SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas raamimurdja » 04. 08. 2012. 08:36

Täna, 4.08.2012 toimub Kuremaal Rexona matk Kalevipoja Rattamaratoni radadel.
Rexona Matk ja avatud raja sõit 4. August 2012, stardiga Kuremaa Lossiplatsil alates 12.00.

Rexona kontrollpost ja teeninduspunkt Laiuse mäel (B: 58°46`40.31“ ja L:26°28`44.45`) avatud 12.30-16.00

Ja järgmisel laupäeval juba Kalevipoja Rattamaraton ise.

Kalevipoja Rattamaratoni ametlik leht: http://estoniancup.ee/2012/etapid/y2012 ... tamaraton/

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas MarttiM » 05. 08. 2012. 10:44

Kas keegi, kes osales matkasõidul või on muidu rajaga kursis oskaks seda võrrelda eelmise aastaga? Rada on kirjade järgi lühem, kuid mille arvel?

sirds
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 05. 08. 2012. 15:15

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas sirds » 05. 08. 2012. 15:18

MarttiM kirjutas:Kas keegi, kes osales matkasõidul või on muidu rajaga kursis oskaks seda võrrelda eelmise aastaga? Rada on kirjade järgi lühem, kuid mille arvel?
Käisin rada sõitmas ja kruusa, asfaldit on väga vähe. Igasugu heinamaad, viljapõllud ja raputavad lõigud on põhiline. See teeb raja raskemaks.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas indrek56 » 06. 08. 2012. 14:25

Juhtusin kokku eelmisel nädalal kohaliku põllumajandajaga. Rääkis kuidas ta pidi eelmisel aastal imestusest perseli kukkuma, kui nägi et põllu peal on korralikult müramas käidud. Imelikul kombel polnud ta eelnevalt selle üritusega kursis. Läks jupp aega uurimise peale mis toimus ja kes tegi. Vaatas seetõttu mu spordiharrastusele ka üsna kõõrdi. Loodetavasti on sel aastal korraldajal kõik kokkulepped ja selgitused vinksvonks.

UPDATE: Värske korraldajatega suhtlemine näitab, et nemad ajavad asju igati korralikult ja püüdlikult (y), info läks veidi mujal kaotsi. Sellegipoolest kutsun rattureid üles põldudel hoolivalt käituma. Näiteks oli eelmisel aastal oli kahetsusväärselt palju plögina jms taarat vedelemas.
Viimati muutis indrek56, 06. 08. 2012. 16:05, muudetud 1 kord.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas MarttiM » 06. 08. 2012. 14:50

indrek56 kirjutas:Juhtusin kokku eelmisel nädalal kohaliku põllumajandajaga. Rääkis kuidas ta pidi eelmisel aastal imestusest perseli kukkuma, kui nägi et põllu peal on korralikult müramas käidud. Imelikul kombel polnud ta eelnevalt selle üritusega kursis. Läks jupp aega uurimise peale mis toimus ja kes tegi. Vaatas seetõttu mu spordiharrastusele ka üsna kõõrdi. Loodetavasti on sel aastal korraldajal kõik kokkulepped ja selgitused vinksvonks.
Kui see nii on, siis on see pigem erand kui reegel. Pigem saavad erappide korraldajad pajatada mõne loo sellest, kui mõni "maasikas" on omaniku vastuseisu tõttu välja jäetud.

Aga oskad sa öelda, kas vanad head turbalõigud on sees ja millised on muudatused võrreldes eelmise aastaga? Tahaks teada, mille võrra see rada lühem on?

Priit K
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 23. 07. 2003. 10:29

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas Priit K » 06. 08. 2012. 15:14

MarttiM kirjutas:
indrek56 kirjutas:Juhtusin kokku eelmisel nädalal kohaliku põllumajandajaga. Rääkis kuidas ta pidi eelmisel aastal imestusest perseli kukkuma, kui nägi et põllu peal on korralikult müramas käidud. Imelikul kombel polnud ta eelnevalt selle üritusega kursis. Läks jupp aega uurimise peale mis toimus ja kes tegi. Vaatas seetõttu mu spordiharrastusele ka üsna kõõrdi. Loodetavasti on sel aastal korraldajal kõik kokkulepped ja selgitused vinksvonks.
Kui see nii on, siis on see pigem erand kui reegel. Pigem saavad erappide korraldajad pajatada mõne loo sellest, kui mõni "maasikas" on omaniku vastuseisu tõttu välja jäetud.

