Võllijama

Remont ja hooldus
Vasta
zett
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 02. 03. 2019. 13:37

Võllijama

Postitus Postitas zett » 02. 03. 2019. 14:32

Saab keegi soovitada tugevat tagavõlli? Laager on lahtiste kuulidega, täisvõlli pikkus u. 18 cm, õõnesvõllil 14,5.

Tagarattal olen juba mitu võlli ära rikunud. Õõnesvõllid murduvad, täisvõllid kõverduvad. Kaal 85+riided, vahel kuni 10-kilone kott seljas - seega kogukaal maks. sada ehk mitte palju. Enamuses linnasõit, vahel harva ka kruusateed. Servast üles-alla sõites kergendan tagaratast, hüppeid ei tee, trepil ei sõida, arutult ei kihuta ja olen muidu ettevaatlik. Kodaraid ei ole kunagi lõhkunud. Täisvõlle olen võtnud Hawaiist. Kokkuvõttes - ma ei saa absull aru miks need tagavõllid kogu aeg lähevad.

Eelistaks täisvõlli, sest see on kindlalt kinni. Lisaks kõverdumisel ei hakka täisvõll kohe koonust rikkuma. Kui õõnesvõll murdub, siis koonus rikneb suht kiirelt. Vb asi selles, et täisvõll kõverdub laagrist väljaspool aga õõnesvõll seespool.

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2360
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Võllijama

Postitus Postitas MK777 » 02. 03. 2019. 20:32

Odavate rummude täisvõllid lähevadki tavaliselt ootamatult katki.

Võin julgelt soovitada kiirkinnitusega varianti. Sulle sobiks alates Shimano Deore-st. Piisavalt kvaliteetne ja vastupidav, kiirkinnitusel on samuti kindel lukustus.
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.

zett
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 02. 03. 2019. 13:37

Re: Võllijama

Postitus Postitas zett » 26. 03. 2019. 11:24

Tänud soovitamast. Vb tõesti õõnesvõlli peale üle minna.

Infoks, et probleemse täisvõlli tootja on KT. Võlli müüakse nimega KT-262R. Eelmine kevad läks 3 tk alla, praeguseks kõik rohkem või vähem kõverad. Näib, et need kõverduvad nö. sujuvalt, sest mida rohkem on ratas sõitnud, seda kõveram on võll. Vb mõni kaupleja hangib midagi paremat müüki...

Vasta

Mine “Hooldus”