Trosside vahetus

Remont ja hooldus
Vasta
Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Trosside vahetus

Postitus Postitas Miki-Hiir » 20. 09. 2005. 10:18

Tere.

Kas ise trosside vahetamisel peaks mingeid nippe ja trikke teadma?
Seis selline, et nii piduri- kui ka käiguvahetustrosside kõrid on seest suht kõntsased ning ega trosse ega kõrisid keegi kunagi ka vahetanud pole. Mõtlesin, et vahetaks ära.
Velo+ müüb trosse ja kõrisid meetri kaupa. On neil üks ots ikka otsas olemas? Millega trosse ja kõrisid lõigata?
Või on võimalus vanad trossid ja kõrid maha korjata ja nendega poodi lipata ning lasta õige pikkusega need teha kohe?

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Trosside vahetus

Postitus Postitas veiko » 20. 09. 2005. 10:27

Miki-Hiir kirjutas:Velo+ müüb trosse ja kõrisid meetri kaupa. On neil üks ots ikka otsas olemas?
Ei. Otsad on eraldi kaup. Müüakse tükikaupa.
Miki-Hiir kirjutas:Või on võimalus vanad trossid ja kõrid maha korjata ja nendega poodi lipata ning lasta õige pikkusega need teha kohe?
Mõistlik.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 20. 09. 2005. 10:44

soovitan ise kodus vahetada, iga väikese asja pärast ei pea teenindusse jooksma.
nii trosse kui kõrisid lõigatakse spetsiaalsete tangidega - see on sul hetkel suurim ühekordne kulu, kuid tasub tulevikus ära. norm tangide hinnad hakkavad ca 150 kroonist.
trosse ei müüda meetriga vaid tükiga. lähed poodi ja küsid 2 piduri- ja 2 käigutrossi. kodus lõikad parajaks. käigu- ja piduritrosside kõride jupid võid kodus ära mõõta ja ostad poest vajaliku pikkusega jupid. käigu- ja pidurikõrid on erineva läbimõõduga. ja siis ostad veel otsasid ja soovi korral ka kummilutte, mis takistavad pasa sissepääsu kõridesse.
kui soovid võid osta ka valmis trosside-kõride-otsade komplekte. jagwire ja shimano on eestis saadaval.
kui lõikad kodus kõrisid-trosse parajaks, siis võid esialgu jätta nats pikema jupi, et hiljem saaks täpseks lõigata.
head töörõõmu
:!:

Kasutaja avatar
sqber
Rattur
Postitusi: 285
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas sqber » 20. 09. 2005. 10:59

Miki-Hiir kirjutas:Kas ise trosside vahetamisel peaks mingeid nippe ja trikke teadma?
See pol küll mingi trikk ega nipp, kuid juhin lihtsalt tähelepanu. Kui sul on rapidfire süsteem, siis pead jälgima, et kui hakkad trossi lenksuvahetajast läbi ajama, siis peab ta minema "õigeti". Pean silmas seda, et tross peab minema läbi ühe plastikust julla, mis hakkab hiljem trossi liigutama (st käike vahetama). Ise suutsin ma korra trossi lenksuvahetajast niimoodi läbi ajada, et ta läks sellest jullast mööda ning kui tegin vahetajaga paar klõsu, siis käigud ei vahetunud ja tross jäi lenksuvahetajsse totaalselt kinni, nii, et pidin selle lahti lammutama. 'sõnaga - kui vana trossi välja tirid, siis uuri, kuidas seal see värk jookseb.
tarmo kirjutas:kui soovid võid osta ka valmis trosside-kõride-otsade komplekte. jagwire ja shimano on eestis saadaval.
kui lõikad kodus kõrisid-trosse parajaks, siis võid esialgu jätta nats pikema jupi, et hiljem saaks täpseks lõigata.
head töörõõmu
:!:
Ise ma tellisin Roseversandist X-treme käikari kõride komplekti ja käiguvahetus läks ülisujuvaks (y) Komplektis olid kaasas kõik kummilutud ja muud jubinad, mis takistavad pasa pääsemist kõrisse. Soovitan samuti selline komplekt osta, saab ka eestist. Ja ise ma sain omad trossid-kõrid ilma spetsiaaltangideta vahetatud - tavalised näpitsad ajasid asja ära.

