15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas MarttiM » 20. 05. 2012. 13:05

AndreK kirjutas:Selline võistlusformaat on juba Kolmapäevakute näol olemas. Samsungi sarjalt ootan mass starti ja sellega kaasnevat. Kodanik Sl mainis kõik punktid juba ära. Kui Samsungil selline porr jätkub kaalun tõsiselt selles sarjas osalemise lôpetamist.
Milles see porr siis ikkagi väljendub? SL kirjutas mingi segase ja vasturääkiva kirjutise rattaspordist ja taktikast. Pigem on selle formaadi puhul teisiti, üks muutuja on juures. Taktikat justkui rohkem. See peaks panema ka eraldi lained rohkem tööle. Tahad MASi - ka MAS on olemas! IMHo tuleb silmas pidada, et tegu on ikkagi rahvaspordiga!!! Kui tagapool on sellest abi, siis on kõik hästi. Pm hävivad ainult ökonoomitajad. Pealegi tekiks sedaviisi võimalus huvitavamaid radu pakkuda.

Nii et pole mõtet liigselt erutada ja juba järgmistel etapidel saate jälle tohutut taktikamängu pelada ja nautida MAS starti, kus teie selja tagant stardib "1000 näljast hunti, kes teid hirmsasti nahka tahavad panna".

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 584
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas miilits » 20. 05. 2012. 13:18

loen ja muigan selle teemaga koos. mis selles viitstardis siis siiski nii hirmsat on? tglt midagi reaalselt katki pole.minule jääb tõesti selline mulje, et kardaksid ainult need kes kuskil esi 400-s nt. sõidavad, sest on ju oht,et kuskilt kaugemal tuleb mingi särav ja tõusev täht, kes tõmbab koti pähe :) , eks kindlasti on eespool olevatel kehv enesetunne sellepärast, sest nemad on seni oma koha pikema ajaga välja sõitnud.
peace :)
"It never gets any easier, you just go faster"

tkurg
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 11. 08. 2011. 16:46

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas tkurg » 20. 05. 2012. 15:30

Tundub et kiip pole lõpptulemust fikseerinud.
Kuigi algusaeg ja 44 km vahefinis olemas.
Kas on mingeid muid võimalusi ka lõpptulemuse teadasaamiseks?

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas mikulaine » 20. 05. 2012. 15:49

Hea võistlus jällegi nagu ikka.
Viitstart- mul üsna vahet pole, kuigi sõitsin oma parima tulemuse pika puuga ja üldse enesetunne oli eile super, aga siiski ootaks SEC sarjas mass-starti, tundub kuidagi loogilisem. Viitstardi puhul näiteks sa ei saa oma possat otseselt kaitsta kui keegi tagumisest grupist sinust ajaliselt kiirem on, mass-stardi puhul aga on võimalik seda sama venda hea taktika korral edestada finiši joonel.

Mihkel

tem13
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 04. 10. 2004. 09:00

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas tem13 » 20. 05. 2012. 15:50

MarttiM kirjutas:
AndreK kirjutas:Selline võistlusformaat on juba Kolmapäevakute näol olemas. Samsungi sarjalt ootan mass starti ja sellega kaasnevat. Kodanik Sl mainis kõik punktid juba ära. Kui Samsungil selline porr jätkub kaalun tõsiselt selles sarjas osalemise lôpetamist.
Milles see porr siis ikkagi väljendub? SL kirjutas mingi segase ja vasturääkiva kirjutise rattaspordist ja taktikast. Pigem on selle formaadi puhul teisiti, üks muutuja on juures. Taktikat justkui rohkem. See peaks panema ka eraldi lained rohkem tööle. Tahad MASi - ka MAS on olemas! IMHo tuleb silmas pidada, et tegu on ikkagi rahvaspordiga!!! Kui tagapool on sellest abi, siis on kõik hästi. Pm hävivad ainult ökonoomitajad. Pealegi tekiks sedaviisi võimalus huvitavamaid radu pakkuda.

Nii et pole mõtet liigselt erutada ja juba järgmistel etapidel saate jälle tohutut taktikamängu pelada ja nautida MAS starti, kus teie selja tagant stardib "1000 näljast hunti, kes teid hirmsasti nahka tahavad panna".
(y) (y) (y)

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas kapuuts » 20. 05. 2012. 15:58

mikulaine kirjutas:Hea võistlus jällegi nagu ikka.
Viitstart- mul üsna vahet pole, kuigi sõitsin oma parima tulemuse pika puuga ja üldse enesetunne oli eile super, aga siiski ootaks SEC sarjas mass-starti, tundub kuidagi loogilisem. Viitstardi puhul näiteks sa ei saa oma possat otseselt kaitsta kui keegi tagumisest grupist sinust ajaliselt kiirem on, mass-stardi puhul aga on võimalik seda sama venda hea taktika korral edestada finiši joonel.

