Kaablitangid ja koonusvõtmed

Remont ja hooldus
Vasta
sac
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 17. 05. 2010. 18:54

Kaablitangid ja koonusvõtmed

Postitus Postitas sac » 13. 10. 2010. 08:38

Tere,

Paar rumalat küsimust veel algaja mehhaaniku poolt.

1) Kas on mingi põhjus, miks ma peaks ostma spetsiaalsed kaablitangid, mida rattakaabli lõikamiseks müüakse? Iseenesest olid mul mingid kaablitangid mingis ajast jäänud ja need naksasid seda trossi minu arvates küll piisavalt hästi.

2) Ja teine asi need koonusvõtmed - minule paistavad need olevat täiesti tavalised lehtvõtmed, mida igas tööriistapoes müüakse. Kas ja mis konks siin on?

Tänan juba ette.

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Kaablitangid ja koonusvõtmed

Postitus Postitas raamimurdja » 13. 10. 2010. 08:43

Tavaliselt ei naksa lõiketangid kaablit eriti hästi läbi.

Koonusevõtmed on õhemad, kui tavalised lehtvõtmed ja üldjuhul tavalised lehtvõtmed on liiga paksud koonuste keeramiseks.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11872
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kaablitangid ja koonusvõtmed

Postitus Postitas erikr » 13. 10. 2010. 09:00

Rattal kaableid pole, kui just mingit elektriseadet paigaldatud pole. Järjekordne inglise keele mõju tehnilist terminoloogiat mittevaldajatele.
Rattal on trossid.

Trosse lõikan tavaliste poolkvaliteetsete Poola-Hiina ühistöös valminud lõiketangidega (peale on kirjutatud NEO),olles enne lõikekohale ümber keeranud paar keerdu mingit kleeplinti või isoleerpaela. See väldib trossi lapikukspigistamist ja võimalikku lahtikeerdumist. Pole mingit vajadust eraldi tööriista järgi veel olnud.

Tangide ostmisel peab vaid vaatama vastu valgust, et lõikeservad oleksid sirged ja kokku pigistades valgust läbi ei paistaks.

Jah, koonuste võtmed on õhukesed, stantsitud lehtmetallist. Tavalised lehtvõtmed on liiga paksud. Õhukeseks käiamine on muidugi ka variant... selline noh...
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

citybike
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Kaablitangid ja koonusvõtmed

Postitus Postitas citybike » 13. 10. 2010. 09:18

tangid on võrratult mugavamad ja korra nendega juba lõiganud ei taha enam muudega nühkida.
Park tooli omi kasutanud ca. 3 aastat ja siiani naksavad hästi, julgen soovitada

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Kaablitangid ja koonusvõtmed

Postitus Postitas Rivo » 13. 10. 2010. 09:46

1 - Ma ostsin ehitusmaterjalide kaupluses trosside ja kõride lõikamise tarbeks tangid. Hind oli kordades odavam, kui nt. ParkTool
2 - Ega muud konksu polegi peale materjali tugevuse. Odavama otsa lehtvõtmed ei pruugi olla täpsed ja valmistatud veel "pehmest" metallist.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

brg
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 15. 04. 2005. 13:14

Re: Kaablitangid ja koonusvõtmed

Postitus Postitas brg » 13. 10. 2010. 09:51

Kasutan viimased ~3-4a selliseid: http://www.oomipood.ee/?t=k_ki&i=TL-CT08
IMHO väga hea hinnaga, ise maksin teises poes (vist Luna) 2x rohkem. "Tavalistes ehituspoodides" pole sarnaseid, mis trossi ümbert kinni võtavad, silma hakanud.

rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: Kaablitangid ja koonusvõtmed

Postitus Postitas rainerhq » 13. 10. 2010. 10:04

erikr kirjutas:Trosse lõikan tavaliste poolkvaliteetsete Poola-Hiina ühistöös valminud lõiketangidega (peale on kirjutatud NEO),olles enne lõikekohale ümber keeranud paar keerdu mingit kleeplinti või isoleerpaela. See väldib trossi lapikukspigistamist ja võimalikku lahtikeerdumist. Pole mingit vajadust eraldi tööriista järgi veel olnud.
Samal tootjal on olemas ka kuni 4mm trossi lõikamiseks mõeldud tangid. Maksavad ca 200.-
http://www.neo-tools.com/EN/catalogue/m ... 1-512.html
Sinu poolt mainitutega olen mina kõri lõiganud (y)
"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

sac
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 17. 05. 2010. 18:54

Re: Kaablitangid ja koonusvõtmed

Postitus Postitas sac » 13. 10. 2010. 10:05

Selge pilt.

Mul ongi vähemalt välimuselt samasugused tangid nagu need Neo omad. Neid hetkel ostma siis ei hakka. Ei kahtlegi, et ParkTooli omad on aga 500 krooni tasuks välja käia ilmselt siis kui teeksin ühes tööpäevas umbes 80 lõikust :)

Koonusevõtmetega vaatan jooksvalt, et kui läheb jebimiseks, siis ostan ära. Tõenäoliselt võiks ka tööriista poest (a la Stokker) äkki selliseid leida, mis on õhemad, täpsed ja mitte nii pehmest metallist.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11872
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kaablitangid ja koonusvõtmed

Postitus Postitas erikr » 13. 10. 2010. 12:18

sac kirjutas:Koonusevõtmetega vaatan jooksvalt, et kui läheb jebimiseks, siis ostan ära. Tõenäoliselt võiks ka tööriista poest (a la Stokker) äkki selliseid leida, mis on õhemad, täpsed ja mitte nii pehmest metallist.
Olles Stokkeri riiulite vahel aastaid nillinud ei usu selle idee edusse.
Koonuse võti on spetsiifiline toode.

Müü parem koonustega jooksud maha ja soeta vahetatavate laagritega. :)
Jääb ära jebimine regulliga.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

citybike
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Kaablitangid ja koonusvõtmed

Postitus Postitas citybike » 13. 10. 2010. 13:25

Hoolduse foorumist ka läbi käinud teema, et TLN-s saab ka ise ratast hooldada, tööriistad olemas.
viewtopic.php?f=14&t=31062
ja 1-2 lõiget tangidega selle saab ka suure pai eest tehtud!

Vasta

Mine “Hooldus”