SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas raamimurdja » 11. 07. 2012. 09:14

Lähenemas käesoleva aasta viies etapp Honda Otepää Rattamaraton.

Rexona matk 22. juuli
Maraton, Poolmaraton ning Lastesõidud 28. juuli

Registreerimine ja üldinfo www.estoniancup.ee lehel ning foorum siinsamas velo clubbersis.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas indrek56 » 22. 07. 2012. 17:38

Sai täna rajaluurest osa võetud. Rajatähistuse ühe osana hoiatavad hüüumärgid on enamasti küll masse silmas pidades vist välja pandud aga vähemalt paar tükki väärivad kindlasti tähelepanu ja arvestamist.
Raja alguse ja lõpuosa tunduvad ülikiired ja Schwalbe FF tundus omal kohal olevat, ehki rõhku oli vist vähevõitu. Samas märjad ja ligased suusarajaosad olid sellele kummile liig libedad.
Üldiselt oli sama olustik, mis eelmise aasta võistluse ajal. Paar külakoera ajas ka taga aga need olid üsna väikesed. Mullamutte oli muuseas väga palju alla aetud. Eelmise korra Rakke eksimised tegid seekord tähelepanelikumaks ja seekord ära kaduda rajalt ei õnnestunud :)

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas MarttiM » 22. 07. 2012. 19:56

indrek56 kirjutas:Sai täna rajaluurest osa võetud. Rajatähistuse ühe osana hoiatavad hüüumärgid on enamasti küll masse silmas pidades vist välja pandud aga vähemalt paar tükki väärivad kindlasti tähelepanu ja arvestamist.
Raja alguse ja lõpuosa tunduvad ülikiired ja Schwalbe FF tundus omal kohal olevat, ehki rõhku oli vist vähevõitu. Samas märjad ja ligased suusarajaosad olid sellele kummile liig libedad.
Üldiselt oli sama olustik, mis eelmise aasta võistluse ajal. Paar külakoera ajas ka taga aga need olid üsna väikesed. Mullamutte oli muuseas väga palju alla aetud. Eelmise korra Rakke eksimised tegid seekord tähelepanelikumaks ja seekord ära kaduda rajalt ei õnnestunud :)
Kas Kääriku suusastata ja Kekkose osad lõigud olid pehmed?

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas siim_s » 22. 07. 2012. 20:45

MarttiM kirjutas: Kas Kääriku suusastata ja Kekkose osad lõigud olid pehmed?
Käisin ka täna sõitmas, suusarada oli kohati pehme küll, kekkose rada pigem mitte. Aga mujalgi leidus korralikke mülkaid, kus ratta kenasti mudaseks saab.

Üldiselt koosneb rada viite tüüpi teedest:
1) kruus
2) asfalt
3) suusarada ja kekkose rada
4) kruus
5) ja siis veel kruus ka

Nagu ka eelpool mainitud, siis hüüumärke ei tasu väga tõsiselt võtta. Enamasti võib neid tõlgendada nii, et "Pane täiega!", mõnel juhul ka "Pane täiega ja ole valmis allpool olevaks väikeseks mudaliuväljaks/mudamülkaks, millest saab hooga läbi sõita".

Maastikusõidu elemente rajal peaaegu et ei ole. Kui mul oleks vabalt valida, siis sõidaksin seda tsüklokrossi rattaga.

Kasutaja avatar
Kummitus
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 05. 05. 2011. 13:48

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas Kummitus » 22. 07. 2012. 20:49

siim_s kirjutas:
MarttiM kirjutas: Kas Kääriku suusastata ja Kekkose osad lõigud olid pehmed?
Käisin ka täna sõitmas, suusarada oli kohati pehme küll, kekkose rada pigem mitte. Aga mujalgi leidus korralikke mülkaid, kus ratta kenasti mudaseks saab.