PS. alternatiiv on ka olemasolevate kõride puhastamine (aerosoolsilikooniga ntx), sellest on siin foorumis varem juttu olnud
Oleks mul vaid kallim ratas, küll siis sõidaks!

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Postitus Postitas Miki-Hiir » 20. 09. 2005. 11:14

Kust neid komplekte saab?
Veebis leidsin ainult Nõmme Rattapoe veebist XTR komplekid ... ilmselgelt overkill minu sõidutiheduse juures maksta tonn trosside + kõride eest.

Vahetuslingid on jah rapidfire Deore LX ... neist tagavahetaja link tuleb samuti ära vahetada kuna alumine link 75% ajast liigub tühjalt.

Puhastamise peale ma väga ei looda kuna ratas on aastast 1999 ning siiani pole ei trosse ega kõrisid vahetatud.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 20. 09. 2005. 11:14

sqber kirjutas: ise ma sain omad trossid-kõrid ilma spetsiaaltangideta vahetatud - tavalised näpitsad ajasid asja ära.
Seda juhul, kui on korralikud näpitsad. Enamusel on lõiketerad suht pehmed, tömbid või väsinud - rikuvad lõikepinna ära ja tulem saab olema veel hullem, kui on enne vahetamist. Lisaks on veel võimalus lõigata relakaga, panna nael kõrisse + kasutada meislit, mõni nüsib rauasaega.
Ikkagi on korralikud LÕIKEtangid kõige etemad, nagu mainis tarmo.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 20. 09. 2005. 11:25

käiguhoovad liiguta kõige äärmisesse asendisse. esimene 1, tagumine 7/8/9 peale, olenevalt palju seal käike on. siis saad trossid välja lükata ja uued sisse. loomulikult tuleb kummi/plastkorgid neist kohtadest enne ära võtta.
http://www.parktool.com/repair/readhowto.asp?id=117

nippidest niipalju, et käigukõride lõikamisel tavaliste lõiketangidega tasub lõikamiskohalt eemaldada ca 10-20 mm ulatuses must plastikkate ja tõmmata sellele kohale 2 tiiru mingit isoleerpaela suht suure pinguga peale. ei löö plastkatet pikupidi puruks. sama kehtib trossi lõikamise kohta. siis 2 tiiru isoleeri ümber lõikekoha. ei löö keerdusid laiali. eriti hea mõte on kuumutada trossi lõikekohalt leegi kohal (küünal, tulemasin..) tross muutub sealt pehmeks ja on kergemini lõigatav ning taas ei pillu keerde laiali.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

P
Rattur
Postitusi: 203
Liitunud: 24. 04. 2004. 13:55

Postitus Postitas P » 20. 09. 2005. 13:16

Ma pole spets trossilõiketangidest veel puudust tundnud, kuna endal on kodus väga korralikud plekikäärid. Väga puhas lõige jääb. Korra pidin vahepeal olude sunnil lõikama tavaliste näpsidega, külmalt ei saanud, aitas Eriku küünlaga kuumutamise meetod. Sai asi ära aetud.
Miki-Hiir kirjutas:Kust neid komplekte saab?
Veebis leidsin ainult Nõmme Rattapoe veebist XTR komplekid ... ilmselgelt overkill minu sõidutiheduse juures maksta tonn trosside + kõride ees
Muide, palju sa aastas sõidad? Kui kilometraa? enam-vähem ja Elionid (veel parem - TRC-d) kaasa teed, tasub XTR kõride-trosside kompleks mumeelest ära. Või käid vaid poes piimajärel?
XTR otstes on kummilutid - hoiab ära igasuguse pasa ja saasta. Mul on käiguvahetus SRAM X.0 XTR kõridega-trossidega - täiesti super! Probleeme pole absoluutselt olnud.