Aga oskad sa öelda, kas vanad head turbalõigud on sees ja millised on muudatused võrreldes eelmise aastaga? Tahaks teada, mille võrra see rada lühem on?
Turbalõigud sees. Kivijärve lõiku tuleb eelmise aasta 2 korra asemel 1 kord läbida. Kolmandat Laiuse mäele tõusu peale WÜRTH Laiuse mäkketõusu sel aastal pole.

Raskerajaga
Rattur
Postitusi: 23
Liitunud: 06. 08. 2012. 15:11

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas Raskerajaga » 06. 08. 2012. 15:21

MarttiM kirjutas:
indrek56 kirjutas:Juhtusin kokku eelmisel nädalal kohaliku põllumajandajaga. Rääkis kuidas ta pidi eelmisel aastal imestusest perseli kukkuma, kui nägi et põllu peal on korralikult müramas käidud. Imelikul kombel polnud ta eelnevalt selle üritusega kursis. Läks jupp aega uurimise peale mis toimus ja kes tegi. Vaatas seetõttu mu spordiharrastusele ka üsna kõõrdi. Loodetavasti on sel aastal korraldajal kõik kokkulepped ja selgitused vinksvonks.
Kui see nii on, siis on see pigem erand kui reegel. Pigem saavad erappide korraldajad pajatada mõne loo sellest, kui mõni "maasikas" on omaniku vastuseisu tõttu välja jäetud.

Aga oskad sa öelda, kas vanad head turbalõigud on sees ja millised on muudatused võrreldes eelmise aastaga? Tahaks teada, mille võrra see rada lühem on?
Turbalõigud on sees, esimene neist (lühem, tõusuga terviseradade juurde vahefinishisse) märksa tehnilisem kui varematel aastatel
Üks Laiuse mäe tõus (sinna radarijaama juurde) on välja jäetud ja esimesel ringil on kruusakat vähem - ühes kohas lõigatakse otse läbi metsa:) Mets ja heinamaa raputab muidugi küll

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas indrek56 » 06. 08. 2012. 16:10

Ise sõitmas ei käinud, aga kaardi järgi tundub, et kärbitud on vist kruusasprinte. Seega peaks hambakiristamist ja vandumist peale sõitu kuulda olema küll. Küll on kände palju, küll turbasingel pikk ja küll mägi järsk. Eelmise aasta protokolli vaadates (ilm oli ka sigapalav) paistab seal päris palju hävinejaid olema.

Priit K
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 23. 07. 2003. 10:29

Raja kaart

Postitus Postitas Priit K » 06. 08. 2012. 21:25


Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas rattahunt » 07. 08. 2012. 03:50

Sellest on "töeliselt kahju", et kolmandat Laiuse tõusu ei ole, ma olen seal töusul 2 aastat järjest lebanud krampides.
Söit ise on kummaline, tavaliselt on kruusal kövasti uhamist, 70km - löpuaeg 3.30? Samas see aasta Otepääl 63km, töusumeetreid 800, löpuaeg 2.30?
Röuge ja Kalevipoeg on sarnased, viili kuidas tahad, löpuks tapab ära ikka.
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Priit K
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 23. 07. 2003. 10:29

SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas Priit K » 09. 08. 2012. 07:26

Pinmarks.me kaart ka olemas.
Nii, et kasutagem rakendust, kel vähegi võimalik!

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas MarttiM » 09. 08. 2012. 09:26

Kuidas viimase aja vihmad sellele rajale mõjuvad?

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas profit4 » 09. 08. 2012. 10:54

Niisutavalt
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas Lapeteus » 09. 08. 2012. 12:06

MarttiM kirjutas:Kuidas viimase aja vihmad sellele rajale mõjuvad?
http://www.yr.no/place/Estonia/J%C3%B5gevamaa/Kuremaa/ <-- järgnevad päevad on kuivad, seega ei peaks märja raja pärast muretsema.