Üldiselt koosneb rada viite tüüpi teedest:
1) kruus
2) asfalt
3) suusarada ja kekkose rada
4) kruus
5) ja siis veel kruus ka

Nagu ka eelpool mainitud, siis hüüumärke ei tasu väga tõsiselt võtta. Enamasti võib neid tõlgendada nii, et "Pane täiega!", mõnel juhul ka "Pane täiega ja ole valmis allpool olevaks väikeseks mudaliuväljaks/mudamülkaks, millest saab hooga läbi sõita".

Maastikusõidu elemente rajal peaaegu et ei ole. Kui mul oleks vabalt valida, siis sõidaksin seda tsüklokrossi rattaga.

Märgid ikka selleks, et rahvasportlased saavad seal sõita kui mass üle käinud ja rada oluliselt pehmem! Muidu rada täitsa ok, 7.km on üks korralik mudamülgas aga muidu täitsa kiire rada.

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas suuroja » 22. 07. 2012. 20:52

siim_s kirjutas: Maastikusõidu elemente rajal peaaegu et ei ole. Kui mul oleks vabalt valida, siis sõidaksin seda tsüklokrossi rattaga.
kuhu siis elemendid kadusid?
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas indrek56 » 22. 07. 2012. 21:04

siim_s kirjutas:Maastikusõidu elemente rajal peaaegu et ei ole. Kui mul oleks vabalt valida, siis sõidaksin seda tsüklokrossi rattaga.
Kas tänasega sarnaste olude korral võiks siis FF juurde jääda? Mis arvad? Cyclo jääb minu puhul siiski ära...

Kasutaja avatar
Kummitus
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 05. 05. 2011. 13:48

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas Kummitus » 22. 07. 2012. 22:27

Sõitsin täna ise FF läbi ja ei kurda, mõned kohad olid päris libedad aga kruus kompenseeris selle. Paaril tõusul kersin lihtsalt tühja libeduse tõttu aga eks järgmise nädala ilmad annavad parema selguse.

Kasutaja avatar
ragnarp
Rattur
Postitusi: 31
Liitunud: 04. 12. 2011. 13:37

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas ragnarp » 23. 07. 2012. 08:31

Minule tundus kõige ohtlikum koht 23. kilomeetril olev libe ja kiire laskumine, mille lõpus on 10m muda-liuväli pärast mida veel truup (kaardil esimene kollane hüüumärk). Keegi mainis rajal, et oli ühel aastal truupi veits valesti ületanud ja lõpetanud sealsamas kõrval kraavis. Seal tasub eriti ettevaatlik olla, kui ilm vesisena edasi püsib. Ise jäin püsti aga võistlusolukorras teistega kõrvuti sõites on suur oht külili panna ja teised kaasa haarata. Küljekaid oli näha seal ka matkasõidul. Ülejäänud rada oli ok.

R

Taf
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 28. 02. 2012. 20:52

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas Taf » 23. 07. 2012. 10:11

Soovin osta pääsme Otepää maratoni pikale distantsile.
Taavi
5019001

asthobas
Rattur
Postitusi: 911
Liitunud: 05. 09. 2003. 10:46

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas asthobas » 23. 07. 2012. 10:33

Kas Otepääl (nagu Kõrvemaal)on võimalik võistluse ajaks 4a.last järelevaataja silma alla jääta? :roll: :wink: :?:
Viimati muutis asthobas, 24. 07. 2012. 08:52, muudetud 1 kord.
Aleksander
Tel: 5043848

aigz
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 23. 07. 2012. 20:17

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas aigz » 23. 07. 2012. 20:26

ragnarp kirjutas:Minule tundus kõige ohtlikum koht 23. kilomeetril olev libe ja kiire laskumine, mille lõpus on 10m muda-liuväli pärast mida veel truup (kaardil esimene kollane hüüumärk). ...

