Trossid & kõrid

Remont ja hooldus
Vasta
Kasutaja avatar
eyper
Rattur
Postitusi: 119
Liitunud: 07. 08. 2013. 14:04

Trossid & kõrid

Postitus Postitas eyper » 05. 09. 2014. 15:20

Uurin teistelt targematelt kogemusi, kui tihti olete pidanud MTB puhul vajalikuks trosse ja kõrisid vahetada. Ma ei tea, kas mulle üritatakse kotti pähe tõmmata hoolduste poolt või mis, aga ma olen sel hooajal uue ratta puhul vahetanud juba 3x. Kilometraaž on ca 3500km.

Vahetasin enne Elva maratoni, loomulikult pärast Otepääd ja täna uuesti. Kuidagi palju on seda vahetamist. Millised on kogemused?

fronius
Rattur
Postitusi: 301
Liitunud: 01. 09. 2013. 11:13

Re: Trossid & kõrid

Postitus Postitas fronius » 05. 09. 2014. 15:25

Mul ka üle 3000km sel hooajal sõidetud ja trossid asjad kõik samad ja toimivad

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Trossid & kõrid

Postitus Postitas serxx » 05. 09. 2014. 15:38

Kui tihti märja ja sopaga ei sõida, siis on tõenäosus väga väike, et peaks vahetama rohkem kui korra aastas.
Kui sõidad maanteed ja märjaga väljas ei käi, võiks vabalt ka mitu aastat kesta.

Ma ei ole viimase kahe aasta jooksul ühelgi oma rattal trosse/kõrisid vahetanud. Ei näe vajadust, kõik liigub ja toimib hästi.
Piduritega oli vahepeal probleem, et ei tõmmanud lõpuni tagasi, aga viga oli piduris, mitte trossis/kõris.

Väga väga palju sõltub, kus ja millise ilmaga sõidad ning kus ja kuidas oma ratast hoiad.
MTB-ga pidevalt sopa sees sõites ja pärast ratast rõdul/õues ilma käes hoides võivad trossid/kõrid suht tihti vahetust tahta.
Sellisel juhul tahavad kett ja kassett ka tihti vahetust.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Trossid & kõrid

Postitus Postitas mart » 06. 09. 2014. 00:00

eyper kirjutas:Uurin...
kas mulle üritatakse kotti pähe tõmmata hoolduste poolt või mis, aga ma olen sel hooajal uue ratta puhul vahetanud juba 3x. Kilometraaž on ca 3500km.
Ja palju sul vahetus maksma on läinud? Pakun et ca 15€ kolme korra peale kokku. Kui umbes sedakanti. siis pole hullu ja lase samamoodi edasi (vahetada).
Kui tulevikus iga 1000km vahetust ei taha, pane kinnised kõrid ja roostevabad trossid, mille hinnaklass algab 60€. Ja seejärel maastikul-mudas - savis-liivas on sul vähemalt 6 aastat hooleta.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 939
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Trossid & kõrid

Postitus Postitas veloson » 06. 09. 2014. 10:21

Ma ei tea, kas mulle üritatakse kotti pähe tõmmata hoolduste poolt või mis
See-suur, kuidas selle hooldusehärra/prouaga rääkimisega olnud on? Äkki on nad iga kord kusagil veemärga trossi näinud? Või eeldavad puhtalt sagedase hooldusse toomise pealt, et omanik tahabki kuluosi tippvormis hoida?

Ise ühtegi iga viimse sajandikuni timmitud ratast ei pea ja vahetan alles konkreetsete sümptomite ilmnemisel. Kui mingil hoolduspõhjusel trosse maha olen võtnud, siis pole ka kõri trossiga kergelt õlitamine päris võõraks jäänud, aga selliste tegevuste jaoks peab juba aega üle jääma

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Trossid & kõrid

Postitus Postitas Indreq » 06. 09. 2014. 21:53

Ma olen silmatorkavalt kehv ratta eest hoolitseja - ratas pidevalt liivane ja mudane kuna meeldib sihukestes kohtades sõita aga rattapesemisvõimalused korterelamus kehvad - kuid seni pole küll kõrid/trossid probleeme tekitanud. Kui aus olla siis ma isegi ei tea mis tüüpi nad mul on, kas roostetavad või roostevabad või mingit kolmandat sorti. Läbisõit samas suurusjärgus. 3x aastas tundub kentsakas.

Vasta

Mine “Hooldus”