raamikõrva keevitus

Remont ja hooldus
Vasta
luida
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 26. 09. 2009. 15:05

raamikõrva keevitus

Postitus Postitas luida » 06. 02. 2019. 08:50

Tere
Avastasin, et minu 15 aastat teeninud Authori hübriidrattaAlu raami raamikõrva (mitte vahetatav) on tekkinud pragu. Praegu veel püsib küljes aga, et tagusmist ratast on raske vahetada, sest prao tõttu tekkinud deformatsioon surub vastu võlli.

Ühesõnaga on nüüd küsimus, et kas tasub seda keevitada? Esiteks, et mis hinnaklassi see töö võiks jääda? Teiseks oskab keegi soovitada Tartus mõnda kohta, kes sellist tööd teeks?
Ja viimaseks pole ma kindel, kas käiguvahetaja sealt kõrva küljest lahti tuleb (kunagi õnnestus käiguvahetaja kõrva küljest lahti sõita ja siis sai auk parandatud, kerides üks auguserv traati täis nii, et vahetaja oma keermetega auku kinni hakkas - nüüdseks süsteem ilmselt igatpidi kinni roostetanud).

Alternatiivina on raamivahetust raske plaanida, sest sobivat raami ilmselt raske leida sobiva raha eest. Kas odavama kandi hübriididele üldse müüakse uusi raame eraldi? Päris uut ratast (kasutatud) ka ei tahaks osta, kuna vanal rattal kõik muu toimib (hiljuti just mõtlesin, et kõiks jupid peale raami on aja jooksul vahetatud).
Uue analoogse ratta saaks u 450 raha eest.

Parimat.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: raamikõrva keevitus

Postitus Postitas rai66 » 06. 02. 2019. 09:21


Jats36
Rattur
Postitusi: 425
Liitunud: 21. 07. 2014. 00:02

Re: raamikõrva keevitus

Postitus Postitas Jats36 » 06. 02. 2019. 10:10

Tln-as paar aastat tagasi lasin ühe vana ratta raami paarist kohast keevitada- 40 euri...ma arvan et see oli neil ka alumine hinnapiir.

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: raamikõrva keevitus

Postitus Postitas urmo » 06. 02. 2019. 21:56

Nõmme keevitaja tegi mul suvel pooleks läinud alumiiniumraami keevituse 20 euriga. Pidas vastu 2 ja pool sõitu, aga oli ka hell koht raamil :D
Zero the Hero

luida
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 26. 09. 2009. 15:05

Re: raamikõrva keevitus

Postitus Postitas luida » 23. 03. 2019. 09:33

Sai siis sõidetud kuni raamikõrv küljest hüppas, käikar ja kett kõveraks tõmbasid.
Uurisn Tartust erinevaid keevitusvariante ja interneti avarustest leitud erinevad tegijad on aastate jooksul oma tegevuse lõpetanud.
Varasemas postituses antud lingilt (http://www.weldingservice.ee/Esileht.html) ühendust ei saanud.

Samas leidsin https://krabifab.ee/.
Sain viia ja tuua õhtusel ajal, aega kulus 1 päev ja raha võetu 20 euri. Ratast pole veel sõitma saanud (vaja keevitust maha lihvida ning üks uus auk puurida ja keermestada) aga ise olen rahul ja julgen soovitada.

Vasta

Mine “Hooldus”