Soovitage väikest pumpa

Remont ja hooldus
Vasta
Kasutaja avatar
dnq
Rattur
Postitusi: 180
Liitunud: 16. 09. 2010. 12:26

Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas dnq » 02. 04. 2012. 13:34

Oleks vaja hankida kaasaskantav väike pump, mida siis kummi purunemisel saaks kasutada.
Kasutan presta-tüüpi ventiiliga sisekumme(paljudel pumpadel vist küll mõlemad tüübid toetatud).

Mida võtta, mida jätta? Tahaks, et pump oleks mõnusalt väike, hea kinnitusega raamile(sadulakotti vist küll ükski pump ei mahu?), vastupidav ja mõistlikult funktsioneeriv.
Kas näiteks selline SKS toode võiks olla OK valik http://www.bike-discount.de/shop/k609/a ... ml?mfid=13 ?

Tänud ette.
Glory is earned, not given.

priit908
Rattur
Postitusi: 402
Liitunud: 24. 04. 2006. 16:46

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas priit908 » 02. 04. 2012. 13:56

dnq kirjutas:Oleks vaja hankida kaasaskantav väike pump, mida siis kummi purunemisel saaks kasutada.
Kasutan presta-tüüpi ventiiliga sisekumme(paljudel pumpadel vist küll mõlemad tüübid toetatud).

Mida võtta, mida jätta? Tahaks, et pump oleks mõnusalt väike, hea kinnitusega raamile(sadulakotti vist küll ükski pump ei mahu?), vastupidav ja mõistlikult funktsioneeriv.
Kas näiteks selline SKS toode võiks olla OK valik http://www.bike-discount.de/shop/k609/a ... ml?mfid=13 ?

Tänud ette.
Kui põhitööks on suurem põrandapump olemas ja vajad seda pelgalt vaid kummi purunemise korral, siis hangi CO2 balloon ja ventiil. Endal lendas minipump juba ammu nurka ning senimaani pole balloonide kasutuselevõttu kahetsenud - kiiremat ja lihtsamat viisi pole. Miinuseks on tiheda õhuvajaduse puhul CO2 mahutite ostmise vaev ning sellega kaasnevad püsikulud (mis pole muidugi tapvad) - endal läks eelmise hooajaga 3 ballooni mis teeb kogukuluks ca 5€.

http://www.bike-discount.de/shop/a36471 ... lator.html

+

http://www.bike-discount.de/shop/k606/a ... ieces.html

(leidub ka alternatiive)

Kasutaja avatar
dnq
Rattur
Postitusi: 180
Liitunud: 16. 09. 2010. 12:26

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas dnq » 02. 04. 2012. 14:13

Tänud vastamast!
Olen tegelikult ka sellele variandile põgusalt mõelnud.

Kas 1 balloon = 1 pumpamine või kuidas see vahekord umbes võiks olla?
Plussiks on minu silmis kindlasti "inflatori" väike pikkus(150mm) - peaks sadulakotti ära mahtuma vast küll koos muu vajalikuga.
Glory is earned, not given.

priit908
Rattur
Postitusi: 402
Liitunud: 24. 04. 2006. 16:46

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas priit908 » 02. 04. 2012. 16:04

dnq kirjutas:Tänud vastamast!
Olen tegelikult ka sellele variandile põgusalt mõelnud.

Kas 1 balloon = 1 pumpamine või kuidas see vahekord umbes võiks olla?
Plussiks on minu silmis kindlasti "inflatori" väike pikkus(150mm) - peaks sadulakotti ära mahtuma vast küll koos muu vajalikuga.
Sõltub mida pumpad ja mis rõhku saada tahad. MTB rehvi täidab ära ning MNT puhul saad hädapäraselt liikuma (MNT-ga saad koju lonkida). Mõõtmetelt on väike ning mahub sadulakotti/tagataskusse ja varuballooni jaoks on kaasas raamikinnitus (pudelikorvi alla).

