SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Kasutaja avatar
maarjak
Rattur
Postitusi: 29
Liitunud: 01. 01. 2004. 21:40

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas maarjak » 09. 07. 2012. 00:46

Leidsin veel pilte:
Stardist, rajalt ja finišist!
http://pica.ee/album/17799

Ai:Ra
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 15. 06. 2005. 09:34

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas Ai:Ra » 09. 07. 2012. 06:58

Hei

Tahaks väga tänada häid kaasvõistlejaid, Märt Küüti, Rauno Neuhausi, MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi liiget ja ka Olympic-online.com tiimi liiget kes andsid mulle nii ca 15-16 km enne lõppu nii pumba, kummi kui ka vahu.
Võtke ühendust klaarime asjad ära.

51 04 090 Aigar

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas piffik » 09. 07. 2012. 07:55

Muljeid Rakkest. Rada hea, ilm ilus :D , töö teeninduspunktides 5+ ehk kokkuvõttes jälle üks hästi korraldatud üritus. Mõned mõttekohad - algus- ja lõpukilomeetrid väga ausad ja kihvtid, aga kummalgi korral neid nautida ei õnnestunud. Algul tekivad tropid ehk siis tõuse tuleb jalutada, lõpus on lühikese maa omad vahel, mis tekitab ohtlikke olukordi - kiiruste vahed nii suured või õigemini lühikese maa omad ei julge üldse laskuda. Äkki siis poolmaraton veel natuke hiljem peale lasta, et kokku jõudes oleks sarnasema kiirusega eri maa omad koos.

sengo
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 09. 07. 2012. 08:02

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas sengo » 09. 07. 2012. 08:06

Rajameistritele kiidulaul kuna rada oli 5+ ette valmistatud (hetkel neljast etapist parim)
Tänud korraldajatele

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas MarttiM » 09. 07. 2012. 08:59

Selle aasta esimene sõit tehtud ja emotsioonid on väga head!

Kahjuks on reglement selline, et ei soosi eriti neid, kes aastas paar võistlust teevad (see polnud nüüd etteheide). Seekord oli selle tagajärjeks see, et raja teise poole highlight Ergo (?) singel möödus seistes või jalutades. Samas on positiivseks pooleks see, et niiviisi saab kaassõitjatega muljetada ja tutvuda. Õnneks sai käidud matkasõidul ja sõitmata see ei jäänud:)

Alguses sai siiski päris hästi sõita, kuigi jalastuda muidugi tuli. Sellest pole eriti kahju, sest mina neid mägesid niiväga ei naudi:)

lohvita_ja_lohviga
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 02. 07. 2012. 10:58

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas lohvita_ja_lohviga » 09. 07. 2012. 10:14

Pudelitest vee jagamine oli väga hea. Rada ise tundus kuidagi siledam ja kiirem võrreldes matkaga. Rajal järjekorras jalutada sai mitmes kohas.

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas mikulaine » 09. 07. 2012. 10:17

Meeldis rada, JP pudelid, vihm. Ei meeldinud palavus; asjaolu, et kõhus keeras hullult ja sefiirid.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas indrek56 » 09. 07. 2012. 11:05

Kas ainult mulle tundub ära on vajumas komme, et möödaminemise soovist antakse tagapoolt aegsasti häälega märku (tehnilise rikkega pausi teinud eesotsa rahvas siiski seda tegi) ja et tühje ampulle ja plöginataarat vedeleb järjest rohkem jälle raja ääres?

Kasutaja avatar
Erkz
Rattur
Postitusi: 88
Liitunud: 08. 06. 2010. 15:07

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas Erkz » 09. 07. 2012. 11:09

Mind piinas see kuumus kõige rohkem supijärjekorras seistes. Üks asi veel, et joogipunktis palun mitte teha möödasõitu joogi andja ja joogi võtja vahel, õnneks pääsesime napilt teepeal lamamisest, oma arust ma tee keskel ei sõitnud ka.

Prii
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 18. 05. 2011. 06:33

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas Prii » 09. 07. 2012. 11:19

indrek56 kirjutas:Kas ainult mulle tundub ära on vajumas komme, et möödaminemise soovist antakse tagapoolt aegsasti häälega märku (tehnilise rikkega pausi teinud eesotsa rahvas siiski seda tegi) ja et tühje ampulle ja plöginataarat vedeleb järjest rohkem jälle raja ääres?
Lühikesel sõidul hakkasid mul silma ka täpselt need kaks asja. Enam tekitab muret, et kõige rohkem nägin sellist käitumist noorte poiste poolt (M14-M16 klassi klubisärkidega sõitjatelt). Ilma mingi hoiatuseta trügimine, geel/ampull sisse ning pakend kõrge kaarega võssa.