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Trosside vahetus

Postitus Postitas Olts » 20. 09. 2005. 15:44

Miki-Hiir kirjutas:Või on võimalus vanad trossid ja kõrid maha korjata ja nendega poodi lipata ning lasta õige pikkusega need teha kohe?
Kui vanad kõrid on pealt jämedamad ja pannakse uued peenemad pealt näiteks(XTR meetriga)Siis kaasneb oht, et uued kõrid pannakse uute otstega ja kõride pikkus võib rattal erineda.
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Postitus Postitas Miki-Hiir » 20. 09. 2005. 15:53

P kirjutas: Muide, palju sa aastas sõidad? Kui kilometraa? enam-vähem ja Elionid (veel parem - TRC-d) kaasa teed, tasub XTR kõride-trosside kompleks mu meelest ära. Või käid vaid poes piimajärel?
XTR otstes on kummilutid - hoiab ära igasuguse pasa ja saasta. Mul on käiguvahetus SRAM X.0 XTR kõridega-trossidega - täiesti super! Probleeme pole absoluutselt olnud.
Päris piima järel ei käi :) Sõidan rohkem niisama ajaviiteks ... Tartu Rattaralli ja Rattamaraton on nagu ainsad üritused. Muul ajal niisama oma lõbuks.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 20. 09. 2005. 16:15

Miki-Hiir kirjutas:Sõidan rohkem niisama ajaviiteks ...
Kui su ratas on 6 aastat originaaltrosside ja kõridega vastu pidanud, siis arvan, et käitu nii, nagu siin õpetatud ja tulevased 6 aastat on taas hooletu.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kristiano
Rattur
Postitusi: 292
Liitunud: 15. 10. 2004. 17:59

Postitus Postitas Kristiano » 20. 09. 2005. 19:25

täiendavat teavet
ja omast kogemusest tean, et unustan trosside ostmisel alati trossiotsad juurde küsimast. Alternatiivina kasutan siis nipleid ja pigistan need trossi otstesse:=)

Kasutaja avatar
fax
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 09. 09. 2004. 01:50

Postitus Postitas fax » 20. 09. 2005. 20:40

Tegelt jäi ennast vaevama küsdimus, kas teema algataja on ennem käiguvahetajaid ja pidureid ka reguleerinud. Puutub see teemasse täpselt nii palju, et ta peab ju trossid lahti laskma ja näiteks käiguvahetaja samm pärast paigast ära ja vajab uuesti seadistamist..

<OT>Käisin ennem TRM'i Tartu turul olevas ratta poest kaasa rattale uut piduri trossi ostmas ja üllatusin kui müüa küsis, et kas esimese või tagumise piduri jaoks.. Ei saanud ka uudishimu rahuldamata jätta ja küsisin, et mis neil vahet on, väideti vastu, et pikkuse vahe, kahjuks unustasin küsida et kui palju need pikkused siis erinevad..</OT>
Kui te olete saanud täna hommikul hakkama 6 võimatu asjaga, miks siis mitte lisada sellele veel jalgrattasõit ?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 20. 09. 2005. 20:47

fax kirjutas:Tegelt jäi ennast vaevama küsdimus, kas teema algataja on ennem käiguvahetajaid ja pidureid ka reguleerinud. Puutub see teemasse täpselt nii palju, et ta peab ju trossid lahti laskma ja näiteks käiguvahetaja samm pärast paigast ära ja vajab uuesti seadistamist..
samm käib lenksult ja on määratud linkvaheti või grippari konstruktsiooniga. ainuke mida saad reguleerida sel puhul on trossi pinge. keerad enne trossi käikari külge kinnitamist reguleerimiskruvi(d) vahetajal ja käikaril (kõigil ei pruugi olla) lõpuni sisse. siis tross käikari külge lõtkuvabalt kinni ja hakkad reguleerimiskruvi väljapoole keerama kuni käigud jälle paigas.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
fax
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 09. 09. 2004. 01:50

Postitus Postitas fax » 20. 09. 2005. 21:29

Sry, ajasin natukene terminoloogiat sassi, tegelikuses mõtlesin seda, mida kodanik ErikR juba paranduseks ütles, et käikar on nihkes..
Omaltpoolt lisan veel, et ka pidurite trossipingutsu kruvid tasuks ka täiesti sisse tagasi keerata juhul kui nad on välja keeratud eelnevalt..
Kui te olete saanud täna hommikul hakkama 6 võimatu asjaga, miks siis mitte lisada sellele veel jalgrattasõit ?