Kasutaja avatar
Rennes
Rattur
Postitusi: 269
Liitunud: 06. 08. 2009. 12:27

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas Rennes » 02. 04. 2012. 16:47

Mul on see viidatud balloonitoode (airchamp). Pole väga rahul. Olen tema abiga küll ühe korra koju saanud, aga etteheiteid siiski on. Esiteks, päästikumehhanism on ikka sajaga p****st. Arusaamatult raske (vb on minu isendi probleem?), kui korra alla vajutad siis jääbki - ei saa doseerida ... See on vist ootuspärane, et kui ainult sutsu tahad lasta siis mõne aja pärast on balloon tühjaks vaikselt imbunud? Ehk siis ikka pauk ja balloon teema reaalselt. Kannan teda küll kaasas, aga plaanin ringi vaadata analoogseid tooteid, ehk on paremaid.
Rennes

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas urmo » 02. 04. 2012. 17:00

CO2 pump on tõesti nii, et doseerida pole seal midagi, pead kogu sisu kasutama kohe pärast ballooni ühendamist. Selle omaduse tõttu ma läksin üle trenni ja võistlusele kaasa võtmiseks CO2 pumba pealt tagasi tavalisele. Praegu on "vaikimisi" lahendus kas tubeless või TL-ready, mille pumpamisvajaduse iseloom koos vahu/lateksiga parandamise korral on pigem mitu korda natuke kui kõik korraga, CO2 balloon seda võimalust ei anna. Lisaks pole CO2 balloon eriti palju kergem kergest minipumbast. Aega läheb küll kauem, aga lõpetatud/koju saab kindla peale.
Zero the Hero

clx
Rattur
Postitusi: 407
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas clx » 02. 04. 2012. 17:10

Ise majandan sellisega: http://www.bicyclebuys.com/pumps/PumpFrame/0119767

Pilt

Kaalub olematud 55g ehk sisuliselt kipub proua seda pidevalt enda huulepulgaks pidama ja kosmeetikakotti toppima. Paradoksaalsel kombel saab ka MNT kummi väikse sebimisega väga okeilt täis. Julgen soovitada küll.

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas serxx » 02. 04. 2012. 17:15

Mina kasutan kõige odavamat BBB pumpa, mille Spordipartnerist sain. Palju ta maksis, ei mäletagi, aga ju ta suht odav oli, muidu poleks ostnud.
Paar korda on vaja olnud seda kasutada ja saab hakkama küll. Muidugi nühkima peab kõvasti, et MTB kumm täis saaks. MNT kummi on jälle teistpidi raske pumbata, kui rõhud vähe suuremaks lähevad.

Oma praktika puhul ütleks, et kõige rohkem tunnen puudust manomeetrist. Kui peaks uue pumba ostma, võtaks sellise, millel manomeeter peal. Mitte et see niiväga oluline oleks, aga ikka parem, kui pidevalt näpuga katsuda. Pealegi kipub näpuga katsudes tavaliselt ikka vähevõitu saama - aga võibolla on see ainult minu probleem.

CO2 pump on ka olemas ja ühekorra isegi kasutanud. Mulle ka see väga ei isu, et üks pauk ja kõik, mingit doseerimisvõimalust pole.

Kasutaja avatar
q
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 12. 09. 2007. 07:39

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas q » 02. 04. 2012. 18:08

serxx kirjutas: MNT kummi on jälle teistpidi raske pumbata, kui rõhud vähe suuremaks lähevad.
Oma praktika puhul ütleks, et kõige rohkem tunnen puudust manomeetrist. Kui peaks uue pumba ostma, võtaks sellise, millel manomeeter peal.
Ise olen kasutanud CrankBrothersi toodangut - http://crankbrothers.com/pumps_pro.php Lühike, manomeetriga ning võimalus kruttida kas suure mahu või suure rõhu pumpamisele. Nühkimist on kõvasti, aga seda raha ei kahetse kuskilt otsast mida sinna alla sai magama pandud. Kui, siis võibolla ostaks PPP variandi asemel PPA, see 6cm lisapikkust pumpamisel on kindlasti abiks.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3620
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas Kuldar » 02. 04. 2012. 18:34

pole vaja CO2 püsse siin materdada, elav legend SKS Airgun http://www.neuvationcycling.com/product ... 4167-1.htm on pauguvaba, laseb sussutada vastavalt vajadusele ja vilumusele. Lisaks saab suurt ballooni kasutada 2.25 kummi jaoks. Tagasiteed mingi tokiga võimlemise juurde enam ei näe.
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas erikr » 02. 04. 2012. 18:37