Mihkel
Ka nii ja naa sellest süsteemist. Hea, et sõitsin selle süsteemiga oma parima koha ja stardi ummikuid polnud aga mass stardi mõnu on jah see laivis oma"koha" tunnetamine ja selle kaitsmine või tugevdamine reaalselt seda mõistes. Niiet mõlemal süsteemil on omad plussid ja miinused.

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas piffik » 20. 05. 2012. 16:42

Sellel viitstardil oleks siis point, kui rajad ka muutuksid maastikusõitude vääriliseks. Praegusel juhul, kus enamvähem 0 meetrit singlit ja kümneid kilomeetreid grupisõitu kruusal minu arvates maastikusõidu nime ei vääri. Grupisõidu nautlejatele on olemas teine sari teiste ratastega. Viitstardil niipalju kasu oli, et alguses ei pidanud kuskil passima ja jalutama. Kas see nüüd kaalub üle selle, et lõpukilomeetrite pingutamine kaotab sisuliselt mõtte - raske öelda.

Suusatamisega on üks oluline erisus - keskmine harrastaja eeldatavalt läheb Tartu Maratonile (või Marcialongale vms) pigem mingit aega sõitma, koht ei ole nii oluline. Kuid rattas on vastupidi - oluline on koht, aeg ei huvita kedagi.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas KaupoR » 20. 05. 2012. 17:15

piffik kirjutas:Praegusel juhul, kus enamvähem 0 meetrit singlit ja kümneid kilomeetreid grupisõitu kruusal minu arvates maastikusõidu nime ei vääri. Grupisõidu nautlejatele on olemas teine sari teiste ratastega.
Good point! Singlit tuli tikutulega taga otsida: kruusateed, laiad metsateed, suusarajad (mis küll olid laastudega katmise tõttuu rasked aga mitte tehnilised).
If everything's under control, you're going too slow!

indr3k
Rattur
Postitusi: 244
Liitunud: 12. 06. 2009. 21:53

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas indr3k » 20. 05. 2012. 19:12

Äkki on mõni foto ka kusagil?

Lasse
Rattur
Postitusi: 207
Liitunud: 14. 04. 2003. 11:15

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas Lasse » 20. 05. 2012. 19:43

KaupoR kirjutas:
piffik kirjutas:Praegusel juhul, kus enamvähem 0 meetrit singlit ja kümneid kilomeetreid grupisõitu kruusal minu arvates maastikusõidu nime ei vääri. Grupisõidu nautlejatele on olemas teine sari teiste ratastega.
Good point! Singlit tuli tikutulega taga otsida: kruusateed, laiad metsateed, suusarajad (mis küll olid laastudega katmise tõttuu rasked aga mitte tehnilised).
No ma ei saa sellest singli halast jälle aru. Teile on olemas ju kolmapäevakud, kus teil lastakse päris tihti neid singleid nühkida ja mudas püherdada :)
Mulle isiklikult Kõrvemaa rada on juba Author Cup aegadest üks lemmikumaid. Ja viitstart ei teinud ka liiga :)
PS! Kaupo- vaevalt, et nii lihtsa raja pärast sa jälle maha jäid.
Aitan teostada müüki ebay's

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas KaupoR » 20. 05. 2012. 20:23

Ma ei öelnud, et lihtne oli. Kiire oli. Maha jäämise põhjused on teada. Kuigi rada polnud põhjus, siis kiirel kruusal oli mul just väga raske :)
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas SL » 20. 05. 2012. 20:30

MarttiM kirjutas:Milles see porr siis ikkagi väljendub?
Vaata, see porr väljenduski selles, millest ma kirjutasin ja millest sa ilmselt aru ei saanud. Seega, jumal sinuga.

PRO66
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 24. 01. 2011. 20:35

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas PRO66 » 20. 05. 2012. 20:54

Viitstardid- Ei hakka kellegi väiteid ümber lükkama, miks see halb või miks on hea, kuna mõistan mõlema poole väiteid, kui vaatan ütleja vaatekohast. Aga minu arust on täitsa norm , et mõned etapid(nt 2) on viitstardiga, see mitmekesistab sõite. Ja eriti jäi siin silma üks mõte, et tänu sellele on võimalus leida rohkem radu ja äkki midagi Harjumaale ligemale. Muidu tundub, et rohkem koguaeg vaja sinna Lõuna-Eesti kanti kimada. Ja kellele viitsardiga etapid ei meeldi, saab ju need kaks etappi vahele jätta ja ülejäänud 6 etapiga oma punktid kokku koguda.