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Postitus Postitas Miki-Hiir » 21. 09. 2005. 09:27

fax kirjutas:Tegelt jäi ennast vaevama küsdimus, kas teema algataja on ennem käiguvahetajaid ja pidureid ka reguleerinud. Puutub see teemasse täpselt nii palju, et ta peab ju trossid lahti laskma ja näiteks käiguvahetaja samm pärast paigast ära ja vajab uuesti seadistamist..
Pidureid olen ikka reguleerinud ... kui õigesti või valesti seda ma öelda ei oska. Käikarite küljest lasin trossid lihtsalt lahti - midagi kruttima ei hakanud. Ehk ei tule ka hiljem midagi väga kruttida.
Taganemisteed enam eriti pole - vanad trossid ja kõrid sai maha kisutud - kõrid olid korralikult pasased, trossid oli imelikest kohtadest mingite jõnksudega ja hakkasid rõõmsalt otsast hargnema kui neid läbi kõride kistud sai.
Hetkel ootan uusi trossikomplekte ning käiguvahetuslinke ning saab hakata kokku tagasi laduma.

Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Postitus Postitas Märt » 21. 09. 2005. 10:11

fax kirjutas:Sry, ajasin natukene terminoloogiat sassi, tegelikuses mõtlesin seda, mida kodanik ErikR juba paranduseks ütles, et käikar on nihkes..
Omaltpoolt lisan veel, et ka pidurite trossipingutsu kruvid tasuks ka täiesti sisse tagasi keerata juhul kui nad on välja keeratud eelnevalt..
Täielikult sisse polegi ehk mõtet: läheb üks kodar ja ratas kergelt viskama hakkab, siis on hea, kui saab lenksult veits järele anda - ei pea kuuskantvõtme järele haarama või selle puudumisel pidurit päris lahti laskma :idea: samas muidugi peab olema ka pingutusvaru klotsikulumise ja trossivenimise kompenseerimiseks.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 21. 09. 2005. 13:30

fax kirjutas:Omaltpoolt lisan veel, et ka pidurite trossipingutsu kruvid tasuks ka täiesti sisse tagasi keerata juhul kui nad on välja keeratud eelnevalt..
Hea praktika näeb ette, et selle pinguti ja shifteri vahele peab jääma paari mm vahe.

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Postitus Postitas Miki-Hiir » 03. 10. 2005. 07:53

tarmo kirjutas:nii trosse kui kõrisid lõigatakse spetsiaalsete tangidega - see on sul hetkel suurim ühekordne kulu, kuid tasub tulevikus ära. norm tangide hinnad hakkavad ca 150 kroonist. :!:
Oskad midagi konkreetset soovitada?
Trossid ja kõrid on nüüd olemas ... sõrmed sügelevad külge panema aga lihtsalt lõiketangidega ei julenud kallale minna.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 03. 10. 2005. 08:24

Miki-Hiir kirjutas: Oskad midagi konkreetset soovitada?
Trossid ja kõrid on nüüd olemas ... sõrmed sügelevad külge panema aga lihtsalt lõiketangidega ei julenud kallale minna.
tangid peaks olema saadaval igas suuremas ehitus- ja tööriistapoodides. ise ostsin kunagi Laagri Maksimarketis asuvast ehituspoest. brandi ei oska soovitada.