Kuldar kirjutas:pole vaja CO2 püsse siin materdada, elav legend SKS Airgun http://www.neuvationcycling.com/product ... 4167-1.htm on pauguvaba, laseb sussutada vastavalt vajadusele ja vilumusele. Lisaks saab suurt ballooni kasutada 2.25 kummi jaoks. Tagasiteed mingi tokiga võimlemise juurde enam ei näe.
+1 (y)
Mul mingi 7-8 aastat vana Zefal, allub ka igati minu tahtele.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

teisik
Rattur
Postitusi: 107
Liitunud: 06. 05. 2009. 09:54

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas teisik » 05. 04. 2012. 12:30

Kui nüüd pumpade juurde tagasi tulla siis eelmine suvi õnnestus mul ühest teatud Concept store poest selline saada - http://www.specialized.com/ca/en/bc/SBC ... spid=64445 . Toimiba ka peale talvehooaega ja mudapesu väga hästi.

Kasutaja avatar
p666nn
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 16. 05. 2007. 07:40

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas p666nn » 19. 04. 2012. 10:24

Parim presta ventiilile mõeldud pump, mida mina näinud olen, on see Lezyne:
http://www.wiggle.co.uk/lezyne-road-dri ... -abs-pump/

keerad vooliku ventiili otsa kinni, teise otsa pumba külge ja lükkad kenasti 11 bar kummi sisse. Puudub oht ventiili kõveraks väänamiseks ja ka raami kinnitus on väga soliidne.

Sellest olemas ka odavam versioon, mis küll nii kõrget rõhku ei luba:
http://www.wiggle.co.uk/lezyne-pressure ... ump-small/

Ise kasutan seda Blackburni:
http://www.bicyclebuys.com/pumps/PumpFrame/0100214PART

Tegemist on väga väikese ja kerge pumbaga, millel ometi alumiiniumist igati tugev konstruktsioon, mis lubab ka kuni 11 bar rõhku kummi sisse lüüa.

arnea
Rattur
Postitusi: 1223
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas arnea » 19. 04. 2012. 12:02

Tahtsin ka Lezyne pumpadest kirjutada. Endal on vanakooli vene rattapumba stiilis aparaat: http://www.lezyne.com/hand-pumps#panel-15

See manomeeter ei ole hea. Tekitab pumpamisel tuntavat takistust, ei ole liiga täpne ja nüüd kolmandal talvel on mõranenud ja ei näita üldse suurt midagi. Kui välimusest hoolid, siis pumpa raami külge panna ei saa. See kaunis poleeritud alumiinium on kohe ära taotud.

Aga voolikusüsteem on hea. Seda on teistel tootjatel ka näha, näiteks Topeakil oli voolikuga pumpade sari tekkinud. Kõige pisem voolikuga Lezyne mahub tõenäoliselt ka suuremasse sadulakotti.

Arne

reinpoldk
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 05. 10. 2007. 13:41

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas reinpoldk » 20. 04. 2012. 07:08

Mina kasutan PRO CO2 pumpa: http://www.pro-bikegear.nl/publish/cont ... 20775.html

Ülirahul. Enne seda oli SKS ka ballooniga pump, aga sellega ma üleliia sõbraks ei saanud, aga oma töö tegi ära (kadus lihtsalt taskust ära, muidu kasutaks vist siiani).

See jutt, et maantee kumm läheb nibin-nabin täis, ei vasta kuskilt otsast tõele. Selle tulemusena lasin ma kummi peaaegu katki :) (No nii hull ei olnud, aga kumm oli nii täis, kui sai).

Lisaks on sellel lollikindel doseerimine ja saad pumpamise isegi vahepeal katkestada ja kummi üle kontrollida ja pumpamist jätkata.

