Fox amordi hooldus

Remont ja hooldus
Vasta
Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

Fox amordi hooldus

Postitus Postitas kuga » 25. 06. 2012. 11:29

Nagu siit varasemast foorumist aru sain, ei olegi eestis võimalik fox amorti hooldada.
Esiamorti on nimelt tekkinud väike lõtk, kuid kui pöördusin VP, siis öeldi, et sõida, kuni kannatab... või mine vaata fixsusesse, ehk oskavad midagi teha... Imelik hakkas. Ostan ratta, isegi mitu ja kui hooldusse pöördud on neil ikka suht savi... kas amort vajab tilka õli juurde, et lõtk ära kaotada, või on midagi muud hoopis viga... See ei ole esimene kord...
Kas kuskil on häid mehaanikuid, kes peale oma rataste hooldamise oskavad ja tahavad aidata ka neid, kellel rattaga mingi mure on?
Kuna pole amorte ratastel enne lahti võtnud ja puuduvad ka selleks vahendid, siis oleksin äärmiselt tänulik selle üle kui ma Tallinna ümbruses hea mehhaniku leian, kes natuke seda hingeelu tutvustaks.
Tänudega Rauno
Rauno

puravik
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 20. 05. 2012. 08:45

Re: Fox amordi hooldus

Postitus Postitas puravik » 25. 06. 2012. 13:40

osadel Treki ratastel on Fox amort. uuri Rademari rattamaailmast, äkki teevad ka midagi nendega.

Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

Re: Fox amordi hooldus

Postitus Postitas kuga » 25. 06. 2012. 16:30

puravik kirjutas:osadel Treki ratastel on Fox amort. uuri Rademari rattamaailmast, äkki teevad ka midagi nendega.
Tänan.
eks ma otsingi võimalusi. Kas või ise teha, kui keegi veidi juhendaks, siis arvan, et ei oleks probleem ka ise need tööd ära teha. Kui teaks, millist õli oleks parim kasutada, millises järjekorras arutada. Mida jälgida. See on ilmselt tänamatu töö. Ehk on see siiski kellegile ka veidikene südamelähedasem teema.
Rauno

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Fox amordi hooldus

Postitus Postitas metslane » 25. 06. 2012. 16:38

Ei ei ei õliga nüüd küll keegi lõtku ära ei võta :) Ju on puksid kulunud.Telli internetist uued puksid internetist leiad ka õpetuse,kindlasti. :D Tõmmitsat on ka vaja millega vanad puksid kätte saada :D Aga kui lõtk on väike siis pole mõtet jamama hakata.
Kui õli tahad vahetama hakata siis tee kindlaks mis õli sul sees on,kas sünt või mineraal.

Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

Re: Fox amordi hooldus

Postitus Postitas kuga » 25. 06. 2012. 17:34

metslane kirjutas:Ei ei ei õliga nüüd küll keegi lõtku ära ei võta :).
olen amordi tühimikega veidi kokku puutunud, ning väike tühimik teeb sellise tunde, nagu amort oleks jäik.... ning hakkab sisse peksma. Tunne :D on samaväärne, nagu kaeluskausid oleksid lahti.
katsun netist midagi leida. Õli margi peaksin ka foxi lehelt ilmselt leidma..
tänan kaasamõtlemise eest. :D :D :D
Rauno

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Fox amordi hooldus

Postitus Postitas erikr » 25. 06. 2012. 17:42

http://service.foxracingshox.com/consumers/index.htm

Amordi tühimikust kui mõistest ma küll aru ei saa.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Fox amordi hooldus

Postitus Postitas andresle » 25. 06. 2012. 17:46

Olen siis see VP, peksa. Ilmselt nats aega foorumis rippudes saad aru, et ma ei ajanud kurejuttu, soovitades Sulle pädevaimaid mehi linnas. Kas see soovitus ei sobi, vaid loodad foorumist veel pädevamaid leida? Lõpuks saad kotiga soovitusi, kuidas ise tööd teha. Kui see oleks lihtne, möödaminnes ära tehtav, töö, oleks me Su mure juba murdnud.
Tavaliselt ma oma tööd foorumis ei kaitse, seekord pidin aga vajalikuks seda teha. Kui ei ole endas kindel, on parem kohe soovitada paremaid mehi (sama käib ka mõne teise töö kohta, mida saadavad kolleegid linna pealt meie juurde tegema).

Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

Re: Fox amordi hooldus

Postitus Postitas kuga » 25. 06. 2012. 18:13

andresle kirjutas:Olen siis see VP, peksa. Ilmselt nats aega foorumis rippudes saad aru, et ma ei ajanud kurejuttu, soovitades Sulle pädevaimaid mehi linnas. Kas see soovitus ei sobi, vaid loodad foorumist veel pädevamaid leida? Lõpuks saad kotiga soovitusi, kuidas ise tööd teha. Kui see oleks lihtne, möödaminnes ära tehtav, töö, oleks me Su mure juba murdnud.
Tavaliselt ma oma tööd foorumis ei kaitse, seekord pidin aga vajalikuks seda teha. Kui ei ole endas kindel, on parem kohe soovitada paremaid mehi (sama käib ka mõne teise töö kohta, mida saadavad kolleegid linna pealt meie juurde tegema).
Ma ei näe põhjust kedagi peksta, kuna ise olen ostnud selle ratta sellise varustusega ja mul ei ole selle vastu midagi, kui mind mujale saadetakse ja ma sealt ka abi saan, aga kui mu jooksmised on jooksnud liiva ning öeldakse, et mine sinna, kust ratta ostsid on natuke sitt maitse suus. Mul ei ole VP vastu midagi, kuid kui te omavahel koostööd jagate ja teete, siis oleks mõistlik see ka omavahel kokku leppida. Foorumist on abi otsimine seega väikse põhjusega, et leida see, kes suudab antud probleemi minu jaoks lahendada, mitte selleks, et siin kedagi materdada. Vabandan, kui kellegile liiga tegin, aga kõikide müüjate ja hooldajate juurde ei jõua siiski sõita.
Päikest südamesse!
Rauno
Rauno

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Fox amordi hooldus

Postitus Postitas arnea » 25. 06. 2012. 20:47

Aga räägi mis su eesmärk siia postitades oli. Praegu tundub, et sa soovid ühekorraga leida Foxi hooldamises kogenud mehhanikut, soovid, et keegi õpetaks sind Foxi amorti hooldama ja soovid sulle erinevates rattapoodides osaks saanud kohtlemist rahva ette paisata. Need on kõik vastukäivad soovid ja niimoodi ühe postitusega sa küll kõiki kolme ei saavuta. Praegu sa jagad ainult emotsioone Veloplusis kui Fixuses käigust, aga mis diagnoos amordile pandi, mis lahendusi pakuti ja miks need ei sobinud, seda sa ei räägi. Nii sa väga kasulikku nõu ei saa.

Arne

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Fox amordi hooldus

Postitus Postitas mart » 25. 06. 2012. 22:07

arnea kirjutas:Praegu sa jagad ainult emotsioone Veloplusis kui Fixuses käigust, aga mis diagnoos amordile pandi, mis lahendusi pakuti ja miks need ei sobinud, seda sa ei räägi. Nii sa väga kasulikku nõu ei saa.
Arne
Ma saan teemaalgatajast sedamoodi aru, et amordil on ülemistes liuglaagrites loks sees. Mistõttu poed distantseeruvad, kaasaarvatud need, kes foxi müüvad või on kunagi müünud (varuosi ja tõmmitsat lihtsalt pole). Õli ja tihendite vahetus pole mehaanikule keeruline, aga nõuab aega, oskust, õigeid tööristu ja õlisid. Ainuüksi varuosad ise lähevad ca 70€ maksma.Pakun, et kui kunde tuleb poodi:tihendid, saaled ja õli näpus, siis nii mõnigi pood/mehaanik teeks tema foxi korda (ainult saalede tõmmits ja tagasisuruja võib probleeme/tõrksust tekitada).
Lähim reaalne koht, kus ametlikult foxi parandatakse/hooldatakse on Helsingis.

Mulle on fox oma jope, kordi ja kordi teda hooldatud ja upgradetud. Nendega sõidan ise ja teised aastaid.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1117
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Fox amordi hooldus

Postitus Postitas siim_s » 25. 06. 2012. 22:41

Mul vahetati tihendid ja õli Tartus Lõunakeskuse hawaiis ära. Tegeles sellega mehhaanik nimega Siim. Tihendite komplekti tellisin ise Enduroforkseals.com poest.

Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

Re: Fox amordi hooldus

Postitus Postitas kuga » 26. 06. 2012. 07:57

Tänan kõiki teemas osalejaid. Sain abi!
Loodan ka lähipäevil sellele probleemile lahenduse saada. Ma lihtsalt ei teadnud, et amortide hooldus eestis enamusele hooldustele nii palju peavalu valmistab. Ise olen sammuti natuke targemaks saanud, ning foorum on olnud selle jaoks tänuväärne koht.
Sellega võiks selle teema sulgeda.
Parimate soovidega
Rauno
Rauno

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Fox amordi hooldus

Postitus Postitas metslane » 12. 12. 2013. 20:17

Nokkisin ükspäev Foxi õlipadruni molekulideks :) et seal ühte vigastatut tihendit vahetada.Päris huvitav oli.

Vasta

Mine “Hooldus”