Kummiheeblid

Remont ja hooldus
Vasta
Kasutaja avatar
Matkaja
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 09. 09. 2003. 08:46

Kummiheeblid

Postitus Postitas Matkaja » 31. 03. 2004. 09:34

Soovitage tugevaid kummiheebleid. Omal siiani kasutuses olnud ühed plastikust, nime ei mäleta peast. Uuest peast olid normaalsed, aga nüüd ära väsind - painduvad läbi. Rattal all Ritchey veljed ja nendele kummi peale ajamine, maha võtmine on ikka töö. Korralike heebleid oleks hädasti vaja. Metallist ei taha, pidavat velge lõhkuma.

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 31. 03. 2004. 09:46

Mingitel mudelitel on plastiku sees veel eraldi metallist tugevdus, aga peamine on see, et heeblil ei oleks liialt teravaid ääri. MTBga pole probleem, aga MNT rattal tükib õhukumm ikka väga kergelt sinna heebli ja pöia vahele jääma. Minu jaoks on aga arusaamatu see, et ratta diameeter võib erinevatel ratastel nii palju erineda. Enda MTBl pean speedmaxi ikka korralikult peale venitama, aga sõbra odavamale rattale võin mõlemad ääred korraga peale tõmmata ja ilma heeblita. Talle ei julgekski oma WTB 2.1 peale panna, sest selle võib kurves põia pealt maha sõita.
- Väntan visaduse levialas -

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Kummiheeblid

Postitus Postitas mart » 31. 03. 2004. 09:52

Matkaja kirjutas:Soovitage tugevaid kummiheebleid. Metallist ei taha, pidavat velge lõhkuma.
Multiriist, koos heeblitega, 190.-:
http://www.author.ee/lisavarustus.htm?id=60000007
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 31. 03. 2004. 10:01

kasutan kolmandat aastat mingeid velospetsist ostetud heebleid. siiani ok. velo+ on isegi Park Tooli omasid, millel justkui nimi peaks kvaliteedi garanteerima. käi poodides ja küsi väänata.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Ruuno
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 24. 07. 2003. 14:28

Postitus Postitas Ruuno » 31. 03. 2004. 10:05

Mul olid ühed punasest plastikust noname ei tea kust ostetud heeblid. Kodus jahedas keldris sain paar korda kummid vahetatud, kuid matkal olles kuumaga(35 kraadi) muutusid hapraks :shock: ja murdusid väga kergelt. Nüüd on aastajagu olnud Treki omad, tunduvad paremast materjalist.
Spordin oma lõbuks!!!

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Re: Kummiheeblid

Postitus Postitas margo » 31. 03. 2004. 10:13

mart kirjutas: Multiriist, koos heeblitega, 190.-:
http://www.author.ee/lisavarustus.htm?id=60000007
Ei-ei, mitte ainult seda. Oman sellist ning esimesel kasutusel murdus see kuuskantide küljes olev pool ära. Hiljem asja ehitust uurides selgus, et see pool ei saagi vastu pidada, kuna sinna on tehtud silmusvõtmete paremaks asetuseks süvend sisse, mis aga nõrgestab nimetatud heebli tugevust oluliselt.
See multituul muidu ka üks paras mänguasi mu meelest. Eriti jõudu ei saa rakendada, liiga väike.

Kasutaja avatar
Matkaja
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 09. 09. 2003. 08:46

Re: Kummiheeblid

Postitus Postitas Matkaja » 31. 03. 2004. 11:36

Multiriist, koos heeblitega, 190.-:
http://www.author.ee/lisavarustus.htm?id=60000007

Selline variant ei sobi olenemata kvaliteedist. Olema peaks kolm heeblit komplektis.

Ruuno
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 24. 07. 2003. 14:28

Postitus Postitas Ruuno » 31. 03. 2004. 11:43

See minu pakutud 3-ne Treki komplekt oli Rademaris ~50 kr.
Spordin oma lõbuks!!!