Kui keegi küsib, kumba või mida valida, siis minu järgmine valik oleks ka PRO pump - pisike ja töökindel, mida muud sul kodust väljas vaja on?

rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas rainerhq » 20. 04. 2012. 07:34

Mul nii kaasaskantav pump kui ka põrandapump Lezyne omad - kindlasti üks parimaid oste.
"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas rai66 » 20. 04. 2012. 08:50

http://www.hobisport.ee/Tooriistad-hool ... p-Pro.html
MNT rattal on selline kaasas ja olen rahul. Sadulakotis on lisaballoon, kuid siiani on piisanud ühest.

Kasutaja avatar
Ristikhein
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 24. 02. 2009. 13:11

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas Ristikhein » 22. 06. 2013. 12:00

Ise kasutan kahte pumpa, üks kodus suur ja manomeetriga (Topeak JoeBlow Ace) ja teine mida vahepeal kaasas kannan (Mini Morph), sõidan peamiselt hübriidrattaga aga ka maante rattaga, kodus saan alati täpse rõhu sisse panna, aga tee peal ajab asja ära selline väike pump. Miks ma sellise valisin ? Sest sellel on voolik ja tänu sellele mugav pumbata, ventiili juurest ka kunagi õhukumm katki ei lähe.

Kunagi ostsin selle väikse pumba matkarattale, sest sinna oli seda rohkem vaja. Kuid soovitan koju osta manomeetriga normaalne pump, kuigi jah umbes saab ka pumbata.
Vabasõitja... Pilt ... ja olen õnnelik http://www.facebook.com/Priit.Kanguri.Looming

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Soovitage väikest pumpa keermega balloonile

Postitus Postitas Raix » 16. 09. 2013. 17:10

Ehk siis küsimus, mis pumpa soovitate keermega CO2 ballooni jaoks? Karmeni mainitud PRO? Mul hetkel teine või kolmas SKS kasutusel, kuid ka pole väga sõbraks saanud- pole väga tihe, poolik balloon on ikka kiirelt tühi. Või ongi mõttetu enamat loota?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Soovitage väikest pumpa keermega balloonile

Postitus Postitas erikr » 16. 09. 2013. 21:07

Raix kirjutas:Ehk siis küsimus, mis pumpa soovitate keermega CO2 ballooni jaoks? Karmeni mainitud PRO? Mul hetkel teine või kolmas SKS kasutusel, kuid ka pole väga sõbraks saanud- pole väga tihe, poolik balloon on ikka kiirelt tühi. Või ongi mõttetu enamat loota?
http://lezyne.com/en/products/co2-syste ... -drive-co2
http://www.bike24.com/1.php?content=8;n ... 71;mid=196

Mu eelpoolkiidetud Zefali tihendid väsisid aastatega ära. Kevadel soetasin ülal lingitud asjanduse.
Endal pole vaja veel läinud, aga 5-6 hädalist olen sellega aidanud, neist 3 selleaastasel Rõuge tuuril.
Neist omakorda kaks hädalist olid juba jupp aega nugistanud mingi pumbaga ja tulutult. Üks vend väitis,
et on juba veerand tundi pumbaga jamanud. 20 sekundiga sain tüübi ratta sõidukorda.
Ma ei oska ühtegi halba sõna öelda. Hea väike, toimib nagu ette nähtud, mugav ja lihtne kasutada

Päästik hoiab rõhku "pooliku" ballooniga küll paar päeva.
Kuigi ma ei tea, milleks seda "poolikut" plaanitsetakse kasutada.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

vidrikjupiter
Rattur
Postitusi: 233
Liitunud: 14. 12. 2010. 10:00

Re: Soovitage väikest pumpa keermega balloonile

Postitus Postitas vidrikjupiter » 17. 09. 2013. 10:31

Raix kirjutas:Ehk siis küsimus, mis pumpa soovitate keermega CO2 ballooni jaoks? Karmeni mainitud PRO? Mul hetkel teine või kolmas SKS kasutusel, kuid ka pole väga sõbraks saanud- pole väga tihe, poolik balloon on ikka kiirelt tühi. Või ongi mõttetu enamat loota?
Minu poolt +1 Karmeni mainitud PRO-le. Hea väike ja saab vastavalt soovile doseerida. Saab hakkama ka MNT-kummiga. Üks poolik balloon vedeles mul sadulakotis ikka kuid ja sealt tuli pärast ikka üht-teist veel välja ka.