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Postitus Postitas Miki-Hiir » 03. 10. 2005. 08:29

tarmo kirjutas:
Miki-Hiir kirjutas: Oskad midagi konkreetset soovitada?
Trossid ja kõrid on nüüd olemas ... sõrmed sügelevad külge panema aga lihtsalt lõiketangidega ei julenud kallale minna.
tangid peaks olema saadaval igas suuremas ehitus- ja tööriistapoodides. ise ostsin kunagi Laagri Maksimarketis asuvast ehituspoest. brandi ei oska soovitada.
Ma arvasin, et neid kuskil rattapoes müüakse :)
Et siis ehituspoest küsin trossi- ja kõrilõiketange? :?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 03. 10. 2005. 08:38

Miki-Hiir kirjutas:Ma arvasin, et neid kuskil rattapoes müüakse :)
Et siis ehituspoest küsin trossi- ja kõrilõiketange? :?
trosse kasutatakse tehnikas ja ehituses mitmelgi pool, mitte ainult rataste juures. kruvikeerajaid ja mutrivõtmeid ei pea ju ka rattapoest ostma.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 03. 10. 2005. 08:43

erikr kirjutas:
Miki-Hiir kirjutas:Ma arvasin, et neid kuskil rattapoes müüakse :) Et siis ehituspoest küsin trossi- ja kõrilõiketange? :?
trosse kasutatakse tehnikas ja ehituses mitmelgi pool, mitte ainult rataste juures. kruvikeerajaid ja mutrivõtmeid ei pea ju ka rattapoest ostma.
Üldiselt on nii, et nutikas mees leiab paljud ratta juures kasutatavad tööriistad või abivahendid kuskilt mujalt kui rattapoest. Ja tihti veel kordades odavamalt. On muidugi vidinaid mille osas ei pääse rattapoodide sponsoreerimisest.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 03. 10. 2005. 08:45

mõtlemine ei ole kohustuslik aga soovitav, juhul kui pea ei ole ainult mütsi kandmiseks. :wink:
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 03. 10. 2005. 08:57

tarmo kirjutas:
Miki-Hiir kirjutas: Oskad midagi konkreetset soovitada?
Trossid ja kõrid on nüüd olemas ... sõrmed sügelevad külge panema aga lihtsalt lõiketangidega ei julenud kallale minna.
tangid peaks olema saadaval igas suuremas ehitus- ja tööriistapoodides. ise ostsin kunagi Laagri Maksimarketis asuvast ehituspoest. brandi ei oska soovitada.
julgen väita, et 150.- eest küll mingit korralikku lõiketangi ei saa. samas head asja polegi mõtet osta korra aastas tarvitamiseks. mine sinna kus need olemas ja soorita lõige (hea tööriistapood, rattahooldus) ilma kulutusteta :wink: ise nägin küll korra ühe jagwire kõriga (täpset marki ei mäleta, kuid oli selline poolläbipaistev ja sisaldas mingilmoel kevlarit) lõikamisel sellist vaeva, et loobusin kodus heade, kuid liiga väkeste lõiketangidega (würth) nüsimisest ja läksin tööriistapoodi lõpuks mingi hiidlõikuriga lõikama.... sellised asjad naljalt ei allu teie soovidele http://www.jagwireusa.com/singlebikehousing.html :!:

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Postitus Postitas Miki-Hiir » 05. 10. 2005. 08:20

Mati kirjutas:
erikr kirjutas:
Miki-Hiir kirjutas:Et siis ehituspoest küsin trossi- ja kõrilõiketange? :?
trosse kasutatakse tehnikas ja ehituses mitmelgi pool, mitte ainult rataste juures. kruvikeerajaid ja mutrivõtmeid ei pea ju ka rattapoest ostma.
Üldiselt on nii, et nutikas mees leiab paljud ratta juures kasutatavad tööriistad või abivahendid kuskilt mujalt kui rattapoest. Ja tihti veel kordades odavamalt.
Üldiselt paistab, et nutikaks meheks ma ei kvalifitseeru kuna nii Ehituse ABC, Ehitusservice ega ka K-rautakesko kauplustes tehti trossi lõikamise tangide küsimise peale suured silmad ja mida polnud seda polnud. Stokkeris olid tangid küll olemas aga 5 sotti on headele inimestele liig mis liig.
Kasutasin vaibanuga, tavalisi lõiketange ja peenikest viili ... vist sai päris hea.

Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. Küsimus tekkis Jagwire trossikomplekti nende trossiotsikute kohta - mis moodi need seal trossi otsas kinni peaks olema? Lihtsalt otsa keerates ja lootes, et ära ei kuku? Mingi liimiga? Tundusid sellised kõva kummi moodi materjalist olevat ning tangidega kokku pressimine mingit kinnistavat efekti küll ei andnud.

