Bontrager jooksude avamine

Remont ja hooldus
Vasta
sac
Rattur
Postitusi: 30
Liitunud: 17. 05. 2010. 18:54

Bontrager jooksude avamine

Postitus Postitas sac » 21. 04. 2011. 08:19

Hei!

Tahaks seekord oma jooksud ise lahti võtta ja ära puhastada. Aga minu mõistus ei võta, kuidas neid lahti saab. Tegemist on Bontrager Race X Lite jooksudega. Pilt https://picasaweb.google.com/Andreas.Si ... 7316713682

--
Andreas

sac
Rattur
Postitusi: 30
Liitunud: 17. 05. 2010. 18:54

Re: Bontrager jooksude avamine

Postitus Postitas sac » 25. 04. 2011. 21:57

Ise küsin, ise vastan. Nuhkisin internetist välja, et minu jooksudel on DT Swiss rummud. Lahtivõtmise käigus avastasin, et lisaks suurele B logole, oli servas tõesti ka DT Swiss kirjutatud :) Edasi oli juba lihtne - leiate vastavad juhendid siit: http://www.dtswiss.com/ seal on erinevad mudelid ja ma ei ole kindel, milline täpselt mul on aga ei näinud nendes mingit olulist erinevust - kõik olid suhteliselt sama ehitusega.

Tööriistadest - nagu juhendist näha on ametlikult vaja 25 000 erinevat tööriista koguhinnaga 2 miljardit eurot ning nende tellimisega läheb vähemalt 8 kuud. Mina suutsin vähemalt jooksud lahti võtta koduste analoogidega. Näiteks "park tool axle holder" on võimalik rahulikult tikksaega välja lõigata lauajupist. Ainus nipp on lõigata sälgud sisse õiget pidi (piki puitu), et need puruks ei läheks. Sai kergelt kruustangide vahele sellega axle kinni pandud ja klõpsti tuligi ots maha nagu juhendis kirjas. Kui tahate avada 20 jooksu päevas siis tõmmake klotside ümber kumm :)

Samuti axle välja klopsimiseks saab puurida/freesida ilusti puidu sisse õige sügavuse ja läbimõõduga avad, kuhu rumm toetada. Ei pea vist mainima, et väljaklopsimiseks saab haamri ja axle vahele panna sobiva suurusega klotsi. Ma ei suuda kuidagi mõistatada kuidas see võiks jooksule halvemini mõjuda kui metallist silinder.

Üks asi, mida ma veel ei proovinud, on kassetipoolse laagri väljakeeramine, selle jaoks vb läheb tõesti seda võtit vaja, oleneb kui kõvasti ta seal kinni käib. Muud jubinad tulid igal juhul ülal kirjutatud "tööriistadega" ilusti lahti, ilma, et oleks pidanud midagi väänama, painutama või täie jõuga peksma. Eks annan teada, kas saan tagasi kokku ka :)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Bontrager jooksude avamine

Postitus Postitas erikr » 25. 04. 2011. 22:21

Üldiselt sobib Bontrageri rummudele Hügi rummude hoolduse juhend.
axle = võll, rahvakeeli telg.
Tagarummust ja tirrist saab kõik laagrid koputamise / pressimisega kätte.
Just nädalavahetusel sai lahti-kokku ühed Race Lited tehtud.
Ilmnes ka, et tirri laager 16100 tuli ära vahetada. V+ oli sel puhul uue laagriga abiks.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

sac
Rattur
Postitusi: 30
Liitunud: 17. 05. 2010. 18:54

Re: Bontrager jooksude avamine

Postitus Postitas sac » 27. 04. 2011. 10:00

Küsiks veel määrimise kohta.

Laagrid ise on kinniseid ja neid kuidagi seestpoolt määrida ei saa. Seega vist tuleks need väljast üle tõmmata mingi vetthülgava "tavotiga", mida tänapäeval kutsutakse vist "white grease" vms nimedega. Mingit kallimat spetsiaalmääret, mis laagritele soovitatakse sinna vist raistata pole mõtet või?

--
Andreas

eerik.mikroob
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 18. 03. 2008. 10:07

Re: Bontrager jooksude avamine

Postitus Postitas eerik.mikroob » 27. 04. 2011. 10:21

sac kirjutas:Küsiks veel määrimise kohta.

Laagrid ise on kinniseid ja neid kuidagi seestpoolt määrida ei saa. Seega vist tuleks need väljast üle tõmmata mingi vetthülgava "tavotiga", mida tänapäeval kutsutakse vist "white grease" vms nimedega. Mingit kallimat spetsiaalmääret, mis laagritele soovitatakse sinna vist raistata pole mõtet või?

--
Andreas
Kinnnised laagrid on kummitihenditega, ning ettevaatliku nokitsemisega saab need ka eemaldada, ning hiljem tagasi panna.
Ega muud ohtu tavaliselt ei ole, kui see, et juba laagritehases satub "kinnisesse" laagrisse määret minimaalselt (kokkuhoid... ) ning mõni on suisa kuival. Ning määrdevahetus võib laagri eluiga oluliselt pikendada.

Vanadel hallidel (vene-) aegadel oli (ratta-) laagrite määrdevahetus üsna tavaline ja hoolduse loomulik osa ;) (pigem küll 4-rattalistel), ning laagrite tihendid polnud tollal just väga vettpidavad.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Bontrager jooksude avamine

Postitus Postitas erikr » 27. 04. 2011. 11:11

1. laagrid välja
2. katted maha
3. pese laagritest vana määre välja
4. pane uus määre asemele
5. laagritele katted peale
6. laagrid rummu tagasi

Kui mõni laager on kinni või liigub raskelt, tuleb kõik seal olev sodi välja pesta ja siis hinnata lõtku. pole sugugi harv juhus, (eriti ebaregulaarse või olematu hoolduse korral) kui tuleb ka mõni laagre välja vahetada.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Vasta

Mine “Hooldus”