Maidor
Rattur
Postitusi: 247
Liitunud: 09. 11. 2013. 21:16

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas Maidor » 14. 11. 2013. 21:56

Kas need kuni 5eur pumbad on siis ainult sooja tegemiseks ja mitte pumpamiseks? Kuigi kummidega pole kunagi probleeme teel esinenud, mõtlen ikka pumba ostule ja 30.- välja käia ei raatsiks.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas erikr » 14. 11. 2013. 22:02

Maidor kirjutas:Kas need kuni 5eur pumbad on siis ainult sooja tegemiseks ja mitte pumpamiseks? Kuigi kummidega pole kunagi probleeme teel esinenud, mõtlen ikka pumba ostule ja 30.- välja käia ei raatsiks.
Mina ei tea, palju need naha märjaks saamise pumbad maksavad, millega ei saa inimesed kummi pumbatud. Aga minu poolt lingitud ca 20 EUR Lezyne + balloon on igal kasutuskorral tulemuslikult toiminud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas hall kass » 17. 11. 2013. 22:47

MTB ja linnarataste kummid saab odava pulgaga täis. Kuid konstruktsioon on nõrgapoolne ja osadel pumpadel kolvi tihend pelgab miinuskraade. Parim on sel juhul vooliku ja jalatoega nõuka-aegne pump (y)

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas mart » 18. 11. 2013. 10:58

hall kass kirjutas: Parim on sel juhul vooliku ja jalatoega nõuka-aegne pump (y)
Ja selle pumba pistad sõites tagataskusse ning näed välja nagu Quasimodo.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Road 2
Rattur
Postitusi: 434
Liitunud: 24. 02. 2009. 10:54

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas Road 2 » 18. 11. 2013. 16:44

mart kirjutas:Ja selle pumba pistad sõites tagataskusse ning näed välja nagu Quasimodo.
Olid vanasti ka lahtitõmmatava jalatoe ja sisse käiva voolikuga lühikesed pumbad. Ehk mõtles Hall kass seda?

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas mart » 18. 11. 2013. 23:45

Road 2 kirjutas:
mart kirjutas:Ja selle pumba pistad sõites tagataskusse ning näed välja nagu Quasimodo.
Olid vanasti ka lahtitõmmatava jalatoe ja sisse käiva voolikuga lühikesed pumbad. Ehk mõtles Hall kass seda?
Vaevalt, et ta sovjetiaegset mopeedi ja mootorratta pumpa mõtles. Ikka seda ehtsat:
Pilt
Ise kah kannan seda kompaktset pumpa tagataskus nailonjope all. Kui sebrale jõuan, lasen nigu vihmavarju jope all lahti ja kõik autojuhid lasevad kaastundlikult küüraka üle tee. Siis vajutan pumba jälle kokku ja jätkan kihutamist.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas hall kass » 19. 11. 2013. 00:01

mart kirjutas:
hall kass kirjutas: Parim on sel juhul vooliku ja jalatoega nõuka-aegne pump (y)
Ja selle pumba pistad sõites tagataskusse ning näed välja nagu Quasimodo.
Või pistad selle vöö vahele... pätid arvavad, et see on mingi nui, ja ehk ei tule suitsu küsima :)

Noh, jalgrattapump nagu vene ajal ikka, ainult et voolikuauk asus küljel ja pumbal oli allakeeratav jäigast vardast painutatud jalatugi. Mugav - toetad otsa maha, keerad jalatoe välja, voolik ventiilile ja anna aga minna. Seljakotti või raami külge saab kenasti panna.