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas wylde » 09. 07. 2012. 11:24

Tavaliselt ma aru ei saa neist, kes käivad varem rajaga tutvumas, kuid seekord ütleks küll, et isegi kui ma ca 1/3 rajast üksi sõitsin ja rada pidauks ette nägema, siis jeerum kui hädas ma nendes kurvides olin, mis ilmusid teele justkui eikusagilt – äärmiselt vajalike ressursside raiskamine nagu selgus viimasel 4km kui jalg täiesti tühi oli. Ka Emumäe singlid tulid välja väga kandiliselt, lisaks muidu teretulnud vihmasabin tegi selle osa veel libedamaks ka. Mõnel põllujupil selg ja randmed anusid piinade lõppu kui maapind risti liikumissunda lainetas aga selle süü peab veeretama jäiga kahvli kapsaaeda – ilmselt amordi ja veelgi enam 29-sega võis päris sujuv minek olla neil lõikudel? Kokkuvõttes ikka plussid plussid – joogipläskud; sefiir ja miniseelikud!
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas andre170 » 09. 07. 2012. 11:28

indrek56 kirjutas:ja et tühje ampulle ja plöginataarat vedeleb järjest rohkem jälle raja ääres?
Eksid. Rahvas on arenenud. Minu ees viskas Amservi mees oma tuubi nii ilusa pika kaarega võssa, et seda ei näe keegi järgmised aastakümned vähemalt. Ma soovitaks prügikäitlemise kultuuri arendamise asemel paari-kolmetunnistel maratonikestel üldse geelidest loobuda. Kui kõht on tühi, siis söö päev enne rohkem makaroni ja pärast sõitu suppi ;)

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1186
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas SK » 09. 07. 2012. 12:28

piffik kirjutas:Muljeid Rakkest. Rada hea, ilm ilus :D , töö teeninduspunktides 5+ ehk kokkuvõttes jälle üks hästi korraldatud üritus. Mõned mõttekohad - algus- ja lõpukilomeetrid väga ausad ja kihvtid, aga kummalgi korral neid nautida ei õnnestunud. Algul tekivad tropid ehk siis tõuse tuleb jalutada, lõpus on lühikese maa omad vahel, mis tekitab ohtlikke olukordi - kiiruste vahed nii suured või õigemini lühikese maa omad ei julge üldse laskuda. Äkki siis poolmaraton veel natuke hiljem peale lasta, et kokku jõudes oleks sarnasema kiirusega eri maa omad koos.
Täitsa nõus selle jutuga. Kuna see oli mu selle aasta esimene (ja võibolla ka viimane) EstonianCup sõit, siis marssisin stardis oma viimase hetke numbriga ilusti viimase grupi viimaseks meheks. Esimene seisak toimus juba stardikanga all :lol: Edasised 10km läksid kõik laskumised piduritega, enamik tõuse jalutades, sest ei olnud mul mõtet tõmmelda, kui rada nagunii jalutajaid täis. Mõni torises õigustatult kõva häälega, et tegu on rattasõiduga mitte jalgsimatkaga, aga õhkkond oli üldiselt sõbralik ja enamusele taga-otsa rahvale tundus see marssimine tavapärane rutiin olevat. Kus vähegi ruumi oli, seal sõitsin mööda kah, väga hullult trügima ei hakanud, teistel ka pühapäev. Emumäeks oli ca 400 möödasõitu tehtud ja hakkas ruumi tekkima, aga peale Emumäge oli rada äkitselt väikeseid tüdrukuid täis - lühike rada oli sisse jooksnud! Kõik jälle otsast peale :twisted: Kuigi läksingi niisama ilma nautima, siis natuke süda verd ikka tilkus, kui ilus laskumine ees, aga sõita ei saa. Ilmselt liikusime tagaotsas aeglasemalt kui oleksin üksi tavalise trennitempoga liikunud, sest mahapidurdamist oli tõesti kohutavalt palju ja kogutud kiirus hukati iga nurga- ja muti mullahunniku peal.
Seega siit soovitused korraldajatele: EstonianCupi raja tehnilisuse aste on ilmselt hetkel väga hea, sest esimese otsa omad nuiavad küll raskemat rada, aga tagumise 500 jaoks oli välisel vaatlusel vähemat Rakke rada küll paras väljakutse ja arenguruumi on kuhjaga. Sõitjate hajutamise mõttes on Rakke esimesed kilomeetrid üpris kehvad - kurve on palju ja möödumise võimalused vähesed, tõusud kohe piisavalt järsud, et kogu see tagumine ots seal jalutab ja sõidusooviga kodanikud ka blokib. Väga hea esimeste kilomeetrite lahendus on Rõuges, kus isegi tagant tulles on võimalik paarsada kohta paari minutiga võtta, kui jalgadele valu annad - järjest ahenev ja tõusev tee, kurvitamine puudub.

