Sisekummi vahetus või parandus?

Remont ja hooldus
Vasta
Siim1
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 26. 08. 2014. 18:50

Sisekummi vahetus või parandus?

Postitus Postitas Siim1 » 11. 06. 2016. 14:43

Tere,

mul läks hiljuti metsas hüpet tehes esimest korda ratta sisekumm katki. Sellest hüppest tekkis 2 auku sisekummi ja nüüd ma ei tea, kas osta uus sisekumm või parandan ära ja kui parandan, siis kuidas?

Ma sooviksin siiski edasi sõita juurikatel ja väikseid hüppeid teha.

Minu X-Caliber 2014 ratta kummid on 2 aastat vanad ja on juba umbes 800 km metsas sõitnud ja kokku 1300 km, kas see ongi tavaline sisekummide eluiga?

Sisekummi nimi, mis katki läks: "Kenda 29x1.9/2.3" Kui ma peaksin ostma, siis ma nüüd ei tea, kas ma peaksid täpselt samade numbritega võtma? Ma ei tea mida see 1.9/2.3 endast täpselt kujutab.

Help! :D

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Sisekummi vahetus või parandus?

Postitus Postitas erikr » 11. 06. 2016. 14:53

Mina ikka parandan.
Tsiteerides klassik Tammsood - mu kummid on nagu lepatriinud.
Paranduskomplekte saab heal juhul rattapoest või siis pigem supermarketi või ehituspoe "rattaosakonnast"
Olen ka kasutanud autopoest saadaolevaid paikasid. Maastikukummile on need ka igati OK.

Aga - need 2 auku peale hüpet. Asja nimi on snakebite ehk maohammustus. Sama asja võid korraldada tutika õhukummiga.
Kummi elueaga puudub seos. Ainuke seos on kummirõhuga. Kui on rõhk liiga madal, jääb õhukumm tee (juurika, kiviääre vmt) ja pöia vahele ning lüüakse puruks.

Pooltühja kummiga ei maksa hüpata ega üle juurikate rallida.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Siim1
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 26. 08. 2014. 18:50

Re: Sisekummi vahetus või parandus?

Postitus Postitas Siim1 » 11. 06. 2016. 15:04

erikr kirjutas:Mina ikka parandan.
Tsiteerides klassik Tammsood - mu kummid on nagu lepatriinud.
Paranduskomplekte saab heal juhul rattapoest või siis pigem supermarketi või ehituspoe "rattaosakonnast"
Olen ka kasutanud autopoest saadaolevaid paikasid. Maastikukummile on need ka igati OK.

Aga - need 2 auku peale hüpet. Asja nimi on snakebite ehk maohammustus. Sama asja võid korraldada tutika õhukummiga.
Kummi elueaga puudub seos. Ainuke seos on kummirõhuga. Kui on rõhk liiga madal, jääb õhukumm tee (juurika, kiviääre vmt) ja pöia vahele ning lüüakse puruks.

Pooltühja kummiga ei maksa hüpata ega üle juurikate rallida.

Tänud vastuse eest, ma siis parandan! Aga seda, et kui ma ostaksin uue, kas ma siis peaksin ostma täpselt sama suurusega sisekummi mis mul praegu on?

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Sisekummi vahetus või parandus?

Postitus Postitas mtm » 11. 06. 2016. 15:15

Sisekummi valid sellise mis su väliskummiga sobib. 1.9/2.3 näitab, et sisekumm sobib 1,9 kuni 2,3 tolli laiale väliskummile. Sisekummi valides pead lisaks väliskummi mõõdule teadma mis tüüpi ja kui pikk ventiil su pöiale sobib. Presta on see peenike ventiil ja Schrader jämedam nn autoventiil.

Vasta

Mine “Hooldus”