Lasse
Rattur
Postitusi: 207
Liitunud: 14. 04. 2003. 11:15

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas Lasse » 20. 05. 2012. 21:16

PRO66 kirjutas:Viitstardid- Ei hakka kellegi väiteid ümber lükkama, miks see halb või miks on hea, kuna mõistan mõlema poole väiteid, kui vaatan ütleja vaatekohast. Aga minu arust on täitsa norm , et mõned etapid(nt 2) on viitstardiga, see mitmekesistab sõite. Ja eriti jäi siin silma üks mõte, et tänu sellele on võimalus leida rohkem radu ja äkki midagi Harjumaale ligemale. Muidu tundub, et rohkem koguaeg vaja sinna Lõuna-Eesti kanti kimada. Ja kellele viitsardiga etapid ei meeldi, saab ju need kaks etappi vahele jätta ja ülejäänud 6 etapiga oma punktid kokku koguda.
(y)
Aitan teostada müüki ebay's

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas MarttiM » 20. 05. 2012. 21:17

SL kirjutas:
MarttiM kirjutas:Milles see porr siis ikkagi väljendub?
Vaata, see porr väljenduski selles, millest ma kirjutasin ja millest sa ilmselt aru ei saanud. Seega, jumal sinuga.
:P :idea: Jumal on juba mitu päeva minuga - Chelsea võitis!

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2360
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas MK777 » 20. 05. 2012. 21:21

Siinkohal mulle meenus ükse hea vanasõna, mida venelased tavaliselt kasutavad: "Плохому танцору и яйца мешают" :mrgreen:
("Kehva tantsijat segavad ka munad")
Viimati muutis MK777, 20. 05. 2012. 21:25, muudetud 1 kord.

Erkkki
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 20. 05. 2012. 21:06

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas Erkkki » 20. 05. 2012. 21:24

Tervitused.

Ma olen küll suht algaja siin sarjas kõigil radadel pole veel sõitagi saanud. Ja ausalt üteldes ma isegi ei tea misasi se singel on. Aga foorumit lugedes kuku või pikali, üks nutt ja hala käib iga korra kohta. Korra oli rada liiga porine, tulid paroolid et üldse ei saa sõita tuleb vist sarjast ära minna kui radu teha ei osata. Siis oli mingi rada liiga lühike, siis on rada liiga lihtne, jne jne. Nüüd käib selle viitsatardi tampimine.

Mul on arvamus et kui sõita tahad ja jõuad siis sobib iga rada. Mingi vaheldus ei tee ju paha eriti. Kellele sobib üks kellele teine igaühel mingi võimalus siis. See peaks nagu sarja mõte olema. Tour de France il ei sõideta ka kogu aeg mäest üles vaid ikka vahepeal alla kah. Tehkem trenni ja sõitkem niipalju kui jõudu on ja kui rada on liiga lühike või lihtne pane teine ring otsa.

Olgem viisakad ja sõitkem täiega.

PS Keegi võiks mulle ära seletada mis asi see singel on, äkki olen mõne neist läbinud ilma et teaks, et mingi kangelasteoga hakkama sain.

Kasutaja avatar
pusa
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 06. 06. 2011. 23:13

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas pusa » 20. 05. 2012. 21:50

Singel ehk singletrack - raske/tehniline rada, kus on ruumi ühele sõitjale, siit ka nimi.
Kui pole kukkunud, pole piisavalt kiiresti sõitnud!!!

TairKibal
Rattur
Postitusi: 358
Liitunud: 24. 04. 2010. 20:46

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas TairKibal » 20. 05. 2012. 21:52

oeh....sõita on vaja.....mitte möliseda
..............

puzzle88
Rattur
Postitusi: 23
Liitunud: 01. 07. 2010. 19:56

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas puzzle88 » 20. 05. 2012. 22:09

TairKibal kirjutas:oeh....sõita on vaja.....mitte möliseda
+1 (y) :)

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas Lapeteus » 20. 05. 2012. 22:36

Erkkki kirjutas: PS Keegi võiks mulle ära seletada mis asi see singel on, äkki olen mõne neist läbinud ilma et teaks, et mingi kangelasteoga hakkama sain.
singli definitsioon öeldi juba ära, aga kui on soov neid ka sõita, siis esimene võimalus neid suuremas koguses kogeda tuleb juba 2. juunil, kui sõidetakse Paluküla 100 rattamaraton.

Kasutaja avatar
Kummitus
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 05. 05. 2011. 13:48

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas Kummitus » 20. 05. 2012. 23:10

Ma startisin keskelt ehk kuni 500 grupist. Esimesed kilomeetrid olid väga ok, siis esimene tõrge, oks kodarates kinni, jäin seisma, kangutasin lahti ja edasi. Ca 15km l sain, keti sõlme väänatud, järjekordne pikem paus(5+min) nii et vandusin ja tatistasin aga sain lõpuks sõitu jätkata automaatkastiga. Ümberringi oli mehi igast puust ja samamoodi 29" mehi. Ei tea kas see palju kiidetud imeratas ei viinud mehi edasi, või olid muud probleemid aga eelist mina sellel ei näinud. Sain raskustega ette poole järjest rühitud ja ei ütleks viitstardi kohta halba sõna küll. Tundub, et suuremad kisajad on need kes kiiremate pundis lihtsalt sabas lohisevad ja ise pole suutelised tööd tegema. Kui oled kõva mees pundis siis näed ees liikujaid kogu aeg, vähemalt nendes gruppides kus liikusin ja minema panin oli esimestega silmside olemas koguaeg. Lõpujoone ületades oli koht 300 alla, seega möödumised ka igati võimalikud. Viimasel 4km hakkas mehi lausa selg ees vastu tulema, numbrid olid 300 alla seega vast mõnele mehele jätabki see mõruda maitse suhu kui ei veeta lõpuni.
PS! Minu arvamus on "Vähem möla, pikem samm"

Kõvat jalga edaspidiseks kõigile !