nisuisu
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 09. 07. 2012. 12:16

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas nisuisu » 09. 07. 2012. 12:44

Minu üks ja ainus küsimus - miks on nii väikestel nii raske rada!?
Hirmus oli vaadata, kuidas lapsed sünniaastatega 2005 värisesid ja nutsid raja ääres, nähes missugune laskumine neid ees ootas. Olgugi, et ma oma tüdrukule kohe selgeks tegin, et tuleb ratta seljast maha tulla ja pidureid all hoides sealt tasakesi üritada alla jalgsi tulla, oli masendav näha ka kuidas trenni saanud poiss, kes parasjagu isaga sealt alla sõitis, kukkus ikkagi ja mitte sugugi kergelt. Seega mul tekib küsimus, milleks on vaja lapsi nii väga ehmatada ja võtta ära neil huvi ja innustus olla võistlustel, mitte ellujäämis katsetel??? Meie tüdruk nuttis peale esimest proovi aga südamest ja nõudis ratta ära viimist bussi.
Samuti lõpu tõus - ka see oli minu meelest liiga järsk, arvestades, et laste rattad on rasked ja neid annab neil üles lükata. Usun, et suurima hea meelega oleksid siiski eelkooli ealised lapsed vändanud samuti staadionil, kas või mitu ringi.
Suureks mureks oli meie perel ka see, et M/N8 rada oli põhisündmuskohast eemal ja laps pidi üksi eemal olema ja oma starti ootama lageda taeva all keset kuumust. Kuna tema start oli viimane kõigist ja ka ajaliselt langes kokku juba liidrite saabumisega põhidistantsilt - ema ja isa olid maratonil ja vanaema pisema lapsega tillusõidul!? Suurim hea meel oli mul siiski finishisse jõudes, et laps oli siiski raja läbinud, küll jah paljugi lükates.
Arengu ruumi Teil kallid korraldajad siiski on!

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas MarttiM » 09. 07. 2012. 13:38