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Re: Kummiheeblid

Postitus Postitas profit4 » 31. 03. 2004. 11:45

Matkaja kirjutas:Multiriist, koos heeblitega, 190.-:
http://www.author.ee/lisavarustus.htm?id=60000007

Selline variant ei sobi olenemata kvaliteedist. Olema peaks kolm heeblit komplektis.
No mina nt ei ole kunagi kasutanud 3 heebleid, ja üldse kummiheebleid kasutan harva, saadud hakkama ilma enamus ajast, :roll:
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kummiheeblid

Postitus Postitas erikr » 31. 03. 2004. 11:51

profit4 kirjutas: No mina nt ei ole kunagi kasutanud 3 heebleid, ja üldse kummiheebleid kasutan harva, saadud hakkama ilma enamus ajast, :roll:
siis on sul vedanud. nokkija cityrunner 1,5 traatservaga oli võimatu mu mingitele pöidadele panna ilma 2 heeblita ja samuti maha saada. talvejooksudel on mul ees ja taga erinevad pöiad ja tihkemad kummid käivad suhteliselt erinevad. internetis on kirjutatud pikki stoorisid selle kohta, et tegelikult ei suuda või ei taha valmistajad mõõtudest kinni pidada.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Re: Kummiheeblid

Postitus Postitas profit4 » 31. 03. 2004. 12:04

erikr kirjutas:
profit4 kirjutas: No mina nt ei ole kunagi kasutanud 3 heebleid, ja üldse kummiheebleid kasutan harva, saadud hakkama ilma enamus ajast, :roll:
siis on sul vedanud. nokkija cityrunner 1,5 traatservaga oli võimatu mu mingitele pöidadele panna ilma 2 heeblita ja samuti maha saada. talvejooksudel on mul ees ja taga erinevad pöiad ja tihkemad kummid käivad suhteliselt erinevad. internetis on kirjutatud pikki stoorisid selle kohta, et tegelikult ei suuda või ei taha valmistajad mõõtudest kinni pidada.
selles osas on sul õigus, mis puudutab traatservaga 1,0 või 1,5 mõõduga slick kummide peale panekut, neid on tõeline kepp peale panna :?, kevlar äärega kummidega on täiesti probleemi vaba üritus
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Kummiheeblid

Postitus Postitas mart » 31. 03. 2004. 13:26

profit4 kirjutas: mis puudutab traatservaga kummide peale panekut
Pole veel ühtki kummi kohanud, mis kahe roostevaba vene supilusikaga ning sisse seebitatud randiga peale ei läheks. Seebitad kummirandi ja kasutad lusikate käepidemeid. Rekord on: 584 mm kumm sai pandud 587mm pöiale.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2466
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 31. 03. 2004. 15:16

Kõik kummid saab peale/maha käsitsi. Lihtsalt tuleb kumm pöia peal õigesse asendisse panna. Mul on endal Mavic X221 ja nendele saan isegi Tom Slicki 1.0 (traadiga!) käsitsi peale.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 31. 03. 2004. 15:32

AndreK kirjutas:Kõik kummid saab peale/maha käsitsi. Lihtsalt tuleb kumm pöia peal õigesse asendisse panna. Mul on endal Mavic X221 ja nendele saan isegi Tom Slicki 1.0 (traadiga!) käsitsi peale.
vaidlen kõva häälega vastu. sul on lihtsalt vedanud pöia/kummi kombinatsiooniga.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Postitus Postitas margo » 31. 03. 2004. 16:28

AndreK kirjutas:Kõik kummid saab peale/maha käsitsi. Lihtsalt tuleb kumm pöia peal õigesse asendisse panna. Mul on endal Mavic X221 ja nendele saan isegi Tom Slicki 1.0 (traadiga!) käsitsi peale.
Aga kuidas maha saamisega lood on? :wink:

Endal täpselt sama kombinatsioon ja käega peale on õnnestunud panna ühel korral. Mida rohkem kummi peale-maha kookida, seda lihtsamini hakkab ju käima.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 31. 03. 2004. 18:00

erikr kirjutas:
AndreK kirjutas:Kõik kummid saab peale/maha käsitsi. Lihtsalt tuleb kumm pöia peal õigesse asendisse panna. Mul on endal Mavic X221 ja nendele saan isegi Tom Slicki 1.0 (traadiga!) käsitsi peale.
vaidlen kõva häälega vastu. sul on lihtsalt vedanud pöia/kummi kombinatsiooniga.
jup.nii on.ntx topelt pöiale lähebki kumm enamasti raskemalt peale kuitavalisele odavale juustule.ise aga kasutan ka velospetsist ostetud heebleid mis kestavad juba aastaid-musta värvi miskised nõuneimid :D
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
Matkaja
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 09. 09. 2003. 08:46

Postitus Postitas Matkaja » 31. 03. 2004. 19:59

erikr kirjutas:kasutan kolmandat aastat mingeid velospetsist ostetud heebleid. siiani ok. velo+ on isegi Park Tooli omasid, millel justkui nimi peaks kvaliteedi garanteerima. käi poodides ja küsi väänata.
Õhtul koju jõudes vaatasin kohe üle, mis firma toodang on ja oh imet ongi Park Tool TL-1C :o . Seega kas need heeblid on lihtsalt kehvad või on vajaminev väänamise jõud liiga suur. Huvitav, kas need TL-2C on tugevama konstruktsiooniga või mitte. V+-is olevat pilti vaadates ei tohiks nagu tugevam olema :? . Ise ei ole Tallinna inimene ja ei satu tihti sinna rattapoodidesse.