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas wylde » 09. 08. 2012. 13:02

mitte et see eriti oluline märkus oleks, aga kahe südasuvise etapi temperatuurivahe tõotab seega tulla 50% erinev. iseenesest sel spordialal peaks see tulemusi ka mõjutama.. loodan, et mulle positiivselt, sest Otepää oli kõike muud..
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas MarttiM » 09. 08. 2012. 14:07

Lapeteus kirjutas:
MarttiM kirjutas:Kuidas viimase aja vihmad sellele rajale mõjuvad?
http://www.yr.no/place/Estonia/J%C3%B5gevamaa/Kuremaa/ <-- järgnevad päevad on kuivad, seega ei peaks märja raja pärast muretsema.
Ma olen tegelikult selline pervert kellele pori ja muda täitsa meeldivad. Eks seal paar mudast kohta oli ka eelmise aasta + 30-ga ja turbalõigud on ilmselt samuti kohati porised. Pinnas seal vist selline ei ole nagu Lääne-Virumaal (n Mõedaku) suusarajad, mis isegi vähese vihma korral muutuvad mülkaks.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas MarttiM » 09. 08. 2012. 14:12

wylde kirjutas:mitte et see eriti oluline märkus oleks, aga kahe südasuvise etapi temperatuurivahe tõotab seega tulla 50% erinev. iseenesest sel spordialal peaks see tulemusi ka mõjutama.. loodan, et mulle positiivselt, sest Otepää oli kõike muud..
Eks see etapp on ka raja poolest kardinaalselt erinev.

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas wylde » 09. 08. 2012. 14:33

Eks see etapp on ka raja poolest kardinaalselt erinev.
seda küll, aga mulle on jäänud silma, et mitte niivõrd raja iseärasused ei mõjuta tulemusi vaid pigem muud asjad, õnnestumised ja ebaõnnestumised. Mul endal on viiest sõidust neljal kohtade erinevus 5 piires, ehk et mingi 0,..% muutust jagades osalenute arvuga. Aga ma ei ütleks, et radade erinevus sama tilluke oleks.
Soosiv mõi mittesoosiv ilm jaguneks ka õnnestumise kategooriasse.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas MarttiM » 09. 08. 2012. 14:42

wylde kirjutas:
Eks see etapp on ka raja poolest kardinaalselt erinev.
seda küll, aga mulle on jäänud silma, et mitte niivõrd raja iseärasused ei mõjuta tulemusi vaid pigem muud asjad, õnnestumised ja ebaõnnestumised. Mul endal on viiest sõidust neljal kohtade erinevus 5 piires, ehk et mingi 0,..% muutust jagades osalenute arvuga. Aga ma ei ütleks, et radade erinevus sama tilluke oleks.
Soosiv mõi mittesoosiv ilm jaguneks ka õnnestumise kategooriasse.
Eks seal eespool üldjuhul nii ongi. Tagapool on kõikumised suuremad. Endal 2 sõitu: Rakkes rahulikult pulsiga 160 avg ca 480; Otepääl pulsiga 175 avg (ca 520). Kui sa vähe treeninud oled hakkab ka rada mängima. Mul enamus trenne (trenniks seda vist isegi pidada ei saa) on koos põnniga, kes on rattatoolis, siis ma lihtsalt ei kannata kiiret kruusa vajutamist:)

aigz
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 23. 07. 2012. 20:17

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas aigz » 09. 08. 2012. 15:45

Seekord lubab ilmateade öökülma. Nii et raba läheb jäässe ja vaja läheb talvekumme. Kohtumiseni stardis.

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas profit4 » 10. 08. 2012. 09:16

aigz kirjutas:Seekord lubab ilmateade öökülma. Nii et raba läheb jäässe ja vaja läheb talvekumme. Kohtumiseni stardis.
(y) (y)
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas tsainik » 10. 08. 2012. 11:45

loe ja imesta, nagu elupõliste potipõllumeeste foorum..läheb sajule, ei lähe sajule... :roll:
nagu mu vanaisa ütles: ilma kiida õhtul, naist kiida hommikul
enne pole mõtet heietada :wink:

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3933
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas Kirsa » 10. 08. 2012. 14:19

Ma vaatan, et rada see aasta täitsa teistmoodi... Lühem ja suusarajad sõidetakse kohe alguses ära, et suuri punte lammutada vist?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas KaupoR » 10. 08. 2012. 14:23

mis aastaga võrdled? Eelmisel aastal oli peaaegu sama rada (st suusarajad alguses ja karjäär "esimese ringi" lõpus).
If everything's under control, you're going too slow!