SK kirjutas:
piffik kirjutas:Muljeid Rakkest. Rada hea, ilm ilus :D , töö teeninduspunktides 5+ ehk kokkuvõttes jälle üks hästi korraldatud üritus. Mõned mõttekohad - algus- ja lõpukilomeetrid väga ausad ja kihvtid, aga kummalgi korral neid nautida ei õnnestunud. Algul tekivad tropid ehk siis tõuse tuleb jalutada, lõpus on lühikese maa omad vahel, mis tekitab ohtlikke olukordi - kiiruste vahed nii suured või õigemini lühikese maa omad ei julge üldse laskuda. Äkki siis poolmaraton veel natuke hiljem peale lasta, et kokku jõudes oleks sarnasema kiirusega eri maa omad koos.
Täitsa nõus selle jutuga. Kuna see oli mu selle aasta esimene (ja võibolla ka viimane) EstonianCup sõit, siis marssisin stardis oma viimase hetke numbriga ilusti viimase grupi viimaseks meheks. Esimene seisak toimus juba stardikanga all :lol: Edasised 10km läksid kõik laskumised piduritega, enamik tõuse jalutades, sest ei olnud mul mõtet tõmmelda, kui rada nagunii jalutajaid täis. Mõni torises õigustatult kõva häälega, et tegu on rattasõiduga mitte jalgsimatkaga, aga õhkkond oli üldiselt sõbralik ja enamusele taga-otsa rahvale tundus see marssimine tavapärane rutiin olevat. Kus vähegi ruumi oli, seal sõitsin mööda kah, väga hullult trügima ei hakanud, teistel ka pühapäev. Emumäeks oli ca 400 möödasõitu tehtud ja hakkas ruumi tekkima, aga peale Emumäge oli rada äkitselt väikeseid tüdrukuid täis - lühike rada oli sisse jooksnud! Kõik jälle otsast peale :twisted: Kuigi läksingi niisama ilma nautima, siis natuke süda verd ikka tilkus, kui ilus laskumine ees, aga sõita ei saa. Ilmselt liikusime tagaotsas aeglasemalt kui oleksin üksi tavalise trennitempoga liikunud, sest mahapidurdamist oli tõesti kohutavalt palju ja kogutud kiirus hukati iga nurga- ja muti mullahunniku peal.
Seega siit soovitused korraldajatele: EstonianCupi raja tehnilisuse aste on ilmselt hetkel väga hea, sest esimese otsa omad nuiavad küll raskemat rada, aga tagumise 500 jaoks oli välisel vaatlusel vähemat Rakke rada küll paras väljakutse ja arenguruumi on kuhjaga. Sõitjate hajutamise mõttes on Rakke esimesed kilomeetrid üpris kehvad - kurve on palju ja möödumise võimalused vähesed, tõusud kohe piisavalt järsud, et kogu see tagumine ots seal jalutab ja sõidusooviga kodanikud ka blokib. Väga hea esimeste kilomeetrite lahendus on Rõuges, kus isegi tagant tulles on võimalik paarsada kohta paari minutiga võtta, kui jalgadele valu annad - järjest ahenev ja tõusev tee, kurvitamine puudub.
Alguses asfalti pidi Erdu vooreni ja sealt üles 10 m tee üles:) Mul tuli lõpust startides puhast seismise aega 4 minti.

ratturintz
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 14. 04. 2011. 16:31

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas ratturintz » 09. 07. 2012. 14:06

Sõit meeldis, JP-s pudelid meeldisid. Mul sama tähelepanek, et ei taheta öelda selja tagant kus mööda lähevad ja siis kriibivad külgi jne. Kusjuures endal õnnestus ilusa sirge kruusaka peal ülepea käia, sest ees üks pooliku raja vend otsustas grupi tagant süstida vasakule, aga muidugi ei vaatand ta selja taha, sealt lendas talle peale tagant tulev teine vend. Nii kui nad kägarasse käisid ei jäänud mul suure hoo peal muud teha kui pidur põhja ja loota parimat. Lõpuks kui püsti sain, pidin selgeks tegema kuhu poole, kett peale ja tuld :). Pärast finisis naine vaatas selga ja hammaka jäljed vist ilusti peal. :)
Ühesõnaga, see mikrosekund jõuad ikka suud lahti teha või korra ringi vaadata.

Rivo.S
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 24. 04. 2004. 23:33

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas Rivo.S » 09. 07. 2012. 14:30

Hei fotograafid,

laadige kuni 3 (parimat) fotot Rakke etapist Facebooki lehele https://www.facebook.com/EstonianCup/ap ... 9139818863 ja võite võita Samsungi kaamera WB150!

lohvita_ja_lohviga
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 02. 07. 2012. 10:58

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas lohvita_ja_lohviga » 09. 07. 2012. 14:41

nisuisu kirjutas:Arengu ruumi Teil kallid korraldajad siiski on!
Nö perespordipäevana ürituse korraldamise osas on kõvasti arenguruumi. Minul jäi laps kaasa võtmata seepärast, et lastehoidu polnud korraldatud. Ma ei jäta ju kuueaastast üksinda võõrasse kohta suure rahva sekka kaheks-kolmeks tunniks. Igale lapsele lapsehoidja kaasa tarimine pole kah alati võimalik. Palju lihtsam oleks asja korraldada nii, et mõned kohalikud lasteaia- või algklassiõpetajad lisateenistust saaks, näiteks 10€ eest per laps kuniks vanem(ad) sõidavad. Sedasi võiks lausa mõne tunniga kuupalga teenida lasteaiakasvataja. Probleem on ka täiskasvanute- ja lastesõitude aegade ülekattuvus.

vilevana
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 28. 03. 2011. 08:29

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas vilevana » 09. 07. 2012. 15:00