Ja teine asi veel - on kuskilt eraldi saada neid V-piduri selle trossi"põlve" sees olevat plastist toru? Need on suhteliselt räbalad hetkel. Või millega neid määrida, et kergemalt tross liiguks seal sees?

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 05. 10. 2005. 08:24

Miki-Hiir kirjutas: Ja teine asi veel - on kuskilt eraldi saada neid V-piduri selle trossi"põlve" sees olevat plastist toru? Need on suhteliselt räbalad hetkel. Või millega neid määrida, et kergemalt tross liiguks seal sees?
kui on juba nats räbal, siis vaheta kogu täiega ära, mitte ära otsi plastist sisu. see jubin ei maksa suurt midagi.

Kasutaja avatar
sqber
Rattur
Postitusi: 285
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas sqber » 05. 10. 2005. 08:25

Miki-Hiir kirjutas:Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. Küsimus tekkis Jagwire trossikomplekti nende trossiotsikute kohta - mis moodi need seal trossi otsas kinni peaks olema? Lihtsalt otsa keerates ja lootes, et ära ei kuku? Mingi liimiga? Tundusid sellised kõva kummi moodi materjalist olevat ning tangidega kokku pressimine mingit kinnistavat efekti küll ei andnud.
Endal puudub kogemus Jagwire trossidega, kuid on kogemus ühe teise brändiga, komplektis olid samuti kaasas plastikust trossiotsad. Lükkasin selle lihtsalt trossi otsa (läks üsna tihkelt) ja pole siiamaani ära kukkunud. Näpitsaid ma ei kasutanud, lihtsalt lükkasin kerge pöördega otsa.
Oleks mul vaid kallim ratas, küll siis sõidaks!

haigo
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 21. 04. 2005. 12:44

Postitus Postitas haigo » 05. 10. 2005. 08:33

http://www.icyclesusa.com/catalog/jagwi ... e-ends.htm
Kas sealt leiad need otsikud üles ka? Äkki tegu kõri, mitte trossiotsikutega?
Arvan, et oleks mõtekam osta uus põlv ka, maksab vast paarkümmend krooni koos plastist sisetoruga :) .

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Postitus Postitas veiko » 05. 10. 2005. 08:35

Kui keegi julgeb väita, et tal on sõidupealt trossiots ära kadunud (käigu ta seal otsas tihedalt või lõdvalt) siis ma teen talle õlle välja.

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Postitus Postitas Miki-Hiir » 05. 10. 2005. 09:01

haigo kirjutas:http://www.icyclesusa.com/catalog/jagwi ... e-ends.htm
Kas sealt leiad need otsikud üles ka? Äkki tegu kõri, mitte trossiotsikutega?
Ei seal ei ole neid ... st sarnanevad nendele parempoolsetele kõige ülemistele alumiiniumist trossiotstele aga on veidi pikemad, peenemad ja mingist pehmest plastmassist.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 05. 10. 2005. 09:22

veiko kirjutas:Kui keegi julgeb väita, et tal on sõidupealt trossiots ära kadunud (käigu ta seal otsas tihedalt või lõdvalt) siis ma teen talle õlle välja.
Hakka õlle raha koguma - siin konkreetne juhtum:
http://rocsport1.hel.fi.magenta.net/vb/ ... light=gore
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 05. 10. 2005. 09:42

Miki-Hiir kirjutas:
Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. Küsimus tekkis Jagwire trossikomplekti nende trossiotsikute kohta - mis moodi need seal trossi otsas kinni peaks olema? Lihtsalt otsa keerates ja lootes, et ära ei kuku? Mingi liimiga? Tundusid sellised kõva kummi moodi materjalist olevat ning tangidega kokku pressimine mingit kinnistavat efekti küll ei andnud.
Siin pildil peaksid olema kõik jubinad mis sul komplektis on. Millist neist sa mõtled?