R
Sai ka pühapäeval rada läbi sõidetud. Minu jaoks oli rada ikka üsna märg ja kohati mudane. Siiski ehk kõige hullem oli see enne Kekkost suusarada. Ma usun, et see laskumine, millest ragnarp räägib on seal sees. Olime vennaga kahekesi ja ühel hetkel oli ta mul eest kadunud. Kui truubini jõudsin, siis oli ta seal ilusti sees. Ise jäin õnneks püsti. Soovitan võimalusel laskumisel valida siserada, sest rööpad suunavad su nii ehk nii pisut paremale. Aga muidugi peale seda, kui mõned sajad sealt läbi on läinud, siis pole eriti vahet. Mülkaks läheb nagunii. Sama ka Harimäele tõus (ringiga). Hetkel sai sealt küll veel üles sõita, aga sõidu aeg saab seal 100% kõndida.
Igatahes mina ja ratas olime mõnusalt s*tased ning pesu võttis oma aja. Ise laupäeval sõitma ei jõua - seega edu ja kummid ikka naelu täis. :D

kristjan121
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 07. 07. 2012. 21:11

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas kristjan121 » 23. 07. 2012. 21:07

Pakkuda stardikoht Otepää poolmaratonile.
tel 52 69 138

asthobas
Rattur
Postitusi: 911
Liitunud: 05. 09. 2003. 10:46

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas asthobas » 24. 07. 2012. 08:52

asthobas kirjutas:Kas Otepääl (nagu Kõrvemaal)on võimalik võistluse ajaks 4a.last järelevaataja silma alla jääta? :roll: :wink: :?:
Kiire :shock: :!:
Aleksander
Tel: 5043848

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4453
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas riho » 24. 07. 2012. 09:06

asthobas kirjutas:
asthobas kirjutas:Kas Otepääl (nagu Kõrvemaal)on võimalik võistluse ajaks 4a.last järelevaataja silma alla jääta? :roll: :wink: :?:
Kiire :shock: :!:
Võta ühendust etapi korraldajaga, nii saad kiirema ja adekvaatse vastuse.

lohvita_ja_lohviga
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 02. 07. 2012. 10:58

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas lohvita_ja_lohviga » 24. 07. 2012. 13:13

GPX kaarti rajast (radadest)?

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas siim_s » 24. 07. 2012. 13:34

http://www.endomondo.com/workouts/j7wYAhYMps8 - siit äkki saab faili alla laadida...

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas profit4 » 24. 07. 2012. 13:39

Nädalavahetuseks lubati ligi 30 kraadi, tuleb mõnus sõit :D
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

lohvita_ja_lohviga
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 02. 07. 2012. 10:58

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas lohvita_ja_lohviga » 24. 07. 2012. 14:29

siim_s kirjutas:http://www.endomondo.com/workouts/j7wYAhYMps8 - siit äkki saab faili alla laadida...
Kas peab kasutaja tegema ja sisse logima selleks? Või olen ma lihtsalt loll ja ei oska õiget kohta leida...

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas siim_s » 24. 07. 2012. 14:31


Loom
Rattur
Postitusi: 177
Liitunud: 15. 06. 2003. 08:06

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas Loom » 24. 07. 2012. 16:18

Tõesti 4h kulus? Tahaks ka minna millalgi õhtupoole sõitma.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas siim_s » 24. 07. 2012. 16:20

Vaikselt naisega tiksusime. Harimäe tornis sai käidud, mustikaid sai söödud jne :)

ipe
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 28. 08. 2008. 15:00

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas ipe » 24. 07. 2012. 19:26

siim_s kirjutas:
Nagu ka eelpool mainitud, siis hüüumärke ei tasu väga tõsiselt võtta. Enamasti võib neid tõlgendada nii, et "Pane täiega!", mõnel juhul ka "Pane täiega ja ole valmis allpool olevaks väikeseks mudaliuväljaks/mudamülkaks, millest saab hooga läbi sõita".

Maastikusõidu elemente rajal peaaegu et ei ole. Kui mul oleks vabalt valida, siis sõidaksin seda tsüklokrossi rattaga.
siim_s kirjutas:Vaikselt naisega tiksusime. Harimäe tornis sai käidud, mustikaid sai söödud jne :)
Pane nüüd siis kaks asja kokku. Eks kiiremini sõites on rajal ka teisem iseloom ja annaks ehk ka teise hinnangu.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas KaupoR » 24. 07. 2012. 20:49

Usun, et Siim oskab maastikusõidu elementide olemasolu hinnata ka mustikaid süües. Kaardi järgi hinnates on rada valdavalt sama mullusega, seega julgen Siimu hinnanguga nõustuda.
If everything's under control, you're going too slow!