Jah niipalju kui on inimesi on ka arvamusi, ise arvan et selle aasta senistest radadest kõige kehvem, pikad kruusalõigud ikka tapsid korralikult ja käed said kohati rohkem valu kui jalad. Kas paar kilomeetrit enne lõppu maas lamanud mees sai terveks? on kellegil infot, endal jäi kripeldama natuke aga õnneks atv mees läks talle appi vist
edu järgmise aasta korraldustel!

cannondale
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 07. 07. 2012. 20:07

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas cannondale » 09. 07. 2012. 15:29

vilevana kirjutas:Jah niipalju kui on inimesi on ka arvamusi, ise arvan et selle aasta senistest radadest kõige kehvem, pikad kruusalõigud ikka tapsid korralikult ja käed said kohati rohkem valu kui jalad. Kas paar kilomeetrit enne lõppu maas lamanud mees sai terveks? on kellegil infot, endal jäi kripeldama natuke aga õnneks atv mees läks talle appi vist
edu järgmise aasta korraldustel!
Mees sai viidud kiirabi telgi alla, kus meedikud edasi tegelesid.

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 676
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas dh » 09. 07. 2012. 18:53

Ei meeldinud rada, pikad heinamaa ja kruusa lõigud on igavad. Vähesed lahendad laskumised/tõusud tuli pidurid peal/jalutades võtta, nagu ikka. Aga noh eks see on mu isiklik tragöödia ja treenimatus et ma kruusal ei suuda 40km/h vändata, et paremat positsiooni järgnevateks võistlusteks saada.
Sõit ise läks paremini kui lootsin, hoolimata alguses tekkinud kuumanõrkusest(?).
Huvitav millest see järjekord finishi toitlustuses oli tekkinud? Varasematel kordadel ei ole täheldanud..

Aga positiivset kah - TP-des oli korraldus super! Joogid ulatati sõidu pealt kätte ja seisma ei pidanud jääma. Kuskil 10km enne lõppu veetaksitus oli samuti kui rusikas silmaauku, hea värskendus.. oleks võinud kaelani sügav olla.

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas suuroja » 09. 07. 2012. 19:14

piffik kirjutas:Muljeid Rakkest. Rada hea, ilm ilus :D , töö teeninduspunktides 5+ ehk kokkuvõttes jälle üks hästi korraldatud üritus. Mõned mõttekohad - algus- ja lõpukilomeetrid väga ausad ja kihvtid, aga kummalgi korral neid nautida ei õnnestunud. Algul tekivad tropid ehk siis tõuse tuleb jalutada, lõpus on lühikese maa omad vahel, mis tekitab ohtlikke olukordi - kiiruste vahed nii suured või õigemini lühikese maa omad ei julge üldse laskuda. Äkki siis poolmaraton veel natuke hiljem peale lasta, et kokku jõudes oleks sarnasema kiirusega eri maa omad koos.
ega siin midagi muud head aita kui viitstart ning gruppide vahed veelgi pikemad ajaliselt kui Kõrvemaal. Eilne raja esimesed 5 km oli ikka peamiselt jalutamine ratas käekõrval. Kõige austuse juures Rakke hea maratonikorralduse ja -raja vastu, siis alguseosa sellel korral ei toiminud nii nagu oleks võinud. Sõita alguses kohe üldse ei saanud, isegi ratta selga mitta. Päris matka tunne oli, kuigi feeling oli ülev. Lõpuosas olid lühema maa sõitjad päris hädas. Eks palav ilm ka lisas oma. Paljud astusid või tõsteti viimastel laskumistel peale kukkumisi kõrvale. Seda oli kurb vaadata. Võimalik, et see oli liiga tehniline neile lõpuponnistuseks. Aga vaated Emumäelt olid sellel korral eriliselt kaunid ning singlid sigahead nagu ikka. TP-st ei maksa üldse rääkida. Rada ise kindlasti selle aasta parim. Eriti tõstaks esile TP paigutust maratonitrassi lõikes. Täpselt siis kui tekkis rajal mõte ja vajadus TP-järele, täpselt siis see järgneva käänaku taga terendaski. Respect. (y) (y) (y) Kaesin peale sõitu Äntu Punamäel Agelinde linnust otsimas :)) - ai kurja, milline rajamaterjal seal veel ootamas, et osaks Rakke maratonirajast saada.
Viimati muutis suuroja, 09. 07. 2012. 19:42, kokku muudetud 3 korda .
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas Raix » 09. 07. 2012. 19:24