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Postitus Postitas Miki-Hiir » 05. 10. 2005. 09:47

tarmo kirjutas:
Miki-Hiir kirjutas:
Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. Küsimus tekkis Jagwire trossikomplekti nende trossiotsikute kohta - mis moodi need seal trossi otsas kinni peaks olema? Lihtsalt otsa keerates ja lootes, et ära ei kuku? Mingi liimiga? Tundusid sellised kõva kummi moodi materjalist olevat ning tangidega kokku pressimine mingit kinnistavat efekti küll ei andnud.
Siin pildil peaksid olema kõik jubinad mis sul komplektis on. Millist neist sa mõtled?
Alumises reas vasakult kolmas selline hallikas-hõbedane julla. Cable tip nimeks.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 05. 10. 2005. 09:52

Miki-Hiir kirjutas:
Alumises reas vasakult kolmas selline hallikas-hõbedane julla. Cable tip nimeks.
see pressitakse tangidega kokku. osade tangidega saab pigistada kolmets küljest korraga. mina olen pigistanud tavaliste näpitsatega lapikuks ja käib küll.

Kuuporistaja

Postitus Postitas Kuuporistaja » 30. 04. 2007. 14:24

Siit ja sealt kostub, et kõrisid pannakse ka täispikalt, kas ja miks see parem on? Hakkan piduritrosse vahetama, XTR komplektis olev kõri ulatuks ühes tükis tagavahetajani.

Ning kas täispikka trossi saab ka siis kinnitada, kui raamil (Trek 8000, trossid jooksevad toru peal) olevad kinnitused on mõeldud ainult keskelt katkestatud kõrile?

Ja kui juba vahetuseks läheb, kas on mõtet ka uued "nuudlid" soetada (et vahetamisest ikka täis kasu oleks)? Plasttorukene vanade nuudlite sees on parajalt väsinud, räpase ja näritud olemisega.

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Postitus Postitas veiko » 30. 04. 2007. 14:36

Saab. Nokon'i süsteemil on tross peenikeses kõris, mis tagab (teoreetiliselt) selle, et süsteem oleks kinnine ja sinna ei satuks tolmu jms jama. See kõri mahub nendest standard hoidjatest läbi. Ülejäänud kohad, kus ka n.n. tavalistel kõridel on kõrid (huvitav lause tuli :)) on kaetud nende imejubinatega. Täielikult hooldusvabaks seda süsteemi siiski pidada ei saa. Üks hooaeg ja trossid ei taha enam väga vabalt seal kõris liikuda. Kusagilt poob midagi. Lisaks need "imejubinad" kägisevad (nagu vana taburet). Lähipäevil lõhun laiali ja kui piisab puhastamisest on hea, kui on tegemist kulumise vms, lähen XTR kõridele tagasi.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 30. 04. 2007. 17:20

veiko kirjutas: Nokon'i Täielikult hooldusvabaks seda süsteemi siiski pidada ei saa. Üks hooaeg ja trossid ei taha enam väga vabalt seal kõris liikuda.
In order to reduce or eliminate contamination, the Teflon sleeve runs almost full length. I say almost because there is a small section in the middle of the cable run where the cable is exposed. Nokon supplies a small clear plastic tube to cover this area. The purpose is to allow the user to lube the cable without complete disassembly. I have found that if my shifting is becoming slow, or if I feel extra drag at the lever, I just drop some lube in the Teflon sleeve, via this access point, and my problems go away.
http://www.gearreview.com/nokon.php
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 30. 04. 2007. 17:25

Kuuporistaja kirjutas:Siit ja sealt kostub, et kõrisid pannakse ka täispikalt, kas ja miks see parem on? Hakkan piduritrosse vahetama
Pidurite puhul pole mõtet täispikka kõri panna, kuna pidurisüsteem annab mõningase hõõrdumise andeks, vastupidiselt tagakäigu trossi/kõriga, mis reageerib igasugusele takistumisele.

Üks täpsustav küsimus sinu XTR kõri kohta. Kas täispikkuses on must või kollane kõri.

Pilt


Veiko rääkis nn kollasest sisekõrist. Minu teada XTR-l on must ja kollane ühes tükis/koos, või eksin :roll:
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Vasta

Mine “Hooldus”