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3933
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas Kirsa » 10. 08. 2012. 14:44

KaupoR kirjutas:mis aastaga võrdled? Eelmisel aastal oli peaaegu sama rada (st suusarajad alguses ja karjäär "esimese ringi" lõpus).
Omast arust võrdlesin just eelmise aastaga? Mul tuli just meelde, et eelmine aasta oli kuumarabanduse ilm - siis mõni ime, et ma midagi ei mäleta. :)
Aga no selge, enamvähem sama mis eelmine aasta.

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas piffik » 11. 08. 2012. 16:36

Ei olnud sama mis eelmine aasta, parem oli. Kokkuvõtvalt - mis ei tapa, teeb tugevaks, aga personaalse hinnangu järgi selgelt ajaliselt kõige pikem, raskem, kurnavam - ühelgi teisel etapil ei oota nii igatsevalt päästvat finišit. Vihm tegi singlid ja raba ikka ägedaks, pisut meenutas tänavust Paluküla. Need, kes ilma mustrita rajale läksid ja tehniliselt nii head ei ole, neil võis päris põnev olla. Peaaegu nagu maastikusõit juba - mõne varemtoimunud etapiga võrreldes nagu öö ja päev. 5+

RvN
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 15. 05. 2005. 18:18

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas RvN » 11. 08. 2012. 17:03

üks haanja RK auruveduritest ütles raba lõigul et 29er on tegija
praegu väidaks et tegija on pigem shortcut

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3933
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas Kirsa » 11. 08. 2012. 17:15

Ajaliselt vist kõige pikem "rahvamaraton" jah. Esimese 5km kihutamise peale ma mõtlesin, et ma lähen koju ära ja söön komme edasi. :(
Aga õnneks ei määranud see 5km midagi, sõita oli veel ja küll - mitte nagu teistel samsungitel - täitsa tore oli vaadata kuidas lõpupoole rahvas ometi kord ära väsima hakkas.

Everest oli kerge pettumus, ma sain kirjeldusest aru, et allamäge ja viilisin 11 hammaka läikima, aga ei olnud midagi allamäge, täitsa ise pidi väntama. :)
Aga mõlemad turbarabalõigud oli täielikud maasikad - vups ja vups sõitsin teistest mööda. Sõidu ajal veel mõtlesin, et kui see turbaosa finishini kestaks, siis ma mahun vist esi100 sisse, aga ära lõppes kahjuks :D Mul oli muidugi ratas maastikuseades kah, 2.25" kummid 1.8 rõhuga ja amort oli ka üsnagi pehme. Kruusal oli purjus tunne, aga metsavahel ja heinamaal oli lõbu laialt.
Ma olen eelkõnelejaga nõus, et need heinamaad andsid täiesti "mini" Rapla 100 mõõdu välja. Üks lõik vibreeris vaata et hulleminigi.

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas Lapeteus » 11. 08. 2012. 18:49

piffik kirjutas: Need, kes ilma mustrita rajale läksid ja tehniliselt nii head ei ole, neil võis päris põnev olla. Peaaegu nagu maastikusõit juba - mõne varemtoimunud etapiga võrreldes nagu öö ja päev. 5+
põnev on jah, kui sõiduoskused mustrit välja ei kanna ja laperdama hakates kaasvõistleja lihtsalt võssa rammid. hea, et mõlemal rattad terveks jäid ja sai edasi sõita.
rada ise oli tip-top.

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas Maarek » 11. 08. 2012. 18:52

RvN kirjutas: praegu väidaks et tegija on pigem shortcut
Shortcut vist mõnele mehele tõesti sobis.
Poolmaratoni nr. 2015 tuli aia tagant rajale ca 50 meetrit enne finišit ja sõitis ilma mingisuguse valehäbita ilusa piiksu saatel üle lõpujoone. (n) M16 klassi 4. koht küll polnud auhinnaline, aga punktitabelisse ilus lisa sellegipoolest :?