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas kalari » 20. 05. 2012. 23:55

KaupoR kirjutas:
piffik kirjutas:Praegusel juhul, kus enamvähem 0 meetrit singlit ja kümneid kilomeetreid grupisõitu kruusal minu arvates maastikusõidu nime ei vääri. Grupisõidu nautlejatele on olemas teine sari teiste ratastega.
Good point! Singlit tuli tikutulega taga otsida: kruusateed, laiad metsateed, suusarajad (mis küll olid laastudega katmise tõttuu rasked aga mitte tehnilised).
Mis te urisete siin! Nii äge :wink: oli vaadata laupäeva õhtupoolikul Tallinnas ringisõitvaid autosid, millede katustel kergelt porised ja loomulikult (!) võistlusnumbrit kandvad velod. Autosistujad ise nii rahulolevate nägudega linnarahva tunnustavaid pilke nautimas....
Las olla üritus, kus väikesed inimesed saavad kerge vaevaga ennast päris tegijatega samastada. :)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas erikr » 21. 05. 2012. 00:23

kalari kirjutas: Mis te urisete siin! Nii äge :wink: oli vaadata laupäeva õhtupoolikul Tallinnas ringisõitvaid autosid, millede katustel kergelt porised ja loomulikult (!) võistlusnumbrit kandvad velod. Autosistujad ise nii rahulolevate nägudega linnarahva tunnustavaid pilke nautimas....
Las olla üritus, kus väikesed inimesed saavad kerge vaevaga ennast päris tegijatega samastada. :)
Pekki rsk, minu ja Kaupo ninerid olid Mondeo pagasnikus teki all.... Ei mingit feimi....
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

AH
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 21. 09. 2003. 12:24

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas AH » 21. 05. 2012. 00:35

PRO66 kirjutas:Viitstardid- Ei hakka kellegi väiteid ümber lükkama, miks see halb või miks on hea, kuna mõistan mõlema poole väiteid, kui vaatan ütleja vaatekohast. Aga minu arust on täitsa norm , et mõned etapid(nt 2) on viitstardiga, see mitmekesistab sõite. Ja eriti jäi siin silma üks mõte, et tänu sellele on võimalus leida rohkem radu ja äkki midagi Harjumaale ligemale. Muidu tundub, et rohkem koguaeg vaja sinna Lõuna-Eesti kanti kimada. Ja kellele viitsardiga etapid ei meeldi, saab ju need kaks etappi vahele jätta ja ülejäänud 6 etapiga oma punktid kokku koguda.
Nojah, teeks siis mõne etapi veelgi 'mitmekesisemaks' ning meeldivamaks nendele 'võidusõitjatele' kes tahavad üksi kihutada - näiteks nädalane viitstart kus igaüks läheb ja kihutab vabal valitud ajal üksi ringi läbi ja pärast paneb oma aja siia foorumisse või mõne etapi võiks proovida ka 'mitmekesisuse' mõttes üldse ilma rattata teha... Eestlased on kuulsad uute spordialade leiutamisel (kiikumine, naisekandmine jne.) ning uudsuse mõttes võib teha igasugust jama aga rattaspordis on omad standardid ning seda põhjusega. SL tõi need välja, kõik nendest aru ei saa aga pole midagi teha. Viitstardi poolt igati aga seda talvel suusatades, rattas rohkem sellist jama ei taha näha. Võib-olla 200+ stardigruppidele kus inimestel paistavad olema olulised muud aspektid kui ratta võidusõit.

aivarlipp
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 22. 07. 2003. 14:03

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas aivarlipp » 21. 05. 2012. 05:00

Mida eespool sõidetakse, seda ühtlasem on tempo. Mida ühtlasem on tempo, seda raskem on kohale võitlus. Mulgis pidin tehnilisete probleemide tõttu alustama pundist, kus numbrid 800-1000 ning lõpetasin teise saja keskel. Edasi liikumiseks kasutasin enamasti oma jõudu, kuid vaja läks ka puhkehetki teiste tuules. Seega, omast kogemusest tean, et tagantpoolt tulijatel on erinevad oskused ning jõuvarud ning sealt tulles on "hüpped" parematele kohtadele tihtilugu kõrgemad. Eespool startivatel aga tasemed võrdsemad ning siin tulebki mängu taktika. Seega, minuarust, viitstardid las toimuda, kuid esimene grupp võiks olla ~250-300.


