Missugune ketivõti?

Remont ja hooldus
Vasta
Kristjankk
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 24. 05. 2010. 08:41

Missugune ketivõti?

Postitus Postitas Kristjankk » 11. 05. 2011. 12:41

Olen mitmelt poolt lugenud, et pikemate sõitude julgestuseks võiks sadulakotis kaasas olla ka ketivõti, seda siis lisaks multitoolile ja tagavara sisekummile ning kummiheeblitele.

Minul kui harrastajast võhikul tekkis siinkohal kohe küsimus, et millise ketivõtme ma peaks hankima. Netipoodides on nende valik päris suur. Teadjamad mehed, soovitage palun millise ma peaksin ostma.
Ideaalne oleks kui keegi lingiks kas et-bikest või hobispordist mõne sobiva tööriista.

Rattast endas niipalju, et on täiesti tavaline deore komponentidega harrastaja mtb. Kett on originaal ning mingit nn ketilukku ma seal näinud ei ole.

Keti vahetamisest või neetimisest olen aru saanud niipalju, et suvalises kohtas lihtsalt pressitakse tihvt välja keti sees. Või kui teel olles läheb katki, siis saab selle katkise lüli tihvti välja pressida ning lüli vahelt ära koristada ja seejärel keti uuesti kokku neetida või pressida. On mul õigus?

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Missugune ketivõti?

Postitus Postitas Lapeteus » 11. 05. 2011. 12:47

sul on vaja ketipressi http://www.author.ee/lisavarustus.htm?id=1102
ja ketilukku http://www2.et-bike.ee/product_info.php ... bc3431d9c9

need srami ketilukud on 9 käigulise ketile.

Kristjankk
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 24. 05. 2010. 08:41

Re: Missugune ketivõti?

Postitus Postitas Kristjankk » 11. 05. 2011. 13:00

Saan ma õigesti aru, et seda pressi kasutan vaid olemasoleva keti ülearuste osade lahtipressimiseks ning see ketilukk läheb külge manuaalselt, ilma igasugu tööriistu kasutamata?

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Missugune ketivõti?

Postitus Postitas Gunnar » 11. 05. 2011. 13:09

jah
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Missugune ketivõti?

Postitus Postitas Rivo » 11. 05. 2011. 13:12

Kristjankk kirjutas:Saan ma õigesti aru, et seda pressi kasutan vaid olemasoleva keti ülearuste osade lahtipressimiseks ning see ketilukk läheb külge manuaalselt, ilma igasugu tööriistu kasutamata?
Jah, täpselt nii ! Enda kogemusest julgen soovitada AINULT Srami ketilukke. Paar aastat tagasi proovisin KMC oma - üks purunes kohe esimesel treeningul ja teine pidas vastu esimese võistluseni :evil:
Viimati muutis Rivo, 11. 05. 2011. 13:13, muudetud 1 kord.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Missugune ketivõti?

Postitus Postitas arnea » 11. 05. 2011. 13:13

Juhiks veel tähelepanu, et see ketilukkude värk sõltub sellest mitmekäiguline ratas sul on. Kui on taga üheksa käiku, siis on hästi - SRAM ketilukk läheb nii Shimano kui SRAM ketile. Kui on taga kaheksa käiku, siis SRAM hõbedane ketilukk läheb ainult SRAM ketile. Shimano kett on laiem ja seda saab kokku ainult tihvtiga.

Arne

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Missugune ketivõti?

Postitus Postitas Mati » 11. 05. 2011. 14:01

Kristjankk kirjutas:Saan ma õigesti aru, et seda pressi kasutan vaid olemasoleva keti ülearuste osade lahtipressimiseks ning see ketilukk läheb külge manuaalselt, ilma igasugu tööriistu kasutamata?
Saad suti valesti aru. Ketivõti on kasutatav nii olemasoleva tihvti välja pressimiseks kui ka uue sisse pressimiseks. Nii näeb Shimano nt ette üldse nende ketidega tegelemise kuivõrd Shimanol nö kiirlink (a la SRAM'i Powerlink) puudub!Samas ei keela sul keegi möllata ka tihvtide/neetidega, kuid see on suts keerulisem, eriti algajale.

Isiklikult kasutan multitooli, kus on juba ketivõti ka küljes olemas (näited) ning lisaks siis Powerlinki (sh Shimano kettidel).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Missugune ketivõti?

Postitus Postitas Lapeteus » 11. 05. 2011. 14:04

ise olen kasutanud kahkesase kassetiga nii srami kui ka KMC 9-sast ketti. mõlemad olen kokku pannud srami kuldse ketilukuga. Õnneks selle hõbedase otsa pole trehvanud.