Otsal asuva voolikuauguga pumpadest tegid Tartu Hiinalinna venelased "hernepüsse". Vooliku asemele installeeriti mingit sorti otsik, kuhu pandi igasuguseid "kividega" marju.
Sellest pihtasaamine paari meetri pealt oli valus ja jättis nahale punase jälje (n)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas erikr » 19. 11. 2013. 08:19

Mart, Su seekordne fantaasia on veidi laperdama läinud.
Sinu vanuseklassis peaks kohe ette lööma Halli Kassi nimetatud nõukaaegne pööratava jalatoega jalgrattapump. Maksis vist 1.60. Või oli siis 2.30. Oli parim, mida tol ajal saada oli. Lühike ta muidugi polnud, selles Hall Kass eksib. Taskussepanekuks ei kõlba.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

knotter
Rattur
Postitusi: 117
Liitunud: 27. 08. 2008. 09:32

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas knotter » 21. 11. 2013. 09:18

Sai ka muretsetud airchamp pro co2 vidin-ilus väike asjake aind et õhku ei pea kui pikemaks ajaks laadida ballooniga.Kas on nüüd minus viga ,et ei keeranud seda piisavalt kõvasti kinni,teisalt kui liiga kõvasti keerata siis ei tööta enam lukusti ja päästik nagu peaks,või on midagi vidinalt puudu?Kas ei peaks kummitihend olema ballooni ja vidina kokkupuute pinna vahel?-Sest kunagine kartus et osavamad hakkavad õhu müümise eest ka teenima on nii naljakas kui see ka pole teoks saand tänapäeval-ja üks kummitäis paar euri on ikkagi kerge röövimine küll ja ei tahaks enda lõbustamiseks rohkem raha tuulde lasta.

kalev
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas kalev » 21. 11. 2013. 10:00

Airchamp ongi prügi, millele ka antud teema raames Rennes oma postituses viitas. Endal õnnestus see järgmine päev peale ostmist ümber vahetada Airguni vastu. Juhtus see muidugi aastaid tagasi.

Aga muidu pumbateemast, siis Lezyne Road Drive on suht koht ainuke, mis tegelikult ka kriitikat kannatab. Saab kenasti ka maantee kummi täis pumbatud ning vooliku kasutamine annab võimaluse väsinuna teeservas mõnevõrra kätt väristada ilma, et õhku raisku läheks. Lühem mudel peaks olema piisavalt kerge ja mahtuma igale poole.

Ainuke miinus on hind, kuid kes otsib see leiab ka soodsamalt.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3620
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas Kuldar » 21. 11. 2013. 10:16

knotter kirjutas:Sai ka muretsetud airchamp pro co2 vidin-ilus väike asjake aind et õhku ei pea kui pikemaks ajaks laadida ballooniga.Kas on nüüd minus viga ,et ei keeranud seda piisavalt kõvasti kinni,teisalt kui liiga kõvasti keerata siis ei tööta enam lukusti ja päästik nagu peaks,või on midagi vidinalt puudu?Kas ei peaks kummitihend olema ballooni ja vidina kokkupuute pinna vahel?
ma võib-olla ei saa aru, mida sa "laadimise" all silmas pead aga, vabandan seksistliku termini pärast - kui sa balloonil tselka läbi murrad, siis stand by rezhiimil loomulikult suruõhk pihkub sealt läbi tunduvalt varem kui sa oskaksid oodata.
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4466
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas riho » 21. 11. 2013. 11:44

kalev kirjutas:Airchamp ongi prügi, millele ka antud teema raames Rennes oma postituses viitas. Endal õnnestus see järgmine päev peale ostmist ümber vahetada Airguni vastu. Juhtus see muidugi aastaid tagasi.
Teine kogemus Airchampi osas. Kasutan seda pumpa ca 5 aastat. Probleeme ei ole olnud, rehvid olen täis saanud ja suutnud ka balloonis olevat õhku doseerida. Olen ka selle, mis minul ballooni üle jäi saanud kaasvõistlejale rehvi pumbata.