Mis puudutab raja raskusastet, siis mulle tundub, et seda va trennitegemise nippi ja sõitaproovimise nippi kasutatakse maru vähe. Ma arvan, et kui rada natu veel kergemaks teha, siis maastikusõidust jääks ikka väga vähe järele. Polnud see ju sel aastal esimene etapp, seega maastikusõitu on ju saanud harjutada küll. Aga jah, kahjuks paljud vaatasid, oh, tõusu või laskumise moodi asi ja igaks juhuks hüppasid kohe sadulast maha proovimatagi rajalõiku ja ennast ületada.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3935
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas Kirsa » 09. 07. 2012. 20:39

Ma startisin harjumatult tagant enda jaoks - grupist 350-400 ja ei ütleks et midagi väga hullu oleks olnud.
Osavusele ja kogemusele toetudes sai esimese paari km-ga kohta parandatud küll. Vajaduselt sisekurvist lõigates või väliskurvist mööda kiirendades.

Rada ise oli väga hea, kindlasti parim rakke, mis ma kunagi sõitnud olen. (y) Distants oli liiga lühike nagu alati, aga see oli etteteada, kuna tegemist rahvaüritusega - need rapla/saku 100-d ongi minusuguste raviks välja mõeldud. Vihm lõi kaardid minu jaoks natuke sassi, esiteks ma ei näinud prillidest enam midagi, kõik higi mis enne peas oli, voolas prillide siseküljele ja teiseks mulle oleks meeldinud see kuumus ja kuivus lõpuni - kuigi vähemalt oli soe. Lõpupoole tahtis ratas ära laguneda, esimest käikarit jäid ainult mõned trossikiud kandma, et käikudest jäid alles ainult granny ja keskmine. Päris treeniv kerimine oli siledal 32-11 ülekandega vehkida. :) Aga tross kandis lõpuni väja niiet suuremat lugu sellest polnud.

Kokkuvõttes tore pühapäev ja kuigi supijärjekord oli pikk, siis rattapesus valitses harras vaikus ja sai kohe löögile.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3619
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas Kuldar » 09. 07. 2012. 22:01

rahvaspordisarja etappidest on Rakke vaieldamatu lemmik. Kummardan.
trassi ülesehitus ja valikud hästi doseeritud. Mätastel ja heinamaadel täristamist võiks rohkemgi olla, Rakke maratoni algusaasate rajameistri riukad ja uitmõtted on tänaseks kõva põhjaga sissesõidetud linnamehe singlid, ole mees ja vajuta.
Tegelikult isegi natuke kahju et massiürituse kriteeriumid ei luba vinti peale keerata, materjali ja Eilo taha pidama ei jääks.
No ja need jootmispudelid - Rakke kaubamärk, ei väsi kiitmast. TP kohavalik - kümnesse. Jootjate rivi pikkus ja aktiivsus - tase.

Viitstarti tasuks kaaluda, ühtki eksperimenti ei saa pidada läbikukkunuks, alati saab seda kasutada negatiivse näitena;)
aga plaab B - staadionilt väljasõit teisest laiemast otsast ja vedada kohe vasakule laiale kruusatõusule, see tõmbaks pundi momentaalselt peeneks, kasvõi ikaldujate hinnaga.
Gravity is a Bitch

arnea
Rattur
Postitusi: 1219
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas arnea » 09. 07. 2012. 22:12

Mulle Rakke rada ja korraldus meeldivad.

Raja alguseotsa sunnitud jalutamiste vastu aitab seisusekohase(ma)st grupist startimine. Motiveerib õigel ajal registreerima.

Konkreetselt Rakkes saaks lõpuosa pika raja sõitjatele lahedamaks teha, kui poolmaraton läbiks neid singleid mitte sõidu lõpus vaid alguses. S.t. et poolmaratoni algus oleks sama mis maratonil ja lõpp oleks lihtsam. Siis oleks neil singlitel koos sama tasemega sõitjad.

