Start-Šosse töökorda saamine

Remont ja hooldus
Vasta
Saabinaator
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 26. 01. 2021. 10:04

Start-Šosse töökorda saamine

Postitus Postitas Saabinaator » 27. 01. 2021. 15:45

Tervist.

Ostsin suve algul endale start-šosse, mis käis pulbervärvist läbi, sai uued kõrid, trossid, uue paela.
Algul ratast ostes tundsin, et vändates vahepeal lööb nagu pedaal läbi ehk teisisõnu tekib järsult vabakäik (tirri hambad ei lukustu). Muidugi arvasin, et see ei ole probleem, kuid ei ole suutnud senini seda korda teha.
Saan ikkagi aru, et tirri hambad ei lukusta ilusti, suurema käigu ja jõu korral vändates viskab tirr kogu aeg üle.
Ma võtsin töötavalt turisti tirrilt vedrud ja panin uued kuulid ning uue määrde, nii ilusti kui oskasin, kuid ikka ei tööta.
Tundub, et probleem on siis rummu poolne osa (hetkel all turisti jooksud 28").

Kas keegi oskab öelda, kas ja kuidas seda saaks lahendada või peab uued jooksud ostma?

Ma ostaks hea meelega uued (kasutatud) jooksud šossele, kuid ka sellega on mul küsimus:
1.Kui ma võtan mingi suvalise jooksu, siis tänapäevaste rummude laiuse tõttu, kas käiguvahetus hakkab töötama originaal vahetajaga, kuna offset suureneb esi ja tagahammaka vahel?

Lisan ka paar pilti rattast :)

Pilt

Pilt

Tallinn 2021

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Start-Šosse töökorda saamine

Postitus Postitas mtm » 27. 01. 2021. 17:35

Kui tirri kutsikatel uued vedrud siis tõenäoliselt viskab kett hoopis üle tagumiste hammakate. Kui hammakad kulunud ja kett uus siis nii juhtub. Siis tuleb hammasrattad ka vahetada. Nõuka aegne bush-fix oli hammakate sügavamaks käiamine kuna uusi hammakaid ei olnud võtta. Ei oska öelda kus neid praegugi saaks.
Terasraami saaks laiemale tagajooksule sobivaks painutada, käikarit saaks ka tõenäoliselt reguleerida aga proovi pigem praegune probleem lahendada.

Saabinaator
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 26. 01. 2021. 10:04

Re: Start-Šosse töökorda saamine

Postitus Postitas Saabinaator » 27. 01. 2021. 20:22

Olin lugenud selle kohta varem, kuid tirri viga oli mul kinnisideeks saanud. Tõsi, kett hüppab üle, filmisin slow motion-is ning kohe paistis välja.
Suured tänud! Ma uurin äkki saan kusagilt neid hammakad, kuid kui ei saa, siis teen bush-fix'i ;)

daidalus
Rattur
Postitusi: 52
Liitunud: 16. 08. 2012. 18:31

Re: Start-Šosse töökorda saamine

Postitus Postitas daidalus » 28. 01. 2021. 08:16

Kuna Sa ei öelnud, et Sa keti oleks vahetanud, siis see oleks esimene asi, mida teha. Need hammasrattad ei paista väga kulunud, aga väljaveninud kett teeb täpselt seda, mis Sa kirjeldad.
See friction käiguvaheti töötab ilmselt moodsa jooksuga ka - raami ja hammasrataste omavaheline kaugus jääb ju suurusjärgus samaks. Üle 6-7 hammasrattta ei pruugi ta välja kannatada, aga isegi kui kõige suuremad hammasrattad jäävad mängust välja, on maanteesõiduks sellest ilmselt küll.

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2356
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Start-Šosse töökorda saamine

Postitus Postitas MK777 » 28. 01. 2021. 09:49

Pilti vaadates näen, et keti ja tirri puutepind on kuidagi lühike. See võib samuti põhjustada hüppamist.
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.

Vasta

Mine “Hooldus”