Kui midagi olen balloonist välja lasknud, siis pärast seda vahetan ballooni kohe ära. Loota, et pool sutsu kolm kuud seal vastu peab on naiivne.

knotter
Rattur
Postitusi: 117
Liitunud: 27. 08. 2008. 09:32

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas knotter » 21. 11. 2013. 12:22

Tänud vastajaile -vähemalt siis airchampi osas asi selge ,et seade kasutatav vahetult peale ballooni selka läbistamist-stand by nupp tundub muidugi üleliigne sellisel juhul-võibolla keegi on sellele ikkagi mõtte leidnud seadet täiustades kummi või vaht tihendiga,ja kauaks siis see õhk sinna püsima jääb ?

kalev
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas kalev » 21. 11. 2013. 12:31

riho kirjutas:
kalev kirjutas:Airchamp ongi prügi, millele ka antud teema raames Rennes oma postituses viitas. Endal õnnestus see järgmine päev peale ostmist ümber vahetada Airguni vastu. Juhtus see muidugi aastaid tagasi.
Teine kogemus Airchampi osas. Kasutan seda pumpa ca 5 aastat. Probleeme ei ole olnud, rehvid olen täis saanud ja suutnud ka balloonis olevat õhku doseerida. Olen ka selle, mis minul ballooni üle jäi saanud kaasvõistlejale rehvi pumbata.

Kui midagi olen balloonist välja lasknud, siis pärast seda vahetan ballooni kohe ära. Loota, et pool sutsu kolm kuud seal vastu peab on naiivne.
Ma loodan, et su kogemus ja arvamus on erapooletu ja vastab tegelikkusele, mitte ei ürita omal poes müüdavat kuidagi heas valguses näidata.:)

Võibolla see edasi arendatud mudel ehk töötab tõesti natuke paremini. Aga varasemad kogemused (ka muude SKS toodetega) näitavad, et neil nii mõnigi asi ei tööta kaugeltki nii nagu peaks. Ja kolmest kuust pole vähemalt mina midagi rääkinud. Kui ma ikka järgmine päev antut toote poodi tagasi viin, siis võib üsna lihtsalt järeldada, et see poolik suts kadus eelneval õhtul katsetamistel hetkega... Proovitud sai mitut ballooni (SKS'i enda omasid) ja mõistagi kontrollitud kogu kupatust, et midagi valesti poleks.

Kuna ma pole ka ainuke, siis milleks sama reha otsa astuda selle asemel, et võtta kohe õige asi?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas KaupoR » 21. 11. 2013. 12:37

Mina kinnitan Riho kogemust. Oman mitu-setu aaastat tagasi ostetud Airchamp püstolit (vanem mudel, selline). Balloni panen sisse tagurpidi, siis ei pea midagi läbistama. Kui vaja, keeran lahti, panen ballooni sisse õiget pidi, keeran kokku, avan päästiku lukust, ühendan ventiiliga ja vajutan. Ei mingit jama. Kui päästikule enam ei vajuta, siis ka CO2 (õhku pole õige öelda) enam peale ei jookse. Olen unustanud ka pooliku balloni püstolisse, paar päeva hiljem tuli sealt veel korralik pauk CO2 välja. Seega mõne päeva hoiab ikka sees ka.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3620
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas Kuldar » 21. 11. 2013. 18:29

KaupoR kirjutas: CO2 (õhku pole õige öelda)
just,
CO2 on tänuväärt gaas seetõttu, et laseb toatemperatuuril ennast maksimaalselt kokku pakkida ja 60 bari juures veeldub. Seega formaalselt pole ka pettunud foorumikasutaja knotterile ilgelt kallist õhku müüdud kuna CO2 on balloonis vedelas olekus.