PS! Need, kes arvavad, et esimeste seas iga mees ainult enda võimetega koha kätte võidab, eksib. Üllatus, üllatus.... ka seal on pundid ja koostöö toimib efektiivselt just parema koha saavutamise nimel.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas MarttiM » 21. 05. 2012. 07:53

erikr kirjutas:
kalari kirjutas: Mis te urisete siin! Nii äge :wink: oli vaadata laupäeva õhtupoolikul Tallinnas ringisõitvaid autosid, millede katustel kergelt porised ja loomulikult (!) võistlusnumbrit kandvad velod. Autosistujad ise nii rahulolevate nägudega linnarahva tunnustavaid pilke nautimas....
Las olla üritus, kus väikesed inimesed saavad kerge vaevaga ennast päris tegijatega samastada. :)
Pekki rsk, minu ja Kaupo ninerid olid Mondeo pagasnikus teki all.... Ei mingit feimi....
tulge kapist välja! :mrgreen:

ÜlrK
Rattur
Postitusi: 186
Liitunud: 26. 12. 2009. 10:36

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas ÜlrK » 21. 05. 2012. 08:49

aivarlipp kirjutas:Seega, minuarust, viitstardid las toimuda, kuid esimene grupp võiks olla ~250-300

Täpselt nii. Praegune 100 + edasine 50 kaupa hakkimine pole eriti mõtekas ummikute vältimise aspektis. Esimesel 300 sõitjatel peaks olema piisavalt oskust, jõudu ning mõistust läbimaks pudelikaelu piisavalt kiiresti. Mulgis olin sunnitud katkestama suhteliselt algusjärgus, ning siis õnnestus kogu EC kirev seltskond lõpuni ära näha. Kuskil 300-400 vahemiku sõitjad hakkavad juba maru kergesti raskuste ilmnedes jalga maha panema, ning mida edasi, seda hullemini toppama jäädakse.
Praegusel juhul oli viitstart omamoodi huvitav kuid igal etapil seda näha ei tahaks. Mulle isiklikult selline segapudru ei istu kui lõpus on koos 3 või enama grupi sõitjad ning lõpliku paremusjärjestuse näitab ära paber stendil

Kasutaja avatar
Jack
Rattur
Postitusi: 226
Liitunud: 30. 06. 2003. 20:01

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas Jack » 21. 05. 2012. 08:57

Kolumats kirjutas:
aivarlipp kirjutas:Seega, minuarust, viitstardid las toimuda, kuid esimene grupp võiks olla ~250-300

Täpselt nii. Praegune 100 + edasine 50 kaupa hakkimine pole eriti mõtekas ummikute vältimise aspektis. Esimesel 300 sõitjatel peaks olema piisavalt oskust, jõudu ning mõistust läbimaks pudelikaelu piisavalt kiiresti. Mulgis olin sunnitud katkestama suhteliselt algusjärgus, ning siis õnnestus kogu EC kirev seltskond lõpuni ära näha. Kuskil 300-400 vahemiku sõitjad hakkavad juba maru kergesti raskuste ilmnedes jalga maha panema, ning mida edasi, seda hullemini toppama jäädakse.
Praegusel juhul oli viitstart omamoodi huvitav kuid igal etapil seda näha ei tahaks. Mulle isiklikult selline segapudru ei istu kui lõpus on koos 3 või enama grupi sõitjad ning lõpliku paremusjärjestuse näitab ära paber stendil
Asjalik ettepanek!

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas wylde » 21. 05. 2012. 09:37

Kohad 200..300 on tasemelt juba tõsine rahvasport, seal ei ole võistlusspordiga suurt midagi pistmist – selgitus järgneb ajakokkuvõtetes. Kui Viljandis oli 100 koha saavutanu võitjast maas 28, minti; 200 koht 41 minti ja 300-s koht 52 minti, ehk 1/3 aeglasem, on siis tõesti vaja selliseid tasemeid segada ühtlaseks massiks kui vahed sellised? Kuid Aegviidus olid vahed hoopis väiksemad, seda nii kiirema raja kuid ilmselt ka osalt seetõttu, et ummistusi oli vähem. Vahed olid sellised: 100-s koht 15 minti; 200-s koht 22 minti ja 300-s koht 29 minti. Pea kahekordsed vahed vs Viljandi. Siiski on mõlemil juhul vahed liidriga ikkagi üli suured! Seega mina küll ei näe põhjust, miks rahvasportlased üritavad end nüüd treenitud harrastussportlastega ühte patta panna. Ka 100, 200 ja 300 grupp nagu näha erinevad omavahel samapalju kui 1 vs 100-s koht. Ma arvan, et 100 koha saavutanu ei arva, et ta Austa tempos sõita jaksab ja samamoodi ei peaks 200 koha omanik end võrdustama 100-nda koha saavutanuga.
Seega tulemuste põhiselt vaadates, siis miks peaks 200-300 stardigrupid esi sajaga koos startima? Ma olen stardikoridorides küll ja küll seisnud kõrvuti 100 kohta suuremate numbritega, sest peale lintide mahavõtmist on kõik üksteisel seljas. Eksite kui arvate, et seal lugupidamist või tempole vastupidamist esineb.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas rattahunt » 21. 05. 2012. 09:41

