Pidurikettad kõverad

Remont ja hooldus
Vasta
infected
Rattur
Postitusi: 57
Liitunud: 27. 04. 2010. 17:32

Pidurikettad kõverad

Postitus Postitas infected » 26. 03. 2015. 09:10

Pidurikettad on kõverad, olen ise püüdnud neid igatpidi reguleerida ja väänata, kahjuks ei ole abi olnud.
Abi võibolla korraks ,siis kui kurvi lähen hakkab jälle vastu klotse käima.
Olen ka pidurikettad maha võtnud ja proovinud neid sirge laua peal õigeks väänata. Päris 100% neid sirgeks ei saa, kuid enamvähem ja ikka polnud abi.
Kas ainuke lahendus on uued kettad muretseda või saab need ikka kuidagi sirgeks ?

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 681
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Pidurikettad kõverad

Postitus Postitas dh » 26. 03. 2015. 09:14

infected kirjutas:Pidurikettad on kõverad, olen ise püüdnud neid igatpidi reguleerida ja väänata, kahjuks ei ole abi olnud.
Abi võibolla korraks ,siis kui kurvi lähen hakkab jälle vastu klotse käima.
Olen ka pidurikettad maha võtnud ja proovinud neid sirge laua peal õigeks väänata. Päris 100% neid sirgeks ei saa, kuid enamvähem ja ikka polnud abi.
Kas ainuke lahendus on uued kettad muretseda või saab need ikka kuidagi sirgeks ?
Ma olen sellistel puhkudel ratta hooldusesse viinud ja seal on alati korda tehtud.

infected
Rattur
Postitusi: 57
Liitunud: 27. 04. 2010. 17:32

Re: Pidurikettad kõverad

Postitus Postitas infected » 26. 03. 2015. 09:19

dh kirjutas:
infected kirjutas:Pidurikettad on kõverad, olen ise püüdnud neid igatpidi reguleerida ja väänata, kahjuks ei ole abi olnud.
Abi võibolla korraks ,siis kui kurvi lähen hakkab jälle vastu klotse käima.
Olen ka pidurikettad maha võtnud ja proovinud neid sirge laua peal õigeks väänata. Päris 100% neid sirgeks ei saa, kuid enamvähem ja ikka polnud abi.
Kas ainuke lahendus on uued kettad muretseda või saab need ikka kuidagi sirgeks ?
Ma olen sellistel puhkudel ratta hooldusesse viinud ja seal on alati korda tehtud.
Lähiajal ongi plaanis ratas täishooldusesse viia.
Nagu aru saan siis juhtub seda tihti, et kui kettad kõveraks lähevad ?

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 681
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Pidurikettad kõverad

Postitus Postitas dh » 26. 03. 2015. 09:26

infected kirjutas:Nagu aru saan siis juhtub seda tihti, et kui kettad kõveraks lähevad ?
No ikka juhtub.. viimasel korral sattus üks paekivi lahmakas tagumise piduriketta ja kodarate vahele, peale mida ketas enam klotside vahelt läbi ei mahtunud. Rikkus ka natuke raami ära. Praegu aga sõidan selle sama kettaga edasi.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Pidurikettad kõverad

Postitus Postitas indrek56 » 26. 03. 2015. 09:52

Aga ehk kodanik ei räägi siin niivõrd kõverusest, kuivõrd sellest et jooks/ketas vajub viltu?

Kood: Vali kõik

Abi võibolla korraks ,siis kui kurvi lähen hakkab jälle vastu klotse käima.
St jooks ei püsi otse, kahvel lödi, nõrgalt kinnitatud vms hoopis?

infected
Rattur
Postitusi: 57
Liitunud: 27. 04. 2010. 17:32

Re: Pidurikettad kõverad

Postitus Postitas infected » 26. 03. 2015. 10:27

indrek56 kirjutas:Aga ehk kodanik ei räägi siin niivõrd kõverusest, kuivõrd sellest et jooks/ketas vajub viltu?

Kood: Vali kõik

Abi võibolla korraks ,siis kui kurvi lähen hakkab jälle vastu klotse käima.
St jooks ei püsi otse, kahvel lödi, nõrgalt kinnitatud vms hoopis?
Siiski kettad on kõverad. Lasen tehnikul see asi üle vaadata.

Vasta

Mine “Hooldus”