sossi tagarumm

Remont ja hooldus
Vasta
Kasutaja avatar
taivoleesment
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 13. 02. 2015. 11:36

sossi tagarumm

Postitus Postitas taivoleesment » 14. 10. 2016. 12:00

Tere, mis tehnikaga ma saan sossi tagarummu küljest eraldada kasseti?
Tahan seda lihtsalt ära võtta ja aimu saada, mis toimub.
Fixed Gear Estonia

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: sossi tagarumm

Postitus Postitas andresle » 14. 10. 2016. 17:20

Tood pädeva mehanni kätte.
Muidu põhimõte on sama, mis kõigil keermetega asjadel - leiad sobiva tööriista, mis kannatab panna tirril olevate hammaste taha ja keerad õiget keeret maha.
Kui tagarumm on kodarateta (jooks on lahti võetud), siis Sa ilmselt seda maha keerata ei saa, saad vaid tirri enda pilbasteks võtta.
Kõige robustsem mahakeeramise viis on selline, et võtad suuremad näpitsad ja näpitsa hambad paned tirri hammastesse. Näpitsad fikseerid QR-iga võllile korralikult paika ja keerad näpparid kruustangide vahele kinni nii, et hambad pressivad tirri hambaid. Ja siis teed ühe rekkajuhi rooliliigutuse.

Kasutaja avatar
taivoleesment
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 13. 02. 2015. 11:36

Re: sossi tagarumm

Postitus Postitas taivoleesment » 14. 10. 2016. 18:54

Pilt

Ahjaa, ma hakkasin nende mutridega tegelema. Mõtlesin tükk aega, et milleks need siis, nad hoopis hoiavad tirri ise koos nagu aru saan?
Jõuga keeran siis tirri vabalt liikumissuunale vastupidi?

Aitäh info eest!
Fixed Gear Estonia

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: sossi tagarumm

Postitus Postitas andresle » 15. 10. 2016. 09:05

Sinu ülemine nool osutab kohta, kust saad õli tirri lasta. Õige hammas on fotol paar milli ülemisest noolest päripäeva edasi. Korras tirr peab olema alumise noole näidatud august torniga lõplikult/liikumatult kinni löödud.

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: sossi tagarumm

Postitus Postitas mtm » 15. 10. 2016. 10:15

Video tirri kokkupanekust: https://www.youtube.com/watch?v=DeAQCZxq7RU kust saad aimu ka lahtivõtmisest. Põhimõtteliselt ainuke asi mida teadma pead on, et mutter mis tirri (vabajooksuga kokkuehitatud kassetti) kinni hoiab on vasaku keermega st. lahti keeramiseks tuleb mutrit päripäeva keerata. Tirri võti oli rattaga kaasas. Võti näha siin pildil: http://cs261.vkontakte.ru/u32084924/898 ... a66057.jpg . Kui tirri ära võtad nii kuulid kukuvad- parem midagi alla panna, et peaks neid põrandapragudest taga ajama.

Mõned asjad olen kokkupanekul teinud teistmoodi kui tegelane videol õpetab:
- olen pannud kutsikatele õli, videos arvatakse, et pole vaja,
- tirri mutri olen korralikult kinni keeranud, vajadusel tegin õhukesest plekist reguleerseibe juurde (see oli 80nendatel),
- mälu järgi polnud kuulid mitte 3mm nagu videos väideti vaid 1/8" ehk 3,175mm aga mõõda ise üle.

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: sossi tagarumm

Postitus Postitas andresle » 15. 10. 2016. 16:59

Tirri kuulid on 3,0 mm. Tirri kinnipanekul ei piisa vaid keeramisest. Nagu eelmises postituses kirjutasin, asi tuleb torniga/meisliga korralikult kinni taguda. Nii oli XB3 tirridega kui ka tänaste ükskõik mis firma tirridega.

Vasta

Mine “Hooldus”