Selleks, et kuhugi jõuda, tuli esimesest kuni viimase meetrini ennast koguaeg piitsutada, tuli sõita üksi(kohati oli eraldistardi tunne), tuli grupis vedada. Krambid saabusid 20min.varem kui tavaliselt, lõpus olin küllalt susstauskas, ega tavaliselt nii küpseks ei õnnestugi sõita. Vahelduseks võib ju selline etapp olla, aga mingi osa seltskonnast on alati kõigile uuendustele vastu.
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Marianne
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 21. 05. 2012. 09:19

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas Marianne » 21. 05. 2012. 09:45

Olen ära kaotanud ratta kompuutri Tallinna maratonil. Viimati nägin seda enda käes peale finišit söögilauas. Peale seda enam ei mäleta kas panin autosse või mitte. Igaljuhul ei leia ma seda enam kuskilt. Ilmselt kukkus taskust välja. Mul oleks äärmiselt heameel kui keegi selle leidis ja otsib nüüd omaniku :)
Minuga saab ühendust võtta e-mailil marianne.palusoo@veho.ee

Kompuutriks oli:
http://www.mrcyclingworld.com.au/vdo-c2 ... peedo.html

aivarlipp
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 22. 07. 2003. 14:03

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas aivarlipp » 21. 05. 2012. 09:50

nõus wylde nimelise kommijaga....teeme eraldi stardi igale osavõtjale....ainult nii saame teada ju ainuõige paremusjärjestuse

KaidoK
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 04. 08. 2003. 15:45

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas KaidoK » 21. 05. 2012. 10:02

Kolumats kirjutas:
aivarlipp kirjutas:Seega, minuarust, viitstardid las toimuda, kuid esimene grupp võiks olla ~250-300

Täpselt nii. Praegune 100 + edasine 50 kaupa hakkimine pole eriti mõtekas ummikute vältimise aspektis. Esimesel 300 sõitjatel peaks olema piisavalt oskust, jõudu ning mõistust läbimaks pudelikaelu piisavalt kiiresti. Mulgis olin sunnitud katkestama suhteliselt algusjärgus, ning siis õnnestus kogu EC kirev seltskond lõpuni ära näha. Kuskil 300-400 vahemiku sõitjad hakkavad juba maru kergesti raskuste ilmnedes jalga maha panema, ning mida edasi, seda hullemini toppama jäädakse.
Praegusel juhul oli viitstart omamoodi huvitav kuid igal etapil seda näha ei tahaks. Mulle isiklikult selline segapudru ei istu kui lõpus on koos 3 või enama grupi sõitjad ning lõpliku paremusjärjestuse näitab ära paber stendil
Mulle viitstart ei meeldi, aga kui see olema peab, siis eelistan ka suuremaid stardigruppe, kui 50 või 100.

inspiron
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 17. 05. 2010. 09:58

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas inspiron » 21. 05. 2012. 10:35

Pole ammu siin foorumis käinud ega vaatanud selle aasta võitlus kalendrit.

Aga laupäeval sattusin liiguma maanteel mille ääres see võitlus käis ( see polnud veel alanud) ( ja kui oleks teadnud võitlusest oleksin seda vältinud). Kõige rohkem häiris mind autojuhina jalgratturid kes kõrvuti soojendus tegid ja tegid seda nii et võtsid enda alla terve rea, muudes autoga sõitmise suhteliselt võimatuks sest samasugused tulid vastu. Üritasin terve tee rahulik olla aga kust võtavad ratturid selle idee et nad võivad selle maantee enda kontrolli alla võta ja teha seal mida tahavad ja siis vahivad vihase näöga vastu, mis ma siin teen ja miks ma nende vahele trükin.

Mu teada ei tohi mntl üldse kõrvuti rattaga sõida ja liiklus takistada. Muidugi korraldaja oleks võinud välja panna kiiruse piirangu ja infotahvli et selle tee ääres toimub selline võistlus et kasutage kas teist teed või olge ettevaatlikut ratturide suhtes.

Aga oli ka korralike rattureid Nissan Pro Shop Team 7 tk hanereas ,no problem. Kõik ilus ja tore.

Pole ime et neid rattureid alla aetakse kui nad ei oska liikluses käituda ja nende jaoks reeglid ei kehti.

Vabandust kui liiga kuri olen.

