välja ei lugenud ju see aasta), siis äkki küsiks üle.
Kaupo - sul on läbi hooaja olnud mitme etapi teemas olnud küsimus, miks veel ametlikke tulemusi päeva täpsusega üles pole pandud, ehk nagu näha, on juhend hästi läbi uuritud. Järgmine aasta võiksid kõik ebakõlad varakult esile tuua.

Ei tahtnud kuidagi emotsionaalseks muutuda, aga Mihkel on see aasta viinud korralduse jälle sammu võrra edasi ning selle asemel, et sarja kuhugi lasteaiatasemele siunata, aidake tal parem asja veel paremaks muuta.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas erikr » 12. 08. 2012. 23:48

erkki kirjutas:Kõik kes on sarjas kauem kui ühe hooaja sõitnud peaks teadma, et arvesse läheb 6st etapist 5.
Kuidas seda saab eeldada (teada), kui 2012 juhend rääkis midagi muud? Juhendi järgi - What I say is what you get! Või pole nii?
erkki kirjutas:Kui ei teadnud (juhendist välja ei lugenud ju see aasta), siis äkki küsiks üle.
Miks peaks? Mis on olulisem - selle aasta juhend või selle aasta juhendi erinevus võrreldes eelmis(t)e aasta(te)ga? Kas mul on kohustus võrrelda eelnevate aastate juhendeid jooksva aasta omaga?
Mida peab eelneva(te)l aasta(te)l sarja arvestuses mitteosalenu eeldama selle aasta juhendit lugedes???

Mingi insiderite üritus???
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

shalm
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 16. 09. 2005. 12:43

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas shalm » 13. 08. 2012. 00:07

Ega midagi, nüüd tuleb topeltauhinnad välja anda võitjatele, neile, kes said 5 etapi parima skoori ja neile, kes 6 puhul. :P
Mind isiklikult see reegel ei puuduta ja etapid ning korraldus meeldisid. Tooge letti 2013! Aga enne veel talvine wattbike sari...

raulk
Rattur
Postitusi: 1834
Liitunud: 07. 07. 2005. 11:57

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas raulk » 13. 08. 2012. 07:25

Tegelikult oli ju veel olukordi kus juhend ja tegelik tulemus ei ühtinud.
Võistkonna sõidu kohta ütles juhend:

"Võistkonna aeg läheb kinni viimasena finišeerinud võistkonna liikme järgi ning kõik tiimi liikmed saavad sama aja ning koha."

Siin oli valdav see et kui startis neli ja üks maha jäi siis esimesed kolm said ühe aja aga mahajäänud sai oma aja, juhendi järgi aga ka esimesed kolm oleks pidanud mahajääja aja saama.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas MarttiM » 13. 08. 2012. 09:21

erikr kirjutas:
erkki kirjutas:Kõik kes on sarjas kauem kui ühe hooaja sõitnud peaks teadma, et arvesse läheb 6st etapist 5.
Kuidas seda saab eeldada (teada), kui 2012 juhend rääkis midagi muud? Juhendi järgi - What I say is what you get! Või pole nii?
erkki kirjutas:Kui ei teadnud (juhendist välja ei lugenud ju see aasta), siis äkki küsiks üle.
Miks peaks? Mis on olulisem - selle aasta juhend või selle aasta juhendi erinevus võrreldes eelmis(t)e aasta(te)ga? Kas mul on kohustus võrrelda eelnevate aastate juhendeid jooksva aasta omaga?
Mida peab eelneva(te)l aasta(te)l sarja arvestuses mitteosalenu eeldama selle aasta juhendit lugedes???

Mingi insiderite üritus???
Kas te tõesti loete võistluste juhendeid?

Selge on see, et siin head lahendust ei ole. Korraldaja lahendus on mõistlik. Spordiprintsiibi järgi ka õige. Vastasel juhul oleks kaotajaid rohkem. Eksimine on inimlik.

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas serxx » 13. 08. 2012. 09:37

MarttiM kirjutas:Kas te tõesti loete võistluste juhendeid?
Kuidas sellist küsimust üldse küsida saab?
Elementaarne ju, et loed juhendi läbi enne registreerimist. Kuidas sa muidu tead, millega täpselt tegu, mis lubatud ja mis mitte?
Juhendit lugemata tekibki olukord nagu hetkel on: Mingi hulk rahvast eeldab, et võstlus käib x reeglite järgi, kuid juhend ütleb hoopis midagi muud.

Kasutaja avatar
erkki
Rattur
Postitusi: 206
Liitunud: 31. 07. 2005. 14:58

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas erkki » 13. 08. 2012. 09:44

erikr kirjutas:
erkki kirjutas:Kõik kes on sarjas kauem kui ühe hooaja sõitnud peaks teadma, et arvesse läheb 6st etapist 5.
Kuidas seda saab eeldada (teada), kui 2012 juhend rääkis midagi muud? Juhendi järgi - What I say is what you get! Või pole nii?
erkki kirjutas:Kui ei teadnud (juhendist välja ei lugenud ju see aasta), siis äkki küsiks üle.
Miks peaks? Mis on olulisem - selle aasta juhend või selle aasta juhendi erinevus võrreldes eelmis(t)e aasta(te)ga? Kas mul on kohustus võrrelda eelnevate aastate juhendeid jooksva aasta omaga?
Mida peab eelneva(te)l aasta(te)l sarja arvestuses mitteosalenu eeldama selle aasta juhendit lugedes???