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 31. 03. 2004. 21:50

minu esimene 3ne heeblikomplekt hävis esimese õhtuga, tootjat ei mäleta, kuid nood olid liiga rabedad. teine komplekt (vist Park Tools) on juba aastaid mind teeninud, õigemini üks neist, sest ülejäänud 2tk olen lihtsalt kaotanud ja olen ka täiesti kindel, et pole olemas pöia/kummi kobineishenit, mida ühe norm. heebliga maha/peale ei saaks :)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 31. 03. 2004. 22:10

Mul juba mitu aastat kasutuses TREK'i kolmik heeblid. Ei kujuta ette mida peaks tegema, et need puruneks. Käivad veel üksteise külge kokku nii, et ruumi võtavad min. Ja heebli teises otsas on selline aas, mille abil saab heebli montaazi ajal kodara taha toetada.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 31. 03. 2004. 22:38

Mati kirjutas:Mul juba mitu aastat kasutuses TREK'i kolmik heeblid. Ei kujuta ette mida peaks tegema, et need puruneks. Käivad veel üksteise külge kokku nii, et ruumi võtavad min. Ja heebli teises otsas on selline aas, mille abil saab heebli montaazi ajal kodara taha toetada.
küllaltki klassikaline komplekt. aga milleks on seda aasa kodara taha toetada :?: kas selleks, et võtta järgmine heebel ja teha sedasama? täiesti mõttetu, sest nii väheneb veelgi võimalus rasket varianti maha saada, kuna nn. vahe liigselt veelgi tiheneb. proovi teinekord lihtsalt täitsa tühi kumm servaga pöia tsentrisse lükata (näpuga) ja seejärel ajada heebli sobiv serv kummi serva taha, seejärel tõstad kummi ühe randi pöia äärele, ühe käe pöidlaga fikseerid asendi, võtad heebli teises käes "jõuasendisse" ja lükkad toore jõuga endast eemalduvas suunas... ja ongi kogu lugu :lol: :lol: :lol:

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 31. 03. 2004. 22:55

Mul on HE-st ostetud kummiheeblite komplekt XH0424. Maksis 30kr ja 3tk komplektis. Punast värvi. Olen mõned korrad kasutanud ja tunduvad OK.

Viimatine R TS1.4 M X221 otsa paigaldamine oli küll tülikas - võib olla vähese harjutamise viga.

Sõber olla oma Merida multitööriista heebli ära murdnud! No comments.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 31. 03. 2004. 23:24

maxspeed kirjutas:
Mati kirjutas:... Ja heebli teises otsas on selline aas, mille abil saab heebli montaazi ajal kodara taha toetada.
...aga milleks on seda aasa kodara taha toetada :?: kas selleks, et võtta järgmine heebel ja teha sedasama? täiesti mõttetu, sest nii väheneb veelgi võimalus rasket varianti maha saada, kuna nn. vahe liigselt veelgi tiheneb...
eks see heebli kasutus ole aastatega suht selgeks saand. harjumuse asi kuda keegi midagi kasutab. seni olen kõik kummid erinevatele pöidadele peale ja maha saand. ei näe põhjust teisiti toimida. mõni sööb lusikaga mõni kahvliga. aga neid lihtsaid heebleid soovitan siiski soojalt.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

kalev
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Postitus Postitas kalev » 31. 03. 2004. 23:38

Annaks ka oma hääle Treki heeblitele. Ei ole nendega veel kunagi mingeid probleeme olnud. Kasutan nagu Matigi seda kodara aasa, toimib kenasti. :)

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3946
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 01. 04. 2004. 00:40

Siinpool Schwalbe sinised heeblid - 3tk, käivad kokku, aasaga, 34gr.
Rahul.