Arne

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas Maarek » 09. 07. 2012. 23:12

Kuldar kirjutas: aga plaab B - staadionilt väljasõit teisest laiemast otsast ja vedada kohe vasakule laiale kruusatõusule, see tõmbaks pundi momentaalselt peeneks, kasvõi ikaldujate hinnaga.
Poomaraton sealt staadioni teisest otsast välja liikuski, aga 1000+ osalejaga maratoni puhul läheks ka seal väga kitsaks, kuigi olukord vist oleks natuke lihtsam tõesti.

lohvita_ja_lohviga
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 02. 07. 2012. 10:58

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas lohvita_ja_lohviga » 10. 07. 2012. 08:48

Maarek kirjutas:Poomaraton sealt staadioni teisest otsast välja liikuski, aga 1000+ osalejaga maratoni puhul läheks ka seal väga kitsaks, kuigi olukord vist oleks natuke lihtsam tõesti.
Üllatav, kuid miskipärast suutsid poolmaratonil osalejad seal ummiku tekitada. Juba staadionilt väljuval tõusul roniti rattaseljast maha ja jalutati mäest üles. Ennast lohutab lootus, et stardikoht järjest paraneb ja ees uimerdajaid peaks üha vähemaks jääma.
Raja kõige huvitavamad osa oligi lõpus, pikkade kruusa-ja asfaldilõikude asemel oleks pidanud rohkem sellist olema nagu viimased ca 3km või see peale mahajäetud tööstushoonet olnud singel.

-Jan-
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 17. 01. 2011. 13:46

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas -Jan- » 10. 07. 2012. 09:01

Tahtsin küsida et kas teistel ei tekitanud küsimust lõpu viimase 3-4 kilomeetri koht, kust raja algul sai vasakule üles keeratud ja pärast lõpetades alla sõidetud (kaardi pealt vaadates Mäe tänavast natuke allapoole) ... seal oli lint puruks ja ühte nurka kogunend ja meie 3-4 kesi kes koos tulime pidime küll hetkeks pidureid näppima et oot oot kuhu nüüd aga siis nägime meie eest inimesi suure vuhinaga mööda sõitmas ja sai kohe aru et tuleb paremale keerata ... aga omekeskis arutasime et seal raudselt mingid vennad valesti pand ja ligi 2 km lõigand. Arvasime et sellest võetakse siuke teema üles et vähe pole aga ei ühtki sõna. Järelikult olid enamus rajaga väga kursis ja ei tulnd selle pealegi et sellest kohast saab kogemata otse minna.

Tore oli igatahes.

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas mikulaine » 10. 07. 2012. 09:06

-Jan- kirjutas:Tahtsin küsida et kas teistel ei tekitanud küsimust lõpu viimase 3-4 kilomeetri koht, kust raja algul sai vasakule üles keeratud ja pärast lõpetades alla sõidetud (kaardi pealt vaadates Mäe tänavast natuke allapoole) ... seal oli lint puruks ja ühte nurka kogunend ja meie 3-4 kesi kes koos tulime pidime küll hetkeks pidureid näppima et oot oot kuhu nüüd aga siis nägime meie eest inimesi suure vuhinaga mööda sõitmas ja sai kohe aru et tuleb paremale keerata ... aga omekeskis arutasime et seal raudselt mingid vennad valesti pand ja ligi 2 km lõigand. Arvasime et sellest võetakse siuke teema üles et vähe pole aga ei ühtki sõna. Järelikult olid enamus rajaga väga kursis ja ei tulnd selle pealegi et sellest kohast saab kogemata otse minna.

Tore oli igatahes.
Oli tõesti lint katki sealt. Ise mõtlesin ka sekundikese seal kohas, aga ees mõned panid paremale ja jälgede järgi oli ka näha, et kõik on paremale keeranud siis nagu ei jäänud ka muud üle kui paremale minna. Siis ma veel mõtlesin, et peaks peale finišit seda mõnele kohtunikele ka mainida, aga läks meelest ära kuni praeguse hetkeni :D

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas SHOXi » 10. 07. 2012. 11:20

ise oleks ka seal valesti pannud, aga paremalt mööda kruusa olid kohe vihased pilgud mulle suunatud seega sain aru, et peab ümber pöörama :D

cannondale
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 07. 07. 2012. 20:07

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas cannondale » 10. 07. 2012. 11:23

mikulaine kirjutas:
-Jan- kirjutas:Tahtsin küsida et kas teistel ei tekitanud küsimust lõpu viimase 3-4 kilomeetri koht, kust raja algul sai vasakule üles keeratud ja pärast lõpetades alla sõidetud (kaardi pealt vaadates Mäe tänavast natuke allapoole) ... seal oli lint puruks ja ühte nurka kogunend ja meie 3-4 kesi kes koos tulime pidime küll hetkeks pidureid näppima et oot oot kuhu nüüd aga siis nägime meie eest inimesi suure vuhinaga mööda sõitmas ja sai kohe aru et tuleb paremale keerata ... aga omekeskis arutasime et seal raudselt mingid vennad valesti pand ja ligi 2 km lõigand. Arvasime et sellest võetakse siuke teema üles et vähe pole aga ei ühtki sõna. Järelikult olid enamus rajaga väga kursis ja ei tulnd selle pealegi et sellest kohast saab kogemata otse minna.