Mingi insiderite üritus???
Mis sa nüüd nii põlema lähed. Mihklil on läbi aegade olnud üheks nõrgemaks küljeks võistlusjuhendite kirjutamine ja reeglite paikapanemine ning ma püüdsin mõista anda, et selle juures võiks teda veidike abistada - eriti kui on näha, et juhendis on mingi punkt ebaselge. Minul ei muutu selle punkti tõttu ei individuaalselt ega võistkondlikult vist ükski koht, aga kui teil on probleeme, siis esitage kaebus EJL võistluste korraldajate kogule või muule pädevale ametkonnale. Las saab vastu näppe ning järgmine aasta on hoolikam.

Ma ei hakka su viimase küsimuse osas hagu juurde andma. Me kõik oleme ratturid ja sõidame võistlustel, mis meile meeldivad ning võime ka vastavalt sellele arvamust avaldada.

r3o
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 24. 07. 2010. 22:01

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas r3o » 13. 08. 2012. 09:50

Mind see ei puuduta, aga kõrvaltvaatajana küll väga imelik lahendus.

Sarjal on juhend, mida muudetakse peale lõppu? Imelik, et sellise mõtte peale üldse saab tulla. Milleks seda juhendit sel juhul üldse vaja on?
See, et eelmistel aastatel on niimoodi olnud või korraldaja on küsides nii öelnud, pole argument. Tavaosaleja eeldab, et võistlus toimub juhendi järgi ja tal pole mingit põhjust minna igaks juhuks üle küsima, kas juhend ka kehtib või on see niisama suvaline tekst kuskile üles riputatud.

Järgmine aasta oleks mõistlikum panna juhendisse, punkt: "Korraldaja otsustab võitja peale hooaja lõppu"

Teisest küljest ka arusaadav, et korraldaja ei taha oma inside pundile käru keerata, kui neile midagi lubatud on. Kui see inimene, kes saaks kõikide etappide arvesse minekul esikoha, on ka sellest pundist siis pole hullu, muidu on küll mage.

Aga muidu tore sari ja korraldajale edu edaspidiseks.

clx
Rattur
Postitusi: 407
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas clx » 13. 08. 2012. 09:56

Sarjal on juhend, mida muudetakse peale lõppu? Imelik, et sellise mõtte peale üldse saab tulla.
Juhendit ei muudetud, juhendit täiendati. Ei tõmmatud punasega läbi kirja, et arvesse lähevad kõik etapid, vaid lisati kogemata välja jäänud punkt, mida enamik eeldas seal olevat. Seal on oluline vahe.

Meenub tabav ütlus ühe välismaalase poolt: "Give estonians something to moan about and they will turn it into an art".
Viimati muutis clx, 13. 08. 2012. 09:57, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas KaupoR » 13. 08. 2012. 09:57

erkki kirjutas:.. ma püüdsin mõista anda, et selle juures võiks teda veidike abistada - eriti kui on näha, et juhendis on mingi punkt ebaselge.
Mis oli ebaselge? Kui juhendis oli mustvalgel kirjas, et sarjas on 6 etappi ja arvestust peetakse etappidelt kogutud punktide alusel, siis mis siin on ebaselget? 6 on kuus, see ei ole viis (5) ega kaksteist (12) ega pii (3,14). Vea kahtlustajad oleks võinud siis vähemalt poole hooaja pealt Mihkli tähelepanu sellele juhtida ja oleks saanud asja kenamalt ära lahendada. Nüüd on sari läbi ja siis muutma hakata on lubamatu.

Viimasel ma-ei-tea-mitmel aastal on Maanteeameti juhi otsusega (või on see majandusministri määrus, ma päris kindel pole) maanteedel tõstetud piirkiirus 90 -> 100 km/h. Sel aastal tõsteti piirkiirust vaid neljarealistel teedel, muudel teedel jäi kehtima 90km/h. Kas see oli ka otsustaja apsakas, alati on ju saanud, seekord ta ilmselt unustas või ei pannud tähele ja kuna alati on saanud, siis panete nüüd ka maanteel sajaga? Ilmselt panetegi kui te reegleid millekski ei pea...
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Salmiakki
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 10. 04. 2009. 10:46

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas Salmiakki » 13. 08. 2012. 10:22