Lüliti
Rattur
Postitusi: 124
Liitunud: 02. 05. 2003. 14:51

Postitus Postitas Lüliti » 01. 04. 2004. 06:18

Treki heeblid on mul ka. Eelmised olid mingid suvalised ja nägid juba nõrgad välja, nii et ära nad murdusidki. Treki omad on ikka tunduvalt asjalikumad.

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 01. 04. 2004. 07:26

Kirsa kirjutas:Siinpool Schwalbe sinised heeblid - 3tk, käivad kokku, aasaga, 34gr.
Rahul.
Kah väga rahul...

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2466
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 01. 04. 2004. 07:59

margo kirjutas:
AndreK kirjutas:Kõik kummid saab peale/maha käsitsi. Lihtsalt tuleb kumm pöia peal õigesse asendisse panna. Mul on endal Mavic X221 ja nendele saan isegi Tom Slicki 1.0 (traadiga!) käsitsi peale.
Aga kuidas maha saamisega lood on? :wink:

Endal täpselt sama kombinatsioon ja käega peale on õnnestunud panna ühel korral. Mida rohkem kummi peale-maha kookida, seda lihtsamini hakkab ju käima.
Panen peale ka täiesti uue Tom Slick 1.0, mingit probleemi pole ka maha võtmisega. Ma lihtsalt kardan, et osad meist ei tea seda, mis asendis peab kumm pöial olema :!: Kummi pead sa suruma (nii peale kui ka maha võtmisel) pöia keskmisesse, kõige väiksema läbimõõduga soonde. Ja kummid tulevad ilma erilise pingutuseta peale/maha. Soovitav on ka aeg ajalt jõusaali külastada :roll:

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 01. 04. 2004. 08:03

AndreK kirjutas:
margo kirjutas:
AndreK kirjutas:Kõik kummid saab peale/maha käsitsi. Lihtsalt tuleb kumm pöia peal õigesse asendisse panna. Mul on endal Mavic X221 ja nendele saan isegi Tom Slicki 1.0 (traadiga!) käsitsi peale.
Aga kuidas maha saamisega lood on? :wink:

Endal täpselt sama kombinatsioon ja käega peale on õnnestunud panna ühel korral. Mida rohkem kummi peale-maha kookida, seda lihtsamini hakkab ju käima.
Panen peale ka täiesti uue Tom Slick 1.0, mingit probleemi pole ka maha võtmisega. Ma lihtsalt kardan, et osad meist ei tea seda, mis asendis peab kumm pöial olema :!: Kummi pead sa suruma (nii peale kui ka maha võtmisel) pöia keskmisesse, kõige väiksema läbimõõduga soonde. Ja kummid tulevad ilma erilise pingutuseta peale/maha. Soovitav on ka aeg ajalt jõusaali külastada :roll:
Täna lähen koos oma ühe jooksu ja kummi hunnikuga jõusaali :lol: :lol:
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 01. 04. 2004. 08:09

AndreK kirjutas: Ma lihtsalt kardan, et osad meist ei tea seda, mis asendis peab kumm pöial olema :!:
ma kardan,et osasid meist on lihtsalt Jumal õnnistanud sobivate kummi ja pöia kombinatsioonidega nii, et tõsist jama pole veel ette tulnud.
Mäletan veel väga selgelt kuidas higistasin Nokia City Runner 1,5 ja Sun MC18 pöiaga. ja mitte 1 kord.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
madiz
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 25. 05. 2003. 10:32

Postitus Postitas madiz » 01. 04. 2004. 18:06

mul ka Treki omad toredalt kaarja kujuga ja tunduvad üsna vastupidavatena

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 10. 05. 2004. 22:17

erikr kirjutas:
AndreK kirjutas:Kõik kummid saab peale/maha käsitsi. Lihtsalt tuleb kumm pöia peal õigesse asendisse panna. Mul on endal Mavic X221 ja nendele saan isegi Tom Slicki 1.0 (traadiga!) käsitsi peale.
vaidlen kõva häälega vastu. sul on lihtsalt vedanud pöia/kummi kombinatsiooniga.
Julgeks süüdistada pöida!
Nimelt nägin hirmsat vaeva ühele Mavic X221 pöiale 1.4 Tom Slicki isegi kolme heebliga peale ajades. Hiljem läks sama rehv ühele uuemale Mavic X221 pöiale ainult näppude abil kergelt peale ja tuli maha sama kergelt. Töövõtted olid samad.

Park Tool sellised laiad heeblid, nagu varem juba mainiti, tunduvad ka huvitavad.

Vasta

Mine “Hooldus”