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas Oliver » 24. 07. 2012. 21:24

KaupoR kirjutas:Usun, et Siim oskab maastikusõidu elementide olemasolu hinnata ka mustikaid süües. Kaardi järgi hinnates on rada valdavalt sama mullusega, seega julgen Siimu hinnanguga nõustuda.
Olete Siimuga mõlemad head XC sõitjad ja ei pea kindlasti hüüumärkide pärast rattalt maha tulema, aga kas on ikka korrektne levitada sõnumit, et hoiatusmärke tuleb eirata? Kõrge pulss ja väsimus teevad võistlussituatsioonis oma töö (eriti kui enamus rada on lihtne) ning eksida võib ka keegi teine. Hüüumärk ei ole kiirusepiirang, vaid ütleb, et ole tähelepanelik ja hinda oma võimeid õigesti. Kas selles soovituses on midagi halba?

ailen
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 22. 10. 2007. 14:20

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas ailen » 24. 07. 2012. 21:45

Mind isiklikult ajasid need hüüumärgid segadusse. Ma olen suht ettevaatlik sõitja ja kui kirjas on ikka üle ühe hüüumärgi, siis ma olen ekstra ettevaatlik ja tõmban hoo maha või tulen isegi ratta seljast maha. Seekord Otepääl ma mõtlesin ühel hetkel, et neid märke on raja äärde pannud keegi minust veel hellikum. Mitme laskumise lõpul oli mul kahju, et ma täiesti korraliku hoo maha pidurdasin pm mitte millegi pärast. Ma seni olin ikka arvanud, et hoiatavad märgid pannakse ikka pigem tehniliste/järskude laskumiste juurde. Samas ma ikkagi juhindusin hüüumärkidest, sest ei või iial teada, millal hüüumärk ka tegelikult asja ette on.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas KaupoR » 24. 07. 2012. 21:57

Hüüumärkidega on see teema, et nende väärtus on natuke devalveerunud ja see on väga ohtlik. Rakkes olla mingi hüppekas olnud (hüüumärgiga), mis lõhkus luid ja nahka. Mina seda ei mäleta, ju siis võtsin hüüumärki nähes hoo maha ja kõik möödus ohutult. Samas on teinekord hüüumärgid harju keskmise laskumise otsas.
If everything's under control, you're going too slow!

ALP
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 25. 03. 2004. 20:57

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas ALP » 24. 07. 2012. 22:23

KaupoR kirjutas:.... Rakkes olla mingi hüppekas olnud (hüüumärgiga), mis lõhkus luid ja nahka. Mina seda ei mäleta, ju siis võtsin hüüumärki nähes hoo maha ja kõik möödus ohutult. Samas on teinekord hüüumärgid harju keskmise laskumise otsas.
Vot selle Rakke hüppeka juures kukkusidki need, kes hoo hüüumärkide peale maha pidurdasid ja siis pea ees alla vajusid (sealjuures minagi, kuigi päris kukkumisest pääsesin). Kes panid sealt hooga hüppega üle, need pääsesid kergemalt edasi. Kuid see oli siiski erand ja üldiselt on need hoiatused vajalikud, kui oled ikka esmakordselt vastaval rajal ja sinu ümber on samal ajal veel kümmekond pingutavat selli.
Kui püüad kõigest väest ...

