keskjooksu keermed

Remont ja hooldus
Vasta
seen
Rattur
Postitusi: 155
Liitunud: 21. 11. 2006. 17:15

keskjooksu keermed

Postitus Postitas seen » 22. 04. 2011. 08:36

Parempoolne väline laagripesa keeras end vaikselt lõdvaks, midagi polnud tunda ega kuulda. Kui
üritasin uuesti pingutada, sain vaid veerand pööret teha - tuli otse välja. Pool keermest on läinud raamist, pool laagripesalt. Proovisin uut laagrit - selle andis korralikult kinni pingutada. Võtsin ühe
vaheseibi ka ära. Tõenäoliselt see siiski kaua vastu ei pea. Mida teha - Keerata raami keermed üle?
See teeb ühenduse tõenäoliselt veel nõrgemaks? Liimida laagripesa mingi vänge keermeliimiga sisse
ja hiljem üritada vahetada vaid laagrit? Kas liimida kohe või alles siis kui uus laagripesa ka loksuma hakkab? Ehk on veel mingi võimalus?
seen

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: keskjooksu keermed

Postitus Postitas Gunnar » 26. 04. 2011. 09:39

Mina lasin sama probleemiga põhimõtselt keskjooksu keermeala keevitada ning uue keerme sisse keerata, arvati, et 50/50 jääb pidama, ning seni töötab, olen korduvalt sisse-välja laagreid keeranud.

See vaheseibi ära võtmine tundub küll vale tegu olema, need pole seal ju ilmaasjata, vänt hakkab piki telge loksuma niiviisi.
Ratas on minu hobi, mitte elu

eerik.mikroob
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 18. 03. 2008. 10:07

Re: keskjooksu keermed

Postitus Postitas eerik.mikroob » 26. 04. 2011. 11:26

seen kirjutas:Mida teha - Keerata raami keermed üle?
See teeb ühenduse tõenäoliselt veel nõrgemaks? Liimida laagripesa mingi vänge keermeliimiga sisse
ja hiljem üritada vahetada vaid laagrit? Kas liimida kohe või alles siis kui uus laagripesa ka loksuma hakkab? Ehk on veel mingi võimalus?
Pekkis keskjooksu keermetega raami jaoks tehakse säherdusi keskjookse, mille tarvis raami keermete olemasolu pole primaarne... ;)
Näiteks see: http://cgi.ebay.co.uk/116mm-Prestine-Se ... 2eb4b7fb8f

Kui sul just mingi erilisem keskjooks küljes pole (octalink, powerspline jne).
Tavalisele 4-kandile on üht-teist ikka leida .

seen
Rattur
Postitusi: 155
Liitunud: 21. 11. 2006. 17:15

Re: keskjooksu keermed

Postitus Postitas seen » 26. 04. 2011. 18:56

Gunnar kirjutas:Mina lasin sama probleemiga põhimõtselt keskjooksu keermeala keevitada ning uue keerme sisse keerata, arvati, et 50/50 jääb pidama, ning seni töötab, olen korduvalt sisse-välja laagreid keeranud.

See vaheseibi ära võtmine tundub küll vale tegu olema, need pole seal ju ilmaasjata, vänt hakkab piki telge loksuma niiviisi.
Ei hakanud loksuma, panin kahe 2,5 mm asemele ühe 3mm - se. Ehk võib seibi hoopis vända ja laagri vahele panna? Kui laagripesa on raamis kinni. kas laagrit vahetada õnnestub?
seen

seen
Rattur
Postitusi: 155
Liitunud: 21. 11. 2006. 17:15

Re: keskjooksu keermed

Postitus Postitas seen » 26. 04. 2011. 18:58

eerik.mikroob kirjutas:
seen kirjutas:Mida teha - Keerata raami keermed üle?
See teeb ühenduse tõenäoliselt veel nõrgemaks? Liimida laagripesa mingi vänge keermeliimiga sisse
ja hiljem üritada vahetada vaid laagrit? Kas liimida kohe või alles siis kui uus laagripesa ka loksuma hakkab? Ehk on veel mingi võimalus?
Pekkis keskjooksu keermetega raami jaoks tehakse säherdusi keskjookse, mille tarvis raami keermete olemasolu pole primaarne... ;)
Näiteks see: http://cgi.ebay.co.uk/116mm-Prestine-Se ... 2eb4b7fb8f

Kui sul just mingi erilisem keskjooks küljes pole (octalink, powerspline jne).
Tavalisele 4-kandile on üht-teist ikka leida .
Hollowtech 2 välised laagrid.
seen

eerik.mikroob
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 18. 03. 2008. 10:07

Re: keskjooksu keermed

Postitus Postitas eerik.mikroob » 27. 04. 2011. 08:29

seen kirjutas: Hollowtech 2 välised laagrid.
Alumiiniumist raam?
Siis võib raami remont pea sama kallis tulla, kui uue raami ostmine - sõltub muidugi lõpuks tegijast ja raamist.
Lihtsam oleks kasutada "threadless" keskjooksu ja mingit 4-kant väntade kombinatsiooni. Aga eks ta selline häda variant lõpuks oleks.

Kuidas keskjooksu "toru" seinapaksusega on - kannatab ehk ITA mõõtu keerata (36x24 tpi)? Ma küll ei tea, kas mõni mehhaanik seda Eestis ka ette võtaks (mujal on seda vahest kasutatud).

seen
Rattur
Postitusi: 155
Liitunud: 21. 11. 2006. 17:15

Re: keskjooksu keermed

Postitus Postitas seen » 27. 04. 2011. 09:06

eerik.mikroob kirjutas:
seen kirjutas: Hollowtech 2 välised laagrid.
Alumiiniumist raam?
Siis võib raami remont pea sama kallis tulla, kui uue raami ostmine - sõltub muidugi lõpuks tegijast ja raamist.
Lihtsam oleks kasutada "threadless" keskjooksu ja mingit 4-kant väntade kombinatsiooni. Aga eks ta selline häda variant lõpuks oleks.

Kuidas keskjooksu "toru" seinapaksusega on - kannatab ehk ITA mõõtu keerata (36x24 tpi)? Ma küll ei tea, kas mõni mehhaanik seda Eestis ka ette võtaks (mujal on seda vahest kasutatud).
Kindlasti ei tasu raamile kulukat remonti teha - raam maksis omal ajal alla 3000 krooni. Raam lihtsalt on mulle mugav. Uus laagripesa praegu püsib, kui järgi annab, liimin ta tõenäoliselt püsivalt sisse ja mõneks ajaks on probleem lahendatud. Eelmine laager pidas vastu ca 12 000 km ja oli veel elus. Kui laager läbi läheb, ehk õnnestub kuidagi vana laagripesast välja tirida ja uus asemele sokutada.
seen

Vasta

Mine “Hooldus”