Tehnoloogia on väidetavalt palju odavam kui tavalise nö. atmosfääriõhu kokkusurumine sama vajamineva koguse juures. See sunnik jääb ikka gaasilisse olekusse, seega peab pudel olema tunduvalt suurem ja paksema seinaga, vist tarbetu lisada et raskem ja ebamugavam.
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas erikr » 21. 11. 2013. 22:30

riho kirjutas: Kui midagi olen balloonist välja lasknud, siis pärast seda vahetan ballooni kohe ära. Loota, et pool sutsu kolm kuud seal vastu peab on naiivne.
(y)
Sama siin. Kolme kuud pole proovinud.
Minu Lezyne hoidis küll paar nädalat seda, mis KristjanS tagakummist Männikul nightridel üle jäi. Tuli ühel hetkel meelde, et ai jah, mul püssi küljes vist tühjaks lastud balloon, ununes peale sõitu vahetamata, peaks ikka ära vahetama. Tulemuseks oli korralik pauk ja püssist eraldunud balloonitihend. Teadlikult ei hoia kunagi poolikut sahmakat ega tassi seda kaasas.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4466
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas riho » 21. 11. 2013. 23:14

kalev kirjutas:Ma loodan, et su kogemus ja arvamus on erapooletu ja vastab tegelikkusele, mitte ei ürita omal poes müüdavat kuidagi heas valguses näidata.:)
Nii madalale ma ei lasku iial, et sitast tehtud pätsi sepiku pähe maha müüa ja siis veel pikantset lõhna ning tugevat järelmaitset kiita. ERITI veel poe pidajana.

Kuna jutt läks väga ühte väravasse siis tõin ka teise vaate siia kõrvale. Ainuke negatiivne kogemus Airchampiga oligi esimene kord, kui keerasin kohe balloonil selka puruks, sõitsin 3 kuud pump ratta küljes ja siis proovisin kummi pumbata. Sellel hetkel tõesti ei tulnud balloonist enam ühtegi piuksu. Edasi on pump ennast ilusti üleval pidanud.

knotter
Rattur
Postitusi: 117
Liitunud: 27. 08. 2008. 09:32

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas knotter » 22. 11. 2013. 08:55

Kuldar kirjutas:
KaupoR kirjutas: CO2 (õhku pole õige öelda)
just,
CO2 on tänuväärt gaas seetõttu, et laseb toatemperatuuril ennast maksimaalselt kokku pakkida ja 60 bari juures veeldub. Seega formaalselt pole ka pettunud foorumikasutaja knotterile ilgelt kallist õhku müüdud kuna CO2 on balloonis vedelas olekus.

Tehnoloogia on väidetavalt palju odavam kui tavalise nö. atmosfääriõhu kokkusurumine sama vajamineva koguse juures. See sunnik jääb ikka gaasilisse olekusse, seega peab pudel olema tunduvalt suurem ja paksema seinaga, vist tarbetu lisada et raskem ja ebamugavam.
Päästsid mu kinnismõtteist ja ei saa me hakkama ilma Mendelejevita ,samas küsimus jääb palju CO2 tegelik turuväärtus on-aga jah need teise foorumi teemad.

arnea
Rattur
Postitusi: 1223
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas arnea » 20. 07. 2014. 18:53

erikr kirjutas:
riho kirjutas: Kui midagi olen balloonist välja lasknud, siis pärast seda vahetan ballooni kohe ära. Loota, et pool sutsu kolm kuud seal vastu peab on naiivne.
(y)
Sama siin. Kolme kuud pole proovinud.
Minu Lezyne hoidis küll paar nädalat seda, mis KristjanS tagakummist Männikul nightridel üle jäi. Tuli ühel hetkel meelde, et ai jah, mul püssi küljes vist tühjaks lastud balloon, ununes peale sõitu vahetamata, peaks ikka ära vahetama. Tulemuseks oli korralik pauk ja püssist eraldunud balloonitihend. Teadlikult ei hoia kunagi poolikut sahmakat ega tassi seda kaasas.
Proovisin kolme kuud. Soetasin kevadel Lezyne Trigger Drive'i ja kohe esimesel kolmapäevakul läks seda ka vaja. Allesjäänud surts on siiamaani balloonis alles. Trigger Drive tundub väga hästi tehtud jubin olevat.

arnea
Rattur
Postitusi: 1223
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Soovitage väikest pumpa

Postitus Postitas arnea » 11. 04. 2015. 20:23

Lasin täna selle aasta tagasi avatud ballooni tühjaks.

Vasta

Mine “Hooldus”