Ketaspidurid!

Remont ja hooldus
Vasta
Enrix
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 26. 05. 2012. 11:22

Ketaspidurid!

Postitus Postitas Enrix » 26. 05. 2012. 11:27

Tere! Mul oli jalgrattal selline probleem , et ketaspidurid ei töödanud. Nad ei pidurdanud , ja kui nad seda tegid , jäid na alati kinni.
Mõtlesin siis oma herne ajuga , et on vaja õlitada. Võtsin isa kuurist mingi keti-õli ja lasin juhtmete ( trosside ) ja muude liikuvate osade peale. Siis lasin ma ka Piduri ketta peale , ning piduriklotsi peale. Kui proovin pidurdada , ei jää enam kinni , aga isegi kui pidus põhjas , siis vaid kriuksub , viliseb , aga seisma ei jää. Sain aru , et asi õlis. Proovisin lapiga õli maha saada , aga see oli mingi profesionaalne mootoratta keti õli , ega tule maha. kas keegi palun oskaks soovitada , kuidas ma selle õli maha peseks või saaks?

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Ketaspidurid!

Postitus Postitas mart » 26. 05. 2012. 12:41

Enrix kirjutas:. Proovisin lapiga õli maha saada , aga see oli mingi profesionaalne mootoratta keti õli , ega tule maha. kas keegi palun oskaks soovitada , kuidas ma selle õli maha peseks või saaks?
Toksi otsingusse - klotsid õlised - ja näed, et seda teemat on piisavalt nämmutatud.
Siin üks retsept paljudest:
viewtopic.php?p=224215#p224215
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2372
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Ketaspidurid!

Postitus Postitas MK777 » 26. 05. 2012. 13:40

Selle teema paigaldaks lausa huumori rubriiki :D

Kasutaja avatar
kiilas
Rattur
Postitusi: 85
Liitunud: 10. 08. 2011. 14:22

Re: Ketaspidurid!

Postitus Postitas kiilas » 26. 05. 2012. 20:17

MK777 kirjutas:Selle teema paigaldaks lausa huumori rubriiki :D
Ma kaldun arvama, et mõnel mehel on reede õhtu pikale läinud. :lol:

sannu123
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 04. 01. 2013. 15:20

Re: Ketaspidurid!

Postitus Postitas sannu123 » 06. 01. 2013. 15:18

Enrix kirjutas:Tere! Mul oli jalgrattal selline probleem , et ketaspidurid ei töödanud. Nad ei pidurdanud , ja kui nad seda tegid , jäid na alati kinni.
Mõtlesin siis oma herne ajuga , et on vaja õlitada. Võtsin isa kuurist mingi keti-õli ja lasin juhtmete ( trosside ) ja muude liikuvate osade peale. Siis lasin ma ka Piduri ketta peale , ning piduriklotsi peale. Kui proovin pidurdada , ei jää enam kinni , aga isegi kui pidus põhjas , siis vaid kriuksub , viliseb , aga seisma ei jää. Sain aru , et asi õlis. Proovisin lapiga õli maha saada , aga see oli mingi profesionaalne mootoratta keti õli , ega tule maha. kas keegi palun oskaks soovitada , kuidas ma selle õli maha peseks või saaks?
pakun,et brake cleaneriga (saab igast autotarvikute poest ) peaks midagi maha tulema või siis uued klotsid .

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Ketaspidurid!

Postitus Postitas erikr » 06. 01. 2013. 16:20

Klotsid viska minema ja osta uued. Ära veel pidurisadulasse pane.
Kettad võta maha ja pese korralikult brake cleaneri või millegi muu sobivaga puhtaks.

Kui pidurid kippusid peale jääma, on vaja ilmselt trossid-kõrid ära vahetada
Senise tegevuse järgi usaldaksin sinu asemel selle töö oskajatele.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Vasta

Mine “Hooldus”