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas siim_s » 24. 07. 2012. 22:31

Oliver kirjutas: Olete Siimuga mõlemad head XC sõitjad ja ei pea kindlasti hüüumärkide pärast rattalt maha tulema, aga kas on ikka korrektne levitada sõnumit, et hoiatusmärke tuleb eirata? Kõrge pulss ja väsimus teevad võistlussituatsioonis oma töö (eriti kui enamus rada on lihtne) ning eksida võib ka keegi teine. Hüüumärk ei ole kiirusepiirang, vaid ütleb, et ole tähelepanelik ja hinda oma võimeid õigesti. Kas selles soovituses on midagi halba?
Põhimõtteliselt kõik jutt õige, aga sõitjana ootaks vähemalt ühe sarja sõitudelt järjepidevust nende märkide paigaldamisel. Praegu on nii, et nii mõnigi (kindlasti mitte kõik!) sarnase ohtlikkuse astmega koht, mis Otepääl on märgistatud, oli näiteks Rakkes või Rõuges (ma teisi radu sel aastal ei ole sõitnud) ilma märgistuseta. Saan aru, et ohtlikkuse hindamine on keeruline ja ideaalset lahendust mul praegu pakkuda ei ole. Võiks ju kokku leppida mingi legendi, et üks punane hüüumärk tähistab seda ja kaks sinist märki teist, aga selline ülereguleerimine on minu arvates ka kehv, samas sellisel massiüritusel neid märke päris panemata jätta ka ei saa.

Kasutaja avatar
Erkz
Rattur
Postitusi: 88
Liitunud: 08. 06. 2010. 15:07

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas Erkz » 24. 07. 2012. 22:51

ALP kirjutas:
KaupoR kirjutas:.... Rakkes olla mingi hüppekas olnud (hüüumärgiga), mis lõhkus luid ja nahka. Mina seda ei mäleta, ju siis võtsin hüüumärki nähes hoo maha ja kõik möödus ohutult. Samas on teinekord hüüumärgid harju keskmise laskumise otsas.
Vot selle Rakke hüppeka juures kukkusidki need, kes hoo hüüumärkide peale maha pidurdasid ja siis pea ees alla vajusid (sealjuures minagi, kuigi päris kukkumisest pääsesin). Kes panid sealt hooga hüppega üle, need pääsesid kergemalt edasi. Kuid see oli siiski erand ja üldiselt on need hoiatused vajalikud, kui oled ikka esmakordselt vastaval rajal ja sinu ümber on samal ajal veel kümmekond pingutavat selli.
Kuna mina käisin sellel aastal esimest korda Rakke maratonil, siis nähes hüüumärke ennem seda hüpekat, ma vaid naersin ja lisasin hoogu juurde, järsku kui avastasin, et õhulend on tulekul, siis ei olnud enam aega hoogu maha võtta, tuli hakata maandumiseks valmistuma, õnneks niplit ma ei teinud, aga palju puudu ei jäänud ka, see ehmatas muidu päris hästi. Tavaliselt kui ma näen kusagil hüüumärke, siis vaatan, et võib tulla midagi huvitavat.

lohvita_ja_lohviga
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 02. 07. 2012. 10:58

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas lohvita_ja_lohviga » 25. 07. 2012. 10:41

Fail kätte saadud, suur tänu!
Kui nüüd veel poolmaratoni oma kah saaks...

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas Lapeteus » 25. 07. 2012. 10:54

Siiani on samsungi sarjas 3 hüüumärki tähendanud, et peab olema väga ettevaatlik, aga 1 ja 2 hüümärgiga tahvlitest pole siiani väga aru saanud ja neid on paigutatud teinekord suht imelikesse kohtadesse, aga eks see on sõitjas ka kinni.
Eelmine aasta otepääl oli sellisel mõnusal laugel metsalaskumisel äkki 3 hüüumärki. Alguses küll ei saanud aru, et mis seal ohtliku on. Muud ei olnudki, kui et kohe kurvi taga oli vihm pool teed ära uhtunud ja üks mees oli koos oma rattaga seal uhtkraavi põhjas kägaras. Seega kolme hüüuka puhul ei tasu hoogu juurde pedaalida.