KaupoR kirjutas:Viimasel ma-ei-tea-mitmel aastal on Maanteeameti juhi otsusega (või on see majandusministri määrus, ma päris kindel pole) maanteedel tõstetud piirkiirus 90 -> 100 km/h. Sel aastal tõsteti piirkiirust vaid neljarealistel teedel, muudel teedel jäi kehtima 90km/h. Kas see oli ka otsustaja apsakas, alati on ju saanud, seekord ta ilmselt unustas või ei pannud tähele ja kuna alati on saanud, siis panete nüüd ka maanteel sajaga? Ilmselt panetegi kui te reegleid millekski ei pea...
Jääks oma näidetega ikka mõistuse piiresse. Maanteeamet tegi otsuse 100km/h sel aastal mitte kehtestada põhjusel, et olukord liikluses läks aasta alguses liiga hulluks. Seda otsust põhjendati ja sellest pasundas kevadel terve meedia, niiet kes vähegi uudiseid loeb ja autoga sõidab, peaks sellega kursis olema. A olgu meediaga kuidas on, 2-realistel teedel on "90" märgid väljas, mis on kõigile liiklejatele kohustuslikud tulenevalt seadusest. Mingi paarisaja osalejaga rattavõistlus ei ole kellelegi kunagi kohustuslik.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2464
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas AndreK » 13. 08. 2012. 10:46

Ilma pooli valimata avaldaks ka oma arvamuse:
Kui on juhend, tuleb lähtuda sellest. "Eelmistel aastatel oli ju ka nii" ei päde.
Loodame et tekkinud olukord saab mõistiku lahenduse ja kellelegi pasunasse päris sõitma ei hakata.
Cheers!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas Mati » 13. 08. 2012. 11:32

Ma olen enam kui kindel, et kodanikud kes siin näevad "kärbsest elevandi tegemist" on mõned teises valdkonnas sarnases olukorras vägagi põhimõttekindlad! Eksin?

Seega, kui on juhend, siis on juhend. Põhimõtteliselt on juhend "lukus" peale selle avaldamist enne vastava ürituse algust. Hilisemad muudatused/täiendused saavad olla vaid millegi väga olulise (nt turvalisus) kaalutlustel ja seda ka eelneva teavituse ja vajadusel ka arutelu baasil.
Reegleid ja tingimusi muudetakse igas eluvaldkonnas pidevalt, sh spordis. Kui palju on muudetud reegelid nt olümpiaaladel jne. Seega ei ole adekvaatne põhjendus, et keegi peaks millelegi tähelepanu juhtima kui midagi on teisiti - jo siis nii peabki.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

clx
Rattur
Postitusi: 407
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas clx » 13. 08. 2012. 11:58

Juhendis sel juhul ju ei olnudki midagi koondarvestuse kohta kirjas - seal ei seisnud, et arvesse läheb kuus kuuest. Seega - kuhu see põhimõtteline õiguse nõudmine peaks siis viima, selleni et koondarvestuse tulemused tühistatakase ja Aialt võetakse õigus poodiumil seista ja kõigilt teistelt kohad 2012 aasta protokollis? Siis saab parem? Või mis?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas KaupoR » 13. 08. 2012. 12:17

clx kirjutas:Juhendis sel juhul ju ei olnudki midagi koondarvestuse kohta kirjas - seal ei seisnud, et arvesse läheb kuus kuuest.
On ju kirjas.
14. Paremusjärjestuse selgitamine:

Protokoll koostatakse võistlusmaa läbimiseks kulunud aegade põhjal, sarja kokkuvõttes aga etappidelt teenitud punktide järgi.
Ärgem nüüd ikka päris huupi ka lahmi, katsume jääda faktide piiresse.
If everything's under control, you're going too slow!

clx
Rattur
Postitusi: 407
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas clx » 13. 08. 2012. 12:27

KaupoR kirjutas:
clx kirjutas:Juhendis sel juhul ju ei olnudki midagi koondarvestuse kohta kirjas - seal ei seisnud, et arvesse läheb kuus kuuest.
On ju kirjas.
14. Paremusjärjestuse selgitamine:

Protokoll koostatakse võistlusmaa läbimiseks kulunud aegade põhjal, sarja kokkuvõttes aga etappidelt teenitud punktide järgi.
Ärgem nüüd ikka päris huupi ka lahmi, katsume jääda faktide piiresse.
OK, ma sain aru, et ka see lause on sinna samuti tekkinud hiljem ehk praeguste täienduste käigus (ehk kogu koondarvestuse jutt). Kui see oli seal algusest peale, siis on asi teine.

Ei oska muud kosta, kui et pagana kahju on, et aastale punti panemise asemel korraldajal sellise jama lappimisega on vaja tegeleda, kuivõrd häid lahendusi ei tundu olema.

Kasutaja avatar
hobbyists
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 26. 08. 2011. 12:38

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas hobbyists » 13. 08. 2012. 14:07

Kas liidule esitatud juhendis oli puuduv lause olemas ja ainult veebis olevast tekstist oli puudu?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: VI etapp - Pirita

Postitus Postitas erikr » 13. 08. 2012. 14:13

hobbyists kirjutas:Kas liidule esitatud juhendis oli puuduv lause olemas ja ainult veebis olevast tekstist oli puudu?
http://www.ejl.ee/ofile.php?lid=3115
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Vasta

Mine “Filter Temposõidu Karikasari 2012”