Esikäiguvaheti väike probleem

Remont ja hooldus
Vasta
s4nder
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 24. 01. 2004. 19:15

Esikäiguvaheti väike probleem

Postitus Postitas s4nder » 24. 01. 2004. 19:22

Tere, ma pole rataste koha pealt just kodus, kuid mul on üks väike probleem.

Ostsin hiljuti Author Mystic sx ratta, suht odav aga niisama sõitmiseks.

Esikäiguvaheti ei taha hästi suurimalt kettalt keskmisele vahetada, olenevalt keti asendist tuleb kuni ~20 m sõita enne kui käik vahetub.
Käiguvaheti on Shimano Acera. Teenindusse pole veel läinud.

Teiseks, mida oskate ytleda RST 281 AR esiamordi kvaliteedist asfalt- ja kergetel metsateedel? Ma pole veel arugi saanud kas see vedru või õli/õhuga töötab :oops:

Tänan

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Esikäiguvaheti väike probleem

Postitus Postitas KristjanS » 24. 01. 2004. 19:30

s4nder kirjutas:Teiseks, mida oskate ytleda RST 281 AR esiamordi kvaliteedist asfalt- ja kergetel metsateedel? Ma pole veel arugi saanud kas see vedru või õli/õhuga töötab :oops:

Tänan

no seda ei saagi päris esiamordix nimetada pigem vedruvanker ja õhk õliga ple seal kyll midagi pstmist,tavaline vedrupulk peax sees olema.aga kui sa niisama sellega sõidad ja extreemususi ei oci siis kestab see sul poolteist aastat küll. liiga karmid sõnad tulid vist :shock: :? aga ära sa kohe pahax pane ja uut ette hakka ostma.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

s4nder
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 24. 01. 2004. 19:15

Postitus Postitas s4nder » 24. 01. 2004. 19:35

Ega mul tegelt vahet pole on ta õhu või vedruga. Imelik, sõber sai ka umbes 5,5k eest ratta millel õhuga amort... sisiseb küll vähemalt ;). Õhkamort kvaliteetsem seega? Tal on see kuidagi väga lõdva, iga väiksema konarusega vedrutab.

Selle käiguvaheti jama kohta oskate midagi ütelda? Tülikas uue rattaga 5 sekundit ketti kõristada enne kui vahetab.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 24. 01. 2004. 19:48

kui eeldada, et esivaheti on monteeritud korralikult, äärmiste asendite kruvid õigesti reguleeritud ja ta raam pole matsu saanud siis tuleb trossi veidi järgi anda lenksult esivaheti lülitil olevat trossi pinge reguleerimiskruvi poole pöörde kaupa päripäeva (sissepoole) keerates ja käiguvahetust iga kord seejärel kontrollides.
täielik esivaheti reguleerimise õpetus
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

s4nder
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 24. 01. 2004. 19:15

Postitus Postitas s4nder » 24. 01. 2004. 19:55

Hea küll, eks proovin järgi kui kevade poole sõitma hakkan. See tõrge esineb tavaliselt siis kui kett tagant on väikestel hammasratastel, nii 5-8. Siis on kett kalde all ja käiku vahetades käiguvaheti vaid riivab ketti mitte ei tõsta seda maha.

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 24. 01. 2004. 20:04

s4nder kirjutas:Imelik, sõber sai ka umbes 5,5k eest ratta millel õhuga amort... sisiseb küll vähemalt ;). Õhkamort kvaliteetsem seega? Tal on see kuidagi väga lõdva, iga väiksema konarusega vedrutab.
5,5 k eegi eest saab saab just sellise asja, omamoodi kvaliteedi ja omadustega. :shock: Kui ise niisama söitmiseks ratast ostaks ja selline summa oleks kasutada, ostaks jäiga kahvliga isendi. 8)
Viimati muutis huko, 26. 01. 2004. 21:20, muudetud 1 kord.
Signature sucks! Pilt

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 26. 01. 2004. 21:05

s4nder kirjutas:Hea küll, eks proovin järgi kui kevade poole sõitma hakkan.
Kuna kevad kaugel ja ratas talveunes , siis lase tal igaks-puhuks kõik vedrud lõdvaks: esi- ja tagahammakatel kett väikseimale ja V-pidurid lahti. Sel juhul kaob trossidest pinge ja nad ei nõua kevadel pingutamist. Kui sul on taga rapid-fire süsteem, siis soovitatakse kombinatsiooni: ees - kett väiksemale ja maha, taga - kett suurimale.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Vasta

Mine “Hooldus”