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas rattahunt » 25. 07. 2012. 13:33

siim_s kirjutas:http://www.endomondo.com/workouts/j7wYAhYMps8 - siit äkki saab faili alla laadida...
Tänud profiili üleslaadijale.Palju tõusumeetreid tuleb?
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas MarttiM » 25. 07. 2012. 14:03

Erkz kirjutas:
ALP kirjutas:
KaupoR kirjutas:.... Rakkes olla mingi hüppekas olnud (hüüumärgiga), mis lõhkus luid ja nahka. Mina seda ei mäleta, ju siis võtsin hüüumärki nähes hoo maha ja kõik möödus ohutult. Samas on teinekord hüüumärgid harju keskmise laskumise otsas.
Vot selle Rakke hüppeka juures kukkusidki need, kes hoo hüüumärkide peale maha pidurdasid ja siis pea ees alla vajusid (sealjuures minagi, kuigi päris kukkumisest pääsesin). Kes panid sealt hooga hüppega üle, need pääsesid kergemalt edasi. Kuid see oli siiski erand ja üldiselt on need hoiatused vajalikud, kui oled ikka esmakordselt vastaval rajal ja sinu ümber on samal ajal veel kümmekond pingutavat selli.
Kuna mina käisin sellel aastal esimest korda Rakke maratonil, siis nähes hüüumärke ennem seda hüpekat, ma vaid naersin ja lisasin hoogu juurde, järsku kui avastasin, et õhulend on tulekul, siis ei olnud enam aega hoogu maha võtta, tuli hakata maandumiseks valmistuma, õnneks niplit ma ei teinud, aga palju puudu ei jäänud ka, see ehmatas muidu päris hästi. Tavaliselt kui ma näen kusagil hüüumärke, siis vaatan, et võib tulla midagi huvitavat.
kusjuures matkasõidu ajal, mil polnud veel hoiatusmärke, olid selle hüpeka (peale karjääri) ohvriteks 1 vanem härra (rangluu) ja 1 noorem härra, kelle nägu oli sedavõrd verine, et ta oleks võinud osaleda õudusfilmi võtetel.

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas suuroja » 25. 07. 2012. 14:10

profit4 kirjutas:Nädalavahetuseks lubati ligi 30 kraadi, tuleb mõnus sõit :D
laubä siiski nii palju välja ei venita, 5-6 C jääb puudu. pigem tuleb äikesevihma.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas MarttiM » 25. 07. 2012. 14:14

profit4 kirjutas:Nädalavahetuseks lubati ligi 30 kraadi, tuleb mõnus sõit :D

Tursad (yr.no) ennustavad 09:00–15:00: 21°, sademeid 3.1 mm, light breeze, 3 m/s from southeast.

muf080
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 06. 06. 2012. 11:49

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas muf080 » 25. 07. 2012. 15:30

Ostan stardikoha pikale distantsile.

tel. 5087122

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas kapuuts » 25. 07. 2012. 16:35

Tervislikel põhjustel kahjuks seekord osaleda ei saa aga küsimus järgmine, et kui ma tahan nüüd oma stardikoha ära müüa siis kuidas see ümberregistreerimine reaalselt välja näeb? Pean ise kohapeale minema või saab kuidagi teisiti?

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas suuroja » 25. 07. 2012. 18:04

kapuuts kirjutas: kui ma tahan nüüd oma stardikoha ära müüa siis kuidas see ümberregistreerimine reaalselt välja näeb? Pean ise kohapeale minema või saab kuidagi teisiti?
ise kohale. lips ette. lilled ja shampus kaasa. keep smiling. igaks juhuks kümme kükki ka.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas kapuuts » 25. 07. 2012. 18:56

Tore, et meie seas leidub ka tippkomöödikuid. Järsku vôtaks sôna keegi täiskasvanu.

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas suuroja » 25. 07. 2012. 19:23

kapuuts kirjutas:Tore, et meie seas leidub ka tippkomöödikuid. Järsku vôtaks sôna keegi täiskasvanu.
:D saadad meili korraldajatele, kus kirjas et loobud ja ka see, kellele numbri müüsid.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas Maarek » 25. 07. 2012. 19:24

kapuuts kirjutas:Tervislikel põhjustel kahjuks seekord osaleda ei saa aga küsimus järgmine, et kui ma tahan nüüd oma stardikoha ära müüa siis kuidas see ümberregistreerimine reaalselt välja näeb? Pean ise kohapeale minema või saab kuidagi teisiti?
Tema läheb kohale, võtab lauast sinu numbri ja pöördub sellega kõrvallauda, kus toimub registreerimine ja ka ümberregistreerimine.