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas Maarek » 21. 05. 2012. 10:48

kaidok kirjutas:
Kolumats kirjutas:
aivarlipp kirjutas:Seega, minuarust, viitstardid las toimuda, kuid esimene grupp võiks olla ~250-300

Täpselt nii. Praegune 100 + edasine 50 kaupa hakkimine pole eriti mõtekas ummikute vältimise aspektis. Esimesel 300 sõitjatel peaks olema piisavalt oskust, jõudu ning mõistust läbimaks pudelikaelu piisavalt kiiresti. Mulgis olin sunnitud katkestama suhteliselt algusjärgus, ning siis õnnestus kogu EC kirev seltskond lõpuni ära näha. Kuskil 300-400 vahemiku sõitjad hakkavad juba maru kergesti raskuste ilmnedes jalga maha panema, ning mida edasi, seda hullemini toppama jäädakse.
Praegusel juhul oli viitstart omamoodi huvitav kuid igal etapil seda näha ei tahaks. Mulle isiklikult selline segapudru ei istu kui lõpus on koos 3 või enama grupi sõitjad ning lõpliku paremusjärjestuse näitab ära paber stendil
Mulle viitstart ei meeldi, aga kui see olema peab, siis eelistan ka suuremaid stardigruppe, kui 50 või 100.
Minu mäletamist mööda see mõne aasta tagune katsetus sealsamas TTÜ spordibaasi juures oligi startimine suuremates gruppides (oli vist 200 korraga) ja tagasiside pigem positiivne.

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas wylde » 21. 05. 2012. 11:45

nõus wylde nimelise kommijaga....teeme eraldi stardi igale osavõtjale....ainult nii saame teada ju ainuõige paremusjärjestuse
Ma ei näe selleks vajadust, ent samuti ei näe vajadust, et vastupidist rõhutada. Mis parata, aga meil on võistlejate tase nii erinev, et justkui ongi tegu erinevate sõitudega, startigu see kari siis kas koos või eraldi.
Kuid ma olen ammu teinud ettepaneku, et proloog sarja avapauguna oleks väärt idee. Ja mitte mingi juurikaline käänu-väänu vaid korralik kruusalaksakas! ;) kuidas külvad nõnda lõikad oleks avaetapi nimetus.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

blondi
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 02. 04. 2011. 09:07

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas blondi » 21. 05. 2012. 12:04

Minule isiklikult meeldis viitstart sest sain oma sõitu teha nii nagu minu tase on. Ära jäi ummik esimese tõusu juures ja aega kaduma niiöelda ei läinud. Väga turvaline ja mõnus sõit oli.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2466
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas AndreK » 21. 05. 2012. 12:23

Kõik need kes tahavad teada absoluutset tõde, siis selleks on temposõit maanteel. Mitte keegi ei sega ja keegi ei tohi tuules sõita.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas KaupoR » 21. 05. 2012. 12:28

Aga teeks siis juba nii, et lainestart küll aga startijal on võimalus valida - kas lähed esimeses laines (siis vastavalt stardinumbrile õigest stardikoridorist) või lähed siis kui soovid (lainest). Lainest minejate aeg võetakse mati ületuse fikseerimisega.

Igatahes on praegused 50-sed grupid nonsens.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas Mati » 21. 05. 2012. 12:46

Äkki tasuks lendstarti ka kaaluda ...
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
ivos
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 24. 04. 2009. 11:11

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas ivos » 21. 05. 2012. 12:55

Sõitke oma stardikoht maratonil välja , selleks ju stardigrupid moodustatakse !
Taktikaliselt ebapõnev (suures massis tunnetad hästi millal võid jala lõdvaks lasta või millal pingutada, nähes eespool järgnevat gruppi.. ja lõpule keskenduda , nüüd aga peale oma viitstardi vendade kedagi näe / arutu kimamine ) No fun.


Minu arvamus:
Eespool sõitjatel lõbu vähem, tagantulijatel paremad võimalused üldtaseme hindamiseks !!
-- uus, karbonist rattakell --

andrusd
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 24. 05. 2005. 20:28

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas andrusd » 21. 05. 2012. 13:26

Selline eraldistardiga võistlus võiks olla küll ainult, et stardijärjekord võiks olla vastupidine. Kõigepealt lastaks aeglasemad rajale ning kõige lõpus 1-100. Kes esimesena lõppu jõuab ongi võitja. Kunagi oli Vooremaa Tuur just sellise formaadiga ning päris lõbus oli - eliit pidi ikka pingutama.

Aga kui nüüd päris ausalt rääkida siis oli suht porr. Sellist eraldistarti ei poolda ning kui järgmisel korral ka nii tehakse siis mina osa ei võta.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas Mati » 21. 05. 2012. 13:31

OT/
andrusd kirjutas:Selline eraldistardiga võistlus võiks olla küll ainult, et stardijärjekord võiks olla vastupidine. Kõigepealt lastaks aeglasemad rajale ning kõige lõpus 1-100. Kes esimesena lõppu jõuab ongi võitja. Kunagi oli Vooremaa Tuur just sellise formaadiga ning päris lõbus oli - eliit pidi ikka pingutama...
Vooretuuril oli küll viitstart, aga mitte sellise sisuga. Idee oli pigem saada viimane päev normaalse ajaga õhtasse, vastasel juhul oleks neid viimaseid, kel niigi kalendriga kaotust kogunenud oodatud veel järgmine päevgi./OT

