Lefty hooldus

Remont ja hooldus
Vasta
Marek Maasikmets
Rattur
Postitusi: 49
Liitunud: 20. 05. 2012. 15:12

Lefty hooldus

Postitus Postitas Marek Maasikmets » 02. 04. 2020. 13:08

Kuigi Eestis pole Lefty esiamordina väga levinud, siis teatavaid arenguid viimase aasta jooksul siiski toimunud on, ning võib eeldada (ja loota), et ka siinmail see väärt toode suurema kasutajaskonna lõpuks leiab. P.S pole ise seotud Cannondale müügi ega hooldusega seotud vaid olen Cannondale ja sh. Lefty leidnud täiesti juhuslikult ja sõbra soovitusel aastal 2015 ning pole seni kahetsenud.
Aga Lefty hoolduse juurde. Eks sellega on seotud palju müüte ning enamus rattahoolduseid Eestis ei taha sellega eriti tegemist teha. See omakorda on andnud olulise tõuke ise netis hooldusjuhendeid ja õppevideosid otsima ning endale teema teatud tasemel selgeks tegema. Siiski võiks omavahel kogemusi ja teadmisi selles vallas siin vahetada.
Oman ise Lefty PBR100-i (Lefty 1.0, 2015 a. mudel) ja Lefty Ochot (2019 a. mudel) ning olen seni hooldanud vaid vanemat mudelit. Julgen väita, et kui kruvikas käes püsib ja vähegi tehnilist taipu on, siis saab Lefty lihtsama hooldusega (tihendite vahetus ja puhastus/määrimine, st see mida peaks iga-aasta tegema) ise ilusti hakkama. Õli vahetust pole seni teinud, kuna leket pole olnud ja amort on kõik need aastad laitmatult toiminud.
Lefty 1.0 ja Lefty 2.0 (ja ilmselt ka Ocho) tihendite vahetus/puhastus/määrimine peaks olema üsna sarnased, kuigi amordi avamiseks tuleb kasutada erinevaid võtmeid. Igaljuhul on oluline meeles pidada, et enne amordi näppima asumist tuleb amordist kindlasti õhk välja lasta, vastasel korral saad amordi nupu lahtikruvimisel sellega mööda sihverplaati :) Amordi võib hoolduse ajaks alla jätta võib ka alt ära võtta, oleneb kas tahad ka kaelakausi laagreid hooldada või mitte. Seejärel saab hakata kahvlit ülemisest otsast harutama - amordi lukustusnupu saab lahti tavalise kuuskandiga ja ülemise kahvli katendi lahti kas 38-se padruni või BSA keskjooksu võtmega. Amordi sisu kättesaamiseks läheb vaja ühte spetsiifilist võtit - Lefty 1.0 puhul Supercastletool (kood KH103, hind ca 80.-), teistel mudelitel võib kood ja võti veidi erineda - oluline see enne ostimist selgeks teha, et võti konkreetsele mudelile ka sobib. Ise kasutan Cannondale jubinate ostmiseks peamiselt sakslaste dr. cannondale veebipoodi - www.cannondale-parts.de/ Lafty hoolduseks olen kasutanud samast veebipoest soetatud tihendeid (https://www.cannondale-parts.de/epages/ ... KH125/B%22) ning hooldustarvikuid (https://www.cannondale-parts.de/epages/ ... 2KH128/%22). Ilmselt saab samas mõõdus tihendeid ka mujalt ja oluliselt soodsamalt tellida. Kuna minu Lefty 1.0 on juba seadistatud 2Spring süsteemile, siis enamus jubinaid sellest tellitavast tihendikomplektist jääb lihtsalt üle ja tarvikute hind on ka üle mõistuse krõbe, üritan järgmiseks hoolduseks vaadata äkki annab tihendid kusagilt mujalt soodsamalt tellida. Hoolduse mõttes pole midagi keerulist - vahetad vanad tihendid uute vastu, määrid kõik korralikult ära, keerad amordi sisu tagasi, vajadusel loputad puhastusvahendiga õhukambri üle, määre sisse, keerad kinni, rõhk sisse (vastavalt enda kaalule) ja ongi kõik. Kogu protseduur võtab max 2-3 tundi.
Youtube'st ka mõned lingid: Cannondale Tech Clinic https://www.youtube.com/watch?v=I4aXACFyHJo
100 h hooldus: https://www.youtube.com/watch?v=TWYAaUiv4pY
Kui kellegil on omapoolseid kogemusi Leftyde hooldamisel, siis võiks siin seda jagada.

Vasta

Mine “Hooldus”