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas mikulaine » 11. 08. 2012. 19:05

Oehh. Algus oli hea, töökas ja tempokas grupp ümber ja ise sain ka peale starti hingamise paika uuesti. Siis läks tagakumm, ladusin kõik vulgaarsed sõnad üle huulte ja hakkasin mässama rattaga. Muidugi polnud pumpa ka endal, aga appi tuli üks naisterahvas kes oma talust pumba tõi, tänud, tänud. Edasi polnud millegi nimel sõita enam ja sõidu lõpuni tuju nullis. Tagapool sõites üllatas ikka sõitjate tehnilise pagasi puudumine, vähemalt pooled mehed värisesid ratta seljas ja asi tundus üsna ebakindel, umbes 16ndal kilomeetril kui esimene korralik mülgas, siis rahvas seisis konkreetselt. Järgmisena päeva positiivseim moment- Everesti kilomeeter. Kergelt allamäge, ilma suure tõusuta, ole mees ja vajuta ainult. Terve lõigu sõitsin üksi, kellegi tuulde ei saanud, kiirus oli kruusatee kohta hea. Protokollis Everesti 35. aeg :D Turbalõigul tegin umbes mustmiljon möödasõitu, enne Laiust olev sektsioon oli fun, kõik tundus okei, siis tuli Laiuse kärakas ise ja koos sellega läks jalg jäädavalt pehmeks ära ja lõpuni suht mõõdukas tempo. Laiuse downhillil sain isikliku kiirusrekordi- 69 kph, kuna mul rattal on pidurid juustust tehtud, siis esimese kivi puutusin ka rattaga ära, aga kuidagi jäin seisma ikka. Ühel teisel mehel nii hästi ei läinud.
Rada oli üldiselt päris hea, palju singleid ja vähe ronimist. Tänastes oludes jube raske muidugi, pole kunagi Estonian Cupil nii kaua rajal elanud.

Järgmine kord siis kodurada Jõulumäe :)

Mihkel

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3933
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas Kirsa » 11. 08. 2012. 19:51

Laiuse downhill oleks võinud olla everest, aga siis oleks pidanud vist kiirabibrigaad all ootama. ;) Ise sain laskumisel 73km/h kiiruseks - üleeelmise aasta 78-t ei suutnud üle lüüa, närv oli täna kuidagi sees.

sengo
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 09. 07. 2012. 08:02

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas sengo » 11. 08. 2012. 20:12

rada oli tõesti hea kuid raba osa oli veidi liig (vähene treenitus andis tunda) ja enne lõppu paar kilsa oli ikka selline mudamülgas, et minu silm ei seletanud külla ühtegi, kess eesolijatest oleks selle rattal läbinud. Oli ka suurem kukkumine kuid õnneks sai lõpus meedikutelt abi ja loodan, et homme juba parem... "tänud korraldajatele"
ja järgmine on jah kodu etapp kuigi egas see mingit eelist küll ei anna.
Kohtumiseni
sengo on rääkinud =)

Kasutaja avatar
silver014
Rattur
Postitusi: 68
Liitunud: 20. 05. 2011. 22:39

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas silver014 » 11. 08. 2012. 20:13

Ratas oli nagu botaanikaaed lõpuks. Aga tore sügisene sõit.
Pain is only weakness leaving the body

Kasutaja avatar
v2lek
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 14. 06. 2011. 09:04

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas v2lek » 11. 08. 2012. 20:34

Lahe sõit oli. ühtlaselt raske aga jalastumiseks põhjus oli peamiselt tehnilisel singlil eesolev troppamine, mitte enda suutmatust kuskilt läbi kerida... Väga muhe oli.

Naine tegi taas portsu pilte.

http://grimsun.eu/SEC_2012_kalevipoja/

Täismaratoni sõitjad hakkavad kuskilt poolepealt paistma.

