SR Suntour XC-60 kas remontida või välja vahetada?

Remont ja hooldus
Vasta
tanello2
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 20. 03. 2014. 17:54

SR Suntour XC-60 kas remontida või välja vahetada?

Postitus Postitas tanello2 » 28. 03. 2016. 12:54

2012 aastast lahti võtmata ja hooldamatult ringi vuhatud 3800 km on viinud esiamortisaatorite SR Suntour XC-60
teekonna tänaseks niikaugele, et kui ma eile oma kalaharja 590 garaazi nurgast välja tõin ja prooviringilt tagasi tulin
siis täheldasin ma 4 asja- esihargi ja raamivahelist loksu
esiamortisaatori loksu (esipidureid kasutades)
õli tilgub amortisaatorite alt
parempoolse amortisaatori mingisugune plastikust kest on tunginud amortisaatori seest välja ja liikunud mööda kroomtoru ülesse, nüüd saab seda näppudega keerutada ja liigutada sinna kuhu aga soovi on(tööd see ei tunduvat segavat)

Kas nii vanadele amortisaatoritele üldse on mingisuguseid "hooldus/remondi komplekte" või tuleb lihtsalt see kogu krempel ühes tükis välja vahetada?

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 939
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: SR Suntour XC-60 kas remontida või välja vahetada?

Postitus Postitas veloson » 28. 03. 2016. 13:45

Kui ise hobikorras asja kallale asuda soovid, täpsusta konkreetne mudel (abiks http://www.srsuntour-cycling.com/servic ... oads/bike/ ->Exploded views), selle põhjal leiad varuosakoodid, saad ülevaate kuluosadest ning võid edasi mõelda. Tõenäoliselt ei ole liiga vana ega vähelevinud mudel, lühikirjelduse pealt ei julge muidugi kinnitada, ega asjal surmavaid vigastusi pole (küll aga jätsid viite kaelakausside loksule, s.o eraldi teema amordi hooldusest väljaspool). Tegevust rohkem kui terveks pühabäks.

Kui aga tunned huvi kohalike Suntouri hooldust pakkujate laoseisude kohta (nt Veloplus), siis see on juba rohkem rattapoodidega suhtlemise- kui foorumijutt.

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2359
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: SR Suntour XC-60 kas remontida või välja vahetada?

Postitus Postitas MK777 » 28. 03. 2016. 14:40

Kasuta seda SR amorti kuni töötab ja alles siis vaheta välja. Hooldus koos juppida võib üsna kulukas olla võrreldes kogu amordi väärtusega.

tanello2
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 20. 03. 2014. 17:54

Re: SR Suntour XC-60 kas remontida või välja vahetada?

Postitus Postitas tanello2 » 29. 03. 2016. 14:02

@veloson ma ei leidnud sealt oma harki, see hark ikka 2012 või isegi vanem, seda pole enam nimistus
tegin natukene internetis uurimist ja tuli välja, et see plastik kest mis tungis amortisaatorist välja on liugur varrukas (slider sleeves) pm ühe video leidsin ka kus näidatakse selle vahetust mingi uuema versiooni peal ning niipalju kui ma aru sain siis neid võttiski ta niimoodi ära et kinnitused murdusid ära, mul on pm sama olukord, üks varrukas tilpneb nüüd väljaspool amortisaatorit.

@MK777 ei saa enam sellega sõita, Mais tuleb 2 suurt matka ja muid sõite veel pealegi, ei saa minna sinna kriiksuva ja osaliselt ära lagunenud amortisaatoriga, tahaks ikka ennem asja korda teha v siis lihtsalt uue alla osta.

Vasta

Mine “Hooldus”