Tore oli igatahes.
Oli tõesti lint katki sealt. Ise mõtlesin ka sekundikese seal kohas, aga ees mõned panid paremale ja jälgede järgi oli ka näha, et kõik on paremale keeranud siis nagu ei jäänud ka muud üle kui paremale minna. Siis ma veel mõtlesin, et peaks peale finišit seda mõnele kohtunikele ka mainida, aga läks meelest ära kuni praeguse hetkeni :D
Lint tõmmati mõne hetkega ette tagasi.

ennoeilo
Rattur
Postitusi: 104
Liitunud: 27. 06. 2005. 16:26

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas ennoeilo » 10. 07. 2012. 21:36

Fuji XII Rakke Rattamaratonilt seni leitud asjad on pildil FB-s http://www.facebook.com/pages/Fuji-Rakk ... 3175275809

kontakt 5153228

veljo23
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 07. 03. 2012. 20:37

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas veljo23 » 10. 07. 2012. 22:00

Ainult kiitust mõistan jagada korraldajatele. Ise olin paaris kohas paras äpu, aga eks oleks pidanud rajaga varem tutvust tegema. Nii mõneski kohas, paarile kurvitagustesse järsemale tõusule suure hammmakaga peale lennata nõuab parajat vilumust käikari näppimisel. Tulemuseks jooks mäkke. Viimane 1 km enne lõppu sama lugu. Seal oli jalg nii tühi, et ootamatu käigumuutus pani jalad nii lukku, et anna aga olla. Üpris tobe oli seista ja vaadata, kuidas 1 km enne lõppu viimase 10 km töö liiva jooksis.

ennoeilo
Rattur
Postitusi: 104
Liitunud: 27. 06. 2005. 16:26

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas ennoeilo » 10. 07. 2012. 22:04

ühel laste esikoha karikal oli poodiumi juurde kukkunud esikohta tähistav žetoon. ilmselt kuumusega sulas lahti. kellel puudu-antke teada paneme komplekti kokku :)

5153228

ailen
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 22. 10. 2007. 14:20

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas ailen » 11. 07. 2012. 08:04

Igaks juhuks küsin: äkki keegi hea inimene korjas rajal ca 3 km enne lõppu (umbes seal, kus ka see luumurruga kukkumine oli) üles grip´i (Sram´i oma)?

Martin K
Rattur
Postitusi: 137
Liitunud: 12. 05. 2009. 13:49

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas Martin K » 11. 07. 2012. 08:27

...ja kuskil poole peal kukkusid mul taskust välja mustad Bolle prillid-ehk keegi korjas üles. Või sõitis üle.. :lol:

Rivo.S
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 24. 04. 2004. 23:33

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas Rivo.S » 12. 07. 2012. 10:49

ETV Sport TV-saade: Fuji Rakke Rattamaraton

Põhjalik videokokkuvõte Rakke Rattamaratonist:
http://sport.err.ee/jalgrattasport/03ee ... af5f65f68f

Kasutaja avatar
Kert1800
Rattur
Postitusi: 204
Liitunud: 24. 10. 2010. 12:25

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas Kert1800 » 13. 07. 2012. 10:44

Galerii Proshopi poolt.
http://www.proshop.ee/galerii

Janno ASK
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 25. 05. 2012. 16:44

Re: SEC 4. etapp Rakke rattamaraton

Postitus Postitas Janno ASK » 16. 07. 2012. 15:20

Martin K kirjutas:...ja kuskil poole peal kukkusid mul taskust välja mustad Bolle prillid-ehk keegi korjas üles. Või sõitis üle.. :lol:
Tere, leitsin ja kaotasin ja korjasin uuesti ülesse ühed sellised prillid..
5020641 :wink:

Vasta

Mine “Samsung Estonian Cup 2012 rattamaratonide sari”