Tänud korraldajale :)

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas MarttiM » 11. 08. 2012. 20:36

Väga tore rada oli! Mul oli sel aastal konkurentsitult kõige lihtsam sõit, pulsi sain 160 avg peale alles peale Laiust, kus hakkasin rohkem vajutama. Vaatamata sellele PB:) Enne ei saanud (sinkud, põld) ja kruusal ma lihtsalt ei jõua. Aga seal taga pool on ikka jalutamist kõvasti, esimesed kaks singlit sai seista ja ratast käe kõrval lükata, koht oli sel ajal ca 460. Kõige lahedamat osa nautida ei saanud. Mööda ka ei saa: ühelt Kosmose klubi riideis jõmmilt sai palutud, et äkki laseb mööda, kuid see kuulis sellist palvet vistb1 korda, sest mõmises ja tõreles. Edaspidi pidi pikivahet hoidma, sest sõber kosmonaut oli ikka väga kahtlase ja ohtliku sõidustiiliga:)

Kas 250-300 kohapeal saab juba neid esimesi sinkulõike sõita?

Selle aasta rada meeldis rohkem! Aitähh rajameistrile!

usss
Rattur
Postitusi: 106
Liitunud: 06. 12. 2005. 12:27

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas usss » 11. 08. 2012. 21:30

Hea rattur numbriga 518, kes sa ~30. kilomeetril hädalisele ketivõtme laenasid. Ole hea ja helista 56801748 või anna endast e-maili teel märku kardon.koiv@gmail.com Lepime kokku, kuidas oma väärt tööriista tagasi saad.
Triathlete - a person who doesn't understand that one sport is hard enough...

Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas andre170 » 11. 08. 2012. 21:39

MarttiM kirjutas:Kas 250-300 kohapeal saab juba neid esimesi sinkulõike sõita?
Ei saa :(
Kiiret mul samas kuhugi polnud. Kuna ma põhimõtteliselt tõrgun jalastumast, siis seekord võtsin kenasti järjekorras koha sisse, toetasin end vastu puud ning lihtsalt seisin ja ootasin. Ootasin mingit põnevat mudaauku, aga oli alla keskmine mudajupike, mis minu slickigagi köhida. See seismajäämine on vist mingi matemaatiline paradoks nagu mõned autode ummikud liikluses...
Teises kohas oli kena kaherealine sild ehitatud, aga millegipärast oli jälle vaja rahval seal peaaegu seisma jääda ja just ainult seda ühte sillapoolt kasutada... Jõgede ületustel ka kõnniti palju, aga sõites sai pea kuiva jalaga üle. Ühel kaldal pidi nati jalastudes end kaldast ülesse aitama. Ei tea, kas keegi need jõeületused täiesti jalastumata ka läbi tegi? Väga lahedad elemendid igatahes!
Üldine suhtumine võiks soosida neid, kes ikka sõita üritavad. Isegi, kui nad lõpuks kuhugi kinni koperdavad. Kui ikka ei ürita, siis ka ei õpi. Seega ergutage ja elage kaasa neile, kes raskema tee valivad ja ikka sõita üritavad, OK ;)

Tegelt oligi kogu rada igati äge ja kiidan korraldajaid. Parim elamus käesoleval hooajal! :)

StennnN
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 05. 12. 2010. 23:54

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas StennnN » 11. 08. 2012. 23:17

Maarek kirjutas:
RvN kirjutas: praegu väidaks et tegija on pigem shortcut
Shortcut vist mõnele mehele tõesti sobis.
Poolmaratoni nr. 2015 tuli aia tagant rajale ca 50 meetrit enne finišit ja sõitis ilma mingisuguse valehäbita ilusa piiksu saatel üle lõpujoone. (n) M16 klassi 4. koht küll polnud auhinnaline, aga punktitabelisse ilus lisa sellegipoolest :?
Tegemist oli minu klubikaaslasega, kuna pani eelnevast kurvist otse kus mitte mingeid suuna näitajaid ega kedagi polnud. Nii et kui midagi ei tea siis ei tasuks kohe kirema hakata ja kõva mees olla.