Mingit korraldajale meili saatmist küll vaja polnud.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas KaupoR » 26. 07. 2012. 13:43

Kõik, kes müüvad stardikohta, lugege seda postitust ja käituge vastavalt. Siit teemast müügikuulutused kustutatakse.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas indrek56 » 27. 07. 2012. 16:57

rada peaks nüüd kõvva kuivanud olema, ilmaportaalid on oma sajuähvardused ära korjanud. tuleb vist kuum ja kiire andmine. Kui tugevat survet soovitavad kogenumad Schwalbe FF pruukijad? Mul endal vähe kogemust veel nendega...

Loom
Rattur
Postitusi: 177
Liitunud: 15. 06. 2003. 08:06

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas Loom » 27. 07. 2012. 17:23

indrek56 kirjutas:rada peaks nüüd kõvva kuivanud olema, ilmaportaalid on oma sajuähvardused ära korjanud. tuleb vist kuum ja kiire andmine. Kui tugevat survet soovitavad kogenumad Schwalbe FF pruukijad? Mul endal vähe kogemust veel nendega...
See sõltub ju väga paljudest teguritest. On sul tubeless või õhukummiga rehv? On sul amort või kõvakahvel? Palju on kaalu? Jne.

yonn
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 06. 06. 2010. 12:12

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas yonn » 27. 07. 2012. 19:02

Tubeless, 2.0 lai, amordiga ratas, kaalun 68 kg.

Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas kuga » 27. 07. 2012. 19:56

yonn kirjutas:Tubeless, 2.0 lai, amordiga ratas, kaalun 68 kg.
olen sinuga samas kaalus ja rehvi mõõtki sama. Sõidan õhukese sisekummiga.
Juurikatel on ratas hästi käitunud 1,8 rõhu juures. 2,0 juures hakkab põrkama, ning stabiilse sõidurütmi leidmine on veidi raske, kuid kõvadel pindadel on veeremine taas parem. Paksemaseinalisem sisekumm ei lase aga nii madala rõhuga sõita. Tundub nagu sisekummi ja rehvi vahele jääks vaba ruum. Rehvi tootja soovitus oli küll kirjas, et kasutada rõhku alates 2,2-st, kuid mulle oli see liig.
kuid väike hoiatus sammuti. Mudasel pinnal võib vaja minna tõsiseid paleriini oskusi. Minul need viimati puudusid, ning sain kiirusejanus karistada, mille haavu alles lapin..
Rauno

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas indrek56 » 27. 07. 2012. 20:09

Loom kirjutas:See sõltub ju väga paljudest teguritest. On sul tubeless või õhukummiga rehv? On sul amort või kõvakahvel? Palju on kaalu? Jne.
Õhukummiga TL ready, õhkamort ja meest on ikka 85 kg ära. Juurikaid ja konarlikke pindu ma otekal eriti ei täheldanud. See vast ka loeb?

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3925
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas Kirsa » 27. 07. 2012. 20:56

Loodame et homme TP-des siis vett jagub. :)

Kasutaja avatar
Kummitus
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 05. 05. 2011. 13:48

Re: SEC 5. etapp Honda Otepää Rattamaraton

Postitus Postitas Kummitus » 27. 07. 2012. 21:03

Loodan, et korraldajad kõrvataha pannud sellise mooduse nagu seda Rakkes oli, kus sai pudeites seda tarbida. Nii sai vähemalt miskit sealt kätte ja oluliselt mugavam oli seda tarbida, kui sellest väiksest plastmass topsist mille põhjast võis heal juhul 20ml välja pigistada :D

Vasta

Mine “Samsung Estonian Cup 2012 rattamaratonide sari”