Kui sa omale selle ketipressi ostad, siis saad kodus proovida, et kuidas see töötab. Midagi keerulist seal ei ole. Ka uus kett tasub enne peale panemist nii 6 lüli jagu lühemaks teha (sõltub muidug sellest, et mitu lüli uuel ketil on), siis selle peal saad kohe proovida. Võid kasvõi lüli kaupa jupidada, et asi käppa saaks :)

Kristjankk
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 24. 05. 2010. 08:41

Re: Missugune ketivõti?

Postitus Postitas Kristjankk » 11. 05. 2011. 15:22

Tekkis veel üks küsimus.
Kas SRAM Powerlink ketilukk on korduvkasutatav, st saab keti sellega alla panna ja vajadusel ka lahti teha ja siis uuesti kokku panna, nagu näiteks single speed ratastel?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Missugune ketivõti?

Postitus Postitas Mati » 11. 05. 2011. 15:29

Kristjankk kirjutas:...Kas SRAM Powerlink ketilukk on korduvkasutatav, st saab keti sellega alla panna ja vajadusel ka lahti teha ja siis uuesti kokku panna, nagu näiteks single speed ratastel?
Jah, kui seda mõistlikult kasutada. Kõik, mis liigub ka kulub jne. Omal on mingi 2-3 lukku ringkasutuses juba aastaid. Üks on ka ajalooliselt (a la 10 aasta jooksul) katki läinud.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 795
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: Missugune ketivõti?

Postitus Postitas vigurivänt » 11. 05. 2011. 21:07

Mati kirjutas:
Kristjankk kirjutas:...Kas SRAM Powerlink ketilukk on korduvkasutatav, st saab keti sellega alla panna ja vajadusel ka lahti teha ja siis uuesti kokku panna, nagu näiteks single speed ratastel?
Jah, kui seda mõistlikult kasutada. Kõik, mis liigub ka kulub jne. Omal on mingi 2-3 lukku ringkasutuses juba aastaid. Üks on ka ajalooliselt (a la 10 aasta jooksul) katki läinud.
See on küll kummaline, sest mul venib ühe ketiga vähemalt 2-3 lukku ära. Kui ketti mõõta luku kohal, siis on veninud, aga muidu mitte. Aga ma ei suuda ühe ketiga 5000 km sõita ka, isegi MNT puhul mitte.
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Missugune ketivõti?

Postitus Postitas urmo » 11. 05. 2011. 22:43

Ketiluku mõõtmed pole alati nii täpsed kui olla võiks, keti mõõtmise juhised ütlevad ka sageli, et ketiluku kohta ei tohiks mõõdetavasse alasse sisse jätta. Powerlink kestab küll kauem kui üks kett, aga mina vahetan neid igaks juhuks alati koos alates ajast, kui mul üks kauemsõitnud Powerlink õnnestus mäkke vändates lihtviisiliselt neljaks tõmmata. Samuti lisaks, et kett ei veni, vaid keti detailid kuluvad liikudes, igal pool tekivad väikesed lõtkud ja kett kokkuvõttes pikeneb.
Zero the Hero

Kasutaja avatar
RistoM
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 26. 05. 2008. 18:33

Re: Missugune ketivõti?

Postitus Postitas RistoM » 12. 05. 2011. 19:47

Mainitud Authori poe nimetu tootja ketipressiga jäi minul suhe lühikeseks.
Pmst keerasin sellel keerme maha, aga muud ei juhtunud. Park Tooli oma kasutades oli nagu oleks Vene ajal mullinätsu saanud.
Palun selle põhjal mitte üldistada, aga lihtsalt mainisin oma kogemust.
Emotsioonirattur

citybike
Rattur
Postitusi: 517
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Missugune ketivõti?

Postitus Postitas citybike » 12. 05. 2011. 22:33

julgen ka park tooli soovitada, ostad ühe korra ja kogu eluks.
Ja kui ikka palju keerad ja tifti ära kulutad saad ka selle suuremast ratttapoest asendada ja riist töötab jälle
:P

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Missugune ketivõti?

Postitus Postitas pärnu rattur » 12. 05. 2011. 22:43

Mul on Park Tooli CT-3. See on väga soliidne ja keeret sellel küll üle ei keera. Kaalult sobib muidugi ka haamriks.
Pilt
Ärge näkku lööge! [/OT]

Vasta

Mine “Hooldus”