Sten-Erik

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas indrek56 » 12. 08. 2012. 06:31

StennnN kirjutas:Tegemist oli minu klubikaaslasega, kuna pani eelnevast kurvist otse kus mitte mingeid suuna näitajaid ega kedagi polnud. Nii et kui midagi ei tea siis ei tasuks kohe kirema hakata ja kõva mees olla.
Ei saagi nüüd aru. Ta siis ikkagi eksis rajalt ja sõitis selle otseks? Sellisel juhul ta ei läbinud ka distantsi ja ei peaks tulemust kirja saama. Ekslikult või mitte, vahet ei ole. Rada ju ikkagi läbimata. Mis kiremisest on jutt?

jõgevaoliver
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 11. 08. 2012. 17:13

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas jõgevaoliver » 12. 08. 2012. 10:20

Laadisin üles posu pilte Würthi tõusult. Teinud on lühike tüdruk rohelise jopega.

http://public.fotki.com/jgevaoliver/kal ... tamaraton/

Hiljem peaks ka lisanduma filmike raske tõusmise melust ja jalgratturitest.

StennnN
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 05. 12. 2010. 23:54

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas StennnN » 12. 08. 2012. 11:00

indrek56 kirjutas:
StennnN kirjutas:Tegemist oli minu klubikaaslasega, kuna pani eelnevast kurvist otse kus mitte mingeid suuna näitajaid ega kedagi polnud. Nii et kui midagi ei tea siis ei tasuks kohe kirema hakata ja kõva mees olla.
Ei saagi nüüd aru. Ta siis ikkagi eksis rajalt ja sõitis selle otseks? Sellisel juhul ta ei läbinud ka distantsi ja ei peaks tulemust kirja saama. Ekslikult või mitte, vahet ei ole. Rada ju ikkagi läbimata. Mis kiremisest on jutt?
Seal kus see viimane laskumine oli ja tuli sinna bussipeatuse juurde ca250m enne lõppu, politsei istus käed rüppes ,keegi suunda ei näidanud ,mingit linti polnud ja ta läks sealt tagant. Asi ammu menetletud kuna ka kohtunikud nägid seda ja asi on juba ammu selgeks tehtud. Sellega pigem kaotas aega kui võitis.

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas rattahunt » 12. 08. 2012. 11:48

Natuke rajalt
http://www.youtube.com/watch?v=-NPkohy-Fi8
Otepääl ei õnnestunud joogilauale ligi pääseda, siis Kalevipojal nägin 4 joogipunkti peale 5-6 joogi manustajat. Minu kompuuter näitas ainult 410 tõusumeetrit, sile maa pole mu lemmik, aga emotsioonid igati positiivsed.
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
Jack
Rattur
Postitusi: 226
Liitunud: 30. 06. 2003. 20:01

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas Jack » 12. 08. 2012. 12:56

Suured tänud korraldajatele pika ja mitmekesise raja eest. Häbi oli vaadata kuidas keskmine eesti rattur jõuab kruusal 40-ga kütta, aga metsas hüppab sadulast ja hakkb 5 kmh tatsuma.

p2mm
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 12. 08. 2012. 14:27

Kalevipoja rattamaratonilt leitud asjad

Postitus Postitas p2mm » 12. 08. 2012. 14:36

Rajalt ja linnakust on peale maratoni leitud järgnevad esemed: must rattapump scott, must sadulakott scott, valge raamiga sõiduprillid Uvex, punase raamiga sõiduprillid Zekler ja üksik must sõidukinnas Trek suurus S.
Kes ära tunneb võtke ühendust 56958663 või tarmo@aksimotell.ee

ms100
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 02. 08. 2011. 20:26

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas ms100 » 12. 08. 2012. 17:40

Millal online`is tulemused nähtavaks tehakse?

Hea sõit oli. Üllatas kui lihtsates kohtades maha roniti ja troppe tekitati...aga eks see aitas endagi varusid säästa.