PS! Kas mu mälu petab mind, et viitsstarti oleks nagu ka varem EstCup sarjas kasutatud? Järgnenud sõnalahingut küll ei mäleta.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

brg
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 15. 04. 2005. 13:14

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas brg » 21. 05. 2012. 13:47

Mati kirjutas:PS! Kas mu mälu petab mind, et viitsstarti oleks nagu ka varem EstCup sarjas kasutatud? Järgnenud sõnalahingut küll ei mäleta.
2007a startis Tallinna EEC Aegviidu baasist, stardid olid 200 kaupa: http://www.sportinfo.ee/sportevent/task/rules/id/60/

Kood: Vali kõik

Stardiajad:
numbrid 1 — 200 kell 12.00
201 — 400 kell 12.05
401 — 600 kell 12.10
601 — 800 kell 12.15
801 — ..... kell 12.20
Tol aastal mulle enam-vähem meeldis, startisin 6xx numbri alt.
Sel aastal 2xx alt ei meeldinud.

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas suuroja » 21. 05. 2012. 14:56

mulle küll Kõrves meeldis. Päris lahe maraton oli. Võitlust positsiooni ja raja nimel jätkus kogu distantsi vältel. Üle pika aja oli kahju, et 60-da km-ga rada otsa saab, ühe joogipunktijagu km-d oleks võinud veel olla. Ja rohkem mägesid, veel rohkem mägesid. Selle vahepealse kruusaosa oleks kõik võinud mägesid täis ehitada. Oleks veel lahedam olnud.

Viitstardi koha pealt ei oska ise ühe sõidu järgi küll midagi paikapidavat välja öelda.
Ja kes kindlalt väidab, et kui viitstart taaskord peaks tulema, siis loobub maratonst, on järgmine kord kõige esimesena platsis :wink: kindelvärk.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

margus.
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 19. 05. 2012. 21:04

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas margus. » 21. 05. 2012. 16:39

Soovikis tagastada pumba heale ratturile kes andis pumba. 2 ja 3 joogipunkti vahel kivisel lõigul, pumba viskasid maha minust umbes 50 m kaugusel.
Margus 5298267

Kasutaja avatar
peloton
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 19. 07. 2006. 14:42

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas peloton » 21. 05. 2012. 19:51

andrusd kirjutas:Selline eraldistardiga võistlus võiks olla küll ainult, et stardijärjekord võiks olla vastupidine. Kõigepealt lastaks aeglasemad rajale ning kõige lõpus 1-100. Kes esimesena lõppu jõuab ongi võitja. Kunagi oli Vooremaa Tuur just sellise formaadiga ning päris lõbus oli - eliit pidi ikka pingutama.
Viitstart oli mõeldud vältimaks pudelikaelu, asja täiesti ümber keerates peaks selle loogika järgi 1000 sportlast korraga üle finishijoone tulema? Pingutuse koha pealt võin niipalju lisada, et enamik eliiti pingutab poole rohkem kui kõik tagumise otsa vennad, sellepärast nad eliit ongi, nad suudavad endast kõik ja mõnikord enamgi välja panna.

On tulnud ette juhtumeid, kus eliidi meestel on alguses kumm läinud ja nad on sunnitud tagant ette sõitma, peale mida kohe meeletult kriitikat foorumisse tuleb, et mis nad kihutavad ja trügivad -100 meest korraga tagant tuleb, sõidetakse teist lihtsalt ÜLE!

Händicapiga sõit, mida sa silmas pead on tore ja põnev ettevõtmine, kuid väga raske teostada massiüritustel, eriti veel sellistel kus osa rajast on kitsastel metsa teedel.

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas kapuuts » 21. 05. 2012. 21:15

eliit pingutab rohkem kui kõik tagumised vennad? vähe naljakas ei tundu see v? Ma usun et 95% osalejatest annavad endast peaaegu maksimumi või rohkemgi veel,lihtsalt treenituse tase ja võimalused on võrreldes esimestega teised

Kasutaja avatar
peloton
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 19. 07. 2006. 14:42

Re: 15. Tallinna Rattamaraton Kõrvemaal

Postitus Postitas peloton » 21. 05. 2012. 21:26

kapuuts kirjutas:eliit pingutab rohkem kui kõik tagumised vennad? vähe naljakas ei tundu see v? Ma usun et 95% osalejatest annavad endast peaaegu maksimumi või rohkemgi veel,lihtsalt treenituse tase ja võimalused on võrreldes esimestega teised
Novot, peaaegu maksimumi, eliit annabki maksimumi ;)
Mida sa treenituse taseme ja võimaluste all silmas pead? Kooli ja töö kõrvalt sõitsin vana rattaga (kaalub 11kilo ning maksab ca 500€) top10-sse. Nädala treeningmahud on ülimalt tagasihoidlikud.

Vasta

Mine “Samsung Estonian Cup 2012 rattamaratonide sari”