TRP HY/RD pidurite mure

Remont ja hooldus
Vasta
Palle88
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 21. 05. 2023. 11:43

TRP HY/RD pidurite mure

Postitus Postitas Palle88 » 14. 08. 2023. 12:04

Tere

Paluks abi, kes on selliseid pidureid hallanud/häälestanud. Hetkel tagumisel suppordil absoluutselt jõudu pole (enne viimast töökoda natuke oli veel), hüdraulika nats liigutab klotse, aga null efekti. Klotsid pandud uued (paar suvehooaega vana ratas u.1000km+ ehk sõitnud) paaris meistrikojas käidud, õhutati vist, uuriti, aga tõsteti käed üles, pidavat nats õli lekkima aga üldiselt ei olnud varasemalt kokkupuudet olnud ja soovitati mõnest teisest kohast uurida. Mõtlesin, et siin on meistrimehi rohkem koos, ehk on keegi kursis ja saab aidata!
Isend selline:
Pilt

PDF antud piduritootja kodukalt https://trpcycling.com/wp-content/uploa ... 160602.pdf

HardiE
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 14. 12. 2021. 23:27

Re: TRP HY/RD pidurite mure

Postitus Postitas HardiE » 14. 08. 2023. 20:01

Millised kõrid trossid on?
Mul endal on ka sellised pidurid, aga liiga vähe aega kasutanud, et midagi teada. Talvel panin tagumise ja kevadel esimese külge. Enne olid täis mehaanilised. Pole veel õhutanud ka, kuigi tundub, et võibolla oleks vaja. Aga olen valmistunud, vaatasin seda https://youtu.be/BcZKtFI8Els yt videot ja hankisin omale vajalikud õhutus süstlad adapterid..

Kuna sul just tagumisel jõudu pole, siis arvestades, et sinna on pikem tross, siis äkki on kõridel trossidel kusagil midagi, mida sättida/paremaks teha annab? Mul ka tagumine on natuke pehmem, piduri link tuleb vasta lenksu ära kui pigistada.. Mõlemal tuleb vasta lenksu ära. st-r8000 brifterid on.

Palle88
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 21. 05. 2023. 11:43

Re: TRP HY/RD pidurite mure

Postitus Postitas Palle88 » 15. 08. 2023. 11:24

HardiE kirjutas:
14. 08. 2023. 20:01
Millised kõrid trossid on?
Mul endal on ka sellised pidurid, aga liiga vähe aega kasutanud, et midagi teada. Talvel panin tagumise ja kevadel esimese külge. Enne olid täis mehaanilised. Pole veel õhutanud ka, kuigi tundub, et võibolla oleks vaja. Aga olen valmistunud, vaatasin seda https://youtu.be/BcZKtFI8Els yt videot ja hankisin omale vajalikud õhutus süstlad adapterid..

Kuna sul just tagumisel jõudu pole, siis arvestades, et sinna on pikem tross, siis äkki on kõridel trossidel kusagil midagi, mida sättida/paremaks teha annab? Mul ka tagumine on natuke pehmem, piduri link tuleb vasta lenksu ära kui pigistada.. Mõlemal tuleb vasta lenksu ära. st-r8000 brifterid on.
Pakuks, et trossid Decathlonist (seoses sealt ostetud rattaga) sellised, aga kuna üldse ei võta, siis see trossiteema vist pole põhjus...

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: TRP HY/RD pidurite mure

Postitus Postitas erikr » 15. 08. 2023. 20:09

Tuleks mõelda selle mehanni jutule kelle kätte viisid ja kes ütles, et tagumine pidur lekib. Pane kuipalju uusi klotse või vaheta maailma kõige kallima trossi vastu - kui süsteemis on õli vähem kui tarvis või süsteem ei pea rõhku siis ongi tulemus just selline nagu kirjeldad.

Mehanni tunnihind on kallim kui Shima BR-MT200 / BR-MT201 valmiskomplekti hind (esimene ja tagumine)
Mul poiskese rattal need juba vähemalt 3 aastat peal olnud, julgen ka ise oma 100 kiloga suuremast mäest nendega alla tulla.
Paned veel 20 EUR juurde saad juba BR-MT401 / BR-MT402.

https://www.bike-discount.de/de/bike/fa ... 1&o=3&n=48

Kui käed küljes ja ei värise, saad ise rattale peale pandud ja voolikudki parajaks.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

HardiE
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 14. 12. 2021. 23:27

Re: TRP HY/RD pidurite mure

Postitus Postitas HardiE » 15. 08. 2023. 21:45

erikr kirjutas:
15. 08. 2023. 20:09
Tuleks mõelda selle mehanni jutule kelle kätte viisid ja kes ütles, et tagumine pidur lekib. Pane kuipalju uusi klotse või vaheta maailma kõige kallima trossi vastu - kui süsteemis on õli vähem kui tarvis või süsteem ei pea rõhku siis ongi tulemus just selline nagu kirjeldad.
Mul hüdrauliliste jalgrattapiduritega kogemust nii vähe, ja et mul endal on samad trp pidurid, siis sellepärast küsin, et kui lekib, või õhk sees on, kas jalgrattal on ka nii, et lingiga pumpamine aitab. Või see on ainult vahel nii, aga mitte alati?

Mul natuke muutuvad pidurid kõvemaks, kui paar korda pumbata. Ei näe et lekiks. Ma arvan, et on õli väh äkki. Ja arvan, et on memeelega tehases vähem õli pandud, et õli ja õhutus vahendeid ka müüa vms.
Sellepärast mõttlesin, et lasen tagumise seest trp õli välja ja panen sinna bionooli asemele, sest bionool on looduslikum, ja tagumise seest välja lastud õli kasutan esimese õhutamiseks, aga.. se idee viimane ots tundub natuke loll mõte. Trickstuff ise ütleb, et nad on proovinf bionooli erinevate piduritega ja pole probleemi olnud.. aga mõttlesin, et oleks hea võrrelda.. Võibolla lihtsalt mingi muu suva punase mineral õliga esi piduriit õhutada. Ja taha bionool panna, et oleks võrrelda.. Ja kui on sama hea, siis senikaua kui hind on sarnane.. Igal juhul kasutaks keskonda vähem saastavat loodusliku õli.

Vasta

Mine “Hooldus”