PRO66
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 24. 01. 2011. 20:35

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas PRO66 » 12. 08. 2012. 17:55

Juba eilsest näha: http://www.estoniancup.ee/2012/ all servas live tulemused. Või siis http://www.championchip.ee/index.php?page=118


Kuna elu tulemus tuli. Parandasin oma parimat kohta 111kohta ja jõudsin kolmasaja sekka, siis sõiduga rahul. Aga kui aus olla, siis venib sõit ajaliselt pikaks. Minule sobiks, kui veidi seda sõitu kärpida mõne kruusa lõigu jagu.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas erikr » 12. 08. 2012. 19:12

Jack kirjutas:Suured tänud korraldajatele pika ja mitmekesise raja eest. Häbi oli vaadata kuidas keskmine eesti rattur jõuab kruusal 40-ga kütta, aga metsas hüppab sadulast ja hakkb 5 kmh tatsuma.
Jah, supilauas H100 veteranide ringis tuli välja, et probleem oli sarnane nii 50, 100, 200 kui 500 koha peal. Tee peal antakse nii hullult kuuma, et meil pump piirajas, metsas singlil aga imetakse ja venitakse nii, et meil pumba pöörded kukuvad esimesse tsooni. Selle sõidu moraal - taastu metsas ja maastikul, et jaksaksid tee peal teistega kaasa kuumutada. MTB, my a**...
PRO66 kirjutas: Parandasin oma parimat kohta 111kohta ja jõudsin kolmasaja sekka, siis sõiduga rahul. Aga kui aus olla, siis venib sõit ajaliselt pikaks. Minule sobiks, kui veidi seda sõitu kärpida mõne kruusa lõigu jagu.
Parandasin väga palju oma parimat. Absoluutväärtusena. Ma ei hakanud kontrollima, kuid tunne on, et vähim lõpetajate arv oli, tõenäoliselt seega ka startijate arv. Statistiliselt ilmselt jaotub suhteliselt ühtlaselt.

Ajaliselt ei olnud see sõit pikk midagi, ikka lõpuajad natukenegi maratoni moodi. Kruusa ja treppis turbasihi asemel oleks maastik muidugi parem, aga eks korraldajatel on ka oma võimalused maaomanikega kokku leppida.

Kuna osalesin esimest korda, ütleksin et üsna omanäoline sõit.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas Maarek » 12. 08. 2012. 19:30

StennnN kirjutas:
indrek56 kirjutas:
StennnN kirjutas:Tegemist oli minu klubikaaslasega, kuna pani eelnevast kurvist otse kus mitte mingeid suuna näitajaid ega kedagi polnud. Nii et kui midagi ei tea siis ei tasuks kohe kirema hakata ja kõva mees olla.
Ei saagi nüüd aru. Ta siis ikkagi eksis rajalt ja sõitis selle otseks? Sellisel juhul ta ei läbinud ka distantsi ja ei peaks tulemust kirja saama. Ekslikult või mitte, vahet ei ole. Rada ju ikkagi läbimata. Mis kiremisest on jutt?
Seal kus see viimane laskumine oli ja tuli sinna bussipeatuse juurde ca250m enne lõppu, politsei istus käed rüppes ,keegi suunda ei näidanud ,mingit linti polnud ja ta läks sealt tagant. Asi ammu menetletud kuna ka kohtunikud nägid seda ja asi on juba ammu selgeks tehtud. Sellega pigem kaotas aega kui võitis.
Müstiline, et sellises kohas suudetakse ämbrisse panna. See ristmik oli liiklusele avatud ja selliseid asju võistluskeskuse vahetus läheduses küll juhtuda ei tohiks. :shock:
Minupoolsed vabandused.
Hea, et asi siiski polnud selline, nagu see tundus nii mulle, kui veel mõnele olukorda näinud inimestele. Kõige suurem hämming tundus olevat järgmisena tulnud lätlasel, kes pärast Komo poisi rajale saabumist võttis hoo maha ja vaatas üsna ehmunult selja taha. Vist mõtles, et äkki on hoopis ise kuskilt valesti sõitnud.

TairKibal
Rattur
Postitusi: 358
Liitunud: 24. 04. 2010. 20:46

Re: SEC 6. etapp Kalevipoja Rattamaraton

Postitus Postitas TairKibal » 12. 08. 2012. 19:41

Aga noh viimase kilomeetri võiks enne starti ikkagi endale selgeks teha. Puhtalt minu arvamus. :D
..............

Vasta

Mine “Samsung Estonian Cup 2012 rattamaratonide sari”